Článek

Veřejným popravám musí v KLDR přihlížet i děti, ukazuje tajná nahrávka

 
V Severní Koreji proběhlo od roku 2000 zhruba 1400 veřejných poprav, mimo jiné za sledování jihokorejských filmů. Podle tajné nahrávky, kterou se podařilo z KLDR propašovat, jsou nuceny popravám přihlížet i děti
02.07.2015 10:16 |

podobné články

Podobné články

Soudy by měly při zastavení kauz přihlížet i k obstrukcím obviněných, tvrdí ÚS

 
Ústavní soud (ÚS) sice odmítl na návrh části senátorů zrušit druhý článek dílčí amnestie prezidenta Václava Klause, ale přesto dal obecným soudům návod, k čemu přihlížet při zastavování vlekoucích se trestních řízení. Soudy by podle ÚS měly přihlížet k tomu, zda obviněný neobstruoval jednání soudu.
08.03.2013 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9096 článků)

Soul si rýpnul do KLDR: Je to imaginární země, která musí brzy zmizet

 
Napětí mezi KLDR a Jižní Koreu se v posledních dnech vystupňovalo poté, co na společných hranicích byly nalezeny malé pozorovací bezpilotní letouny určené ke špionáži Jižní Korei. Pchjongjang popírá, že by KLDR letouny patřily. Mluvčí jihokorejského ministerstva obrany Kim Min-sok zareagoval na lživá tvrzení a prohlásil, že KLDR "není skutečnou zemí a musí brzy zmizet".
12.05.2014 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1403 článků) , Min Min (16 článků)

Venku je další nahrávka. Bárta prý donáší Klausovi a přitom jej ovládá

 
UVNITŘ NAHRÁVKA Sotva byla zažehnána vládní krize rozpoutaná nahrávkou Kristýny Kočí a údajnými korupčními skandály Víta Bárty, křehká stabilita Nečasovy vlády stojí před dalším problémem. Objevila se totiž další nahrávka, která kompromituje opět Véčka.
12.05.2011 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků) , Kristýna Kočí (698 článků)

Trump chce zesílit tlak na KLDR. Experti: Raketa doletí až do Los Angeles

 
KLDR představuje rostoucí hrozbu pro své okolní země včetně Japonska, ale i USA, shodli se při telefonátu prezident USA Donald Trump a japonský premiér Šinzó Abe. Japonce zneklidnil další raketový útok režimu diktátora Kim Čong-una. Rakety KLDR totiž pravidelně dopadají do Japonského moře. USA prosazují nové sankce proti KLDR (ale i Rusku a Íránu), Trump však prý zvažuje i postih proti Číně. Proč?
31.07.2017 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3851 článků) , Kim Kim (1403 článků)

Kim hrozí zrušením historického summitu s Trumpem: Vadí mu denuklearizace i vojenské cvičení

 
KLDR dnes opakovaně pohrozila zrušením chystaného summitu Kim Čong-una s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Zatímco za první možný podnět k odvolání vrcholné schůzky označil Pchjongjang společné vojenskému cvičení Jižní Koreje a USA, o několik hodin později hovořila KLDR o nepřípustném nátlaku Washigntonu na denuklearizaci KLDR. Severní Korea kvůli manévrům zrušila dnešní ministerská jednání s představiteli sousední země. Soul v reakci na to vyzval KLDR k rychlému obnovení vzájemných jednání.
15.05.2018 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3851 článků) , Kim Kim (1403 článků)

Mladík v Přerově znásilnil ženu! Všemu měly přihlížet její děti

 
Přerovská policie zadržela a obvinila mladíka (24), který měl mimo obydlenou oblast Přerova znásilnit cyklistku. Podle místních obyvatel, kteří se redakci TN.cz ozvali, měly všemu přihlížet její děti.
12.08.2014 14:05 |

podobné články

Venku je další tajná nahrávka. Puč ve VV údajně naplánovala Kočí s ODS

 
NAHRÁVKA UVNITŘ Audionahrávka, již má k dispozici server Týden.cz, dokazuje, že za pokusem o rozvrat VV stojí skutečně Kristýna Kočí. A také občanští demokraté.
13.04.2011 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Kristýna Kočí (698 článků)

Tajná nahrávka poslanců: Na dopravě je bordel!

 
Další nahrávka z politického zákulisí je na světě! Tentokrát na ní mluví šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura a poslanec František Laudát (TOP 09). O co jde? Podle nich exministr dopravy Vít Bárta (VV) ovládá současného šéfa resortu Pavla Dobeše (VV) a snaží se zařídit výdělek »kmotrovi« Romanu Janouškovi!
09.02.2012 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (511 článků) , František Laudát (225 článků) , Vít Bárta (2829 článků) , Zbyněk Stanjura (237 článků) , Roman Dobeš (13 článků)

Šokovaný Pehe: Kočí jen ukazuje na svou nezralost

 
Tajná nahrávka Kristýny Kočí konsternovala i politologa Jiřího Peheho. Podle něj chování poslankyně ukazuje na fakt, že lidé chodí do politiky bez zkušeností.
14.04.2011 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (355 článků) , Kristýna Kočí (698 článků)

Výcvik „mláďat chalífátu“: Takhle islamisté vymývají mozky nevinným dětem!

 
Hrdlořezům z Islámského státu není nic svaté. Ani dětská nevinnost! Fanatici se chlubí hromadou propagačních videí, na kterých zneužívají děti k brutálním popravám. Nyní zveřejnili další video z výcviku „mláďat chalífátu“.
24.07.2015 16:45 |

podobné články

Popravy džihádistů v historickém městě: Zabíjejí v amfiteátru a lidi nutí přihlížet

 
Džihádisté z Islámského státu se zmocnili antické perly syrské pouště - města Palmýra. I s jeho historickými památkami. Právě z jedné z nich, amfiteátru, udělali své nové popraviště. Místní obyvatele pak prý na tribuně nutí přihlížet.
28.05.2015 07:40 |

podobné články

Hájek: Je-li nahrávka autentická, je to na demisi vlády. Klaus se naštval

 
Nahrávka, která ukazuje na zmanipulovatelnost současné vládní krize, by mohla v konečném důsledku způsobit demisi celé vlády."Poslední večeři" vlády vedle řady politiků potvrdil i prezidentův vicekancléř Petr Hájek.Informoval o tom server TÝDEN.cz.
13.04.2011 18:55 |

podobné články

Další nahrávka: Janoušek tentokrát ladí noty se šéfem z BIS

 
Na veřejnosti se objevila další nahrávka lobbisty Romana Janouška, která ukazuje, že měl kontakty s důstojníkem BIS Janem Pavlíčkem a probíral s ním věci týkající se bezpečnostní služby. Nahrávku má k dispozici týdeník Euro.
01.04.2012 20:53 |

podobné články

Nahrávka v kauze Parkanová: Jiní mluvili, ona mlčela. A kšeft byl posvěcen

 
Jak to chodilo na Ministerstvu obrany v časech „vlády“ Vlasty Parkanové, názorně ukazuje nahrávka z porady vedení ministerstva, kterou získal server Česká pozice. Na oficiálně pořizované nahrávce se projednává nákup letounů CASA a hlavní slovo mají ministerští náměstci Martin Barták a Jaroslav Kopřiva. Zejména první náměstek Barták velmi rázně stíral oponující argumenty.
01.10.2012 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (698 článků) , Martin Barták (337 článků)

Nahrávka v kauze Parkanová: Jiní mluvili, ona mlčela. A kšeft byl posvěcen

 
Jak to chodilo na ministerstvu obrany v časech „vlády“ Vlasty Parkanové názorně ukazuje nahrávka z porady vedení ministerstva, kterou získal server Česká pozice. Na oficiálně pořizované nahrávce se projednává nákup letounů CASA a hlavní slovo mají ministerští náměstci Martin Barták a Jaroslav Kopřiva. Zejména první náměstek Barták velmi rázně stíral oponující argumenty.
01.10.2012 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (698 článků) , Martin Barták (337 článků)

Konec popravám, vyzývá Rusko Bělorusko!

 
Rusko má zájem na tom, aby se Bělorusko tak jako ostatní evropské státy zřeklo trestu smrti, prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Informuje o tom v úterý agentura RIA-Novosti.
20.03.2012 09:25 |

podobné články

V Missouri popravili muže, který před 25 lety znásilnil a zavraždil školačku

 
V americkém státě Missouri dnes smrtící injekce ukončila život muže odsouzeného za znásilnění a vraždu patnáctileté dívky. Soud na poslední chvíli zamítl odvolání obhajoby proti použití smrtícího léku dodaného malou lékárnou nepodléhající federálnímu dohledu a nařídil sedmačtyřicetiletého vraha Michaela Taylora popravit. Missouri je dalším z amerických států, který se kvůli neochotě výrobců a prodejců poskytovat farmaka k popravám potýká s nedostatkem dodavatelů. 
26.02.2014 10:45 |

podobné články

Další brutální poprava ISIS: Na pláži setnuli hlavy 21 křesťanům!

 
Kam až chtějí zajít? Radikálové z Islámského státu připravili další video jako z hollywoodských ateliérů, na kterém prolévají krev 21 křesťanů. Tentokrát ale k popravám nedochází v poušti, ale u moře na pláži!
15.02.2015 21:20 |

podobné články

Americké Ohio odložilo popravy: Nedaří se jim sehnat smrtící látky

 
Americký stát Ohio rozhodl o přerušení výkonů trestu smrti nejméně na dva roky. Podle agentury AP k tomu úřady přiměly obtíže při shánění látek do smrtících injekcí, které řada farmaceutických firem odmítá poskytovat k popravám. Odloženy kvůli tomu budou popravy nejméně 12 lidí.
20.10.2015 08:15 |

podobné články