Článek

Většina ministerstev už zná své státní tajemníky

 
Na většině resortů úspěšně skončila výběrová řízení na pozici státního tajemníka, tedy nejvyššího úředníka zodpovědného za realizaci služebního zákona na jednotlivých ministerstvech. Informoval o tom ve čtvrtek náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký.
23.04.2015 11:05 |

podobné články

Podobné články

Pehe sleduje dění kolem Klause: Tohle jsme zažívali jen s tajemníky KSČ

 
Politolog Jiří Pehe si v komentáři uveřejněném na blogu Pehe.cz všímá dění okolo Václava Klause. Připomíná, že šéfka nového uskupení Hlavu vzhůru byla ochotna kandidovat i v barvách komunistů. Vzývání Klause navíc připomínalo chvalozpěvy na někdejší komunistické tajemníky, které jsme znávali před rokem 1989. Exprezidentovi prý jde o další oslabení ODS.
31.08.2013 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9028 článků) , Jiří Pehe (347 článků)

Na setkání se zástupci Ministerstva vnitra přišlo přes dvě stě tajemníků

 
Náměstkyně ministra vnitra pro řízení sekce veřejné správy a legislativy Jana Vildumetzová se sešla s více než dvěma sty tajemníky obcí s rozšířenou působností, obcí s pověřeným obecním úřadem a tajemníky městských částí hlavního města Prahy.
08.05.2015 19:16 |

podobné články

Experti vnitra navrhují redukci ministerstev ze 14 na 9

 
Experti z ministerstva vnitra oživili svůj plán na sloučení a rušení některých ministerstev, aby stát mohl uspořit potřebné miliardy. Jejich návrh nové struktury ústřední státní správy, který má Právo k dispozici, počítá se snížením počtu ministerstev ze současných čtrnácti na pouhých devět. Sloučily by se například kultura se školstvím, zemědělství s životním prostředím, průmysl s dopravou, zdravotnictví se sociálními věcmi či silová část vnitra (policie, hasiči) s obranou.
02.05.2012 06:00 |

podobné články

TOP 09 své náměstky z ministerstev stahovat nebude. Jsou to prý odborníci

 
Vedení TOP 09 nevidí důvod, proč stahovat z ministerstev své členy, kteří tam působí ve funkcích náměstků. ČTK to řekl první místopředseda strany Miroslav Kalousek. Bývalá vládní strana tak volí jinou strategii než ODS, jejíž úřadující lídr Martin Kuba se domnívá, že není přijatelné, aby v úřednické vládě Jiřího Rusnoka dlouhodobě působili občanští demokraté ve vedení ministerstev.
20.07.2013 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6372 článků) , Jiří Rusnok (1841 článků) , Martin Kuba (394 článků) , Jiří Kuba (77 článků)

Vláda bude řešit vytvoření generálního ředitelství státní služby

 
Vláda se dnes bude zabývat přípravou na vytvoření generálního ředitelství státní služby. S ředitelstvím počítá připravovaný návrh služebního zákona, o jehož podobě koalice už několik týdnů diskutuje. Podle posledního návrhu by měl šéf generálního ředitelství navrhovat jmenování a odvolání členů komise, která bude na sedmileté období vybírat státní tajemníky.
16.04.2014 06:20 |

podobné články

Začíná blokáda ministerstev školství a kultury

 
U ministerstev školství a kultury dnes budou protestovat odpůrci vládních reforem. Celodenní happening se scénkami, hudebními vystoupeními a veřejnými diskusemi zorganizovala platforma Stop vládě, v níž se sdružily odbory spolu s občanskými iniciativami. Vadí jim současná kulturní a školská politika. Dnešní akce je první z připravovaných blokád pěti ministerstev, které se budou konat postupně až do 7. června.
29.05.2012 07:40 |

podobné články

Každý ministr má mít svého sira Humphreyho, vláda chce zavést státní tajemníky

 
Čelit svému siru Humphreymu jako v seriálu Jistě, pane ministře bude možná od roku 2014 každý ministr. Vládní koalice ODS, TOP 09 a LIDEM se totiž shodla, že za běžný chod resortu a za úředníky, kteří v něm pracují, bude odpovídat státní tajemník. A zbavit se ho nebude snadné.
12.06.2013 03:15 |

podobné články

Dva členové francouzského kabinetu po aférách odstoupili

 
Nákupy drahých doutníků za více než 12 tisíc eur (zhruba 308.000 korun) a lety soukromým tryskáčem stály místa ve francouzském vládním kabinetu dva státní tajemníky.
04.07.2010 23:25 |

podobné články

Řízení agendy EU, o které byl spor, zůstane Úřadu vlády

 
Téměř dva roky trvající anomálie, kdy mělo Česko hned dva státní tajemníky pro EU, je u konce. Ministr zahraničí úřednické vlády Jan Kohout zbavil svého prvního náměstka Jiřího Schneidera povinností vyplývajících z této funkce.
05.08.2013 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kohout (183 článků)

Ministerstva dopravy a průmyslu mají státní tajemníky

 
Státním tajemníkem ministerstva průmyslu a obchodu se stal ředitel odboru meziresortních záležitostí a dlouholetý zaměstnanec ministerstva Robert Szurman . Na ministerstvu dopravy se stal státním tajemníkem první náměstek ministra dopravy Tomáš Čoček. Oba dnes složili slib. Jmenování se dnes dočkají také ministerstva zahraničních věcí a práce a sociálních věcí.
30.04.2015 10:20 |

podobné články

Bezpečnostní složky mají smůlu. Zákon o státní službě se na ně vztahovat nebude

 
Zákon o státní službě se nebude vztahovat na bezpečnostní sbory, Nejvyšší kontrolní úřad ani na mnohé státní příspěvkové organizace. Naopak pod státní službu budou spadat kromě ministerstev také finanční a katastrální úřady, Český statistický úřad či Státní pozemkový úřad. Vyplývá to z návrhu komplexní novely služebního zákona, kterou koalice připravila, a seznamu, který koalice zveřejnila na internetu. Podle některých členů koalice se ale výčet může ještě měnit.
10.06.2014 18:35 |

podobné články

Fischerův rozpočet: Na ministerstvech se bude více utrácet

 
Většina ministerstev a státních úřadů bude mít ve srovnání s letoškem podle dnes vládou schváleného rozpočtu na příští rok více peněz na výdaje. Méně peněz dostanou z ministerstev jen ministerstvo životního prostředí, ministerstvo pro místní rozvoj, ministerstvo dopravy a ministerstvo školství.
25.09.2013 16:30 |

podobné články

Kalousek uvolní část vázaných výdajů ministerstev

 
Šéf státní kasy Miroslav Kalousek (TOP 09) rozmrazí část vázaných výdajů jednotlivých ministerstev.
17.11.2010 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6372 článků)

Máme moc ministerstev, tvrdí experti. Navrhují zrušit hned pět resortů

 
O zeštíhlení nejvyšších pater státní správy se mluví již léta. Ve vládě premiéra Petra Nečase (ODS) dostala tuto problematiku na starost vicepremiérka Karolína Peake, která se obrátila o pomoc k expertům z ministerstva vnitra. Ti jí připravili ambiciózní návrh, který počítá se zrušením hned pěti ministerstev. Celá řada agend jednotlivých resortů se totiž překrývá.
02.05.2012 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků) , Karolína Peake (1607 článků)

Státní weby jsou často nepřehledné a předražené. Nejhorší je Kalouskův

 
Internetové stránky českých ministerstev jsou často zanedbané a předražené. Nejhůře je na tom resort financí. Nejlépe zase Ministerstvo pro místní rozvoj. Vyplývá to z průzkumu Lidových novin, které se soustředily právě na kvalitu internetových stránek ministerstev a významných státních úřadů.
14.08.2012 09:00 |

podobné články

Peake: Zrušme duplicitní agendy a některá ministerstva, ušetříme miliardy

 
Vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM) chce ve státní správě šetřit zejména rušením agend ministerstev, které jsou duplicitní. Výhledově by mohlo dojít i ke sloučení či zrušení ministerstev. Peake zmínila resort kultury a v dlouhodobějším horizontu i místního rozvoje. Zároveň očekává, že ministerstva budou proti návrhům úspor protestovat, a chce proto změny dohodnout i na poradě ekonomických ministrů i v rámci koalice.
14.09.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1607 článků)

Lidovci se po volbách topí v dluzích a začali propouštět

 
Lidovci začali kvůli dluhům po kampani a neúspěchu při volbách propouštět. Do konce května v ústřední kanceláři skončilo po dohodě deset zaměstnanců a na další by mělo dojít v nejbližší době. Podle generálního sekretáře KDU-ČSL Pavla Hořavy nebude moci ani ústředí platit regionům okresní tajemníky a peníze nebudou ani na mzdy krajských tajemníků ve všech regionech.
01.06.2010 18:05 |

podobné články

Ministr zahraničí bude mít vlastního tajemníka pro EU

 
Česká republika má dva tajemníky pro Evropu. Poslední rozpor koalice vyústil v situaci, kdy jedním tajemníkem disponuje úřad vlády a druhým ministerstvo zahraničí. Jeho šéf Karel Schwarzenberg (TOP 09) jmenoval svého tajemníka Jiřího Schneidera poté, co premiér Petr Nečas (ODS) prosadil post spadající pod jeho agendu pro Vojtěcha Bellinga.
04.09.2011 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků) , Petr Nečas (9260 článků)

Dva tajemníci pro EU: Budeme se doplňovat, tvrdí náměstek Schwarzenberga

 
Nebude to střet zájmů, ale půjde o spolupráci. Tak ohodnotil náměstek ministra zahraničí Jiří Schneider svou budoucí spolupráci s dosavadním vedoucím evropské sekce Úřadu vlády Vojtěchem Bellingem. Schneider i Belling totiž budou státními tajemníky pro Evropskou unii. Oba muži pro Český rozhlas ale připomněli, že nejde o nové funkce – na ministerstvu už rok prý spolupracují a jejich kompetence dál zůstanou nezměněny.
05.09.2011 13:40 |

podobné články