Veselý zazářil v Římě, jeho oštěp doletěl za osmaosmdesát metrů

Ve skvělé formě se představil na mítinku Diamantové ligy v Římě český oštěpař Vítězslav Veselý, který předvedl druhý nejlepší výkon kariéry a hodem 88,14 metru pokořil všechny své soupeře.
04.06.2015 22:11 |

Osobnosti: Vítězslav Veselý (85 článků)

Veselý hodil 87,38 metru a vyhrál na Zlaté tretře oštěp

Oštěpař Vítězslav Veselý vyhrál na Zlaté tretře v Ostravě druhým výkonem sezony na světě 87,38 metru. V kvalitní soutěži se přes 80 metrů se dostalo pět závodníků, přes 85 metrů hodili tři oštěpaři v jednom závodu s výjimkou šampionátů po čtyřech letech. Druhý skončil Lotyš Zigismunds Sirmais v osobním rekordu 86,61 metru, třetí místo obsadil čerstvý otec dvojčat Dmitrij Tarabin z Ruska (85,92).
17.06.2014 20:35 |

Hejnová zlepšila český rekord, Špotáková v Římě vyhrála oštěp

Světová rekordmanka Barbora Špotáková vyhrála na mítinku Diamantové ligy v Římě soutěž v hodu oštěpem. Zlatá olympijská medailistka a mistryně světa jasně zvítězila v druhém nejdelším hodu sezony 68,66 metru, lepší letos byla pouze o 23 centimetrů Ruska Maria Abakumovová. Pro Špotákovou je dnešní její výkon pátým nejdelším hodem v kariéře.
11.06.2010 12:55 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (330 článků) , Maria Abakumovová (10 článků)

Těhotná Bára Špotáková: Oštěp vyměnila za pekáč!

Do porodu má jen tři měsíce, přesto oštěpařka Barbora Špotáková (31) nepřestává trénovat. Jen oštěp vyměnila za troubu a místo metrů počítá upečené buchty.
02.03.2013 05:00 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (330 článků)

Špotáková zvládla kvalifikaci, v neděli ji čeká boj o medaili

Barbora Špotáková se do nedělního finále ženského oštěpu kvalifikovala svým druhým pokusem, při němž její oštěp doletěl do vzdálenosti 65,02 metru. Vítězkou kvalifikace se stala Němka Cristin Hussongová, která českou oštěpařku překonala o devadesát centimetrů.
28.08.2015 18:05 |

Veselý dál vládne Diamantové lize, v Eugene skončil 2.

Eugene - oštěp: 2. Veselý 83,78 metrů.
02.06.2012 22:10 |

Veselý nestačil jen na oštěpaře z Finska

Mistr světa Vítězslav Veselý poslal svůj oštěp na úvodním mítinku Diamantové ligy v Dauhá do vzdálenosti 83,67 metru. Stačilo mu to na třetí místo.
15.05.2015 19:46 |

Frydrych: Chci zabít tři mouchy jedním oštěpem

Píše se rok 1992. Oštěpař Jan Železný se na olympijském stadionu v Barceloně rozbíhá ke svému prvnímu pokusu, těsně před odhodem mu padá špatně upevněný bederní pás zpevňující bolavá záda, ale oštěp z jeho ruky dolétl k devadesáti metrům. Světový rekordman právě získal své první velké zlato. Historie se může zopakovat o osmnáct let později, jen oštěp bude při mistrovství Evropy na tomtéž stadionu mít v ruce Petr Frydrych.
21.07.2010 12:35 |

Osobnosti: Jan Železný (77 článků)

Japonský poštovní holub omylem doletěl přes Pacifik až do Kanady

Dlouhých 8000 kilometrů překonal poštovní holub, který omylem doletěl z Japonska až do Kanady. Maximální dolet holubů je přitom asi 650 kilometrů. Kanadské úřady po zvážení, co s holubem-cestovatelem podniknout dál, rozhodly, že může zůstat v Kanadě. Tam se o něj budou starat milovníci holubů, kteří doufají, že jeho geny se postarají o další mimořádné vytrvalce, napsala v úterý agentura AFP.
26.06.2013 05:20 |

Chcete oštěp Špotákové? Nebo vlajku ze zahájení? Není problém

Olympijské hry v Londýně jsou minulostí, zájem fanoušků o suvenýry však kulminuje. V Anglii je možné koupit v internetové aukci všechno od vlajek zúčastněných zemí po oštěp z finále žen.
15.08.2012 20:25 |

Rozhodčí, jehož zasáhl oštěp do krku, boj o život prohrál

Děsivá nehoda, která se stala na atletických závodech v Düsseldorfu, má tragický konec. Rozhodčí, kterého zasáhl oštěp přímo do krku, v noci na dnešek zemřel.
26.08.2012 19:55 |

Znovu v Top 10. Koudelka doletěl v Zakopaném osmý

Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil podesáté v sezoně v závodě Světového poháru v elitní desítce. Na můstku v polském Zakopaném si doletěl pro osmé místo. Triumf v domácím prostředí slaví Kamil Stoch.
18.01.2015 18:22 |

Osobnosti: Roman Koudelka (122 článků) , Kamil Stoch (11 článků)

Oštěpař Veselý gratuloval bronzové Hejnové: Budu ještě lepší, Zuzi!

A svět jenom »čumí«, jak tenhle Čech umí! Ve středu čapnul Vítězslav Veselý (29) oštěp do ruky, ležérně odhodil a soupeřům spadla brada až k pupíku.
10.08.2012 12:10 |

Oštěpaři Veselý a Frydrych hodili v Dubnici přes 80 metrů

Čeští oštěpaři ovládli atletický mítink v Dubnici s výkony přes 80 metrů. Vyhrál Vítězslav Veselý, který hodil 82,89 metru, a porazil o více než jeden a půl metru druhého muže letošních světových tabulek Petra Frydrycha (81,23).
24.08.2010 09:15 |

Oštěpař Veselý zazářil v Diamantové lize v Šanghaji

Vítězslav Veselý vyhrál soutěž oštěpařů na sobotním mítinku Diamantové ligy v čínské Šanghaji hodem dlouhým 85,40 metru. Druhý skončil Němec Matthias de Zordo, třetí místo obsadil Ari Mannio z Finska.
19.05.2012 17:25 |

Oštěpař Veselý přišel dodatečně o vítězství na Diamantové lize

Oštěpaři Vítězslavu Veselému je spíš asi smutno, protože dodatečně přišel o vítězství na mítinku Diamantové ligy v Birminghamu. Keňanovi Juliusi Yegovi byl dodatečně uznán poslední pokus, který původně rozhodčí označili jako neplatný s tím, že oštěp dopadl mimo výseč. Yego se mohl díky zlepšení osobního maxima o téměř čtyři metry na 91,39 metru radovat z nového afrického rekordu a nejlepšího výkonu v historii Diamantové ligy.
07.06.2015 23:10 |

Hejnová a Veselý vládnou svým disciplínám v Diamantové lize

Překážkářka Zuzana Hejnová a oštěpař Vítězslav Veselý jsou po mítinku v Oslu ve svých disciplínách nadále nejlepšími atlety v Diamantové lize. Bronzová olympijská medailistka potvrdila svou letošní neporazitelnost a vyhrála ve svém nejlepším výkonu sezony 53,60 sekundy. Veselý předvedl v druhé sérii hod 85,96 metru, který nikdo z jeho soupeřů nepřekonal.
14.06.2013 11:00 |

Osobnosti: Vítězslav Veselý (85 článků) , Zuzana Hejnová (151 článků)

Dibabaová zaběhla světový rekord! Oštěpaři Veselý a Vadlejch na bedně

Novým světovým rekordem na 1500 metrů ozdobila etiopská běžkyně Genzebe Dibabaová mítink Diamantové ligy v Monaku. Český oštěpařům sice světový rekord unikl, ale i tak Vítězslav Veselý hodil 85,44 metru a skončil druhý. Dobrou formu posledních týdnů potvrdil výkonem 84,32 metru a třetím místem Jakub Vadlejch, který se mezi nejlepší trojici v Diamantové lize dostal poprvé v kariéře. Hodem 88,87 zvítězil Fin Tero Pitkämäki a dostal se v pořadí seriálu na druhé místo za Veselého.
17.07.2015 22:21 |

Osobnosti: Tero Pitkämäki (5 článků) , Vítězslav Veselý (85 článků) , Jakub Vadlejch (10 článků)

Druhé zlato pro Česko! Oštěpař Veselý je mistr světa

Oštěpař Vítězslav Veselý se stal mistrem světa a po triumfu překážkářky Zuzany Hejnové získal pro Českou republiku na atletickém šampionátu v Moskvě druhé zlato. O svém vítězství rozhodl hodem hned z první série dlouhým 87,17 metru. Veselý navázal na svého kouče Jana Železného, který získal poslední ze svých tří titulů mistra světa v roce 2001 v Edmontonu.
17.08.2013 18:55 |

Osobnosti: Jan Železný (77 článků) , Vítězslav Veselý (85 článků) , Zuzana Hejnová (151 článků)

Oštěpař Veselý vybojoval stříbro na mistrovství Evropy. První je Fin Ruuskanen

Oštěpař Vítězslav Veselý získal na mistrovství Evropy v Curychu stříbro a doplnil medailovou sbírku české výpravy. V ní zatím bylo zlato Barbory Špotákové a dva bronzy. Úřadující mistr světa a obhájce evropského titulu Veselý hodil ve finále 84,79 metru.
17.08.2014 18:46 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (330 článků) , Vítězslav Veselý (85 článků)