Článek

Vinohradský doktor Stockmann mezi komikou a šílenstvím

 
Po Rosmersholmu hraném pod názvem Rebeka uvedlo Divadlo na Vinohradech další Ibsenovu hru sledující téma společenské morálky a postavení jedince ve společnosti, a sice Nepřítele lidu.
20.02.2016 12:50 |

podobné články

Podobné články

Vinohradský řezník rozporcoval kamaráda: Kriminalista prozradil děsivé detaily z vyšetřování

 
Vinohradský řezník děsil Prahu na přelomu tisíciletí. Ačkoliv zabil „pouze“ jednoho muže, objasnění vraždy trvalo dlouhé roky a k pachateli vedla zprvu jen velká náhoda. A ukázalo se, že se zeměmi třetího světa je velmi složitá spolupráce při vyšetřování vraždy. Vše na přednášce v Muzeu Policie ČR prozradil kriminalista Josef Lottes.
09.06.2016 05:15 |

podobné články

RECENZE: Doktor Stockmann, pokus o diskusi a pes

 
Od berlínské Schaubühne a Thomase Ostermeiera se očekává, že předvede divadlo politické v tom smyslu, že v divácích vzbudí otázky po vztahu k jejich stávající „polis“. Ibsenův Nepřítel lidu se k tomu jako dramatický materiál přímo nabízí.
13.09.2015 12:30 |

podobné články

Očekávaný souboj na jihu Čech. Kubu vyzve Doktor, který kvůli němu opustil ODS

 
Ve volebním souboji se na jihu Čech utká Michal Doktor z hnutí Jihočeši s úřadujícím předsedou ODS Martinem Kubou. Oba se nemohou vystát a vládne mezi nimi vypjatý vztah. Byl to totiž právě Kuba, kvůli kterému opustil Doktor řady občanských demokratů. Kuba vstoupí do podzimních voleb jako lídr ODS, zatímco Doktor v čele kandidátky volebního bloku Hlavu vzhůru, který dala dohromady šéfka Suverenity Jana Bobošíková. Na skutečnost upozornil server iDnes.cz.
14.09.2013 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Michal Doktor (162 článků) , Jana Bobošíková (600 článků) , Martin Čech (161 článků) , Jan Čech (189 článků)

Tento roztomilý chlapeček patří k legendám českého filmu a přežil svého syna. Poznáte ho?

 
Chlapeček na fotce je všestranně umělecky nadaný. Svou komikou dokáže rozesmát snad každého člověka, ovládá hru na několik nástrojů a na jeviště se poprvé postavil už ve svých dvanácti letech.
16.05.2012 16:10 |

podobné články

RECENZE: Slovenský Shakespeare nasycený hudbou a komikou

 
„Žije-li láska z hudby, hrajte dál, přemírou tónů přesyťte mou touhu, až zahlcena sama sebou umře“ - hned vstupní verše komedie Večer tříkrálový naznačují, že hudba hraje v této Shakespearově hře zásadní roli. A hudbu postavila do čela své inscenace, která se poprvé představila ve středu na Pražském hradu v rámci Letních shakespearovských slavností, i maďarská režisérka Enikö Eszényi.
31.07.2015 11:26 |

podobné články

Hůlka se stěhuje kvůli Vaňkové

 
Vztah Dana Hůlky (41) se Šárkou Vaňkovou (21) nabral obrátky. Zpěvák opouští vinohradský byt, kde žil se svými bývalými láskami, a se Šárkou si pořizují hnízdečko v Libni.
17.06.2009 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Šárka Vaňková (207 článků) , Daniel Hůlka (646 článků)

Muková schválila vzpomínkový ceremoniál

 
Vdova Eva Muková (35), ač nerada, musela v úterý opustit pražský vinohradský byt. Před vchodem ji vyzvedl zpěvákův manažer Richard Dušák a taxíkem odjeli do Divadla Broadway schválit scénář čtvrtečního smutečního rozloučení s manželem Petrem Mukem
02.06.2010 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Muk (386 článků)

Nesnesitelné svatby na Vinohradech

 
Vinohradský soubor uvádí v pátek 25. října od 19.00 českou premiéru tragikomedie Nesnesitelné svatby (Krum) Hanocha Levina, jednoho z nejznámějších izraelských dramatiků, autora 56 her a kabaretních scénářů.
24.10.2013 15:20 |

podobné články

Vyznání Havlovy vdovy: Láska je věčná! K hrobu přišli i Zeman a Rusnok

 
Na vinohradský hřbitov dnes dorazila zavzpomínat na Václava řada lidí. Chybět nemohla ani současná hlava státu - prezident Miloš Zeman zapálil na Havlově hrobu svíčku a prozradil, co si nejčastěji vybaví v souvislosti s Havlem. A také sem položil věnec. Hned vedle toho se stuhou "Láska je věčná" od Dagmar Havlové.
18.12.2013 16:46 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků) , Dagmar Havlová (1142 článků) , Miloš Zeman (20454 článků)

Pivaři pozor! V dubnu na Vinohradech začne fungovat nový pivovar!

 
Firma Vinohradský pivovar chce v dubnu rozjet takzvaný průmyslový pivovar, který objemem výroby převyšuje minipivovary, ale nedosahuje produkce velkých výrobců.
22.01.2014 07:00 |

podobné články

RECENZE: Vinohradský Amadeus - působivé divadlo velké scény

 
Kolem Shafferova Amadea v Divadle na Vinohradech se toho dost namluvilo. Se souborem ho měl nastudovat režisér Vladimír Morávek, který poté, co nový ředitel Tomáš Töpfer jeho režii zrušil, ho uvedl v brněnské Huse na provázku s otcem a synem Donutilovými v rolích Salieriho a Mozarta.
10.11.2014 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Töpfer (163 článků) , Vladimír Morávek (38 článků)

Unique Fashion Week očima Františky: Výzva, která se neodmítá!

 
Celebrity, milovníci módy, modelky, nadějní i renomovaní návrháři, osobnosti světové fashion. Pražský hotel Boscolo, moderní palác Florentinum, italské velvyslanectví, butik Dolce & Gabbana na Pařížské třídě. Vinohradský klub Le Royal, kde se odehraje legendární Perrier Red Room party, jež se pravidelně koná ve světových metropolích, jakými jsou New York, Berlín, Moskva, Milán… A to zdaleka není všechno, co tento týden módní událost Unique Fashion Week nabízí!
21.09.2015 05:35 |

podobné články

Babybox na radnici Prahy 2 zachránil další miminko

 
Zdravé tříměsíční dítě někdo odložil v úterý 29. března 2016 do babyboxu na radnici Prahy 2. Výstražný alarm, upozorňující na vložení miminka, se rozezněl v 17:39 hodin. Holčička dostala jméno Andrea podle vedoucí odboru Kancelář tajemníka Andrey Horákové, která byla společně se starostkou Prahy 2 Janou Černochovou u dítěte jako první. Je to již čtvrté děťátko, které vinohradský babybox za dobu své šestileté existence zachránil.
30.03.2016 12:06 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (414 článků) , Jana Horáková (35 článků)

Bouřlivá beseda s Klausem ml. a Černochovou: Jsou zde organizace placené ze zahraničí. Na ty je nutné ukázat! A zrušme úřad Šabatové

 
Ve čtvrtek představili občanští demokraté v restauraci Vinohradský parlament svůj „Tým Praha“, tedy lídry pražské kandidátky, které vyšlou do říjnových sněmovních voleb. Na prvním místě kandidátky je poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová. Následuje ji předseda pražské ODS Filip Humlík. Na třetím místě pak zkusí své štěstí expert ODS na školství Václav Klaus mladší. Na následujících místech nechybějí ani bývalý primátor Prahy, lékař Bohuslav Svoboda, šéfka kontrolního výboru pražského magistrátu Jaroslava Janderová nebo dlouholetý poslanec Marek Benda.
09.06.2017 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Marek Benda (500 článků) , Jana Černochová (414 článků) , Bohuslav Svoboda (699 článků) , Jan Filip (66 článků) , Václav Svoboda (181 článků) , Jan Marek (343 článků) , Jaroslav Svoboda (79 článků) , Jan Svoboda (188 článků) , Jaroslav Filip (27 článků) , Jan Filip (59 článků) , Jan Benda (38 článků) , Jan Svoboda (188 článků) , Jan Svoboda (188 článků) , Jan Svoboda (188 článků)

12 nejzbytečnějších vynálezů, které vypadají úžasně, ale nikdo si je nekoupí

 
Dost často je hranice mezi šílenstvím a genialitou velmi tenká a některé myšlenky, ač se zdají skvělé, by raději měly zůstat pouze v hlavě a nikdy nevyplynout na povrch. I když lidé se stále snaží zpohodlňovat si život kdejakým zlepšovákem.
11.07.2013 10:15 |

podobné články

Bláznivý potápěč pusinkoval žraloka: Skončil se 258 stehy na obličeji!

 
Mezi odvážností a šílenstvím je mnohdy tenká hranice. A potápěč Dave Marcel se ocitl hluboko pod ní. V moři se rozhodl pusinkovat žraloky. Jeden z nich ale o člověčí polibek nestál, a tak ho rafnul do obličeje.
15.08.2013 21:50 |

podobné články

Finanční fair play nefunguje. Rozdíly mezi šlechtou a sedláky jsou propastné

 
Je tomu pět let, co se prezident UEFA Michel Platini zavázal spasit evropský fotbal před finančním šílenstvím. Světlo světla spatřil program Finančního fair play, který dal fanouškům naději, že o vítězích nejlepších soutěží na starém kontinentě budou skutečně rozhodovat manažerské, trenérské a hráčské schopnosti, a nikoliv objem bankovních účtů ruských ropných magnátů nebo zámožných šejků z Blízkého východu. Po pěti letech se nicméně ukazuje, že k žádnému zlepšení nedošlo. Spíše naopak. Situace se ještě zhoršila. 
19.08.2015 17:11 |

podobné články

Osobnosti: Michel Platini (49 článků)

ČT: Miroslav Donutil jako lékař v Beskydech - začalo natáčení seriálu Doktor Martin

 
Padla první klapka nového seriálu s pracovním názvem Doktor Martin v hlavní roli s Miroslavem Donutilem. Špičkový chirurg Martin Elinger se přestěhuje do zapomenuté vesničky Protějov a nastoupí zde jako praktický lékař. Mezi místní ovšem vůbec nezapadne. Arogantní a ironický doktor sice zvládá vyřešit složité lékařské případy, v běžné komunikaci s lidmi ale úplně selhává. Kromě Miroslava Donutila se v seriálu objeví Jitka Čvančarová, Václav Kopta, Tomáš Měcháček nebo Jana Štepánková.
08.04.2014 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Donutil (331 článků) , Václav Kopta (57 článků) , Jitka Čvančarová (701 článků) , Martin Doktor (171 článků) , Tomáš Měcháček (39 článků)

Hvězda seriálu Doktor House se svlékla: Třináctka Olivia Wilde ukázala prsa!

 
Pamatujete si na Třináctku ze seriálu Doktor House? Herečka Olivia Wilde patří mezi nejvíc sexy herečky Hollywoodu. Zahrála si po boku Hugha Laurieho v seriálu Doktor House a v současné době hraje v seriálu Vinyl, kde se dokonce bez problémů ukázala nahoře bez!
05.03.2016 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Hugh Laurie (58 článků)