Článek

Velitele proruských povstalců zabila nastražená bomba v autě

 
Alexej Mozgovoj, velitel proruských povstalců bojujících v Luhanské oblasti na východě Ukrajiny, byl zabit. Neznámí atentátníci dali do jeho vozu bombu, která explodovala. Útočníci pak ještě vůz zasypali dávkou z automatických zbraní. Společně s ním zahynulo dalších šest lidí. Atentát se odehrál kousek od města Alčesvk. 
24.05.2015 09:06 |

podobné články

Podobné články

Nastražená bomba v autě zabila přes 40 lidí. Těla se ani nedají identifikovat

 
Nejméně 43 lidí, převážně civilistů, v sobotu přišlo o život při pumovém útoku na severu Sýrie. Bomba nastražená ve vozidle zranila další desítky lidí, informovala agentura AFP s odvoláním na exilovou Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR).
07.01.2017 13:50 |

podobné články

Ve slovenské firmě vybuchla nastražená bomba

 
V závodě na plasty Euromont ve slovenských Topoľčanech v úterý krátce před půl dvanáctou pravděpodobně explodovala nastražená výbušnina.
25.08.2009 15:20 |

podobné články

Jemenské vládní jednotky obnovily boje na jihu země

 
Vládní síly, které od koalice vedené Saúdskou Arábií získaly obrněné vozy, zahájily novou vlnu ofenzívy na jihu Jemenu. Jejich cílem je vytlačení šíitských povstalců z města Zindžibar. Na jihu země v sobotu vybuchla nastražená bomba, které zabila 15 příslušníků vládních sil. 
08.08.2015 19:50 |

podobné články

Masakr na tržišti: Bomba v autě zabila nejméně 10 lidí

 
Bomba ukrytá v autě na tržišti iráckého města Chális zabila ve čtvrtek ráno nejméně deset lidí a dalších 25 zranila. Informovala o tom agentura Reuters.
01.12.2011 08:05 |

podobné články

Po útoku zemřel vojenský vůdce luhanských povstalců Mozgovoj

 
Přední vojenský vůdce proruských povstalců ve východoukrajinské Luhanské oblasti Alexej Mozgovoj zahynul v autě u města Alčevsk po útoku neznámých atentátníků. Spolu s ním zemřelo šest dalších lidí. Oznámila to v sobotu podle agentury Reuters tisková služba luhanských separatistů LIT.
24.05.2015 08:26 |

podobné články

Zabili vůdce luhanských povstalců! Odpálili jeho auto, pak ho ještě rozstříleli!

 
Přední vojenský vůdce proruských povstalců ve východoukrajinské Luhanské oblasti Alexej Mozgovoj zahynul v autě u města Alčevsk po útoku neznámých atentátníků. Spolu s ním zemřelo šest dalších lidí. Při lítém útoku nejdřív odpálili jeho vůz, který pak pro jistotu ještě rozstříleli.
24.05.2015 11:25 |

podobné články

Bomba zabila v Afghánistánu čtyři vojáky NATO

 
Nálož nastražená u silnice zabila v pondělí na východě Afghánistánu čtyři vojáky NATO. Informuje o tom agentura Reuters.
23.05.2011 14:35 |

podobné články

Nigerijská armáda zabila přes 50 islámských povstalců

 
Nigerijská armáda v pondělí na východě země u hranic s Kamerunem zabila přes 50 islámských povstalců. Při střetu zahynulo také 15 vojáků a pět civilistů, napsala dnes agentura Reuters.
24.12.2013 12:57 |

podobné články

V řadách proruských povstalců na Donbasu prý bojuje Čech

 
Na straně proruských separatistů, kteří bojují na východě Ukrajiny je údajně i český občan. Působí zde jako dobrovolník a mluví o tom, že čeština je slyšet i na straně vládních jednotek. Informoval o tom server Aktuálně.cz, kterému se muž prezentoval jak Pavel Botka, přezdívaný Kavkaz. 
27.07.2015 15:56 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Čech (106 článků)

U velitelství britské tajné služby v Severním Irsku vybuchla bomba

 
Bomba nastražená v uneseném taxíku explodovala u velitelství britské tajné služby MI5 v Holywoodu v Severním Irsku.
12.04.2010 07:35 |

podobné články

CIA prý zabila velitele pakistánských operací Al-Káidy

 
Americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) údajně tento týden zabila nejvyššího velitele bojových operací teroristické sítě Al-Káida v Pákistánu abú Háfize Šahrího. S odvoláním na zdroje v CIA to dnes oznámila agentura Reuters, podle níž Šahrí zahynul při útoku bezpilotního letadla.
15.09.2011 20:15 |

podobné články

Stovky povstalců zaútočily na ukrajinské pohraničníky! Těžké boje o Luhansk

 
Přes pět stovek proruských povstalců dnes od rána útočilo na základnu ukrajinských pohraničníků u Luhanska na východě země. Boje neustaly ani večer, obě bojující strany se dohodly jen na krátkém příměří potřebném pro transport mrtvých a raněných. Podle armádního velení na místo bojů směřují posily.
02.06.2014 21:20 |

podobné články

Zástupci ukrajinské armády, povstalců a OBSE se dnes sejdou v Luhansku

 
Ještě dnes se mají v Luhansku na východní Ukrajině sejít zástupci ukrajinské armády, proruských povstalců a Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). Podle ruské agentury TASS to dnes prohlásil vyjednavač luhanských rebelů Vladislav Dejněgo. Dnešní schůzka naváže na obdobné pondělní setkání z Doněcka, tématem mají být vojenské záležitosti související se sjednaným příměřím.
31.12.2014 12:47 |

podobné články

70 mrtvých povstalců na Ukrajině: Konflikt si vyžádal už 50 000 obětí

 
Ukrajinská armáda informovala o dalších mrtvých. Tentokrát 70 proruských povstalců. Boje v Donbasu si vyžádaly už 50 000 obětí – to tvrdí německý list FAS, podle něj jsou ztráty desetkrát vyšší, než tvrdí OSN.
08.02.2015 11:15 |

podobné články

Velitel povstalců: Měli jsme Buk, ale sestřel letadla vyprovokoval Kyjev

 
Jeden z velitelů proruských separatistů na východě Ukrajiny přiznal, že rebelové disponovali protiletadlovým systémem Buk (v kódu NATO SA-11). Tímto systémem rebelové podle Washingtonu a Kyjeva před šesti dny sestřelili malajsijský boeing; v jeho troskách zahynulo všech 298 osob, které byly na palubě. Velitel povstaleckého praporu Vostok Alexandr Chodakovskij v rozhovoru s agenturou Reuters také připustil, že systém Buk mohl být z Ruska, kam mohl být zase odeslán zpět ve snaze zastřít stopy. Sestřelení civilního letounu však podle velitele mohl úmyslně vyprovokovat Kyjev.
24.07.2014 08:00 |

podobné články

Sever Doněcku je čistý, tvrdí ukrajinská vláda. Padlo na 500 povstalců

 
Tři padlí vojáci, 500 mrtvých povstalců. Takové ztráty uvádí ukrajinská vláda. Prý "zcela vyčistila" sever Doněcké oblasti od separatistů a opět ji ovládá. Základna vzbouřenců v Semenivce u Slavjanska byla zničena. Daších 1 500 povstalců bylo zraněno. Zraněných vojáků je prý 50.
03.06.2014 21:26 |

podobné články

Ukrajinská armáda prý přemohla odpor povstalců kolem Slavjanska

 
Ukrajinská armáda během dnešních intenzivních bojů zlikvidovala silnou základnu povstalců na předměstí jejich hlavní bašty Slavjanska. Podle velitele armádní operace na východě země Vladislava Selezňova padla základna v obci Semenivka; bylo přitom údajně zabito nebo zraněno 300 vzbouřenců. Armáda prý ztratila dva muže a má 42 zraněných vojáků.
03.06.2014 20:10 |

podobné články

Vůdce doněckých radikálů byl těžce zraněn. Velitelé ale křičí 'Lež!'

 
Igor Girkin-Strelkov, vůdce doněckých povstalců, byl těžce zraněn. Stav "ministra obrany" samozvané Doněcké lidové republiky je vážný, uvedla tisková agentura východoukrajinských vzbouřenců Novorossija. Polní velitelé ale tuto zprávu popírají, agentura na ní trvá.
13.08.2014 21:00 |

podobné články

Americký dron zabil významného velitele pákistánského Tálibánu!

 
Americký bezpilotní letoun zabil na afghánsko-pákistánském pomezí významného velitele pákistánské odnože Tálibánu (TTP). V Kábulu mezitím sebevražedný atentátník převlečený za ženu usmrtil policejního velitele provincie Uruzgán.
19.03.2015 23:55 |

podobné články