Článek

Věrnost straně. Komunistický zákaz přeběhlictví poslanci neodmítli

 
Návrh KSČM trestat přeběhlictví nebo odsouzení za úmyslný trestný čin ztrátou mandátu, prošel prvním kolem sněmovního projednávání. K jeho shození ze stolu chybělo ČSSD a ODS deset hlasů, hnutí ANO se totiž zdrželo hlasování. Novela tak zamíří do sněmovního ústavně právního výboru.
01.04.2015 18:26 |

podobné články

Podobné články

Strana jako firma: Za přeběhlictví hrozí poslancům ANO pokuta

 
Hnutí ANO chce předejít přeběhlictví. Pokud by poslanci zvolení za tohoto sněmovního nováčka přešli k jinému klubu, hrozí jim pokuta ve výši měsíčního platu. Podle serveru Aktuálně.cz to vyplývá z etického kodexu, který podepsali všichni poslanci zvolení za ANO. Pokutu by hnutí věnovalo na dobročinné účely. Podle kodexu musí poslanci také část náhrad posílat na činnost klubu.
04.11.2013 13:50 |

podobné články

Zeptali jsme se Karolíny Peake na navrhovaný zákaz přeběhlictví. Zde máte rozhořčenou odpověď

 
Vláda neschválila návrh komunistických poslanců začít trestat takzvané přeběhlictví poslanců a senátorů. Podle návrhu ústavní novely by zákonodárce mohl přijít o svůj mandát v případě, že by porušil slib, nebo přešel do jiného klubu či jiné politické strany. „Já nevím, proč toto komunisté vyžadují. Mají zřejmě představu, že řízení Poslanecké sněmovny a jejích klubů bude více autoritářské,“ reagoval na aktivitu rudých zákonodárců pro ParlamentníListy.cz poslanec Stanislav Huml.
28.05.2014 17:26 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Huml (465 článků) , Karolína Peake (1607 článků)

VV dodatkem zmírnily smlouvu o přeběhlictví, posílily roli Ústavy

 
Poslanci Věcí veřejných podepisují dodatek ke smlouvě, která je zavazovala k poslušnosti vůči stranickým orgánům pod hrozbou pokuty sedmi miliónů korun. Smlouva měla předcházet přeběhlictví, po jejím neplánovaném zveřejnění však vzbudila nelibost, jelikož Ústava stanoví, že se má poslanec řídit pouze svým svědomím. Dodatek potvrzuje nadřazenost Ústavy nad stanovami strany.
12.10.2010 12:00 |

podobné články

Sněmovna zamítla návrh KSČM proti přeběhlictví

 
Poslanci dnes již v prvním čtení zamítli ústavní novelu KSČM proti takzvanému přeběhlictví zákonodárců. O zániku mandátu by podle návrhu rozhodoval Nejvyšší správní soud, odvolací institucí měl být Ústavní soud. Komunisté jsou ale prý odhodláni normu předložit znovu.
22.03.2013 14:35 |

podobné články

Paroubek odmítl ´ubohé nařčení´ kolegů z ČSSD z přeběhlictví

 
Poslanec a bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek v tiskové zprávě rozhodně odmítl nařčení z přeběhlictví od svých kolegů ze sociální demokracie a nepotvrdil, že by chtěl změnit stranický dres. ČSSD připomněl, že se podle něj neumí chovat ke svým bývalým předsedům.
20.05.2011 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3425 článků)

John: ČSSD považuje přeběhlictví zřejmě za standard

 
"ČSSD osvojením poslance Humla prokázala, že odmítání přeběhlictví bylo pouhou licoměrností a lživým slovíčkařením," uvedl předseda strany Radek John.
30.08.2011 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků)

Ministr Koníček tvrdě kritizuje Sobotku, srovnal ho s Kalouskem

 
Za nesmyslná a pokrytecká označil dnes ministr práce a sociálních věcí v demisi František Koníček slova šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky o přeběhlictví. Kritizoval také údajnou "vnitřní politickou korupci" a Sobotku srovnal s Kalouskem. Předseda sociální demokracie hovořil ve čtvrtek o přeběhlictví jako o podvodu na voliče a uvedl, že z ČSSD odcházejí ti, kteří v ní neuspěli.
30.08.2013 17:55 |

podobné články

Osobnosti: František Koníček (71 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Ústavní novela KSČM proti přeběhlictví u vlády asi narazí

 
Zřejmě se záporným stanoviskem vlády budou zákonodárci projednávat ústavní novelu KSČM proti takzvanému přeběhlictví poslanců a senátorů. O mandát by mohli podle předlohy přijít také v případě jejich pravomocného odsouzení k nepodmíněnému trestu za úmyslný trestný čin. Novelu prosazovali komunisté i v minulém volebním období, tehdejší Sněmovna ji loni v březnu zamítla už v úvodním čtení.
27.05.2014 06:40 |

podobné články

Komunisté chtějí vázaným mandátem zabránit přeběhlictví

 
Komunisté do sněmovny znovu předloží návrh na zavedení vázaného mandátu. Poslanci zvolení za jednu stranu by po jeho schválení nemohli přejít k jiné straně.
15.06.2010 14:45 |

podobné články

Poslanci schválili za velkých zmatků protikuřácký zákon. Totální zákaz kouření v restauracích a barech

 
Poslanci dnes schvalovali téměř dvě hodiny v závěrečném čtení takzvaný protikuřácký zákon. Předloha má zavést od konce května příštího roku zejména úplný zákaz kouření v restauracích a dalších pohostinských zařízeních kromě elektronických cigaret. Na poslanecké stoly ale k tomu přistálo mnoho pozměňovacích návrhů, v nichž se však poslanci nedokázali vyznat. Nad nepořádkem se pozastavoval zejména předseda klubu ODS Zbyněk Stanjura. Řídící schůze Jaroslava Pokorná Jermanová dokonce musela na deset minut přerušit hlasování, aby si poslanci udělali v "papírech" jasno. Nakonec se všemi změnami prokousali a normu jako celek přijali.
09.12.2016 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (74 článků) , Zbyněk Stanjura (232 článků)

Klukoviny, drobné krádeže i nabídky přeběhlictví. Tím vším se poslanci bavili

 
Nejen hádky, ale také klukoviny. Tak se poslanci vypořádávali i o víkendu s mnohahodinovými obstrukcemi soc. dem. Roli známého provokatéra Davida Ratha tentokrát převzal bývalý pražský primátor, poslanec Pavel Bém (ODS).
07.11.2011 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (817 článků) , David Rath (4393 článků)

Poslanci za přeběhlictví o mandát nepřijdou, vláda řekla NE!

 
Vláda smetla ze stolu návrh KSČM, díky kterému by mohli poslanci nebo senátoři, kteří po volbách opustí klub strany, za kterou je lidé ve volbách zvolili, přijít o svůj mandát. Návrh obsahoval i požadavek ztráty mandátu u odsouzených zákonodárců.
18.04.2012 11:50 |

podobné články

Angelina Jolie: Věrnost není pro vztah důležitá

 
Herečka Angelina Jolie věří na volnou lásku. Což s její historií asi překvapí jen málokoho. A je přesvědčena, že to není žádným nemilým předvánočním překvapením také pro jejího partnera a otce jejích dětí Brada Pitta . V poslední době se přitom o jejich vztahu nepíše příliš lichotivě. Angelina ale teď přišla s prohlášením: „Pochybuji, že je věrnost absolutně nezbytná pro vztah.“ V rozhovoru pak také přiznává, že se s Bradem . občas pohádají velmi vášnivě.
23.12.2009 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1642 článků) , Angelina Jolie (2045 článků)

„Věrnost je mou ctností,“ vztáhl na sebe heslo SS Ivan Langer

 
Podobně jako bývalý předseda ODS Mirek Topolánek, také jeho nedávný kolega exministr vnitra Ivan Langer si naběhl s parafrází nacistického hesla. V rozhovoru pro čtvrteční MF Dnes pronesl výrok „Věrnost je mou ctností“, který připomíná motto, jímž se příslušníci SS vyznávali z loajality k vůdci.
04.06.2010 04:25 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2138 článků) , Ivan Langer (658 článků)

Věrnost je proti přírodě

 
Věrnost? Ta je proti přírodě! Alespoň to tvrdí odborníci, podle kterých je párové soužití pro lidskou rasu nepřirozené. Ani většina zvířat nežije monogamním způsobem života. Být věrní svému partnerovi nám podle nejnovějších vědeckých poznatků nevštípila příroda, ale kultura. Proč jsou častěji nevěrní muži?
27.06.2010 01:36 |

podobné články

Co chtějí muži od žen? Věrnost a diskrétnost, sex je nebere!

 
Věrnost a diskrétnost je pro muže důležitější než vášnivý sex...
12.09.2010 12:45 |

podobné články

Ostrava: Strážníci si převzali stužky za věrnost

 
Dvě desítky městských strážníků si 18. května z rukou primátora Petra Kajnara převzaly „Stužky za věrnost“ a pamětní listy. Vyznamenání jim bylo uděleno na návrh ředitele městské policie Zdeňka Harazima.
18.05.2011 13:30 |

podobné články

Arnold Schwarzenegger nemá cit pro věrnost. Vyměnil další svou lásku

 
Silák Arnold Schwarzenegger, který je v posledních týdnech kvůli svému nemanželskému synovi s uklízečkou propíraný ve všech médiích světa, nemá opravdu cit pro věrnost. Poté, co vyměnil manželku Mariu Shriver za mladou neznámou dívku, obnovil i svůj vozový park. Tento milovník Hummerů si totiž pořídil luxusní Bentley.
05.06.2011 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Arnold Schwarzenegger (553 článků)

Arnold Schwarzenegger nemá smysl pro věrnost. Vyměnil další svou lásku

 
Silák Arnold Schwarzenegger  (63) , který je v posledních týdnech kvůli svému nemanželskému synovi s uklízečkou propíraný ve všech médiích světa, nemá opravdu smysl pro věrnost. Poté, co vyměnil manželku Mariu Shriver za mladou neznámou dívku, obnovil i svůj vozový park. Tento milovník Hummerů si totiž pořídil luxusní Bentley.
05.06.2011 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Arnold Schwarzenegger (553 článků)