Článek

Vedení policejního sboru bude řešit výměnu šéfa ochranky prezidenta

 
Policejní prezident Tomáš Tuhý se dnes sejde s ředitelem Útvaru pro ochranu prezidenta Petrem Dongresem kvůli incidentu, při kterém aktivisté z umělecké skupiny Ztohoven vyvěsili trenýrky nad Pražským hradem. Rozebírat by spolu měli závěry vyšetřování incidentu. Prezident Miloš Zeman si přeje, aby byl Dongres odvolán z funkce. Hrad považuje výměnu šéfa prezidentovy ochranky za technickou záležitost.
24.09.2015 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20493 článků)
Podobné články

Zeman chce odvolat šéfa hradní ochranky. Trenýrky má za bezpečnostní selhání

 
Prezident Miloš Zeman chce odvolat šéfa prezidentské ochranky Petra Dongrese kvůli víkendové akci skupiny Ztohoven, která na Hrad umístila červené trenýrky. Dongrese ovšem může odvolat policejní prezident Tomáš Tuhý a zatím není jisté, zda prezidentovo přání vyslyší. S šéfem ochranky se sejde ve čtvrtek. 
22.09.2015 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20493 článků)

Klaus podporuje Lessyho, výměnu v čele policie si nepřeje

 
Prezident Václav Klaus podporuje podle Lidových novin (LN) policejního prezidenta Petra Lessyho a výměnu v čele policejního sboru si nepřeje. Důvodem je hlavně to, že by mohla stejně jako loni vyústit ve vládní krizi. Deník uvedl, že Klaus se sešel s Lessym minulý týden v pátek, tedy ještě předtím než Lessyho vyzval k rezignaci ministr vnitra Jan Kubice.
03.12.2011 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9029 článků) , Lessy (875 článků) , Jan Kubice (680 článků) , Petr Lessy (799 článků)

Prezident už mohl být po smrti! Zdrcující slova bezpečnostního experta, který ukazuje na konkrétní chyby ochranky při útoku extremistky na Zemana

 
Na prezidenta Miloše Zemana se v pátek odpoledne ve volební místnosti v Praze 13 vrhla obnažená aktivistka hnutí Femen. Podle bezpečnostního experta Andora Šándora je incident významným pochybením ochranky, uvedl pro Právo. Podle něj ochranka situaci zásadně podcenila. Naopak podle ministra vnitra či podle ředitele Ochranné služby Policie ČR zásah ochranky byl profesionální.
13.01.2018 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20493 článků)

Tajná dohoda: VV nominují policejního prezidenta, ODS superinspektora

 
Tajnou ústní dohodu, kterou tři koaliční strany uzavřely pod patronací prezidenta Václava Klause, aby odvrátily pád vlády, provázejí spekulace o obsahu. Podle jedné z nich ODS přestala blokovat výměnu policejního prezidenta Oldřicha Martinů a nechala výběr jeho nástupce na ministru vnitra Radku Johnovi (VV). Za to bude moci obsadit funkci tzv. superinspektora – šéfa Generální inspekce bezpečnostních složek. Tak podle informací Práva zní jeden z bodů tajné dohody ODS, TOP 09 a VV u Klause.
23.12.2010 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9029 článků) , Radek John (2465 článků)

Kubice a šéf policie Červíček k útoku na Klause...

 
Zásah policie a ochranky proti muži, jenž v Chrastavě střílel z plastové pistole na prezidenta, prověří Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), řekl dnes novinářům šéf Útvaru na ochranu prezidenta Jiří Sklenka. Policejní prezident Martin Červíček také ujistil ministra vnitra Jana Kubiceho, že útok je důkladně vyšetřován a prokáže-li se selhání prezidentovy ochranky, budou vyvozeny patřičné důsledky.
28.09.2012 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (680 článků) , Martin Červíček (301 článků)

Zahraniční ochranky prý celou věc berou jako exces

 
Páteční selhání ochranky prezidenta republiky Václava Klause by podle náměstka policejního prezidenta Tomáše Kužela nemělo mít vliv na důvěru zahraničních ochranných služeb ve své české kolegy.
01.10.2012 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9029 článků)

Vedením prezidentské ochranky je dočasně pověřen její člen

 
Náměstek policejního prezidenta Tomáš Kužel od středy pověřil vedením útvaru pro ochranu prezidenta jeho příslušníka Petra Dongrese. Minimálně dočasně tak nahradí Jiřího Sklenku, který oznámil svou rezignaci po pátečním selhání ochranky v Chrastavě na Liberecku, kde na Václava Klause zblízka několikrát vystřelil z airsoftové pistole 26letý muž.
04.10.2012 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9029 článků) , Petr Václav (738 článků)

Nejstřeženější důchodce světa: Zemana hlídají na Vysočině hned dvě ochranky

 
Miloš Zeman je pod bedlivou ochranou. Hlídají ho totiž hned dvě ochranky. Kromě státní ochranky Zeman ještě využívá bodyguardy ze soukromé bezpečnostní agentury.
28.01.2013 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20493 článků)

Inspekce odhalila: Přepis komunikace Klausovy ochranky je zřejmě podvrh

 
Přepis komunikace ochranky prezidenta z incidentu v Chrastavě zveřejněný televizí Nova je s největší pravděpodobností podvrh. K takovému závěru dospěla při prověřování údajného úniku záznamu komunikace Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).
12.10.2012 11:40 |

podobné články

Přepsaná komunikace Klausovy ochranky je zřejmě podvrh

 
Podle policejního prezidenta Martina Červíčka je velice pravděpodobné, že zveřejněná komunikace mezi prezidentovými bodyguardy je falešná. Šetření totiž neprokázalo, že by slova ochranky odpovídala realitě.
01.10.2012 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Červíček (301 článků)

Hejtman Havel: Dotace na výměnu kotlů pomohou občanům i v našem kraji

 
Karlovarský kraj bude rozdělovat příspěvky na výměnu starých neekologických kotlů. Povinnou výměnu umožní dotace z Operačního programu Životní prostředí v celkové výši 63 miliony korun. Výzva k podávání žádostí o příspěvek bude vyhlášena v zimě.
20.07.2015 15:56 |

podobné články

Bachař, který měl ve vazbě Ratha, skončil v poutech. Vydíral prý šéfa věznic

 
Generální inspekce bezpečnostních sborů v pondělí zadržela šéfa litoměřické věznice a někdejšího ekonomického náměstka Vězeňské služby Tomáše Líbala. Prý se pokoušel vydírat a uplácet současného generálního ředitele sboru Pavla Ondráška. Informaci o zadržení potvrdila Vězeňská služba s tím, že jde o nejzávažnější případ korupce v tomto bezpečnostním sboru za uplynulých 25 let.
17.08.2015 15:25 |

podobné články

Bachař, který měl ve vazbě Ratha, skončil v poutech. Vydíral prý šéfa věznic

 
Generální inspekce bezpečnostních sborů v pondělí zadržela šéfa litoměřické věznice a někdejšího ekonomického náměstka Vězeňské služby Tomáše Líbala. Prý se pokoušel vydírat a uplácet současného generálního ředitele sboru Pavla Ondráška. Informaci o zadržení potvrdila Vězeňská služba s tím, že jde o nejzávažnější případ korupce v tomto bezpečnostním sboru za uplynulých 25 let.
18.08.2015 05:17 |

podobné články

Tisk: Odvolání policejního prezidenta Lessyho je nestandardní

 
Tuzemské deníky se dnes zabývají odvoláním policejního prezidenta Petra Lessyho. Generální inspekce bezpečnostních sborů ho obvinila z pomluvy a zneužití pravomoci úřední osoby, ministr vnitra Jan Kubice ho následně propustil ze služebního poměru. Na uvolněné místo šéfa policie pak jmenoval dosavadního náměstka pro trestní řízení Martina Červíčka.
30.08.2012 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Jan Kubice (680 článků) , Petr Lessy (799 článků) , Martin Červíček (301 článků)

Zeman povýšil na generály policejního prezidenta i šéfa Vězeňské služby

 
Prezident Miloš Zeman v úterý na Pražském hradě povýšil policejního prezidenta Tomáše Tuhého do hodnosti brigádního generála. Stejnou hodnost u příležitosti Dne vzniku samostatného Československa získal generální ředitel Vězeňské služby Pavel Ondrášek a náměstek generálního ředitele Hasičského záchranného sboru František Zadina.
28.10.2014 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20493 článků)

Prezident Zeman povýšil policejního prezidenta i šéfa Vězeňské služby

 
Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě povýšil policejního prezidenta Tomáše Tuhého do hodnosti brigádního generála. Stejnou hodnost u příležitosti Dne vzniku samostatného Československa získal generální ředitel Vězeňské služby Pavel Ondrášek a náměstek generálního ředitele Hasičského záchranného sboru František Zadina. Povýšení do druhé nejvyšší armádní hodnosti generálporučíka se dočkal i první zástupce náčelníka Generálního štábu Armády ČR Josef Bečvář.
28.10.2014 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20493 článků) , Josef František (175 článků)

Praha: Magistrát vychází vstříc žadatelům o povinnou výměnu řidičského průkazu

 
Odbor dopravně správních činností Magistrátu hlavního města Prahy prodlouží úřední hodiny pro podávání žádostí o povinnou výměnu řidičského průkazu. Dosud měla veřejnost možnost žádat o výměnu od pondělí do čtvrtka od 7:00 do 18:00 hodin – už tento týden se pouze pro tyto účely rozšíří úřední doba na všech sedm dnů v týdnu. V pátek bude otevřeno od 7:00 do 14:00 hodin, v sobotu od 8:00 do 14:00 hodin a v neděli od 13:00 do 18:00 hodin.
10.10.2013 17:30 |

podobné články

Nečas: Chování policejního prezidenta je nepřijatelné

 
Premiér Petr Nečas (ODS) se tvrdě obul do policejního prezidenta Petra Lessyho kvůli jeho rozhovoru pro páteční Právo. Kontroverzní prohlášení policejního šéfa na adresu ministra vnitra Jana Kubiceho o údajném vydírání označil předseda vlády za nepřijatelné.
14.08.2012 03:15 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Petr Nečas (9261 článků) , Jan Kubice (680 článků) , Petr Lessy (799 článků)

Šéf prezidentovy ochranky požádal o přeložení

 
Policejní prezident Tomáš Tuhý vyhověl žádosti šéfa ochranky prezidenta republiky Petra Dongrese odejít z funkce. Prezident Miloš Zeman požadoval v souvislosti s víkendovým vyvěšením obřích trenýrek na Hradě Dongresovo odvolání.
24.09.2015 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20493 článků)