Článek

Verdiho Aida pod hvězdami

 
Putovní festival Klasika pod hvězdami vstoupí letos již do šestého ročníku. Během léta nabídne divákům inscenaci Verdiho opery Aida.
02.07.2015 15:35 |

podobné články

Podobné články

V Praze vystoupili sólisté Velkého divadla v Moskvě

 
Včera, 10. září 2014 v pražském Rudolfinu proběhl slavnostní galavečer sólistů opery Velkého divadla z Moskvy. Během koncertu se představil dirigent Alim Šach, pod jehož vedením posluchači slyšeli árie z nejznámějších světových oper, jako je Rossiniho Lazebník Sevillský, Mozartova Kouzelná flétna, Verdiho Rigoletto, Bizetova Carmen, Čajkovského Evžen Oněgin nebo Verdiho Traviata.
11.09.2014 13:01 |

podobné články

Co se stalo s hvězdami Třech oříšků pro Popelku? Jedna tragédie za druhou!

 
Co se stalo s hlavními hvězdami pohádky Tři oříšky pro Popelku? Kdo je po smrti a kdo se těší dobrému zdraví? A jaké byly životní osudy těch, pro něž byla Popelka nejvýraznější hereckou příležitostí? Vydali jsme se po jejich stopách!  hhhCo se stalo s hlavními hvězdami pohádky Tři oříšky pro Popelku, od jejíhož natočení? Kdo je po smrti a kdo se těší dobrému zdraví? A jaké byly životní osudy těch, pro něž byla Popelka nejvýraznější hereckou příležitostí? Vydali jsme se po jejich stopách!Co se stalo s hlavními hvězdami pohádky Tři oříšky pro Popelku, od jejíhož natočení uplynulo už 37 let? Kdo je po smrti a kdo se těší dobrému zdraví? A jaké byly životní osudy těch, pro něž byla Popelka nejvýraznější hereckou příležitostí? Vydali jsme se po jejich stopách!Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/53233/princ-pavel-travnicek-denik-aha-ho-doprovazel-do-nemecka-tady-jsem-tocil-popelku.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy
24.12.2015 10:35 |

podobné články

Státní opera Praha vrátila na scénu Verdiho Otella

 
Státní opera Praha uvedla v rámci festivalu Pražské jaro obnovenou premiéru Verdiho Otella. Inscenaci nastudoval v roce 1991 švýcarský režisér Dominik Neuner a na repertoáru byla až do roku 1998. Nyní se ji podle videozáznamu a režijní knihy pořízené Neunerovou asistentkou Evou Zikmundovou pokusil obnovit režisér Libor Cukr, ovšem s novým pěveckým obsazením i hudebním nastudováním. A v tom je největší problém.
30.05.2009 09:15 |

podobné články

Milovníky opery potěší "zámecké provedení" Verdiho Nabucca!

 
Operu Giuseppe Verdiho Nabucco uvede v létě celkem devět českých a moravských zámků, informoval Jan Lepša z Ticket Art Praha.
21.06.2011 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (17 článků)

Na Moravu se vrátil korzár Simon Boccanegra

 
Dluhy v reflexích olomouckého Moravského divadla mám začít napravovat pokusem o ohlédnutí za premiérou opery Giuseppe Verdiho Simon Boccanegra. S libretem Franceska Marii Piaveho; v upravené verzi Verdiho souputníka Arriga Boita.
22.12.2011 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (17 článků) , Maria Verdi (1 článek) , Maria Simon (8 článků)

Barytonista Dmitrij Hvorostovsky: Sním o roli Jaga ve Verdiho Otellovi

 
Světovou operní a písňovou hvězdu Dmitrije Hvorostovského známe ze tří vystoupení v Praze. V pátek večer zavítá poprvé i do Českého Krumlova, kde za doprovodu rozhlasových symfoniků zazpívá v Pivovarské zahradě árie z oper Verdiho, Wagnera, Čajkovského a dalších.
20.07.2012 12:30 |

podobné články

ČRo: SOČR, Ondrej Lenárd a Verdiho velkolepé Requiem

 
V pondělí 6. května se uzavře 86. sezona rozhlasových symfoniků, a to provedením Verdiho Requiem, jež patří už od svého vzniku v roce 1874 k nejhranějším vokálně instrumentálním skladbám.
30.04.2013 16:25 |

podobné články

Národní divadlo přispěje provedením Verdiho Requiem na nové varhany svatovítské katedrály

 
Opera Národního divadla se provedením Requiem Giuseppe Verdiho připojí k podporovatelům stavby nových varhan. Ve spolupráci s Nadačním fondem Svatovítské varhany a Bohemian Heritage Fund uspořádá 12. dubna od 19:30 v katedrále svatého Víta na Pražském hradě benefiční koncert ve prospěch nových varhan, a to v hvězdném obsazení.
09.04.2018 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (17 článků)

Státní opera Praha otevírá sezónu festivalem italských oper

 
Festival italských oper otevře ve čtvrtek 20. srpna novou sezónu Státní opery Praha (SOP). Jeho sedmnáctý ročník nabídne do 5. září představení oper Giuseppe Verdiho (Nabucco, Rigoletto, Aida a La traviata), Giacoma Pucciniho (Madam Butterfly a Tosca) a Gioacchina Rossiniho (Lazebník sevillský).
19.08.2009 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (17 článků)

Státní opera Praha zahajuje Verdim

 
Státní opera Praha zahájí ve čtvrtek 19. srpna již tradičně novou sezónu přehlídkou svých inscenací oper Giuseppe Verdiho. Během letošního již osmnáctého ročníku verdiovského festivalu (do 29. srpna) se divákům představí opery Aida, Nabucco, Rigoletto, Otello a La traviata, ve kterých vystoupí sólisté a hosté Státní opery Praha.
19.08.2010 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (17 článků)

Karel Schwarzenberg: Tajné rande s Abbasovou!

 
Sestry Lejla (31) a Aida (29) Abbasovy jsou si podobné jako vejce vejci nejen vzhledově! Lejla totiž coby mluvčí rezortu sbalila tehdejšího ministra pro lidská práva Michaela Kocába, se kterým čeká miminko. A podle fotografií Aha! se o to samé snaží i Aida, jen s ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem (73)!
24.11.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (662 článků) , Karel Schwarzenberg (3714 článků) , Lejla Abbasová (427 článků)

Modelka a bývalá Miss Venezuela Aida Yespica oslňovala pány na pláži svým božským tělem

 
Aida Yespica (30), jejíž kariéra modelky začala v roce 2002 poté, co se stala venezuelskou královnou krásy, má rozhodně i dnes co ukázat a je si toho vědoma. Na pláži v Miami na Floridě, kde trávila v pondělí volné odpoledne se synem Aronem a několika přáteli, uhranula přítomné pány svou žensky tvarovanou postavou a širokým úsměvem. Když došlo na focení s přáteli v bikinách, byla ve svém živlu a předvedla jednu ze svých osvědčených póz.
18.12.2011 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Aida Yespica (3 články)

To je nádhera! Máme první foto Lucie Bílé ve zlatém kostýmu z utajovaného muzikálu Aida

 
Konečně další silná ženská role v muzikálu pro Lucii Bílou  (45) . Po Johance z Arku, Boženě Němcové a Carmen si mnohonásobná zlatá slavice zahraje roli Amneris v muzikálu Aida autorů Eltona Johna  (65) a Tima Rice. Hlaví roli Aidy ztvární zpěvačka Dasha.
05.04.2012 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2243 článků) , Elton John (471 článků) , Božena Němcová (81 článků) , Tim Rice (13 článků) , Johanka z Arku (52 článků)

Karlínská AIDA odhalila hlavní představitelky

 
V titulní roli české verze muzikálu Aida autorů Eltona Johna a Tima Rice chystaném v pražském Hudebním divadle Karlín se objeví zpěvačka Dasha, princeznu Amneris ztvární Lucie Bílá. Převyprávění legendárního milostného příběhu, zasazeného do doby starověkého Egypta, bude mít premiéru 4. října 2012. Novináře o tom dnes informoval ředitel karlínského divadla Egon Kulhánek.
05.04.2012 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2243 článků) , Elton John (471 článků) , Tim Rice (13 článků) , Dasha (31 článků)

Práce na kostýmech pro muzikál Aida vrcholí: Bílá má božskou róbu!

 
V Hudebním divadle Karlín už začaly první čtené zkoušky muzikálu Aida, švadleny pilně šijí kostýmy podle návrhů Michaely Hořejší (33), chystá se scéna.
12.08.2012 12:05 |

podobné články

Párty muzikálu Aida: Bílá se předvedla v kostýmu za milión, Noid s Vojtkem schovávali vodku

 
Hvězdy připravovaného muzikálu Aida představily nádherné kostýmy přímo na zahradě dětského domova v Klánovicích. "Máme s nimi partnerskou smlouvu," vysvětloval mluvčí Hudebního divadla v Karlíně Tomáš Matějovský.
16.08.2012 15:20 |

podobné články

Aida jako módní kostýmní show

 
Jen co z repertoáru pražského Hudebního divadla v Karlíně zmizela Carmen, nahradila ji Aida – další muzikálový opus těžící ze světové proslulosti operních titulů.
08.10.2012 14:05 |

podobné články

Diva Lucie Bílá vydává album se svými muzikálovými hity

 
Patnáctinásobná Česká slavice Lucie Bílá vydává výběrové album Aida a jiné klenoty, které mapuje její kariéru na tuzemské muzikálové scéně. Vedle dosud nezveřejněných nahrávek z úspěšného muzikálu Eltona Johna a Tima Rice Aida, v němž zpívá v roli Amneris, nechybí největší hity ze všech muzikálů, ve kterých Bílá vystupovala. ČTK o tom informovala Marcela Kočandrlová z tuzemské pobočky společnosti EMI. 
21.08.2013 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2243 článků) , Elton John (471 článků) , Tim Rice (13 článků)

Co platí na tmavé kruhy pod očima?

 
Tmavé kruhy pod očima zná snad každá žena. Většina z nás s nimi již měla tu čest a při pohledu do zrcadla se nám naskytl odraz tmavých fleků, kvůli kterým naše oči působily unavené a naše tvář zašlá. Kruhy pod očima vznikají propadem tkáně nacházející se pod vnitřním očním koutkem a mnohdy mohou zasahovat až do úrovně lícních kostí. Tmavé kruhy pod očima nevypadají vůbec dobře, někdy se k nim přidají ještě nevzhlednější váčky vznikající otoky v očním okolí. Jak proti těmto kruhům bojovat? Dá se jim nějak zabránit? A jak se jich zbavit, když nám budou hyzdit tvář? Jak na tmavé kruhy pod očima? Příčin, kvůli kterým vznikají tmavé kruhy pod očima, může být hned několik. Často je tato vada na kráse spojována s nezdravým životním stylem, především pak s nedostatkem spánku. I to je samozřejmě jeden z důvodů, za jejich vznikem ale může stát i stres nebo dědičné indispozice. Nás však dnes neznamená, proč kruhy pod očima vznikají. My se dnes společně zaměříme na to, jak se kruhů zbavit. Poradíme vám několik tipů, triků a fíglů, s jejichž pomocí můžete na tmavé kruhy pod očima vyzrát. Tak jdeme na to! První pomocí na kruhy pod očima je pořádně studený obklad. Měl by být tak studený, jak jen vaše citlivé oční okolí dokáže snést. Snažte se studený obklad přikládat pouze na okolí pod očima, nikoli přímo na oční víčka. Jedna z babských rad říká, že na tmavé kruhy pod očima skvěle fungují vychlazené sáčky čaje, nejlépe pak zeleného neb heřmánkového. Zkuste to, nemůžete nic ztratit. Prevencí proti vzniku kruhů pod očima je dostatek vody. Jak jistě víte, naše tělo je tvořeno vodou, proto je potřeba vodu neustále doplňovat. Kromě kruhů pod očima působí pozitivně i na další tělesné pochody. Vracíme se k radám našich babiček, které nedaly dopustit na... Čtěte více Příspěvek Co platí na tmavé kruhy pod očima? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.08.2017 20:15 |

podobné články