Veselý druhý, Vadlejch pátý na Diamantové lize v Lausanne

Čeští oštěpaři prokázali dobrou formu na čtvrtečním mítinku Diamantové ligy v Lausanne. Svěřenci trenéra Jana Železného obsadili druhou a pátou příčku. Veselému chybělo málo aby svým pokusem atakoval hranici 90 metrů, ale vítězi Keshornu Walcottovi se podařilo bájnou hranici přehodit a hodem za 90,16 metru soutěž oštěpařů vyhrál.
09.07.2015 22:40 |

Osobnosti: Jan Železný (77 článků)

Dibabaová zaběhla světový rekord! Oštěpaři Veselý a Vadlejch na bedně

Novým světovým rekordem na 1500 metrů ozdobila etiopská běžkyně Genzebe Dibabaová mítink Diamantové ligy v Monaku. Český oštěpařům sice světový rekord unikl, ale i tak Vítězslav Veselý hodil 85,44 metru a skončil druhý. Dobrou formu posledních týdnů potvrdil výkonem 84,32 metru a třetím místem Jakub Vadlejch, který se mezi nejlepší trojici v Diamantové lize dostal poprvé v kariéře. Hodem 88,87 zvítězil Fin Tero Pitkämäki a dostal se v pořadí seriálu na druhé místo za Veselého.
17.07.2015 22:21 |

Osobnosti: Tero Pitkämäki (5 článků) , Vítězslav Veselý (85 článků) , Jakub Vadlejch (10 článků)

Vadlejch už podruhé ovládl Diamantovou ligu. A hodil si osobák!

Český oštěpař Jakub Vadlejch už podruhé za sebou zvítězil na Diamantové lize a ještě si navíc vylepšil osobák na 88,02 metru. Dobře si vedl i tyřkař Jan Kudlička, který v Paříži vybojoval třetí místo. Na Stade de France také padl nový světový rekord
28.08.2016 09:10 |

Osobnosti: Jan Kudlička (15 článků) , Jakub Vadlejch (10 článků)

Hejnová a Veselý vládnou svým disciplínám v Diamantové lize

Překážkářka Zuzana Hejnová a oštěpař Vítězslav Veselý jsou po mítinku v Oslu ve svých disciplínách nadále nejlepšími atlety v Diamantové lize. Bronzová olympijská medailistka potvrdila svou letošní neporazitelnost a vyhrála ve svém nejlepším výkonu sezony 53,60 sekundy. Veselý předvedl v druhé sérii hod 85,96 metru, který nikdo z jeho soupeřů nepřekonal.
14.06.2013 11:00 |

Osobnosti: Vítězslav Veselý (85 článků) , Zuzana Hejnová (151 článků)

Oštěpař Veselý zazářil v Diamantové lize v Šanghaji

Vítězslav Veselý vyhrál soutěž oštěpařů na sobotním mítinku Diamantové ligy v čínské Šanghaji hodem dlouhým 85,40 metru. Druhý skončil Němec Matthias de Zordo, třetí místo obsadil Ari Mannio z Finska.
19.05.2012 17:25 |

Osobnosti: Vítězslav Veselý (85 článků)

Oštěpař Veselý přišel dodatečně o vítězství na Diamantové lize

Oštěpaři Vítězslavu Veselému je spíš asi smutno, protože dodatečně přišel o vítězství na mítinku Diamantové ligy v Birminghamu. Keňanovi Juliusi Yegovi byl dodatečně uznán poslední pokus, který původně rozhodčí označili jako neplatný s tím, že oštěp dopadl mimo výseč. Yego se mohl díky zlepšení osobního maxima o téměř čtyři metry na 91,39 metru radovat z nového afrického rekordu a nejlepšího výkonu v historii Diamantové ligy.
07.06.2015 23:10 |

Oštěpaři Veselý a Frydrych skončili v Lausanne pod stupni vítězů

Čeští oštěpaři se při sedmém dílu atletické Diamantové ligy v Lausanne na stupně vítězů neprosadili, Powell zaběhl 100 m za 9,78 s.
30.06.2011 21:00 |

Zlatý český oštěp v Curychu! Vadlejch si po olympiádě spravil chuť

Český oštěpař Jakub Vadlejch už letos potřetí vyhrál Diamantovou ligu. V Curychu hodil 87,28 metru, což je jeho druhý nejdelší hod kariéry.
01.09.2016 22:55 |

Osobnosti: Jakub Vadlejch (10 článků)

Veselý zapil dodatečný bronz slivovicí. Za medaili dostane po letech půl milionu

Oštěpař Vítězslav Veselý přišel včera v Riu v olympijské vesnici na pokoj a kolega Jakub Vadlejch mu gratuloval. Veselý vůbec netušil, co se děje. Nesledoval média, neměl puštěný telefon. Právě se stal bronzovým medailistou z olympijských her, aniž by jeho soutěž na letošních hrách začala.
10.08.2016 20:35 |

Osobnosti: Vítězslav Veselý (85 článků) , Jakub Vadlejch (10 článků)

Mílařka Dehibaová si start na Diamantové lize vymohla u soudu

Francouzská mílařka Hind Dehibaová si navzdory dopingovému trestu z let 2007 až 2009 vymohla u soudu start na čtvrtečním mítinku Diamantové ligy v Lausanne. Francouzka byla kdysi potrestána za EPO v krvi.
28.06.2011 16:05 |

Špotáková vyhrála i v Lausanne. Vede Diamantovou ligu

Olympijská vítězka Barbora Špotáková je stále ve formě. Čtvrteční mítink Diamantové ligy v Lausanne vyhrála pokusem dlouhým 67,19 metru. Zuzana Hejnová doběhla v závodu na 400 metrů překážek čtvrtá.
23.08.2012 21:35 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (330 článků) , Zuzana Hejnová (151 článků)

Špotáková vybojovala vítězství v Lausanne a hodila letošní osobní rekord

Česká jednička mezi oštěpaři Barbora Špotáková vyhrála závod Diamantové ligy v Lausanne a hodila současně svůj nejlepší letošní výkon - 66,72 metru. Druhou příčku vybojovala Martina Ratejová ze Slovinska, která hodila 64,63 metru, třetí místo obsadila Australanka Kimberley Mickleová (64,20).
03.07.2014 21:00 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (330 článků)

Bolt je zraněný, odhlásil se z Paříže i Lausanne. Stihne Peking?

Přijde srpnový atletický světový šampionát v Pekingu o největší hvězdu? Je to dost dobře možné. Jamajský sprinter Usain Bolt se totiž odhlásil z nadcházejících mítinků Diamantové ligy v Paříži a Lausanne. Má problémy s levou holení.
30.06.2015 19:06 |

Osobnosti: Usain Bolt (366 článků)

Špotáková se v Římě utká o body v Diamantové lize s Obergföllovou

Oštěpařka Barbora Špotáková bude mít dnes v Římě druhý pokus na to, aby do své sbírky úspěchů přidala vítězství v Diamantové lize.
11.06.2010 10:15 |

Skvělý úspěch. Oštěpař Veselý vyhrál Diamantovou ligu v Dauhá

Nejlepším možným způsobil zahájil oštěpař Vítězslav Veselý cestu za obhajobou v Diamantové lize. V úvodním díle prestižního podniku hodil ve třetí sérii 85,09 metru, což mu bezpečně zajistilo vítězství. Druhý skončil lídr letošních tabulek Fin Tero Pitkämäki výkonem 82,18, třetí byl Nor Andreas Thorkildsen (81,51), dvojnásobný olympijský vítěz.
10.05.2013 22:20 |

Osobnosti: Andreas Thorkildsen (6 článků) , Tero Pitkämäki (5 článků) , Vítězslav Veselý (85 článků)

Tyčkař Kudlička a oštěpař Veselý jsou ve finále OH

Tyčkař Jan Kudlička postoupil do olympijského finále. V londýnské kvalifikaci dnes nemusel zdolat limit 570 centimetrů, k postupu mu nakonec stačilo skočit 550 cm na první pokus. Neuspěly naopak půlkařka Lenka Masná, kladivářka Kateřina Šafránková ani oštěpař Petr Frydrych. Vítězslav Veselý a Jakub Vadlejch budou bojovat o oštěpařské finále ve druhé kvalifikační skupině.
09.08.2012 09:25 |

Osobnosti: Vítězslav Veselý (85 článků) , Jan Kudlička (15 článků) , Lenka Masná (11 článků) , Kateřina Šafránková (5 článků) , Jakub Vadlejch (10 článků)

Nepovedené finále. Oštěpaři měli k medaili daleko, nejlepší Veselý byl sedmý

Ani jeden z tria českých oštěpařů nepřetavil účast v olympijském finále v medailový úspěch. Obhájce bronzu Vítězslav Veselý obsadil sedmé místo výkonem 82,51 metru. Hned za ním skončil Jakub Vadlejch, který hodil o devět centimetrů méně. Nejhůře se vedlo Petru Frydrychovi, jenž nedokázal překonat hranici 80 metrů a ve finále obsadil poslední dvanáctou příčku.
21.08.2016 05:05 |

Koulař Prášil skončil na Diamantové lize těsně čtvrtý

Koulař Ladislav Prášil obsadil na Diamantové lize v Curychu čtvrté místo výkonem 21,10 metru. Z medailové pozice ho odsunul ve čtvrté sérii Kanaďan Dylan Armstrong, který vrhl o tři centimetry dále. Soutěž na hlavním nádraží v Curychu vyhrál první muž letošních tabulek Ryan Whiting z USA, který pokusem dlouhým 22,03 zaostal o 25 centimetrů za vlastním světovým maximem této sezony.
28.08.2013 23:30 |

Oštěpař Veselý hodil v Glasgow 85,23 metru a skončil druhý

Český oštěpař Vítězslav Veselý skončil druhý v závodu Diamantové ligy v Glasgow za hod dlouhý 85,23 metru a dotáhl se na první místo průběžného pořadí seriálu.
12.07.2014 17:45 |

Účastník druhé ligy postavil Prahu na hlavu, píše švýcarský tisk o úspěchu Lausanne

Švýcarská média se nemohou nabažit senzační remízi Lausanne v Evropské lize proti Spartě Praha.
22.10.2010 11:45 |