Článek

Velké změny v autoškolách: Získat řidičák bude už za pár dní těžší, v čem?

 
Žadatelé o řidičský průkaz budou muset od neděle 1. listopadu prokázat mnohem větší jistotu než doposud. V praktické části zkoušky je čeká průjezd dálničním uzlem a tunelem či rozjezd po zastavení v provozu. Zájemci o řidičák na motocykl budou muset předvést jízdu bez spolujezdce či schopnost vést motocykl bez použití motoru. U větších vozidel (od skupiny C výše) budou muset žadatelé prokázat znalost první pomoci, připomněl v pátek některé novinky BESIP.
30.10.2015 20:10 |

podobné články

Podobné články

Získat řidičák bude těžší, závěrečná zkouška bude dvoukolová

 
Ministerstvo dopravy dokončilo věcný záměr zákona o autoškolách, který zásadně změní dosavadní praxi udělování řidičských průkazů. Nejvýraznější změnou je ta, že zkouška bude dvoukolová, čímž chce ministerstvo mimo jiné skoncovat s korupcí, která v posledních letech často udělování řidičských oprávnění doprovází.
19.10.2012 13:15 |

podobné články

Ministr Dobeš: Situace v autoškolách je neudržitelná. Chystáme změny

 
Ministerstvo dopravy bojuje proti podvádění v autoškolách.
18.06.2012 21:10 |

podobné články

Dobeš připravil změny v autoškolách. Zkouška by byla dražší

 
Ministerstvo dopravy připravilo změnu zákona o autoškolách. Slibuje si od něj snížení korupce v přidělování řidičských průkazů, ale také zvýšení bezpečnosti na vozovkách.
19.10.2012 20:55 |

podobné články

PŘEHLED NOVINEK: Získání řidičáku a testy v autoškolách čekají revoluční změny

 
Hned několik novinek čeká zájemce o řidičák v příštím roce. Jednou z hlavních změn je to, že závěrečná zkouška bude dvoukolová. Další novinkou, která by měla od roku 2014 začít platit je tzv. řidičák na zkoušku.
19.10.2012 14:20 |

podobné články

Chystají se změny v autoškolách. Řidičák bude jeden rok na zkoušku

 
Ministerstvo dopravy chystá změny v řidičských průkazech. Zvažuje možnost řidičského průkazu „na zkoušku“, kdy by první průkaz platil řidičům jen rok po zkoušce. Dále by se měl změnit výcvik motorkářů, kteří by nově jezdili sami s vysílačkou, kterou by poslouchali pokyny instruktora.
28.07.2012 21:40 |

podobné články

Získat řidičský průkaz bude mnohem těžší

 
Výrazně přitvrdit vůči adeptům řidičského průkazu chce od roku 2014 ministerstvo dopravy (MD). V chystané novele zákona o autoškolách počítá například s řidičákem na zkoušku i se zřízením Národní zkušební organizace. Zkušební komisaři tak už nebudou spadat pod obce.
06.08.2012 03:45 |

podobné články

Mercedes CLS Shooting Brake na videu

 
Třída CLS zaznamenala po tom co byla v roce 2004 uvedena, mnoho úspěchů. Na trhu totiž v té době žádný podobný automobil nebyl, a to je vždy receptem na úspěch. Jenže přicházet v dnešní době s něčím novým se jeví stále jako těžší a těžší. Po příchodu CLS se objevila i konkurence u dalších značek - Porsche Panamera, Audi A7 nebo BMW 5 GT. Mercedes má však nyní v rukávu opět další trumf. Nejvyspělejší čtyřdveřové kupé má sice v současnosti zřejmě BMW se svou řadou 6 GranCoupe, ale nikdo zatím v této kategorii nenabízí karoserii typu shooting-brake. Zjednodušeně řečeno jde prostě o superluxusní velké kombi, zaměřené primárně na styl, nikoli na praktičnost. Mercedes ukázal již před 2 lety na autoshow v Pekingu nádherný koncept a nyní je jasné, že produkční auto se bude od designu studie lišit jen minimálně. Samozřejmě jak vpředu tak v zadní části budou lehké kosmetické změny ale nepůjde o nic zásadního. Délka se bude držet také konceptu - tedy počítáme s vozem dlouhým kolem 5 metrů. Modelo je prý už připraven do výroby a na trh by se měl dostat již letos v létě. To znamená, že by mohl být představen už na nadcházejícím autosalonu v Ženevě. Motorová nabídka bude kopírovat výběr u čtyřdveřového kupé, ale cenově bude Shooting Brake určitě dražší.
05.02.2012 11:55 |

podobné články

Vrátit řidičák? Po kurzu za 9 tisíc!

 
Přišli jste o řidičák? Dnes to spraví lékařský posudek a nejvýš přezkoušení v autoškole. Už brzy ale má být cesta k navrácení řidičáku mnohem trnitější. Těžší to však budou mít i čerství řidiči. „V připravovaném záměru zákona počítáme i s řidičským průkazem na zkoušku. Návrh řeší i vzdělávací programy pro mladé řidiče,“ nastínil ministr dopravy Dan Ťok.
21.08.2015 05:10 |

podobné články

Renč má zpátky řidičák: Prominuli mu trest!

 
Filip Renč (45) jásá! Po půl roce mu vrátili řidičský průkaz. „Řídím si už sám,“ raduje se režisér, který má řidičák už 10 dnů. „Bylo fakt děsný jezdit pořád taxíky, tak jsem o řidičák zažádal a oni mi vyhověli. Prominuli mi zbytek,“ vysvětlil Renč. Jak je ale možné, že Renčovi prominuli zbytek trestu, když měl nasbírat 17 bodů? Vždyť za to je trest rok bez řidičáku!
11.03.2011 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Filip Renč (567 článků)

Kdo nemá řidičák, jako by nebyl! Poradíme, kde ho pořídit rychle a levně

 
Pokud uvedete do svého životopisu, že nevlastníte řidičák alespoň skupiny „B“, máte nejméně o polovinu menší šanci, že získáte nové zaměstnání. Personalisté k tomu přihlížejí a vždycky dají přednost kandidátovi, který řidičák má – i když se hlásíte třeba na místo pokladního v supermarketu…
25.03.2013 19:45 |

podobné články

OTEVÍRACÍ DOBY ÚŘADŮ! Tady můžete získat nový ŘIDIČÁK!

 
Řidičský průkaz chybí dokonce roku vyměnit tisícům řidičů. Dopravní inspektorát vyřídí žádost za dvacet dní. Občané, kteří si řidičák ještě nestačili nechat vystavit a chtějí řídit i po Novém roce, tak musí učinit do konce týdne.
09.12.2010 17:05 |

podobné články

Ministerstvo chystá ZMĚNY V AUTOŠKOLÁCH! ZKUSTE SI TESTY!

 
Ministerstvo dopravy chystá nejradikálnější změnu v systému získávání řidičských průkazů za poslední desítky let.
03.04.2011 21:05 |

podobné články

Jak si opticky ubrat pár kilo?

 
Mít pár kilo navíc sice není nic špatného, ale nejedna žena by dala nevím co za to, kdyby se jich mohla alespoň pohledově zbavit. Bohužel neexistuje kouzelná hůlka, která by vás jedním mávnutím zbavila faldíku na břiše, která by vám ubrala na síle vašich stehen a díky které by se váš zadeček rázem zmenšil o dvě čísla. V dnešním článku vám poradíme, jak si pár kilo opticky ubrat. Nečekejte žádné fitness postupy ani hodiny strávené v bazénu či posilovně. Nepatříte-li mezi věrné příznivce sportování, budou se vám naše triky jistě hodit. Uvidíte, že je to mnohem snazší, než jste si mysleli. Pojďme společně zamaskovat pár kilo, které máte navíc! Maminka vždycky říkávala: „Stůj rovně!“ Také vám maminka říkala tuhle větu? Pak věřte, že rozhodně měla něco do sebe. Ačkoli to s vámi vaše maminka v dětských letech myslela především dobře – rovným postojem se nekřiví záda – dnes se vám tato rada může hodit i co se pár kilo navíc týče. Ramena dejte pěkně dozadu, zpevněte břicho a zaujměte přirozený postoj a chodidla mějte rovnoběžně. Budete mile překvapeni, že vám rázem na těle pár kilo ubylo. Co vyhodit ze šatníku… Pytle, o kterých si myslíte, že zamaskují vaše kila. Pravda je taková, že vám pár kilo ještě přihodí k dobru. Všechny podobné oblečky připomínající stan tedy okamžitě vyhoďte na dno popelnice. Oblečení s výraznými vzory – platí především pro vodorovné pruhy a divoké vzory plné květin – o kterých si výrobci XXL oděvů stále naivně myslí, že ženám s pár kilo navíc pomáhají. Ve skutečnosti je to přesně naopak, pryč s nimi! Bokové kalhoty, které vám díky nízkému sedu udělají tak akorát onu pověstnou pneumatiku okolo pupíku. Věřte, že na ženách, které disponují pár kilo navíc zkrátka vůbec nevypadají dobře… Co si do šatníku naopak pořídit… Spodní prádlo, které vám dokonale... Čtěte více Příspěvek Jak si opticky ubrat pár kilo? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
14.08.2015 08:25 |

podobné články

Ozzy Osbourne udělal řidičák na 20. pokus, předtím byl stále opilý

 
Vytrvalost přináší růže i rockovým veteránům. Důkazem je rocková legenda Ozzy Osbourne, kterému se po 19 neúspěšných pokusech podařilo až po tom dvacátém konečně složit řidičské zkoušky a získat vlastní řidičák. Nechápe ale, proč se nyní od něj nikdo nechce nechat svézt, i když už má papíry. Jednašedesátiletý rocker to řekl pro srpnové vydání magazínu FHM, z nějž ve středu citovala agentura DPA.
30.06.2010 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Ozzy Osbourne (239 článků)

Ozzy Osbourne udělal řidičák na dvacátý pokus. Dřív jezdil opilý

 
Vytrvalost přináší růže i rockovým veteránům. Důkazem je metalová legenda Ozzy Osbourne, kterému se po 19 neúspěšných pokusech podařilo až po tom dvacátém konečně složit řidičské zkoušky a získat vlastní řidičák.
30.06.2010 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Ozzy Osbourne (239 článků)

Na získání řidičáku bude mít každý jen tři pokusy

 
Výrazně přitvrdit vůči adeptům řidičského průkazu chce od roku 2014 ministerstvo dopravy (MD). V chystané novele zákona o autoškolách počítá například s tím, že po třetí neúspěšné zkoušce bude schopnosti adepta posuzovat psycholog, jenž mu může navždy znemožnit řízení auta.
30.08.2011 04:20 |

podobné články

Šéf ODS se rozpovídal o Kalouskovi, Babišovi, velkokapitálu ČSSD i o tom, zda má milenku

 
ROZHOVOR Nový předseda ODS Petr Fiala prozradil, čím by měla ODS znovu zpět získat své voliče – měla by oslovit všechny lidi, kteří chtějí pracovat a vytvářet hodnoty. Jednoduchý antikomunismus to není. Zmínil, v čem spočívá reálná hrozba ze strany Andreje Babiše pro demokracii a jak může dopadnout ČSSD. Vysvětlil, v čem jsou ODS a TOP 09 partneři a v čem je TOP 09 levicová.
07.02.2014 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12389 článků) , Petr Fiala (1311 článků)

Neuklouzli po plodové vodě: Absolonová zvládla těsně před porodem přímý přenos Atleta roku. Byla o 30 kilo těžší než loni

 
Ani neříkali, že by měli náhradní variantu, takže Monika Absolonová  (39) v podstatě neměla na vybranou a sotva pár dní před porodem spolu s kolegou Alešem Hámou odmoderovala přímý přenos soutěže Atlet roku. Bez porady s porodníkem, který ji ubezpečil, že miminko zůstane ještě pár dní v bříšku, by to ovšem neudělala.
08.11.2015 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Monika Absolonová (922 článků) , Aleš Háma (142 článků)

S prezidentem diskutujeme, s Klausem bych to měl mnohem těžší, myslí si Zaorálek

 
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek ve vyjádření pro Týden.cz popisuje svůj pohled na rusko-ukrajinskou krizi a na to, v čem se liší a v čem naopak shoduje s prezidentem Zemanem. Zmínil v této souvislosti i Václava Klause.
04.01.2015 17:32 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Lubomír Zaorálek (2402 článků)