Článek

Více než polovina Řeků neschvaluje chování vlády během jednání

 
Více než polovina Řeků podle průzkumu veřejného mínění neschvaluje chování své vlády během nynějších jednání s mezinárodními věřiteli země. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
11.06.2015 07:56 |

podobné články

Podobné články

Řekové chtěli změnu. S Tsiprasem jsou ale nespokojeni

 
Chování vlády při jednání s mezinárodními věřiteli neschvaluje více než polovina Řeků, ukázal průzkum veřejného mínění. Dohoda je stále v nedohlednu a pokud Atény nezaplatí Mezinárodnímu měnovému fondu do konce měsíce 1,6 miliardy eur, bude budoucnost země v eurozóně nejistá. Místo škrtů však bude muset kvůli rozhodnutí řeckého nejvyššího správního soudu zvýšit důchody, jejichž snížení bylo v roce 2012 jednou z podmínek spuštění druhého záchranného programu. 
11.06.2015 08:25 |

podobné články

Trump u Američanů propadl. Víc než polovina ho má za rasistu

 
Více než polovina Američanů včetně většiny černochů a Hispánců si myslí, že prezident Spojených států Donald Trump je rasista. Vyplývá to z průzkumu agentury AP a společnosti NORC. Více než polovina dotazovaných má za to, že Trumpova politika Hispáncům a muslimům zkomplikovala život, necelá polovina tento názor zastává i v případě černochů.
02.03.2018 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3660 článků)

Nejnovější průzkum: O politiku se zajímá zhruba polovina českých občanů

 
O politiku se zajímá zhruba polovina českých občanů, více sledují politické dění doma než ve světě nebo v Evropské unii. Druhá polovina v únorovém průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) uvedla, že je politika nezajímá. Rozhodovat o významných místních otázkách by chtělo osm z deseti lidí, celospolečenské otázky by chtěla řešit polovina. Naproti tomu významné zákony a mezinárodní smlouvy by na politicích nechaly zhruba tři čtvrtiny Čechů. Výsledky průzkumu dnes CVVM poskytlo ČTK.
16.03.2017 15:15 |

podobné články

Více než polovina Čechů je nešťastná. Ženy více než muži

 
Více než polovina Čechů je nešťastná. Prototypem nespokojenosti je pak starší vdaná žena z maloměsta a s nízkým příjmem. Téměř polovina lidí je navíc nešťastná v manželství. Ideálem štěstí je vyučený mladý muž z města, který má rodinu.
07.05.2012 20:05 |

podobné články

PRŮZKUM: Vláda vyléčí ekonomiku! Myslí si to téměř polovina lidí

 
Téměř polovina (47 %) lidí se domnívá, že uskutečňovaná a připravovaná opatření vlády jsou správnou cestou k ozdravení státních financí, více než polovina dotázaných (55 %) je však označuje za příliš drastická. Ukázal to v úterý zveřejněný průzkum agentury STEM.
12.10.2010 14:20 |

podobné články

Pár sjížděl prudkou řeku na nafukovacích pannách

 
Udělat něco opravdu šíleného a mít vtipnou historku pro své přátele zřejmě měla v plánu australská dvojice, kterou nenapadlo nic lepšího, než zkusit sjet rozvodněnou řeku Yarra poblíž Queenslandu na nafukovacích pannách během povodní. Živel ale ukázal, že není lidem pro zábavu a žertujícímu páru přichystal perné chvíle. O jeho záchranu se nakonec museli postarat hasiči.
18.01.2011 14:20 |

podobné články

Gazdík: Vedle Mynáře jsme se svým platem břídilové

 
Po nedávném odtajnění platu prezidentova kancléře Vratislava Mynáře se už ví, že pobírá dokonce více než předseda vlády Bohuslav Sobotka. I přesto, že Mynář neschvaluje ani nenavrhuje zákony, není prý jeho práce nikterak jednoduchá. Píše MF DNES.
21.04.2015 10:51 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9474 článků) , Vratislav Mynář (925 článků)

Rathova kauza je jak z pohádky, je to prostě divné. Poslanec ČSSD proti proudu

 
„Každý, kdo má trochu zdravý rozum, vidí ten rozdíl, jak se přistupuje k Davidu Rathovi a na druhé straně k ministru Vondrovi v kauze Promopro, nebo u jiných politiků," zlobí se poslanec za ČSSD Miroslav Váňa. Kriminální jednání neschvaluje a má k němu negativní postoj, ale takové jednání je podle něj viditelně nesouměřitelné. „Jak to, že Nečasovi nevadí 500 milionů, které ukradl Vondra?", říká Váňa pro ParlamentníListy.cz.
17.05.2012 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Váňa (41 článků) , David Rath (4395 článků)

Rathova kauza je jak z pohádky, je to prostě divné. Poslanec ČSSD proti proudu

 
„Každý, kdo má trochu zdravý rozum, vidí ten rozdíl, jak se přistupuje k Davidu Rathovi a na druhé straně k ministru Vondrovi v kauze Promopro, nebo u jiných politiků," zlobí se poslanec za ČSSD Miroslav Váňa. Kriminální jednání neschvaluje a má k němu negativní postoj, ale takové jednání je podle něj viditelně nesouměřitelné. „Jak to, že Nečasovi nevadí 500 milionů, které ukradl Vondra?", říká Váňa pro Parlamentnilisty.cz.
17.05.2012 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Váňa (41 článků) , David Rath (4395 článků)

Drsný útok na Matta Damona: Kvůli sexuální orientaci!

 
Řada hollywoodských herců, kteří jsou gayové, mají manželky a děti, aby svou pravou identitu před veřejností a producenty skrývali. Proč? Jako homosexuálové by nedostávali role. Proto se dnes odváží ke coming outu jen minimum z nich. Matt Damon to schvaluje. Podle něj by herci měli orientaci skrývat, aby diváci nemohli tvrdit, že ji před kamerou nehrají, ale prožívají. Jedním z těch, kdo homosexualitu skrývají za manželství, je údajně také Mattův kamarád George Clooney. Herečka Ellen Pageová však takové chování neschvaluje. Hraje mnoho let heterosexuální ženy, ale právě proto se přiznala k tomu, že je lesbička.
13.10.2015 13:00 |

podobné články

Osobnosti: George Clooney (738 článků) , Matt Damon (169 článků)

Podle průzkumu chce 57 procent Řeků dohodu s věřiteli

 
Většina Řeků je pro přijetí záchranné dohody s mezinárodními věřiteli. Průzkum, který se uskutečnil před překvapivým oznámením premiéra Alexise Tsiprase o referendu na toto téma, ukázal, že 57 procent lidí je pro dohodu. Naopak ukončení jednání s věřiteli si přálo 29 procent dotazovaných.
27.06.2015 20:56 |

podobné články

Úřad vlády nebude zveřejňovat zvukové záznamy z jednání vlády

 
Úřad vlády ČR nebude zveřejňovat zvukové záznamy z jednání vlády. Schůze vlády jsou neveřejné, což vyplývá nejen z Jednacího řádu vlády, který upravuje Zásady pro pořizování zvukového záznamu ze schůze vlády a jeho využívání, ale také z čl. 64 odst. 2 Ústavy České republiky.
02.11.2016 20:00 |

podobné články

Polovina Čechů prý vůbec neregistrovala, že jsou eurovolby

 
Zhruba polovina Čechů podle průzkumu vůbec nezaznamenala, že by strany vedly nějakou kampaň k letošním volbám do Evropského parlamentu. Více než polovina lidí se o ni ani nezajímala. Vyplývá to z šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
03.07.2014 17:30 |

podobné články

Polovina Čechů by homosexuálům umožnila adoptovat partnerovo dítě

 
Více než polovina lidí si myslí, že by registrovaní partneři měli mít právo adoptovat potomka svého protějšku a že by lesbické ženy měly mít možnost chodit na umělé oplodnění. Osvojit si dítě z dětského domova by homosexuálním dvojicím umožnila téměř polovina respondentů. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK zveřejněného v úterý.
10.03.2015 17:01 |

podobné články

Nemáte dehydrované dítě? Polovina z nich špatně pije, odhalila studie

 
Ranní příjem tekutin výrazně ovlivňuje celkovou hydrataci během dne. Česká studie AquaLife Institutu ukázala, že po ránu by děti měly vypít 400 ml tekutin, ale téměř polovina to nedodržuje. Během dne se pak dostavují bolesti hlavy, únava, nesoustředěnost, která může ovlivnit i chování a výsledky ve škole. Víte, jak by měly ratolesti správně pít?
01.06.2016 06:35 |

podobné články

Kastrůlky vedou. Polovina lidí si do práce nosí jídlo z domova

 
Víc než polovina zaměstnanců nechodí v práci na obědy a nosí si jídlo z domova. Celkem 13 procent lidí pak v zaměstnání nejí vůbec. Vyplývá to z průzkumu portálu Práce.cz, do něhož se letos v lednu zapojilo 2158 uživatelů. Výsledky poskytl provozovatel webu, společnost LMC. Podle jejího zjištění víc než polovina z 282 předních tuzemských podniků pracovníkům na stravenky přispívá.
22.02.2012 18:15 |

podobné články

Polovina lidí souhlasí s pádem Topolánkovy vlády

 
S vyslovením nedůvěry vládě Mirka Topolánka (ODS) souhlasí téměř polovina lidí, opačný názor zastávají zhruba dvě pětiny. Vyplývá to z dubnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Asi polovina dotázaných si myslí, že vyslovení nedůvěry vládě nepříznivě ovlivní pozici Česka jako země předsedající EU.
15.05.2009 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2143 článků)

Šílený Tomio Okamura! udeřil Marek Benda a varoval před zlem

 
Exposlanec ODS Marek Benda se na svém profilu na ParlamentníchListech.cz vrátil k tomu, jak Tomio Okamura zápasí s novináři, kteří kritizují jeho slova. Senátor zveřejnil e-mailové adresy dotyčných, což vyvolalo velké pobouření. Podle Bendy je zajímavé, že když byla zveřejněna telefonní čísla politiků, mělo to kladný ohlas. Přesto takové jednání neschvaluje a varuje před přímou demokracií, kterou hlásá hnutí Úsvit.
09.10.2013 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (501 článků) , Tomio Okamura (2019 článků)

Premiér mluvil s Chládkem o jeho chování k podřízeným

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes mluvil s ministrem školství Marcelem Chládkem (ČSSD) o jeho údajně nevhodném chování k podřízeným, o kterém dnes informoval deník MF Dnes. Premiér takové chování odmítá, podle něj by ministři neměli překračovat meze slušného chování. Chládek ČTK řekl, že s premiérem na toto téma hovořil už dřív, protože očekával, že se ho někdo z úředníků pokusí dehonestovat.
14.05.2014 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9474 článků) , Marcel Chládek (609 článků)