Článek

Víkend doprovodí oblačné počasí s přeháňkami. Oteplí se až příští týden

 
Oblačné počasí s četnými přeháňkami bude pokračovat až do konce týdne. V úvodu toho příštího by měla dorazit studená fronta, která na vrcholky přinese sněhové srážky a do nížin po ránu četné přízemní mrazíky, řekla Novinkám Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
14.04.2016 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (701 článků)
Podobné články

Počasí: Příští týden se oteplí až o 30 stupňů!

 
Zatímco nyní počasí nahrává představě pravé zimy, příští týden se se zachumelenými Vánoci můžeme rozloučit. Oteplí se totiž až o několik desítek stupňů!
20.12.2009 15:50 |

podobné články

Po chladném a vlhkém víkendu přichází oteplení

 
Chladnější pošmourné počasí potrvá do konce týdne, v závěru července se vyjasní a oteplí až na 30 stupňů Celsia. Do poloviny srpna bude panovat spíš oblačné počasí, denní maxima do 28 stupňů. Uvádí to měsíční výhled počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Srážkově by mělo být celé období průměrné, teplotně slabě nadprůměrné.
23.07.2012 10:45 |

podobné články

Tuhá zima je stále v nedohlednu, v týdnu se ale mírně ochladí

 
Výhled počasí na nejbližší dny slibuje postupné ochlazení, které by mělo kulminovat v pátek. Zatímco v pondělí a úterý bude převládat oblačné počasí s přeháňkami, v dalších dnech očekávají meteorologové spíše polojasno.
23.01.2012 14:10 |

podobné články

Tuhá zima je stále v nedohlednu, v týdnu se ale mírně ochladí

 
Výhled počasí na nejbližší dny slibuje postupné ochlazení, které by mělo kulminovat v pátek. Zatímco v pondělí a úterý bude převládat oblačné počasí s přeháňkami, v dalších dnech očekávají meteorologové spíše polojasno.
24.01.2012 17:20 |

podobné články

Březen bude zamračený, občas s deštěm

 
V březnu by podle dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) mělo převládat oblačné počasí s deštěm či přeháňkami. Nejteplejší počasí očekávají meteorologové koncem úvodní dekády a koncem měsíce, kdy by se odpolední teploty mohly dostávat až k 13 stupňům Celsia.
28.02.2013 15:40 |

podobné články

Nedělní změna počasí nám vezme energii i dobrou náladu. Nezapomeňte na deštník

 
Během neděle bude přes naše území přecházet studená fronta, takže oblačnosti i srážek už bude více, v porovnání se sobotou. Místy se budou vyskytovat i bouřky, které budou v jižní polovině území i silné, tj. doprovázené nebezpečnými jevy. Ráno bude polojasné až oblačné s teplotami mezi 19 až 15 °C, během poledne začne od severozápadu docházet k přibývání oblačnosti až na zataženo s deštěm, přeháňkami a místy bouřkami. Během odpoledne by mělo postupně pršet na většině území. Odpolední teploty budou hodně rozdílné – na Karlovarsku se zastaví do 24 °C, v Praze bude 29 °C a v Brně až 33 °C. Tzv. Heat index, tedy naše pocitová teplota zvyšována vlhkostí vzduchu, se při 33 °C vyšplhá na 33 °C. Změna počasí a vysoké teploty i vlhkost vzduchu bude zatěžovat jedince s nemocemi srdce.
27.08.2017 06:00 |

podobné články

Na víkend se oteplí, na horách bude řádit orkán

 
V závěru týdne se bude zvolna oteplovat, zároveň však bude foukat silný vítr, který může na vrcholcích hor dosahovat až síly orkánu. Převládat bude oblačné počasí s občasnými srážkami, které mohou zejména v ranních a nočních hodinách namrzat, řekla Novinkám Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
30.01.2014 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (701 článků)

Chladný víkend proprší, příští týden nás čekají tropy

 
První víkend letošního léta přinese déšť a denní teplotní maxima jen kolem dvacítky. Příští týden se ale oteplí až o deset stupňů a tropické počasí doplní jasná obloha. Uvádí to předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
24.06.2011 16:00 |

podobné články

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA VÍKEND: Česko pokryje sníh a bude to pořádně klouzat. Pak se ale výrazně oteplí!

 
Martin na bílém koni přijel zřejmě o pár dní dříve. Česko zasypal sníh a kdo se ráno vzbudil, nevěřil vlastním očím. Sněžit bude až do neděle a navíc bude pořádná zima. Teploty klesnou pod nulu. Oteplí se až příští týden.
10.11.2016 12:20 |

podobné články

Dubnové počasí vystřídají tropická vedra

 
Počasí se muselo zbláznit. To si říká téměř každý. Už je za námi skoro půl roku, a slunce jsme si užili pomálu. I když se má podle meteorologů vyjasnit a příští týden budou tro-pická vedra, oblačné počasí se nejspíš ještě vrátí.
06.06.2010 05:05 |

podobné články

Příští týden se citelně oteplí, o víkendu ale bude -25°C

 
Příští týden se oteplí až o 15 stupňů Celsia, denní maxima mohou vyšplhat nad nulu. Do té doby ale stále budou panovat silné mrazy, o víkendu přituhne na minus 25 stupňů. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
08.02.2012 15:30 |

podobné články

ČESKO MRZNE! Neuvěřitelně nízké teploty! JAK BUDE?

 
Oblačné počasí s přeháňkami a denními teplotami pohybujícími se v rozmezí mezi 20 až 25 °C bude v Česku panovat po celý srpnový měsíc. Při zmenšené oblačnosti se ojediněle dočkáme teplot dosahujících 29 °C, agenturu Mediafax o tom ve středu informovala meteoroložka Dagmar Honsová z Meteopressu.
10.08.2011 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (701 článků)

PŘEDPOVĚĎ NA DUBEN: Sluníčka si neužijeme, na horách bude mrznout a sněžit

 
Dubnové počasí bude většinou oblačné až zatažené s deštěm či přeháňkami, které mohou ve vyšších polohách být ještě i sněhové. Průměrné dubnové teploty se budou pohybovat kolem 7 °C, sdělila v sobotu Dagmar Honsová z Meteopressu.
31.03.2012 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (701 článků)

Slunce se objeví až po neděli. A s ním přijde ochlazení a sníh

 
Oblačné počasí s občasnými přeháňkami a maximálními teplotami u hranice deseti stupňů vydrží v České republice do konce týdne. Na úvod toho následujícího by se mělo ochladit a ve všech polohách se začnou objevovat sněhové přeháňky, řekla Novinkám Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
21.11.2013 11:02 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (701 článků)

Počasí na pátek třináctého: Přeháňky a bouřky. Deštníky bude pokoušet silný vítr

 
Pátek 13. dubna přinese nejvíce srážek a oblačnosti z celého týdne. Přes naše území bude přecházet studená fronta, na které se bude tvořit dešťová, velká oblačnost a na jejím čele také ojedinělé bouřky. Srážkové úhrny se v bouřkách budou pohybovat až kolem 10 mm. Už ráno bude na většině území zatažené až oblačné, místy s deštěm, přeháňkami a ojediněle s bouřkami. Srážky budou na východě území ustávat kolem poledne, v Čechách odpoledne. Odpoledne a večer očekáváme relativně rychlé ubývání oblačnosti i srážek a to až na polojasno. Večer tak může být i polojasný.
13.04.2018 06:05 |

podobné články

Počasí se příliš nezmění, opět bude zataženo s přeháňkami i deštěm

 
Žádná změna. I dnes se počasí oproti minulým dnům nezmění, znovu bude zataženo s přeháňkami a deštěm.
17.07.2012 06:05 |

podobné články

Příští týden se oteplí, alespoň na nulu

 
Mrazivé počasí posledních dnů by mělo podle výhledu meteorologů skončit v příštím týdnu. Podle předpovědi se poměrně výrazně oteplí a odpolední maximální teploty se dostanou k nule. Než se tak stane, přijde o víkendu další ochlazení, při němž mohou teploty ráno klesat až pod minus 25 stupňů Celsia.
08.02.2012 15:30 |

podobné články

Příští týden bude chladnější, oteplí se na začátku června

 
Po několika teplých dnech čeká Českou republiku od pondělí ochlazení. Teploty v příštím týdnu se budou pohybovat kolem 17 stupňů Celsia, výjimkou nebudou ani srážky. Oteplí se znovu až na přelomu května a června. Počítá s tím měsíční výhled počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 
18.05.2013 17:00 |

podobné články

Po chladném víkendu se výrazně oteplí, příští týden bude až 25 stupňů

 
Příští týden bude téměř letní počasí, jasnou oblohu doplní teploty až kolem 25 stupňů Celsia. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) by navíc podobné počasí mohlo panovat i před Velikonocemi.
15.04.2011 11:35 |

podobné články