Článek

Velký návrat ODS? Podle aktuálního průzkumu volebních preferencí to tak vypadá

 
Aktuální průzkum agentury Phoenix research dopadl pro ODS překvapivě dobře. Od roku 2013, kdy skončila Nečasova vláda, se straně nedařilo získat zpět podporu voličů, její preference byly dlouhodobě kolem sedmi procent. Pokud by se však volby do Poslanecké sněmovny konaly nyní, ODS by zřejmě získala deset procent hlasů.
17.07.2015 16:56 |

podobné články

Podobné články

Paroubek: Zdrcující zprávy z průzkumů

 
Podle červnového modelu preferencí CVVM má hnutí ANO A. Babiše 34 %. Na druhém místě je KSČM se 14,5 % volebních preferencí, následují sociální demokraté s 12 % a ODS s 11 %. Lidovci podle průzkumů získávají 7,5 % preferencí a jejich alianční partner Starostové údajně jen 1 %. Do sněmovny by se ještě dostala podle CVVM TOP 09 s 6,5 % volebních preferencí.
28.06.2017 09:40 |

podobné články

Jaký je rozdíl mezi Babišem a Sobotkou? Zcela zanedbatelný, odpověděl průzkum preferencí voličů

 
O pouhou desetinu procentního bodu vede hnutí ANO před ČSSD podle aktuálního průzkumu volebních preferencí společnosti SANEP, který probíhal ve dnech 14. až 18. května. Na třetím místě se umístila KSČM, následovaná TOP 09, ODS a KDU-ČSL.
20.05.2015 17:36 |

podobné články

Pokud dojde na tato data, Macron může v zítřejších volbách pěkně pohořet

 
Emmanuel Macron sice podle průzkumů volebních preferencí ve francouzském volebním klání stále vede, s jeho vidinou křesla v Elysejském paláci by ale mohla pěkně zacvičit nízká volební účast. Podle aktuálního průzkumu agentury Odoxa by k volbám nemusela vůbec dorazit až čtvrtina francouzských voličů. Podle dalšího průzkumu z tohoto týdne pak značná část voličů zvažuje, že své hlasy raději, než by je vhodili Macronovi či Le Penové, rovnou znehodnotí.
06.05.2017 13:45 |

podobné články

Vaše Věc: Průzkum STEMu potvrzuje rozevírání nůžek mezi ANO a ČSSD

 
Schůze Ústředního výboru ČSSD v prosinci minulého roku k nárůstu volebních preferencí, ba ani k zastavení poklesu volebních preferencí této strany, jak se zdá, nepomohla. Po průzkumu veřejného mínění společnosti SANEP zveřejněném v tomto týdnu to potvrdil i průzkum společnosti STEM, ve kterém ČSSD dopadla ještě o osm desetinek hůře, a hnutí ANO naopak o 1,3 % lépe.
28.01.2017 17:35 |

podobné články

Vaše Věc: Orbánův Fidesz má šedesát procent volebních preferencí

 
V posledním zveřejněném průzkumu volebních preferencí mezi rozhodnutými voliči získala Orbánova strana Fidesz neslýchaně silnou podporu 60 % voličů.
11.02.2017 21:40 |

podobné články

Průzkum: ČSSD uteče k ANO zhruba 22 procent voličů

 
Agentura Median se ve svém průzkumu týkajícím se volebních preferencí před volbami do Poslanecké sněmovny nevěnovala pouze hodnotám volebních preferencí, ale zjišťovala také, zda a kam hodlají přeběhnout voliči oproti posledním volbám.
13.10.2017 09:25 |

podobné články

Pro ODS si prý jde smrt. Čtěte více

 
Pokud by se v únoru konaly volby do Poslanecké sněmovny, stejně jako v lednu by v nich zvítězilo hnutí ANO. ODS by se do sněmovny vůbec neprobojovala. Vyplývá to z aktuálního průzkumu volebních preferencí společnosti SANEP. Politolog Jan Kubáček ParlamentnímListům.cz řekl mimo jiné, proč Babišovo hnutí v posledních průzkumech dominuje a ODS ztrácí.
07.02.2014 12:25 |

podobné články

Už i tato agentura pouští do čela preferencí Babiše. Šanci má i Okamura

 
Sněmovní volby by nyní vyhrálo hnutí ANO těsně před ČSSD. Pro ANO by hlasovalo 23 procent lidí a pro sociální demokraty 21 procent. Vyplývá to z dubnového průzkumu agentury Median, jehož výsledky má ČTK k dispozici. Oproti minulému průzkumu narostl počet příznivců hnutí o 3,5 procentního a ANO se tak dostalo na špici žebříčku volebních preferencí podobně jako v průzkumech dalších agentur.
13.05.2014 08:20 |

podobné články

Poslední bitva vzplála? Komunisté se sápou po volebním vítězství

 
Podle aktuálního průzkumu volebních preferencí agentury SANEP komunisté upevňují svoji pozici. Na vedoucí ČSSD se (22,3%) dotahují komunisté s aktuálním ziskem 20,1% hlasů rozhodnutých voličů. Zatímco ČSSD oproti červencovým hodnotám ztrácí 0,8 procentního bodu, KSČM v srpnovém průzkumu naopak o 0,6% posílila.
10.08.2012 12:20 |

podobné články

Kdo se v tom má vyznat? Po dvou průzkumech, které dopadly stejně, přišel třetí. A ten tvrdí, že drtivě vede...

 
Pokud by se na konci března konaly volby do Poslanecké sněmovny, jasně by uspělo hnutí ANO s 30,3 % hlasů, následované s větším odstupem sociální demokracií (18,7 %) a KSČM (14,6 %). Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu volebních preferencí agentury STEM. Ohledně preferencí pro Babišovo hnutí vychází tento průzkum výrazně odlišně od jiných dvou průzkumů, zveřejněných dnes a včera.
09.04.2015 13:26 |

podobné články

Kdo se v tom má vyznat? Po dvou průzkumech, které dopadly stejně, přišel třetí, který tvrdí, že drtivě vede...

 
Pokud by se na konci března konaly volby do Poslanecké sněmovny, jasně by uspělo hnutí ANO s 30,3 % hlasů, následované s větším odstupem sociální demokracií (18,7 %) a KSČM (14,6 %). Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu volebních preferencí agentury STEM. Ohledně preferencí pro Babišovo hnutí vychází tento průzkum výrazně odlišně od jiných dvou průzkumů, zveřejněných dnes a včera.
09.04.2015 13:36 |

podobné články

Levice drtí v preferencích pravici! ODS i TOP 09 ztrácí hlasy voličů

 
V posledním průzkumu volebních preferencí společnosti SANEP si drží první příčku ČSSD a druhá je KSČM. Setrvalý pokles preferencí hlásí ODS i TOP 09, která se v prvním listopadovém týdnu ocitla se ziskem 5,8 procentních bodů těsně nad hranicí vstupu do Poslanecké sněmovny.
08.11.2012 12:35 |

podobné články

ČSSD se díky propadu ODS dostala do čela preferencí

 
Koncem roku ztratili občanští demokraté podle průzkumu agentury Median výraznou část preferencí a pustili tak před sebe na první místo pomyslného žebříčku sociální demokraty, kteří si mírně polepšili. ČSSD z prosincového průzkumu vyšla s podporou 29,3 procenta a před ODS má náskok bezmála šesti procentních bodů. Do parlamentu by se dostali také komunisté, TOP 09 a lidovci.
05.01.2010 13:10 |

podobné články

Paroubek: Nalhávat si nepomůže

 
Je poněkud zábavné i smutné sledovat vyjadřování krajských a dalších funkcionářů ČSSD k vývoji volebních preferencí této strany. Pokud by analytické oddělení sociálních demokratů fungovalo na alespoň přiměřené úrovni, muselo by přeci vývoj volebních preferencí, který se už dlouho, zhruba rok, pohybuje na stále sestupné trajektorii, předvídat.
08.06.2017 08:35 |

podobné články

Vědci z Univerzity Karlovy vyvinuli volební model, který denně počítá aktuální preference

 
Výsledky průzkumů volebních preferencí se liší kvůli rozdílům v metodách a počtu respondentů. Průzkumy zároveň probíhají řadu dní a jsou zveřejňovány se zpožděním, takže neodrážejí nejnovější události. Oba tyto problémy řeší nový agregátor volebních modelů KdoVyhrajeVolby.cz, který vyvinuli výzkumníci z Fakulty sociálních věd UK. Agregátor shromažďuje informace o všech dostupných průzkumech a váží jejich výsledky stářím a kvalitou průzkumu. Navíc také sbírá data z kurzů sázkových kanceláří, které reagují na zásadní události okamžitě, protože na tom závisí jejich podnikání. Výsledky modelu jsou aktualizované každý den.
27.08.2017 07:35 |

podobné články

Žhavý průzkum: Levice kraluje, ODS pláče. Ale pane Okamuro, pozor

 
Levicové strany by výrazně zvítězily v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny. Vyplývá to z aktuálního průzkumu volebních preferencí společnosti SANEP.
12.09.2013 11:35 |

podobné články

ANO posílilo, ČSSD ztrácí. Čerstvá data z agentury

 
Podle aktuálního průzkumu srpnových volebních preferencí by volby vyhrálo hnutí ANO, na druhém místě by se umístila ČSSD a na třetím KSČM.
18.08.2015 15:06 |

podobné články

ČSSD vede žebříček preferencí, neztratila se ani TOP 09

 
Sociální demokraté jsou podle srpnového průzkumu STEM zpět v čele žebříčku předvolebních preferencí. Hlas by jim dalo 29 procent lidí. Druhá ODS by skončila za nimi o pět procentních bodů s 24,1 procenta hlasů. Trend z jiných průzkumů potvrdila i TOP 09. I ona by se do Sněmovny dostala. Stem jí přisuzuje 6,8 procenta hlasů.
31.08.2009 13:05 |

podobné články

ČSSD vede žebříček preferencí, neztratila se ani TOP 09

 
Sociální demokraté jsou podle srpnového průzkumu STEM zpět v čele žebříčku předvolebních preferencí. Hlas by jim dalo 29 procent lidí. Druhá ODS by skončila za nimi o pět procentních bodů s 24,1 procenta hlasů. Trend z jiných průzkumů potvrdila i TOP 09. I ona by se do Sněmovny dostala. STEM jí přisuzuje 6,8 procenta hlasů.
31.08.2009 13:40 |

podobné články