Článek

Vedení Sněmovny a Sejmu bude debatovat o V4 a postoji k Ukrajině

 
Ve Zbirohu na Rokycansku se dnes dopoledne sejdou na společném jednání představitelé Poslanecké sněmovny a vedení polského Sejmu. Debatovat chtějí například o dalším směřování visegrádské čtyřky, které bude Česká republika od léta předsedat. Na pořad jednání přijde i postoj k aktuálnímu dění kolem ukrajinské krize.
03.06.2015 08:36 |

podobné články

Podobné články

Vedení českého a polského parlamentu bude debatovat o V4 a postoji k Ukrajině

 
Ve Zbirohu na Rokycansku zasednou ve středu na společném jednání představitelé Poslanecké sněmovny a vedení polského Sejmu. Debatovat chtějí například o dalším směřování visegrádské čtyřky, které bude Česká republika od léta předsedat. Na pořad jednání přijde i postoj k aktuálnímu dění kolem ukrajinské krize. „Samozřejmě se asi nevyhneme ani aktuální zahraničněpolitické situaci. To znamená konfliktu na Ukrajině, což je něco, kde je Polsko velmi aktivní,“ řekl dnes ČTK předseda Sněmovny Jan Hamáček (ČSSD).
02.06.2015 14:56 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (680 článků)

Vedení Sněmovny a Sejmu se nesejde, Polákům se porouchalo letadlo

 
Dnešní společné zasedání vedení Poslanecké sněmovny a polského Sejmu ve Zbirohu na Rokycansku se neuskuteční. Setkání bylo zrušeno kvůli vážným technickým problémům letadla, kterým měla polská delegace přiletět do České republiky. Nyní obě strany hledají náhradní termín. ČTK o tom informoval tiskový tajemník předsedy Poslanecké sněmovny Jan Nováček.
03.06.2015 10:26 |

podobné články

Hamáček (ČSSD): Británii za vystoupení nemůžeme trestat

 
Zástupci vedení Sněmovny se na Bruntálsku setkali se svými partnery z polského Sejmu. Hlavním tématem společného zasedání vedení Poslanecké sněmovny a Sejmu Polské republiky byl Brexit a jeho možné dopady na situaci v Evropě. Nemluvilo se ale zdaleka jen o něm.
25.07.2016 13:25 |

podobné články

Hamáček (ČSSD): S maršálkem polského Sejmu jsem hovořil i o UKrajině

 
Předseda Sněmovny jednal s maršálkem polského Sejmu Markem Kuchcińskim.
03.03.2016 10:15 |

podobné články

O demokracii v Polsku netřeba se strachovat, tvrdí maršálek Sejmu

 
Evropská komise si dělá starosti o osud demokracie v Polsku zbytečně, současná vláda změnami zákonů jen plní svůj volební program. Po setkání s předsedou Poslanecké sněmovny Janem Hamáčkem to v Praze řekl maršálek polského Sejmu Marek Kuchciński. Nové zákony podle něj mají vrátit do veřejnoprávních médií rovnováhu.
02.03.2016 13:11 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (680 článků)

Ve Sněmovně bude opět živo. Poslanci budou debatovat o odvolání Okamury z vedení Sněmovny

 
Sněmovna se v úterý odpoledne sejde na své další řádné letošní schůzi. Poslanci by měli debatovat například o návrhu ústavního zákona o referendu nebo o návrhu na zdanění náhrad církvím, píše ČTK.
26.02.2018 14:35 |

podobné články

Širší vedení ČSSD bude debatovat hlavně o přípravě na sjezd

 
V Praze dnes, tedy v sobotu, zasedne Ústřední výkonný výbor ČSSD, aby projednal mimo jiné návrh změny stanov strany a doplnil několik desítek delegátů na březnový sjezd. Předseda strany Bohuslav Sobotka předpokládá, že se dnes bude debatovat o výsledku prezidentské volby, aktuální ekonomické situaci a zejména nárůstu nezaměstnanosti.
09.02.2013 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Němcová: ODS je připravena podpořit mimořádné jednání sněmovny k Ukrajině

 
Občanská demokratická strana je připravená podpořit svolání mimořádného jednání Poslanecké sněmovny k situaci na Ukrajině. Ve čtvrtek k němu vyzvala Miroslava Němcová, předsedkyně mandátového a imunitního výboru Sněmovny. Připomněla, že právě ODS chtěla vývoj na Ukrajině projednat již na minulé schůzi Sněmovny.
20.02.2014 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1375 článků)

Hamáček (ČSSD): Rozvíjet vztahy s Polskem považuji za velmi potřebné

 
Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček a jeho polský protějšek Radosław Sikorski jednali v Gdaňsku zejména o česko-polských vztazích, propojení dopravní a energetické infrastruktury, ale také o ukrajinské krizi a parlamentní spolupráci na bázi zemí V4. Šlo o historicky první jednání vedení české Sněmovny a polského Sejmu.
17.10.2014 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (680 článků)

V Gdaňsku jednali představitelé dolních komor parlamentů Polska a Česka

 
V severopolském Gdaňsku se dnes k historicky prvnímu jednání sešli představitelé dolních komor parlamentů České republiky a Polska, tedy Poslanecké sněmovny a Sejmu. Tématem byly nejen česko-polské otázky, jako jsou energetické či dopravní propojení, ale také záležitosti Visegrádské skupiny (V4) či krize na východní Ukrajině.
17.10.2014 18:41 |

podobné články

ODS bude opět debatovat o sporném daňovém balíčku

 
Občanští demokraté budou dnes opět jednat o sporném vládním daňovém balíčku. Ráno bude debatovat o možných změnách předlohy pracovní skupina a potom poslanecký klub ODS. Balíček ostře kritizuje část poslanců nejsilnější vládní strany, stále ale existuje vůle k dohodě. Pokud by Sněmovna balíček neschválila, padla by koaliční vláda Petra Nečase (ODS).
23.10.2012 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Věci veřejné a ODS jednají o postoji k budoucnosti vlády

 
Vedení Věcí veřejných začalo v úterý ráno ve sněmovně jednat o postoji strany před schůzkou špiček koalice, které se budou snažit vyřešit nynější vládní krizi. Místopředsedkyně VV Dagmar Navrátilová při příchodu na jednání novinářům řekla, že výkonná rada bude "ladit noty" před nadcházejícími rozhovory s ODS a TOP 09. O něco později se ve sněmovní budově sešli také poslanci a senátoři ODS na společném zasedání. Informuje ČTK.
10.04.2012 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Navrátilová (97 článků)

Ve Sněmovně bude opět živo. Poslanci budou debatovat o odvolání Okamury

 
Sněmovna se v úterý odpoledne sejde na své další řádné letošní schůzi. Poslanci by měli debatovat například o návrhu ústavního zákona o referendu nebo o návrhu na zdanění náhrad církvím, píše ČTK.
26.02.2018 14:45 |

podobné články

Prokletí polské vládní letky? Krok od havárie byl i let do Česka

 
Pět let stará tragédie u Smolenska, kdy Poláci přišli o prezidenta i další své elity, mohla mít pokračování. Letadlo, kterým do Česka mířili členové vedení Sejmu na dnešní společné zasedání s vedením Poslanecké sněmovny, jen těsně uniklo havárii. Informují o tom polská média, podle nichž již měl letoun na rozjezdové dráze značnou rychlost, pak byl však nucen prudce zabrzdit.
03.06.2015 12:05 |

podobné články

Hamáček (ČSSD): Byla to Unie, která se zasloužila o zatím nejdelší období míru na našem kontinentu

 
Zástupci vedení Sněmovny se na Bruntálsku setkali se svými partnery z polského Sejmu.
27.06.2016 09:20 |

podobné články

VV začaly jednat o postoji k zásadnímu zasedání koalice k vládě

 
AKTUALIZOVÁNO. Vedení Věcí veřejných začalo dnes ráno ve sněmovně jednat o postoji strany před schůzkou špiček koalice, které se budou snažit vyřešit nynější vládní krizi.
10.04.2012 09:10 |

podobné články

Poslanci jednají o situaci na Krymu a Ukrajině

 
Sněmovna jedná o aktuální situaci na Ukrajině, kdy má přijmout stanovisko o postoji vlády České republiky. K bodu nejdříve ve sněmovně promluvila bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS). Zdůraznila, že by sněmovna měla říci, že anexe Krymu porušila mezinárodní právo.
19.03.2014 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1375 článků)

Poslanci se vrátili k debatě o Ukrajině. Babišův Komárek má jasno, že agresorem je Rusko

 
Poslanci opět pokračují v mimořádné schůzi o postoji Česka k protiruským sankcím. Pravicové opozici se totiž nelíbí, že si Česko prosadilo výjimky pro strojírenský export a technologie pro těžbu ropy. Nezamlouvá se jí ani postoj premiéra Sobotky na summitu EU. ODS a TOP 09 svolaly proto mimořádnou schůzi sněmovny, ta ale byla minulou středu přerušena. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek dnes překvapené poslance kromě jiného informoval o tom, že byl na Ukrajině unesen a zadržen redaktor Českého rozhlasu Vít Pohanka.
16.09.2014 19:00 |

podobné články

Kalousek: S reformou penzí je třeba začít, ne pořád debatovat

 
Po patnácti letech diskusí o důchodové reformě, musí vláda udělat první kroky ke změně systému penzí, nikoliv o nich dále debatovat. Ministr financí a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek to dnes řekl v reakci na kritiku prezidenta Václava Klause.
04.03.2011 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Miroslav Kalousek (6371 článků)