Článek

Verdikt Mezinárodního trestního soudu v Haagu: Na Majdanu zřejmě nedošlo ke zločinům proti lidskosti

 
Včera padlo rozhodnutí Mezinárodního trestního soudu v Haagu ohledně postupu ukrajinských bezpečnostních sil při protestech na Majdanu. Soud uznal, že došlo k použití „nepřiměřené a nevybíravé síly“, neseznal však, že se jednalo o zločiny proti lidskosti.
13.11.2015 13:51 |

podobné články

Podobné články

Česko bude mít soudce u Mezinárodního trestního soudu v Haagu

 
Česko bude mít svého soudce u Mezinárodního trestního soudu v Haagu. Členské státy soudu jím dnes v New Yorku zvolily Roberta Fremra. Čtyřiapadesátiletý soudce dříve působil například na Nejvyšším soudu ČR. Má také mezinárodní zkušenosti.
14.12.2011 06:05 |

podobné články

Soud v Haagu vydal zatykač na Kaddáfího kvůli válečným zločinům

 
Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykač na libyjského vůdce Muammara Kaddáfího, jeho syna Sajfa Isláma a šéfa libyjské rozvědky Abdalláha Sanúsího kvůli jejich zločinům proti lidskosti během bojů v této severoafrické zemi.
27.06.2011 13:55 |

podobné články

Kalousek poslal do Haagu podnět k přezkoumání, zda se Janukovyč nedopustil zločinů proti lidskosti

 
Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek podal k Mezinárodnímu soudu v Haagu podnět k přezkoumání, zda se svržený ukrajinský prezident Viktor Janukovyč nedopustil zločinů proti lidskosti. Kopii zaslal i na české Nejvyšší státní zastupitelství. Kalousek to v úterý potvrdil Právu s tím, že podnět poslal již minulý pátek.
18.03.2014 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6425 článků) , Viktor Janukovyč (382 článků)

My to do toho Haagu dostaneme. Kyjev se snažil předat Majdan mezinárodnímu soudu, tomu se do toho nechce

 
„Události na Majdanu, v Charkově, Doněcku, Oděse a dalších částech Ukrajiny jsou součástí jednoho řetězce událostí, který vedl až k válečným zločinům. Měli by se tím zabývat v Haagu,“ objasnil svou pozici generální prokurátor Ukrajiny Jurij Lucenko.
08.11.2016 11:05 |

podobné články

OBĚTI zneužívání ZAŽALOVALY PAPEŽE!

 
Mezinárodní skupina zastupující oběti sexuálního zneužívání katolickými kněžími zažalovala papeže Benedikta XVI. a další tři vatikánské představitele u Mezinárodního trestního soudu (ICC) kvůli zločinům proti lidskosti.
13.09.2011 15:00 |

podobné články

Uprchlý Kaddáfího syn trvá na své nevině

 
Syn svrženého libyjského vůdce Muammara Kaddáfího, stíhaný kvůli údajným zločinům proti lidskosti během letošního protivládního povstání v Libyi, trvá na své nevině. Agentuře Reuters to dnes sdělil Luis Moreno-Ocampo, žalobce Mezinárodního trestního soudu, který prý se Sajfem Islámem zprostředkovaně navázal kontakty.
29.10.2011 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Morena (18 článků)

Soud potvrdil odsouzení liberijského diktátora Taylora k 50 letům vězení

 
Zvláštní tribunál pro Sierru Leone dnes na závěr odvolacího řízení potvrdil rozsudek v kauze liberijského exprezidenta Charlese Taylora, který byl loni v květnu odsouzen k 50 letům vězení za napomáhání a navádění k válečným zločinům a zločinům proti lidskosti. Skutků se dopustil během občanské války v Sieře Leone.
26.09.2013 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Charles Taylor (14 článků)

Manželka George Clooneyho zastupuje sexuální otrokyni ISIS

 
Amal Clooney se spojila s Iráčankou Nadiou Muradovou a hodlají společně žalovat ISIS ze zločinů proti lidskosti. Manželka hollywoodského herce George Clooneyho bude zastupovat Muradovou u Mezinárodního trestního soudu v Haagu. Murad byla sexuální otrokyní poté, co fanatici z ISIS zavraždili její rodinu. Nakonec se jí podařilo utéct do Německa a dnes pracuje jako vyslankyně dobré vůle při OSN pro oběti obchodu s lidmi.
14.09.2016 19:05 |

podobné články

Osobnosti: George Clooney (749 článků)

Papež skrýval sexuální zločiny proti dětem, obvinily ho v Haagu oběti pedofilních kněží

 
Skupina obětí pedofilních kněží obvinila papeže a několik kardinálů u Mezinárodního trestního soudu v Haagu (ICC) z odpovědnosti za zastírání sexuálního násilí páchaného hlavně v minulosti duchovními na dětech a mladistvých.
13.09.2011 16:45 |

podobné články

Český soudce trestal zločince ve Rwandě, teď míří do Haagu

 
Na vlastní oči viděl spoušť, kterou napáchala občanská válka mezi Hutuy a Tutsii, jež posléze přešla v děsivou genocidu ve Rwandě. Zasedl ve zvláštním tribunálu a trestal pachatele hrůzných zvěrstev. Nyní se chystá jako první Čech usednout do křesla soudce Mezinárodního trestního soudu v Haagu.
02.08.2012 07:30 |

podobné články

Stanislav Kliment: Haag usiluje o destabilizaci Srbska? Šešelj zpět a co prominentní zločinci?

 
Srbský politik Vojislav Šešelj se má podle pondělního rozhodnutí Odvolacího soudu Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii (ICTY) vrátit do haagského vězení. Podmínky dočasného propuštění údajně porušil výrokem, že se do Haagu nevrátí. Ve věznici tribunálu byl od roku 2003, kdy se dobrovolně do Haagu dostavil, do loňského roku. Podle srbských lékařů politik trpí rakovinou tlustého střeva, která metastazuje do dalších orgánů.
31.03.2015 16:47 |

podobné články

Peking nemá podle Haagu nárok na ostrovy v Jihočínském moři

 
Čína nemá podle mezinárodního rozhodčího soudu v Haagu územní nárok na ostrovy v Jihočínském moři a nemůže tak přilehlé oblasti považovat za své teritoriální vody. Peking verdikt podle čínských státních médií neuzná a nebude ho respektovat.
12.07.2016 14:45 |

podobné články

V Haagu začal soud s "bosenským řezníkem", hrozí mu doživotí

 
AKTUALIZOVÁNO. Před Mezinárodním trestním tribunálem pro bývalou Jugoslávii (ICTY) v Haagu dnes začal proces s někdejším velitelem bosenskosrbské armády Ratkem Mladičem. Je obviněn z válečných zločinů, ze zločinů proti lidskosti a z genocidy. Pokud ho soud shledá vinným, hrozí Mladičovi doživotní vězení.
16.05.2012 09:45 |

podobné články

Zatkněte prezidenta Bašíra, žádá soud v Haagu Jihoafričany

 
Mezinárodní trestní soud, sídlící v nizozemském Haagu, oficiálně požádal Jihoafrickou republiku o okamžité zatčení súdánského prezidenta Umara Bašíra, který je obžalován ze zločinů proti lidskosti a válečných zločinů. Bašír se má v neděli zúčastnit v Jihoafrické republice jednání zemí Africké unie. 
14.06.2015 12:40 |

podobné články

První trest za ničení památek. Islamista dostal v Haagu devět let

 
Za zničení kulturních památek v Timbuktu poslal Mezinárodní trestní soud v Haagu malijského radikála Ahmada Mahdího Fakiho na devět let do vězení. Faki je prvním islamistou, kterého v Haagu za ničení kulturního dědictví soudili. Žalobce pro něj požadoval až třicetiletý trest.
27.09.2016 13:20 |

podobné články

Němec: LEV 21 chce bojovat proti nejtěžším zločinům na mezinárodní úrovni

 
Nová levicová politická strana LEV 21, která věnuje boji proti kriminalitě mnoho zájmu, hodlá bojovat proti nejtěžším zločinům i na mezinárodní úrovni – aktivní účastí a prosazováním českých národních zájmů v Evropském parlamentu.
20.03.2014 11:35 |

podobné články

Štěch: Na Židech se neprovinilo jen Německo, ale i další země

 
Projev na vzpomínkovém setkání u příležitosti Mezinárodního dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti.
27.01.2014 19:45 |

podobné články

Štěch: Na Židech se neprovinilo jen Německo, ale i další země

 
Projev na vzpomínkovém setkání u příležitosti Mezinárodního dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti.
28.01.2014 10:15 |

podobné články

Senát bude hostit tradiční vzpomínkové setkání ke dni holokaustu. Přijede i návštěva z Německa

 
Senát dnes bude hostit tradiční vzpomínkové setkání, které se koná při příležitosti Mezinárodního dne památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti. Zprávu přinesla ČTK.
27.01.2017 06:00 |

podobné články