Článek

Víme, kdy nastane konec zimy!

 
Zima si na konec své letošní vlády »zapláče«. V nadcházejících dnech nás čeká vydatný déšť a na horách sněžení a mokrý sníh. Teploty v následujících třech týdnech budou podle meteorologů zhruba do pěti stupňů. Až ve druhé polovině března bychom se měli dočkat příchodu jara.
28.02.2016 05:05 |

podobné články

Podobné články

Nastane letos konec světa? Vsaďte si!

 
Češi si mohou vsadit na možnost, že letos nastane konec světa. Sázková kancelář Chance vypsala sázky a nabídla varianty, které by konec světa mohly zapříčinit.
02.01.2012 21:20 |

podobné články

Helena Vondráčková strávila konec zimy na Floridě: Tam jsem vezla 4 kufry, zpátky 8!

 
Legenda české popmusic Helena Vondráčková (63) s manželem Martinem Michalem (51) strávili, ostatně tak jako každý rok, konec zimy na slunné Floridě. Tentokrát s sebou vzali Heleninu sestru Zdenu (73) s mužem a navštívili řadu přátel – od vdovy po nezapomenutelném Waldemaru Matuškovi (†76) Olinky (62) až po Františka Janečka (66), který už žije v Miami také trvale. Odstěhuje se za »velkou louži« natrvalo i Helena?
23.04.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Helena Vondráčková (929 článků) , Waldemar Matuška (316 článků) , František Janeček (299 článků) , Martin Michal (314 článků)

Svatý Matěj hlásí konec zimy, o víkendu až 13 stupňů

 
Nezvykle teplé počasí ladí v Česku s pranostikou na dnešní svátek svatého Matěje, která hlásí konec zimy. Šestnáct stupňů jako v roce 2008 nás sice nečeká, ale nad deset by mělo být po celý týden. V noci a po ránu se bude teplota sice pohybovat lehce pod nulou, ale o víkendu se rtuť teploměru odpoledne vyšplhá až ke třinácti stupňům. Novinkám to v pondělí řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
24.02.2014 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (702 článků)

Nastane úplněk ve znamení Panny: Splní vám všechna přání! Víme, jak na to!

 
Už 2. března v 00:51 nastane další z úplňků tohoto roku. Tentokrát bude ve znamení Panny a bude mít velkou sílu. Jak využít jeho čarovnou moc?
01.03.2018 15:10 |

podobné články

Konec schovávání krajů. Nastane generální audit jejich hospodaření

 
Podle šéfa Asociace krajů Michala Haška jde v případech korupce v krajích o excesy jednotlivců. Také předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová si stojí za názorem, že většina politiků svou práci dělá dobře. Vítá ovšem zájem o financování krajů a doufá, že nastane jakýsi generální audit.
03.06.2012 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1376 článků) , Michal Hašek (2319 článků)

Chladné dny pleti nesvědčí! Jak jí pomoci?

 
Chladné dny jsou pro vaší pokožku noční můrou. Počasí je stále studenější a my se chtě nechtě musíme smířit s mrazíky a teplotami držícími se rapidně pod nulou. Není žádným překvapením, že pokožka v zimě trpí, je vysušená a podrážděná. Naštěstí víme, jak můžete své pokožce pomoci chladné dny překonat, aby trpěla co možná nejméně! Nenechte si proto ujít následující řádky, které pro vás budou užitečnou radou i doporučením. Chladné dny si vyžadují změnu kosmetiky Jakmile nastane zima, je na místě pouvažovat o změně kosmetiky. Pozornost věnujte především mýdlům, která pokožku zbytečně vysušují, což v tomto období není to pravé ořechové. Raději dejte přes zimu přednost hydratačním sprchovým gelům, které pokožce dodají hydrataci a nebude tolik trpět. Chybu neuděláte ani tehdy, sáhnete-li po glycerinovém mýdlu. Myslete na ochranou vrstvu vaší pokožky Během zimy se ochranná vrstva vaší pleti obnovuje mnohem pomaleji, a proto je myslet na její častější doplňování. Ničemu neuškodíte používáním vyživujících krémů s ceramidy. Jestliže nejste zvyklá svou pokožku hydratovat, přes zimu se to naučte – ráno i večer pleť pořádně promažte. Pozor na peeling Chladné dny jsou náročné, pokud pleť zatížíte ještě hrubým peelingem, s největší pravděpodobností vám nepoděkuje. Peelingu se vyhýbat nemusíte – pravidelné obrušování staré kůže jí jedině prospěje. Ovšem v žádném případě to s ním nepřehánějte, neboť by ji mohl ještě více vysušit – a to by nebylo zrovna to nejlepší. Před použitím se raději ujistěte, že peeling, který chcete na pokožku nanést, je jemný a šetrný. Příspěvek Chladné dny pleti nesvědčí! Jak jí pomoci? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
06.12.2015 06:35 |

podobné články

Jak naplánovat zimní dovolenou, aby byl sníh? Honsová: Statistiky mluví jasně

 
První prosincový den byl i začátkem meteorologické zimy. To pro mnoho Čechů znamená výlet na adventní trhy, ale i plánování toho, kdy vyrazit na lyže. Každý lyžař přitom chce vyrazit v době, kdy ho na horách bude čekat nejvíce sněhu. S plánováním tak může pomoci statistika, která ukazuje, že nejbohatší na sníh je druhá polovina zimy a začátek jara.
02.12.2017 21:05 |

podobné články

Víme o největší hvězdné návštěvě dnešních Lvů! Jé, to je ale smůla, že tajemství uteklo zrovna k nám...

 
Přemýšlíte, jestli se dnes večer dívat na předávání Českých lvů? Měli byste, protože se tam chystá velká návštěva. Víme kdo, víme kdy a víme víc, než si myslí ti, kteří vědí, že něco víme, ale myslí si, že my si myslíme, že oni si nemyslí, že my bychom věděli. Aha!
21.02.2015 19:46 |

podobné články

Konec zimy provázejí střevní virózy, vyskytují se po celé ČR

 
Chladné počasí končící zimy provázejí střevní virózy. Vyskytují se lokálně po celé České republice. Řekla to Zdeňka Jágrová z pražské hygienické stanice.
16.03.2010 14:45 |

podobné články

Konec zimy bude spíše chladnější, očekávají meteorologové

 
Závěr zimy bude podle výhledů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) spíše chladnější. Srážky by měly být četnější především počátkem března. Celkově by dalších 30 dní mělo být teplotně podprůměrných, a srážkově průměrných.
23.02.2013 17:05 |

podobné články

Je konec letošní zimy? Meteorologové: Přichází obleva

 
Jak to tak vypadá, mráz, který nás trápí od začátku února, je možná tím posledním záchvěvem letošní zimy… Meteorologové předpovídají pořádnou oblevu.
09.02.2015 22:40 |

podobné články

Počasí s Honsovou: O víkendu přijdou kruté mrazy. Teploty spadnou až na -18 °C

 
Jeden z nejchladnějších víkendů letošní zimy čeká Česko nadcházející víkend. Chladné počasí, které lidé pociťovali v týdnu, ještě přitvrdí, a teploty v nížinách spadnou až na -18 stupňů Celsia. Slavné pranostiky avizující konec zimy, které připadají na sv. Matěje, se tak letos nevyplní. Informuje o tom meteoroložka Dagmar Honsová.
23.02.2018 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (702 článků)

Kdy nastane konec světa: Vědci vypočítali datum apokalypsy!

 
21.12.2012 si ti, kteří už měli nachystané dárky na Vánoce, oddechli. Konec světa nepřišel. Země však vyhráno nemá. Vědci vypočítali datum, kdy z naší planety zmizí veškerý život.
06.07.2013 05:55 |

podobné články

Daňovou svobodu letos Češi pocítí rekordně pozdě. Nastane až koncem června

 
Pomyslná hranice, kdy lidé přestanou pracovat na pokrytí všech státních výdajů a peníze si užijí pro svoji potřebu, nastane v roce 2018 rekordně pozdě. Den daňové svobody letos připadá na 23. června, o den později než v roce 2017. Češi tak budou na odvod daní pracovat 174 dní. Přibližně stejně na tom budou i Němci, Slovinci a Nizozemci. Vyplývá to z informací poradenské společnosti Deloitte.
01.02.2018 14:10 |

podobné články

Letní čas je za dveřmi: Kdy nastane a proč ho ještě pořád máme?

 
Už tento víkend se ručičky hodinek posunou o hodinu vpřed z 2:00 na 3:00 a Česko ze zimního času přejde na letní. Ke změně dojde v noci ze soboty na neděli 25. března. Opačná změna nastane na konci října.
09.03.2017 06:15 |

podobné články

Konec světa už za 3 týdny! Víme, co přijde...

 
Příznivci konspiračních teorií tvrdí, že už za tři týdny nastane konec světa. Podle jejich předpovědí už 19. listopadu zahubí život na Zemi záhadná planeta Nibiru. Ke srážce nedojde, ale i tak je předpověď obzvláště děsivá a nedává mnoho naděje k přežití.
30.10.2017 12:05 |

podobné články

Smartherbs – Kuchyňská zahrádka snadno a rychle

 
Chladné deštivé počasí máme nyní častěji, než bychom si přáli. S tím přichází ruku v ruce i častá onemocnění důsledkem oslabené imunity. Za ideální možnost, jak si udržet pevné zdraví, vitalitu a posílit imunitní systém se považují přírodní pomocníci. Jenže kde vzít čerstvé bylinky a saláty, které dodají tělu potřebné živiny a navíc umí bojovat s různým onemocněním? Mít lahodný, čerstvý, krásně zelený salát i v zimním období nemusí být jen sen. Vůbec teď nemáme na mysli ovadlé listy v prodejně se zeleninou. Sehnat čerstvé lístky máty, jež jsou výborným prostředkem na nemoci z nachlazení, by bylo obtížné. Obklopit se zelení můžete i v pohodlí domova díky smartherbs.cz Pěstování bylinek nemusí představovat složitý proces ani pro začátečníky. Kuchyňská zahrádka Plantui6 umožní pěstovat bylinky, šťavnaté listy salátu i jedlé květy. O co vůbec jde a proč si jí pořizovat si vysvětlíme v dnešním článku. Ve zdravém těle zdravý duch Všichni ti, kterým není lhostejné zdraví své a rodiny se snaží žít podle zásad zdravého životního stylu. Ten se zakládá na několika snadných principech vycházejících z přirozených požadavků člověka. Tím je dostatek spánku, pohybu, pitný režim, psychická pohoda, zdravé stravování, duševní potrava a mnoho dalšího. Zkrátka vše, co člověk vnímá za správné a přirozené. Největší důraz se však klade na vyvážený příjem potravy, protože je to pro člověka něco, jako palivo. Bez toho aniž bychom tělo dostatečně zásobili živinami, nemůžeme fungovat. Smartherbs do každé domácnosti Pravděpodobně jste si již sami stihli všimnout, že během léta, kdy máme dostatek sluníčka a čerstvých potravin jsme vitálnější. Během zimy naopak unavení a mnohdy i často nemocní. Naštěstí existuje skvělé řešení, jak si i během zimy pochutnat na čerstvých zahradních výpěstcích. Smartherbs.cz představuje nenáročného pomocníka, který je vždy zelený, příjemně voní a s jeho údržbou nemáte žádnou starost. Pouze složíte dohromady, nalijete vodu podle návodu, vyberete si 6 rostlinek a vhodné místo, kam jej umístíte. Kuchyňskou... Čtěte více Příspěvek Smartherbs – Kuchyňská zahrádka snadno a rychle pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.11.2015 19:20 |

podobné články

Proč svišti vylézají v únoru z pelechu? Kvůli sexu

 
Už od antiky si lidé všímají toho, zda se uprostřed zimy objeví na horských stráních svišti. Tito hlodavci většinu chladných měsíců v roce prospí. Hibernace jim pomůže překonat období, kdy by neměli dostatek potravy. Proč ale vylézají první únorové dny, když pak ještě zima několik týdnů řádí? Určitě ne, aby lidem předpověděli, zda přijde jaro. Jednoduše za to může evoluce a přírodní výběr. Vylézt uprostřed zimy značí, že má jedinec dobré odolné geny. A na jaře o něj při páření bude rvačka.
08.02.2017 13:30 |

podobné články

DNES nastane ÚPLNÉ zatmění Měsíce

 
Ve středu pozdě večer nastane úplné zatmění měsíce, které bude v České republice pozorovatelné v podstatné části svého průběhu. Úkaz potrvá 101 minut.
13.06.2011 10:25 |

podobné články