Veselý hodil 87,38 metru a vyhrál na Zlaté tretře oštěp

Oštěpař Vítězslav Veselý vyhrál na Zlaté tretře v Ostravě druhým výkonem sezony na světě 87,38 metru. V kvalitní soutěži se přes 80 metrů se dostalo pět závodníků, přes 85 metrů hodili tři oštěpaři v jednom závodu s výjimkou šampionátů po čtyřech letech. Druhý skončil Lotyš Zigismunds Sirmais v osobním rekordu 86,61 metru, třetí místo obsadil čerstvý otec dvojčat Dmitrij Tarabin z Ruska (85,92).
17.06.2014 20:35 |

Osobnosti: Vítězslav Veselý (85 článků)

Oštěpař Veselý si uzdravil koleno v Africe. Nyní bude hájit medaili na Zlaté tretře

Na ostravské Zlaté tretře bude hájit dvě předchozí vítězství oštěpař Vítězslav Veselý. Zdravotní problémy se mu podařilo překonat díky běhání naboso v africké trávě. Závodit v Ostravě bude i ruská výškařská hvězda a olympijský vítěz Ivan Uchov.
23.04.2014 12:55 |

Fenomenální sprinter Usain Bolt na Zlaté tretře: Vyhrál, ale nezářil!

Čekalo se od něj víc. Jamajský rychlík Usain Bolt (25) sice vyhrál na Zlaté tretře běh na 100 m, ale jeho čas 10,04 zůstal hodně za očekáváním. „Jsem zklamaný, necítil jsem se dobře,“ přiznal světový rekordman.
26.05.2012 12:15 |

Osobnosti: Usain Bolt (367 článků)

Špotáková na Zlaté tretře opět druhá, Bolt vyhrál za 9,91

AKTUALIZOVÁNO. Oštěpařka Barbora Špotáková skončila na Zlaté tretře stejně jako loni a celkově už počtvrté druhá. Světová rekordmanka se ve svém druhém startu v sezoně zlepšila oproti římskému závodu z minulého týdne bezmála o metr a půl, výkon 64,78 metru ale na prvenství nestačil.
31.05.2011 17:45 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (332 článků)

Bolt na Zlaté tretře v Ostravě nepoběží, místo něj přijede Američan Gatlin

Fenomenální jamajský sprinter Usain Bolt zrušil plánovaný start na Zlaté tretře v Ostravě. Oznámili to dnes organizátoři s tím, že jako náhradu za trojnásobného světového rekordmana a šestinásobného olympijského vítěze získali Justina Gatlina z USA. Na mítinku 17. června poběží Gatlin závod na 100 metrů, v němž drží časem 9,87 sekundy nejlepší výkon roku.
06.06.2014 16:40 |

Osobnosti: Justin Gatlin (23 článků) , Usain Bolt (367 článků)

Powell vyhrál stovku dvakrát, vítězství si připsali i Hejnová a Veselý

Jamajčan Asafa Powell původně na Zlaté tretře neměl do závodu na 100 metrů vůbec nastoupit, nakonec ho ale běžel hned dvakrát. O vítězství pro české barvy se postarali překážkářka Zuzana Hejnová a oštěpař Vítězslav Veselý.
27.06.2013 21:30 |

Osobnosti: Asafa Powell (38 článků) , Vítězslav Veselý (85 článků) , Zuzana Hejnová (151 článků)

Oštěpaři Veselý a Frydrych hodili v Dubnici přes 80 metrů

Čeští oštěpaři ovládli atletický mítink v Dubnici s výkony přes 80 metrů. Vyhrál Vítězslav Veselý, který hodil 82,89 metru, a porazil o více než jeden a půl metru druhého muže letošních světových tabulek Petra Frydrycha (81,23).
24.08.2010 09:15 |

Ostrava: Usain Bolt poběží na jubilejní Zlaté tretře

Atletický král Usain Bolt z Jamajky potvrdil start na 50. Zlaté tretře Ostrava.
10.03.2011 10:10 |

Thorkildsen se na Zlaté tretře nepředstaví, je zraněný

I přes neúčast norského oštěpaře bude obsazení oštěpu na Zlaté tretře výborné. Zvítězí český borec?
22.05.2011 23:40 |

Na Zlaté tretře opět poběží jamajský blesk Bolt

Šestinásobný olympijský vítěz Usain Bolt se už posedmé stane hlavní hvězdou Zlaté tretry. Na ostravském mítinku poběží 27. června štafetu na 4x100 metrů a jedním z jeho partnerů v jamajském kvartetu bude i mistr světa z Tegu 2011 na 100 metrů Yohan Blake. Na tiskové konferenci to dnes oznámili organizátoři Zlaté tretry. Další dva úseky v týmu světových rekordmanů ještě nejsou obsazené.
14.03.2013 11:30 |

Osobnosti: Usain Bolt (367 článků) , Yohan Blake (17 článků)

Veselý zazářil v Římě, jeho oštěp doletěl za osmaosmdesát metrů

Ve skvělé formě se představil na mítinku Diamantové ligy v Římě český oštěpař Vítězslav Veselý, který předvedl druhý nejlepší výkon kariéry a hodem 88,14 metru pokořil všechny své soupeře.
04.06.2015 22:11 |

Těhotná Bára Špotáková: Oštěp vyměnila za pekáč!

Do porodu má jen tři měsíce, přesto oštěpařka Barbora Špotáková (31) nepřestává trénovat. Jen oštěp vyměnila za troubu a místo metrů počítá upečené buchty.
02.03.2013 05:00 |

Veselý dál vládne Diamantové lize, v Eugene skončil 2.

Eugene - oštěp: 2. Veselý 83,78 metrů.
02.06.2012 22:10 |

Veselý nestačil jen na oštěpaře z Finska

Mistr světa Vítězslav Veselý poslal svůj oštěp na úvodním mítinku Diamantové ligy v Dauhá do vzdálenosti 83,67 metru. Stačilo mu to na třetí místo.
15.05.2015 19:46 |

Zůstat pannou je těžší než příprava na olympiádu, říká atletka Jonesová

Devětadvacetiletá americká atletka Lolo Jonesová, která se představí na Zlaté tretře Ostrava, má krásnou postavu i sportovní úspěchy. Stále je však bez přítele. Když totiž muži zjistí, že je pořád panna a sex chce mít až po svatbě, většinou ji opustí. Další články k tématu: Lolo Jonesová rozjede olympijskou sezonu v Ostravě na Tretře Atletická bohyně je pořád zoufale sama. Krásnému tělu navzdory Americká překážkářka Jonesová poznala, že Češi jsou hokejoví mistři světa
24.05.2012 13:20 |

Osobnosti: Lolo Jones (7 článků)

Dibabaová zaběhla světový rekord! Oštěpaři Veselý a Vadlejch na bedně

Novým světovým rekordem na 1500 metrů ozdobila etiopská běžkyně Genzebe Dibabaová mítink Diamantové ligy v Monaku. Český oštěpařům sice světový rekord unikl, ale i tak Vítězslav Veselý hodil 85,44 metru a skončil druhý. Dobrou formu posledních týdnů potvrdil výkonem 84,32 metru a třetím místem Jakub Vadlejch, který se mezi nejlepší trojici v Diamantové lize dostal poprvé v kariéře. Hodem 88,87 zvítězil Fin Tero Pitkämäki a dostal se v pořadí seriálu na druhé místo za Veselého.
17.07.2015 22:21 |

Osobnosti: Tero Pitkämäki (5 článků) , Vítězslav Veselý (85 článků) , Jakub Vadlejch (11 článků)

Oštěpař Veselý vybojoval stříbro na mistrovství Evropy. První je Fin Ruuskanen

Oštěpař Vítězslav Veselý získal na mistrovství Evropy v Curychu stříbro a doplnil medailovou sbírku české výpravy. V ní zatím bylo zlato Barbory Špotákové a dva bronzy. Úřadující mistr světa a obhájce evropského titulu Veselý hodil ve finále 84,79 metru.
17.08.2014 18:46 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (332 článků) , Vítězslav Veselý (85 článků)

Frydrych: Chci zabít tři mouchy jedním oštěpem

Píše se rok 1992. Oštěpař Jan Železný se na olympijském stadionu v Barceloně rozbíhá ke svému prvnímu pokusu, těsně před odhodem mu padá špatně upevněný bederní pás zpevňující bolavá záda, ale oštěp z jeho ruky dolétl k devadesáti metrům. Světový rekordman právě získal své první velké zlato. Historie se může zopakovat o osmnáct let později, jen oštěp bude při mistrovství Evropy na tomtéž stadionu mít v ruce Petr Frydrych.
21.07.2010 12:35 |

Osobnosti: Jan Železný (77 článků)

Chcete oštěp Špotákové? Nebo vlajku ze zahájení? Není problém

Olympijské hry v Londýně jsou minulostí, zájem fanoušků o suvenýry však kulminuje. V Anglii je možné koupit v internetové aukci všechno od vlajek zúčastněných zemí po oštěp z finále žen.
15.08.2012 20:25 |

Rozhodčí, jehož zasáhl oštěp do krku, boj o život prohrál

Děsivá nehoda, která se stala na atletických závodech v Düsseldorfu, má tragický konec. Rozhodčí, kterého zasáhl oštěp přímo do krku, v noci na dnešek zemřel.
26.08.2012 19:55 |