Článek

Vesnicí roku v Ústeckém kraji je Nové Sedlo na Lounsku

 
Celkem 251 obcí z celé České republiky se přihlásilo do letošního ročníku soutěže Vesnice roku. Rovných 30 jich pak soutěžilo o barevné stuhy v Ústeckém kraji. Nakonec vyhrála a vesnicí roku v regionu se pro letošní rok stala obec Nové Sedlo na Lounsku. Po právu ji patří zlatá stuha.
13.06.2016 22:20 |

podobné články

Podobné články

Paroubek: V Ústeckém kraji začíná další smutná čtyřletá éra krajské vlády

 
Přestože občané v Ústeckém kraji vyslovili v nedávných krajských volbách jednoznačnou touhu po změně, zejména ve směru k sociální demokracii, kdy této dosud v kraji vládnoucí straně dali voliči o polovinu méně hlasů, nežli ve volbách v roce 2008, nyní se zdá, že k žádoucí změně nedojde. V Ústeckém kraji se totiž rýsuje nová krajská koalice KSČM a ČSSD. A dost možná bude ze strany ČSSD za účasti hlavních tváří korupčního systému, který v uplynulých čtyřech letech v kraji fungoval a který vyvrcholil například zastavením čerpání evropských peněz či vazebním stíháním statutárního náměstka hejtmanky Jany Vaňhové.
30.10.2012 13:35 |

podobné články

Paroubek boduje v Ústeckém kraji, tvrdí průzkum. ČSSD suverénní

 
V Ústeckém kraji vedou podle průzkumu sociální demokraté, úspěšná je i strana Jiřího Paroubka NS-LEV 21. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu volebních preferencí v Ústeckém kraji, který pro deník Blesk zpracovala agentura SANEP.
29.09.2012 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3426 článků)

Restart předmětových metodiků v Ústeckém kraji

 
V Ústeckém kraji se rozjel záměr podpořit vzdělávání předmětových metodiků na školách a vzájemně je propojit pro uskutečňování společných cílů. Projekt s názvem PODPORA VZDĚLÁVÁNÍ A VYTVÁŘENÍ PODMÍNEK PRO ČINNOST PŘEDMĚTOVÝCH METODIKŮ NA ZŠ V ÚSTECKÉM KRAJI se pokouší o „restart předmětových komisí a metodiků ZŠ“ pro potřeby aktuálního vzdělávání a výchovy. Bonusem bude práce s tablety a smartphony, které naplňují myšlenku techniky směřující k jednoduchosti a přirozenosti.
14.11.2012 17:50 |

podobné články

Novým předsedou ODS v Ústeckém kraji je Petr Fiala

 
Novým předsedou Občanské demokratické strany v Ústeckém kraji se stal Petr Fiala. Byl zvolen na dnešním regionálním sněmu strany. ODS byla v Ústeckém kraji více než dva měsíce bez předsedy, poté co z funkce v lednu odstoupil Jan Kubata.
26.03.2013 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1313 článků) , Jan Kubata (15 článků) , Jan Fiala (86 článků) , Jan Fiala (86 článků)

Třetina lidí, kteří žijí v ghettech, je v Ústeckém kraji

 
Třetina lidí, kteří v Česku žijí v ghettech, je v Ústeckém kraji. V tamních chudinských domech, ulicích a čtvrtích bydlí 36 tisíc až 38 500 lidí. V regionu je celkem 89 takzvaných vyloučených lokalit. To je 15 procent všech těchto míst v ČR. Uvádí to zpráva ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera (ČSSD), kterou se chystá v pondělí na výjezdním zasedání v Ústeckém kraji projednávat vláda.
18.10.2015 12:25 |

podobné články

Na Lounsku odešlo z ČSSD 230 lidí, většina chce za Paroubkem

 
V Libčevsi na Lounsku odchází z místní organizace ČSSD 230 lidí. Zdůvodnili to nesouhlasem s vedením strany v Ústeckém kraji. Sto osmdesát lidí v pondělí sdělilo, že odchází do strany, kterou zakládá bývalý šéf soc. dem. Jiří Paroubek. Předseda frakce Karel Vrba sám prý v politice končí.
21.11.2011 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3426 článků)

Vítězslav Jandák: Já v seriálu Velké sedlo? Toho člověka už ani neznám!

 
Na ČT právě běží seriál Velké sedlo, kde ztvárnil roli záletníka. Tenkrát byl ještě mladý a štíhlý, dnes je při těle a vídat ho můžeme leda v parlamentu. Řeč je o současném poslanci Vítězslavu Jandákovi, který dnes naopak hodnotí herecké projevy svých kolegů ve Sněmovně.
01.08.2011 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (383 článků)

Muž žaluje výrobce motorek: Sedlo mu způsobilo nepřetržitou erekci!

 
Američan Henry Wolf (52) trpěl 24 hodin nechtěnou nepřetržitou a velmi bolestivou erekcí. Dříve náruživý motorkář se na silném stroji proháněl denně alespoň dvě hodiny po dobu sedmi let, teď ale milovanou mašinu viní ze svého problému. Je přesvědčen o tom, že za vše může špatně vyrobené sedlo!
03.05.2012 12:05 |

podobné články

Američan se dívá na svět ze sedla kola z výšky pěti metrů

 
Tak tomu se říká mít sedlo proklatě vysoko. Američan Richie Trimble si sestrojil jízdní kolo, které vypadá jako pojízdný žebřík. Sedlo má totiž v neuvěřitelné výšce téměř pět metrů, informoval server mirror.co.uk.
27.04.2013 10:15 |

podobné články

Ministr Prachař zahájil modernizaci silnice I/44 na Červenohorské sedlo

 
První etapu modernizace osmikilometrové jižní části silnice I/44 z Koutů nad Desnou na Červenohorské sedlo zahájil v pondělí 6. října ministr dopravy Antonín Prachař. Stavaři navázali na stavbu dokončenou na severní straně Červenohorského sedla. Pokračovat v modernizaci této klíčové komunikace Jesenicka budou ve třech etapách až do listopadu 2016.
06.10.2014 17:11 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Prachař (126 článků)

Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje zmodernizovanou silnici I/44 Červenohorské sedlo - jih

 
Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo v pátek 9. června stavbu I/44 Červenohorské sedlo - jih. Silnice je důležitou a nedílnou součástí komunikační sítě České republiky.
10.06.2017 13:45 |

podobné články

Zácha (ODS): Zrekonstruovaná silnice přes Červenohorské sedlo? To nestačí, chceme tunel

 
Vyjádření k pátečnímu otevření zrekonstruovaného úseku silnice přes Červenohorské sedlo.
11.06.2017 08:55 |

podobné články

Petr (24) sedí za pokus o vraždu. Čas si krátí výrobou autíček i skládaček

 
Barevná autíčka, domečky, puzzle nebo skládačky pro děti z mateřských školek. I takové jsou nevinně vypadající výtvory zločinců a trestanců z věznice Nové Sedlo na Lounsku. Ta se mimo jiné specializuje na odsouzené s poruchou osobnosti a chování způsobenou užíváním psychotropních látek. V tamní truhlářské dílně sice peníze neplatí, ale zato dostanou odsouzení na konci certifikát. Jedním z nich je i Petr (24).
08.12.2016 06:30 |

podobné články

Hejtmanka žádá policejního prezidenta o stanovisko k bezpečnostní situaci kraji

 
Hejtmanka Ústeckého kraje požádala policejního prezidenta Petra Lessyho o průběžnou informaci ke vzniku a zahájení činnosti speciální pořádkové jednotky Policie ČR v Ústeckém kraji, jejíž vznik garantoval na konci března letošního roku. Zároveň požádala o stanovisko k anonymnímu dopisu, který na Krajský úřad Ústeckého kraje údajně zaslali policisté z obvodních oddělení policie v Ústeckém kraji. Upozorňují například na riziko zhoršení bezpečnostní situace na různých částech kraje v souvislosti s převelováním policistů na Šluknovsko.
19.04.2012 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Petr Lessy (799 článků)

Policie od rána provádí v Ústeckém kraji zátah na nelegální migranty

 
Přes dvě stovky nelegálních migrantů zadržela od začátku roku policie v Ústeckém kraji. Nejčastěji šlo o Syřany, Afghánce a Iráčany. ČTK to dnes řekl Daniel Franc z cizinecké policie. V kraji od rána kontroluje dodávky a nákladní vozy několik hlídek policistů. Nezaměřují se jen na hlavní tepny nelegální migrace, tedy železnici a dálnici D8, ale i na paralelní silnice vedoucí do Německa.
21.07.2015 12:51 |

podobné články

Ledovka na silnicích dál trápí řidiče. Silničáři nabádají k opatrnosti

 
Dopravu na mnoha místech v republice komplikuje ujetá vrstva sněhu nebo jeho zbytky. V Ústeckém kraji zase policisté hned po ránu vyjížděli k několika nehodám kvůli náledí na vozovce. Pro nákladní auta by se během čtvrtka mohl otevřít hlavní tah na Slovensko, ale cesta přes Oldřichovské sedlo na Liberecku zůstane zavřená nejspíš až do konce týdne. Silničáři řidiče nabádají, aby jízdě věnovali zvýšenou pozornost.
03.03.2016 08:40 |

podobné články

Vyvarujte se rychlé jízdy. Silnice ovládly mrznoucí mlhy a náledí

 
V několika krajích v pátek ráno komplikují dopravu mrznoucí mlhy a náledí. V Ústeckém kraji už kvůli tomu museli policisté vyjíždět k dopravní nehodě. Na Liberecku po čtyřech dnech otevřeli pro kamiony silnici přes Oldřichovské sedlo. Úsek mezi Mníškem a Raspenavou pak pro ně bude zprůjezdněný během pátečního rána. Řidiči by i nadále měli být opatrní.
04.03.2016 08:40 |

podobné články

Česko zasypal sníh: Desítky nehod, uzavřené silnice a cestáři v pohotovosti

 
Sněžení a silný vítr od časného rána komplikují dopravu na řadě míst republiky, policisté řešili desítky nehod. Silničáři doporučují, aby v zasažených okresech raději nevyjížděli ti, kdo nutně nemusí. Největší problémy hlásí Liberecký kraj, kde musela být uzavřena silnice z Tanvaldu do Harrachova i komunikace přes Oldřichovské sedlo na Raspenavu. Uzavřená je také v Ústeckém kraji cesta z Chomutova na Horu sv. Šebestiána. Kamiony zde uvízly v kopci. Problémy mají rovněž na západě Čech, na Šumavě nebo Českomovarské vrchovině.
16.01.2018 12:05 |

podobné články

V Ústeckém kraji výskyt smogu, zvažuje se vyhlášení regulace

 
Přes hezké počasí meteorologové upozornili na výskyt smogu v Ústeckém kraji a na možnost vyhlášení signálu regulace. Koncentrace polétavého prachu (PM10) v kraji zatím dosáhla signálu upozornění, který se vyhlašuje při překročení denní hodnoty 100 mikrogramů na metr krychlový.
13.03.2011 23:25 |

podobné články