Článek

Velká muslimská rodina v Británii: Neuznáváme antikoncepci, množíme se a žijeme z dávek

 
Osmapadesátiletý muslim Mohammed Salim žije s manželkou a jedenácti dětmi ve Velké Británii. Díky státním příspěvkům na děti a slevám na dani ve výši průměrného ročního platu v posledních deseti letech nemusel pracovat. Jak uvádí britský deník Daily Mail, nejedná se o ojedinělý případ.
30.10.2015 11:01 |

podobné články

Podobné články

5 skutečných důvodů, proč by ženy neměly brát hormonální antikoncepci!

 
"O hormonální antikoncepci se toho napsaly už stohy":http://www.extra.cz/11-veci-ktere-se-holkam-zmeni-v-momente-kdy-vysadi-antikoncepci. Jedni ji vyzdvihují do nebe, hájí její klady a přednosti, druzí na ni svalují téměř všechny hříchy moderního světa. Důvodů, proč antikoncepci brát nebo nebrat, je samozřejmě celá řada a "každá žena by se měla rozhodnout na základě vlastního uvážení":http://www.extra.cz/damy-uzivate-antikoncepcni-pilulky-dele-nez-tri-roky-hrozi-vam-oslepnuti a pečlivém zohlednění všech možných rizik.
13.09.2014 10:41 |

podobné články

Berete antikoncepci? Čtěte! Nutí vás žít s nepravými muži!

 
Hormonální antikoncepce nepatří k ideální metodě prevence nechtěného početí. A to z mnoha důvodů. Jedním z nich je ten, že mění chování žen a především jejich vnímání klíčových vlastností u partnera. Další výzkum, tentokrát z Floridy, dokládá, že ženy užívající hormonální antikoncepci si jako partnera častěji zvolí muže, který jí začne být odporný ve chvíli, kdy tuto antikoncepci vysadí.
21.11.2014 21:00 |

podobné články

Češky přestávají brát antikoncepci: Tabletky v lékárnách nejdou na odbyt

 
V posledním desetiletí mírně ubývá žen, které užívají hormonální antikoncepci. S tím klesá i počet balení antikoncepce, která jsou každoročně dodána na tuzemský trh. Antikoncepci v Česku užívá zhruba polovina žen v plodném věku. Vyplývá to z údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) a informací, které ČTK poskytl Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL).
22.01.2017 09:20 |

podobné články

Proč Češky ztrácí zájem o antikoncepci? Lidé méně souloží, myslí si lékař

 
V Česku klesá počet žen, které užívají hormonální antikoncepci. S tím klesá i počet balení, která jsou dodávána na náš trh. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky a Státního ústavu pro kontrolu léčiv klesl počet žen užívajících tabletky proti otěhotnění za rok 2015 asi o 24 procent. Lékaři ovšem úbytek zájemkyň o antikoncepci příliš nepociťují. Podle nich za pokles mohou jiné druhy ochrany, mýty kolem antikoncepce a také to,  že lidé stále častěji upřednostňují život bez sexu.
26.01.2017 05:30 |

podobné články

Antikoncepce má muže zneplodnit na dva roky. Český lékař varuje před bolestí

 
Novou mužskou antikoncepci na nehormonální bázi testují američtí vědci. S informací přišel web deníku Daily Mail, který uvedl, že speciální gel zabrání mužům početí potomka až na dva roky. Čtenáři Blesk.cz v anketě sice vyjádřili neochotu mužskou antikoncepci vyzkoušet, výsledek to byl ale velmi těsný. Český lékař Štěpán Budka pohlíží na novou metodu s nedůvěrou. Podle něj si na mužskou antikoncepci ještě počkáme. Navíc gel by podle něj mohl způsobit mužům velké komplikace.
10.02.2017 19:50 |

podobné články

5 nejbizarnějších antikoncepčních metod, které byste snad raději neměli zkoušet!

 
Žijeme sice v době, kdy kondomy seženete na každém rohu a "antikoncepční pilulky jsou stejně běžné jako lentilky":http://www.extra.cz/5-skutecnych-duvodu-proc-by-zeny-nemely-brat-hormonalni-antikoncepci, přesto se stále najdou tací, kteří "dávají přednost poněkud alternativnějším metodám":http://www.extra.cz/11-veci-ktere-se-holkam-zmeni-v-momente-kdy-vysadi-antikoncepci, které mají pomoci k zabránění nechtěného těhotenství.
08.10.2014 12:35 |

podobné články

11 věcí, které se holkám změní v momentě, kdy vysadí antikoncepci!

 
"Antikoncepce je posledních několik let donekonečna omílaným tématem":http://www.extra.cz/damy-uzivate-antikoncepcni-pilulky-dele-nez-tri-roky-hrozi-vam-oslepnuti. Řeší se, jestli nám škodí, neškodí, "zda dělá z ryb hermafrodity":http://www.extra.cz/krasnou-roztleskavacku-v-britanii-zrejme-zabila-antikoncepce-nebezpecny-lek-se-predepisuje-i-v-cesku, snižuje mužům plodnost, jestli může za rapidní nárůst rozvodovosti, promiskuity a násilí... Někdo ji vyloženě zatracuje, jiní si bez ní neumějí představit svůj život. Tohle je každopádně 11 věcí, které se stanou dívkám, "které po několika letech vysadí antikoncepci":http://www.extra.cz/hormonalni-antikoncepce-ano-nebo-ne-5-pravdivych-informaci-o-vasich-pilulkach. Pupínky v dekoltu a zadržování vody necháváme stranou.
19.06.2014 21:50 |

podobné články

Litvínov se dál hádá s kanceláří ombudsmana o výplatu dávek

 
Litvínovská radnice udělala při výplatě dávek prostřednictvím poukázek řadu chyb. Plošné nahrazení dávek poukázkami bylo podle zástupkyně ombudsmana Jitka Seitlová nezákonné. Vyplácení části sociálních dávek poukázkami praktikuje Litvínov od roku 2007.
21.07.2009 13:30 |

podobné články

Koalice protlačila sociální reformu, nezaměstnané i příjemce dávek čekají změny

 
Sněmovna v pátek dopoledne vedle penzijní reformy schválila i vládní reformu sociální. Její součástí je trojice zákonů. Jedná se o novelu zákona o pomoci v hmotné nouzi, novelu zákona o zaměstnanosti a patří sem i novela zákona o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením. Změní se výplata sociálních dávek, zpřísní se podmínky pro nezaměstnané a jiný bude i systém dávek pro handicapované. Reforma poputuje do Senátu.
09.09.2011 12:45 |

podobné články

Ministryně Marksová: Většina sociálních dávek míří lidem, kteří je opravdu potřebují

 
Míra neoprávněného pobírání či zneužívání sociálních dávek se v České republice pohybuje, podle informací Generálního ředitelství Úřadu práce ĆR, mezi 5 a 10 procenty z celkového objemu vyplácených dávek. Přestože situace se může v jednotlivých regionech lišit, převážná většina dávek potřebným najde správného adresáta.
22.07.2014 09:55 |

podobné články

Erdogan naordinoval Turkům sex bez ochrany. Muslimové se prý musí víc rozmnožit

 
Žádná muslimská rodina by neměla používat antikoncepci nebo nějakou jinou formu omezení rozvoje rodiny. V pondělí to uvedl turecký prezident Recep Tayyip Erdogan a zároveň rodiny vyzval, aby měly více dětí.
30.05.2016 15:10 |

podobné články

Množíme se. Evropská unie už má přes půl miliardy obyvatel

 
Počet obyvatel Evropské unie přesáhl 500 milionů. Vyplývá to ze zprávy, kterou v úterý na svém webu zveřejnil statistický úřad unie Eurostat.
27.07.2010 17:25 |

podobné články

Hanychová nebere antikoncepci: Nasazuje kondom!

 
Modelka Agáta Hanychová (24) nedávno oslavila narozeniny, kde ji ze všech darů nejvíc potěšil ovulační test. Protože kráska nebere antikoncepci, je možné, že ji brzy uvidíme s rostoucím bříškem, které nebude mít původ v nezřízeném přejídání.
13.05.2009 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Agáta Prachařová (2549 článků)

Přibíráte? Nevymlouvejte se na antikoncepci

 
Vymlouvat se na antikoncepci, že máme nějaké to kilo navíc, už nemůžeme.
27.04.2010 05:50 |

podobné články

Hormonální antikoncepci užívá přes milion českých žen

 
Přes milion českých žen užívá hormonální antikoncepci, tedy každá druhá Češka v plodném věku. Podle statistiků je to téměř 54 procent žen mezi 15 až 49 lety.
10.05.2010 06:10 |

podobné články

Francouzští holubi budou dostávat antikoncepci

 
Historické francouzské městečko Brignoles v Provence, nedaleko něhož mají jedno ze sídel také Angelina Jolie a Brad Pitt, se rozhodlo bojovat s všudypřítomnými holuby humánním způsobem. Radní tak dělají to, co dosud zakazovali. Holuby krmí. Ovšem speciální potravou obohacenou o holubí antikoncepci.
31.07.2010 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1641 článků) , Angelina Jolie (2044 článků)

Moja bere antikoncepci: Samec Richard se s ní chce pářit

 
VIDEO: Pětiletá gorilka Moja roste jako z vody a už se mění v dospělou samici. Všiml si toho i její tatínek Richard, který se čím dál častěji snaží o milostné hrátky. Aby lidoopí slečna kvůli otcovým choutkám nemusela pražskou zoo opouštět, začali jí chovatelé dávat do pití antikoncepci.
09.08.2010 07:20 |

podobné články

Finalisté Muže roku slavné porotkyně nesváděli, antikoncepcí byly děti

 
Soustředění dvanácti finalistů soutěže Muž roku proběhlo bez jakýchkoliv pokusů o ovlivňování slavných porotkyň před blížícím se finále. Eva Decastelo, Kateřina Kristelová i Vlaďka Erbová byly totiž silnou trojicí matek na plný úvazek. A jejich děti tak byly pro mladé muže toužící po úspěchu doslova antikoncepcí.
15.08.2011 00:25 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Kristelová (750 článků) , Eva Decastelo (709 článků) , Vlaďka Erbová (929 článků)

Sex teenagerů: Vykoupaní, navonění, ale bez ochrany!

 
Dospívající se před sexem osprchují, depilují a navoní, ale na antikoncepci nemyslí. To prokázal celosvětový průzkum mezi mladými lidmi na téma antikoncepce. A proč měli s novým partnerem nechráněný styk? Někteří uvedli, že o antikoncepci ještě neuvažovali a nemají o ní dostatečné informace, jiní podlehli partnerovi, který požadoval sex bez ochrany.
15.11.2011 13:50 |

podobné články