Článek

Velkoruský ideolog: Doufám, že brzy přijde na řadu Mariupol

 
Pozoruhodný komentář k situaci na východě Ukrajiny napsal ruský konzervativní politolog a velkoruský ideolog Alexandr Dugin pro agenturu Novorossija.
24.02.2015 09:56 |

podobné články

Podobné články

Velkoruský ideolog Dugin: Válka na Donbasu pokračuje! Zdálo se, že kolem je jen pakáž. Ale objevil se odhodlaný ruský člověk se samopalem

 
Pozoruhodný komentář k situaci na východě Ukrajiny napsal ruský konzervativní politolog a velkoruský ideolog Alexandr Dugin pro agenturu Novorossija.
24.02.2015 10:41 |

podobné články

Nástupcem Usámy bin Ládina se může stát egyptský ideolog a lékař Zavahrí

 
Egyptský lékař Ajmán Zavahrí (59), hlavní ideolog teroristické sítě Al-Káida, by se mohl stát po úmrtí vůdce sítě Usámy bin Ládina jeho nástupcem v čele této radikálně islamistické organizace.
02.05.2011 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Usáma bin Ládin (321 článků)

AL-KÁIDA má nového VŮDCE! Stal se jím ideolog ZAVAHRÍ...

 
Ajmán Zavahrí, ideolog a donedávna muž číslo dvě Al-Káidy, se stal nástupcem Usámy bin Ládina v čele této teroristické organizace. Informuje o tom ve čtvrtek agentura Reuters s odvoláním na televizní stanici Al-Arabíja.
16.06.2011 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Usáma bin Ládin (321 článků)

Bude Putin sesazen jako poslední ruský car? ptá se prokremelský ideolog Dugin

 
Ruský radikálně konzervativní ideolog Alexandr Dugin tvrdí, že by prezidenta Vladimira Putina mohl potkat stejný osud jako posledního cara Mikuláše II. Mohl by nastat státní převrat a poprava hlavy státu. Upozornil na to server Aktuálně.cz.
02.10.2014 13:21 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3014 článků)

Mariupol je opět v rukou ukrajinských jednotek

 
Východoukrajinský přístav Mariupol, který byl v úterý obsazen separatisty, je opět v rukou stoupenců Ukrajiny. Po celonočních bojích se příslušníkům národní gardy podařilo vytlačit proruské rebely z radnice zpět na ulici. Informace však zatím nebyly definitivně potvrzeny.
07.05.2014 09:20 |

podobné články

Ransdorf (KSČM): Mariupol´ hoří

 
Mariupoľ jsem navštívil asi před dvěma lety a mluvil tam s řadou lidí. Je tam řecký konzul, žije tu početná řecká menšina, která tu sídlí od byzantských dob a patří k místním. V radniční budově (městský sovět) jsem s představiteli města vedl dialog. V městě u Azovského moře bylo příjemně.
12.05.2014 07:40 |

podobné články

Ukrajinští vojáci prý dobyli strategické město Mariupol

 
Ukrajinské ozbrojené síly dnes ovládly přístavní město Mariupol a tamním proruským separatistům přitom způsobily značné ztráty. Podle ukrajinských médií o tom na Facebooku informoval ministr vnitra Arsen Avakov.
13.06.2014 11:21 |

podobné články

Ofenzíva separatistů: Ovládli Novoazovsk a míří na Mariupol

 
Východoukrajinští separatisté prý dobyli Novoazovsk a míří na Mariupol. Kyjevská vláda však jejich tvrzení odmítá a říká, že Novoazovsk ovládly ruské jednotky s tanky.
28.08.2014 11:45 |

podobné články

Separatisté prý obklíčili strategické město Mariupol

 
Dle údajů Doněcké lidové republiky (DLR) dnes ozbrojenci obklíčili strategicky důležitý bod – město Mariupol na břehu Azovského moře. Během jednoho dne armáda DLR obsadila několik měst v Doněcké oblasti a začala operovat v Záporožské oblasti. Tam jsou pod kontrolou DLR města Červonoje Pole a Osipenko.
29.08.2014 19:25 |

podobné články

Porošenko navštívil frontový Mariupol. Tajná služba ho tam nechtěla pustit

 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes přicestoval do přístavního města Mariupol na jihovýchodě Ukrajiny. Porošenko do města odcestoval i přes varování tajných služeb. Město leží na frontové linii mezi vládními jednotkami a proruskými separatisty. Mezi oběma stranami nyní platí příměří, k jeho porušení však prý došlo i během prezidentovy návštěvy. 
08.09.2014 17:01 |

podobné články

Ukrajinští vojáci očekávají útok a střeží pozice u Mariupolu

 
Ukrajinští vojáci u přístavu Mariupol na březích Azovského moře jsou nervózní: prakticky denně čelí nepřátelskému ostřelování, ačkoliv od počátku září má platit příměří s proruskými separatisty, kteří od května do konce léta toto téměř půlmilionové město na jihovýchodě Ukrajiny nejprve ovládli, pak ztratili a poté málem zase dobyli. Všem je ale jasné, že jestli druhá strana znovu zaútočí nebo dokonce propukne opravdová válka s Ruskem, budou na ráně nejspíše jako první: Mariupol leží na strategické pozemní cestě k anektovanému Krymu a první zimní bouře právě předvedly, jak zranitelné a nejisté je námořní spojení mezi Ruskem a poloostrovem přes Kerčský průliv.
04.12.2014 10:32 |

podobné články

Raketový útok na Mariupol: Zemřelo nejméně 27 lidí. Povstalci zahájili ofenzívu!

 
Je dohodnuté příměří, ale zde se stále bojuje! Kyjev viní povstalce: to oni střílí na Mariupol. Zaútočili na místní trh. Separatisté odpovědnost za útok odmítli. Později oznámili zahájení ofenzívy. Zemřelo nejméně 27 lidí a mnoho dalších je zraněných.
24.01.2015 11:01 |

podobné články

Povstalci přiznali ofenzivu. Při útoku na Mariupol zemřelo nejméně 27 lidí

 
Během dnešního ostřelování přímořského města Mariupol na východě Ukrajiny údajně zemřelo nejméně 27lidí a další desítky byly zraněno. Separatisté nejdříve útok popírali, odpoledne však přiznali ofenzivu.
24.01.2015 11:42 |

podobné články

Povstalci ostřelují město Mariupol, hlásí Kyjev. Bude tam nejméně deset mrtvých

 
Nejméně deset mrtvých si vyžádalo dnešní ostřelování přímořského města Mariupol, které je pod kontrolou ukrajinské armády. S odvoláním na místní policii o tom informovala agentura AFP. Boje u tohoto azovského přístavu v posledních dnech i přes dohodnuté příměří zesílily stejně jako na dalších místech východní Ukrajiny.
24.01.2015 13:03 |

podobné články

EU odsoudila útok na Mariupol, hrozí zhoršení vztahů s Ruskem

 
Evropská unie důrazně odsuzuje dnešní bombardování města Mariupol proruskými rebely a upozorňuje, že zostření bojů na východě Ukrajiny může dál vážně zhoršit vztahy s Ruskem. Podle agentury AFP to uvedla v prohlášení šéfka unijní diplomacie Federica Mogheriniová poté, co povstalci oznámili, že na město zaútočili.
24.01.2015 21:22 |

podobné články

Ukrajina: Povstalci zahájili útok na Mariupol, zatím je 27 mrtvých!

 
Při sobotním ostřelování přímořského města Mariupol zemřelo 27 lidí a přes 90 je zraněných. Proruští separatisté sice odpovědnost za útok odmítli, později odpoledne ale jejich vůdce Alexandr Zacharčenko oznámil zahájení ofenzivy. Boje u tohoto přístavu v posledních dnech i přes příměří zesílily stejně jako na dalších místech východní Ukrajiny.
24.01.2015 22:06 |

podobné články

Den před příměřím útočí proruští separatisté na přístav Mariupol

 
Na přístavní město Mariupol zahájila dnes ráno prudký útok vojska separatistů. Informovaly o tom ukrajinské zpravodajské servery. Zároveň to potvrdilo také velení doněckých vzbouřenců. Do bojů jsou nasazeny tanky a dělostřelectvo.
14.02.2015 09:30 |

podobné články

Separatisté po dobytí Debalceve mají zřejmě zálusk na Mariupol. Útoky na něj zesílily

 
Po té, co proruští separatisté dobyli strategické město Debalceve, zesílili své útoky na přístavní město Mariupol, které dosud ovládají prokyjevské síly. Pod palbou je ves Šyrokyne, která leží pouhých několik kilometrů od Mariupolu. Informoval o tom server Idnes.cz s odvoláním na agenturu Unian. Podle serveru 0629.com.ua zde v noci zaznamenali střelbu i z moře.
19.02.2015 13:41 |

podobné články

Separatisté podle Kyjeva chystají útok na Mariupol

 
Přeskupování ruských tanků a vojenských jednotek, které Moskva popírá, směrem k Novoazovsku, hrozí otevřením nové fronty a faktickým koncem teprve před týdnem zahájeného příměří, uvedla agentura Reuters. Podle Kyjeva hromadí síly k možnému útoku na přístav Mariupol, který je zatím v držení ukrajinské armády, také proruští separatisté.
22.02.2015 07:20 |

podobné články