Článek

Vedení ZP MV ČR vnitra musí vyvrátit podezření z netransparentního jednání

 
Reakce Ministerstva vnitra na reportáž TV Nova „Pojišťovna Ministerstva vnitra podle kritiků vyhazuje peníze“
31.05.2015 16:02 |

podobné články

Podobné články

Sobotka čeká větší otevřenost Skansky ve snaze vyvrátit korupci

 
Premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) připadá zvláštní, že nebyly zveřejněny všechny smlouvy firmy Skanska a Geosan. Ty by totiž podle něj mohly vyvrátit podezření na korupci ve Skansce v době, kdy ji vedl současný ministr dopravy Dan Ťok (ANO). Sobotka to řekl ve čtvrtek v Bruselu, kam přijel na jednání Evropské rady.
19.03.2015 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9474 článků)

Zeman nyní Mynáře kvůli kontroverznímu nákupu vily neodvolá. Pochybnosti ale musí vyvrátit

 
Prezident Miloš Zeman nyní svého kancléře Vratislava Mynáře kvůli kontroverznímu nákupu nemovitosti v Praze neodvolá. Kancléř hlavy státu by měl pochybnosti o nákupu domu vyvrátit, řekl dnes na tiskové konferenci mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Mynář, který stále ještě nemá bezpečnostní prověrku, si před Vánoci pořídil vilu v pražských Strašnicích od právníka lobbisty Romana Janouška za 5,5 milionu korun, což je podle realitních makléřů cena dvakrát nižší, než je v místě u podobné nemovitosti obvyklé.
06.01.2015 13:47 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20491 článků) , Vratislav Mynář (925 článků)

Seďa (ČSSD): Kocourkov na ministerstvu práce a sociálních věcí

 
V naší zemi se vžila představa označovat Kocourkov za symbol neefektivního a netransparentního hospodaření. Podobným způsobem lze charakterizovat i hospodaření ministerstva práce a sociálních věcí pod vedení pana ministra J.Drábka.
15.03.2012 10:40 |

podobné články

Láska (SZ): Venkovní předvolební reklamu reguluje Francie, Belgie či Irsko

 
Václav Láska (SZ) ve spolupráci s ostatními zelenými senátory předkládá na nadcházejícím jednání Senátu návrh zákona, který zakazuje předvolební reklamu na billboardech. Chtějí tím nastolit rovnější podmínky při volební soutěži, omezit záplavu billboardů, která před každými volbami hyzdí česká města a obce a snížit výdaje na předvolební reklamu, která pro voliče nemá žádnou informační hodnotu. Má rovněž omezit riziko netransparentního financování kampaní.
10.11.2015 21:51 |

podobné články

Tálibán zveřejnil záznam, který má vyvrátit zprávy o smrti vůdce

 
Radikální hnutí Tálibán dnes zveřejnilo zvukovou nahrávku, na které údajně hovoří jeho nový vůdce mulla Muhammad Mansúr. Tálibán se tak snaží vyvrátit zprávy o tom, že Mansúr byl tento týden těžce zraněn, či dokonce zabit při přestřelce v Pákistánu. Informovala o tom agentura Reuters.
06.12.2015 09:55 |

podobné články

Děsivé podezření: Ebola v Praze!

 
Hrozivé podezření mají lékaři na pražské Bulovce! Leží tam pacient, u něhož panují obavy, že by mohl být nakažen smrtící ebolou. Nákazu se zatím nepodařilo potvrdit ani vyvrátit. Čeká se na výsledky testů...
09.10.2014 19:00 |

podobné články

Ve skladu munice ve Slatině prý může jít o nedovolené ozbrojování

 
Po dnešní kontrole materiálu v muničním skladu Multiagro ve Slatině u Vysokého Mýta policie zahájila trestní řízení kvůli podezření z nedovoleného ozbrojování. Kontrola měla potvrdit nebo vyvrátit držení nelegální munice a jejího nesprávného uskladnění. V pondělí by měla pokračovat. "Policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání nedovoleného ozbrojování. Je tu možnost odnětí svobody až na pět let," řekla ČTK policejní mluvčí Markéta Janovská. Odmítla uvést, co ve skladě bylo.
13.02.2015 18:26 |

podobné články

Další podezření na MERS se nakonec nepotvrdilo. Muž ale zůstává v péči lékařů

 
V Česku se objevil další případ podezření na nakažení nebezpečným virem MERS. Jde o muže z Ostravy, který je v současnosti hospitalizován na Bulovce. Kromě něj je v péči lékařů dalších 30 lidí, kteří s ním cestovali v autobuse. Ti jsou umístěni v karanténě na území Moravskoslezského kraje. Muže ještě čeká vyšetření, které by mělo nakažení buď potvrdit nebo vyvrátit. Informoval o tom ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Testy nákazu nebezpečným virem nakonec vyloučili a mimo nebezpečí jsou i jeho spolucestující. 
03.07.2015 09:36 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (369 článků)

Gazdík (STAN): Ministr vnitra musí vyvrátit, že přístup k demonstrantům byl na politickou objednávku

 
STAN chce po čínské návštěvě diskusi s ministrem vnitra o stavu práv a svobod.
31.03.2016 20:20 |

podobné články

Zimola (ČSSD): Kritika a varování AKČR není šířením paniky

 
Asociace krajů České republiky (AKČR) dlouhodobě upozorňuje vládu České republiky na nebezpečí plynoucí z netransparentního a pomalého čerpání evropských fondů.
20.04.2011 11:00 |

podobné články

ČSSD se poučila. Plánuje průhledné kampaně

 
Sociální demokraté se v minulosti často potýkali s problémy týkajícími se netransparentního financování svých volebních kampaní. Podobnou situaci už prý nehodlají opakovat.
25.06.2011 09:25 |

podobné články

Bakala nám miliony v krabici nedal, brání se TOPkař. Socialisté jsou šílení

 
Po ČSSD byla z netransparentního financování obviněna i TOP 09. A to právě z úst členů ČSSD. Topka se ale "podivným" sponzorským darům brání. Prý je nedostala ani v krabici, ani se nenašly pod podlahou některého z jejích členů.
06.06.2012 21:10 |

podobné články

Kalousek: Ne 7 ale 21. Máme vize pro transparentní kraj

 
Středočeská obec Hostivice se nedobrovolně stala symbolem neférového a netransparentního hospodaření hejtmanů ČSSD v českých krajích. Právě proto si ji TOP 09 a Starostové zvolili jako výchozí bod do krajských a senátních voleb.
31.08.2012 08:25 |

podobné články

Paroubek: Odpovědnost za rozkradené dotace nemohou nést pouze občané

 
Jak jsem již v minulém týdnu poukázal, situace ohledně pokuty ze strany Evropské komise ve věci netransparentního čerpání evropských fondů v rámci ROP Severozápad je mimořádně zneklidňující.
11.02.2013 15:55 |

podobné články

VÁLKA V ČSSD: Jste pučisté! Vy rozvracíte sociální demokracii! Vyměňují si obvinění lídři strany

 
V sociální demokracii to vře natolik, že se už vzájemné spory nedaří předním členům strany udržet pod pokličkou. Pustili se přitom do sebe tábory kolem předsedy sociální demokracie Bohuslava Sobotky a druhého muže strany Michala Haška. Vzájemně se přitom obviňují z pokusu o puč ve straně, netransparentního financování kampaně či snahy rozložit ČSSD.
26.08.2013 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2319 článků)

Máte podezřelé financování! Ne, to vy! Babiš a Adamová se do sebe pustili

 
Poslankyně TOP 09 Markéta Adamová a ministr financí Andrej Babiš (ANO) se střetli při čtvrtečních sněmovních interpelacích kvůli průhlednosti financování jejich stran. Adamová označila za podezřelý půlmilionový dar, který Babišovo hnutí ANO dostalo od firmy Velta Plus EU krátce potom, co jeho poslanci většinově nehlasovali pro takzvaný protikuřácký zákon. Babiš naopak nařkl z netransparentního financování TOP 09.
02.06.2016 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12452 článků)

Místopředsedkyně TOP 09 se pustila do Babiše. Ten okamžitě útok oplatil

 
Poslankyně TOP 09 Markéta Adamová a ministr financí Andrej Babiš (ANO) se střetli při dnešních sněmovních interpelacích kvůli průhlednosti financování jejich stran. Adamová označila za podezřelý půlmilionový dar, který Babišovo hnutí ANO dostalo od firmy Velta Plus EU krátce potom, co jeho poslanci většinově nehlasovali pro takzvaný protikuřácký zákon. Babiš naopak nařkl z netransparentního financování TOP 09. Zprávu přinesla ČTK.
02.06.2016 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12452 článků)

Fico chce hlavu ministra školství. Premiérovi vadí skandál kolem eurodotací

 
Slovenský ministr školství Peter Plavčan po aféře spojené s podezřením z netransparentního rozdělování evropských dotací patrně skončí ve funkci. Premiér a předseda nejsilnější vládní strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) Robert Fico ve středu oznámil, že požádal šéfa koaliční Slovenské národní strany (SNS) Andreje Danka, aby mu předložil návrh na jméno nového ministra školství. SNS Plavčana na vládní post dosadila a minulý týden odstartovala krizi ve tříčlenné vládní koalici.
16.08.2017 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (850 článků)

Kupka (ODS): Čapí hnízdo pštrosí politika nezachrání

 
Zveřejněná zjištění zprávy OLAF ohledně Čapího hnízda nejsou žádným překvapením. O podezřeních z dotačního podvodu a netransparentního postupu se u nás mluví dlouho.
08.01.2018 16:45 |

podobné články