Článek

Vedení českého a polského parlamentu bude debatovat o V4 a postoji k Ukrajině

 
Ve Zbirohu na Rokycansku zasednou ve středu na společném jednání představitelé Poslanecké sněmovny a vedení polského Sejmu. Debatovat chtějí například o dalším směřování visegrádské čtyřky, které bude Česká republika od léta předsedat. Na pořad jednání přijde i postoj k aktuálnímu dění kolem ukrajinské krize. „Samozřejmě se asi nevyhneme ani aktuální zahraničněpolitické situaci. To znamená konfliktu na Ukrajině, což je něco, kde je Polsko velmi aktivní,“ řekl dnes ČTK předseda Sněmovny Jan Hamáček (ČSSD).
02.06.2015 14:56 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (687 článků)
Podobné články

Vedení Sněmovny a Sejmu bude debatovat o V4 a postoji k Ukrajině

 
Ve Zbirohu na Rokycansku se dnes dopoledne sejdou na společném jednání představitelé Poslanecké sněmovny a vedení polského Sejmu. Debatovat chtějí například o dalším směřování visegrádské čtyřky, které bude Česká republika od léta předsedat. Na pořad jednání přijde i postoj k aktuálnímu dění kolem ukrajinské krize.
03.06.2015 08:36 |

podobné články

Jsou polské potraviny nekvalitní? Ptejte se Anity Szczykutowiczové z polského ministerstva zemědělství

 
Polské potraviny prodávané v Česku nemají problém s kvalitou, ale s negativní pověstí, tvrdí zástupci polského státu. Napravit to chtějí vlastní pozitivní kampaní, která má renomé polských potravin vylepšit. Jakou máte zkušenosti s polskými potravinami vy? Na vše ohledně polského jídla se můžete zeptat zástupkyně polského ministerstva zemědělství Anity Szczykutowicz.
28.08.2013 17:15 |

podobné články

Širší vedení ČSSD bude debatovat hlavně o přípravě na sjezd

 
V Praze dnes, tedy v sobotu, zasedne Ústřední výkonný výbor ČSSD, aby projednal mimo jiné návrh změny stanov strany a doplnil několik desítek delegátů na březnový sjezd. Předseda strany Bohuslav Sobotka předpokládá, že se dnes bude debatovat o výsledku prezidentské volby, aktuální ekonomické situaci a zejména nárůstu nezaměstnanosti.
09.02.2013 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9474 článků)

Ve Sněmovně bude opět živo. Poslanci budou debatovat o odvolání Okamury z vedení Sněmovny

 
Sněmovna se v úterý odpoledne sejde na své další řádné letošní schůzi. Poslanci by měli debatovat například o návrhu ústavního zákona o referendu nebo o návrhu na zdanění náhrad církvím, píše ČTK.
26.02.2018 14:35 |

podobné články

Václav Klaus i Jan Fischer pojedou na pohřeb polského prezidenta vlakem

 
Prezident České republiky Václav Klaus se v neděli zúčastní státního pohřbu polského prezidenta Lecha Kaczyńského a paní Marie Kaczyńské. Do polského Krakova pojedou společně s premiérem Janem Fischerem a arcibiskupem pražským Dominikem Dukou v neděli ráno vlakem.
17.04.2010 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9029 článků) , Dominik Duka (820 článků) , Jan Fischer (1743 článků)

Dcera polského prezidentského páru dostane pojistku 18,5 milionu korun

 
Marta Kaczyńská, dcera polského prezidentského páru, který v dubnu zahynul při letecké nehodě u Smolenska, dostane vyplacenou pojistku. Podle čtvrtečních informací polského serveru Super Express se jedná o 3 miliony zlotých (18,5 milionu korun).
01.07.2010 11:30 |

podobné články

Úplná zpověď polského rockového rebela

 
„Cítil jsem jako naprostou samozřejmost, že taková kniha vzniknout musí. Pro mě, a nejen pro mě, ale spoustu lidí v Polsku, je Robert symbolem určité epochy. Po jistém boomu polského bigbítu v šedesátých letech, který byl ovšem trochu nepůvodní, se v polovině sedmé dekády stal Robert představitelem první vlny polského punku, což byla poprvé hudba, která byla hlasem své generace,“ říká polský novinář Rafal Ksiezyk na vrub svého knižního rozhovoru se zpěvákem, kytaristou a multiinstrumentalistou Robertem Brylewským.
28.05.2014 14:46 |

podobné články

Ukázka: Ach, ty Češky! Nezapomenutelné, a přesto zapomenuté ženy připomene kniha polského novináře

 
České ženy, česká historie a současnost očima významného polského žurnalisty – takový podtitul nese kniha významného polského novináře Mariusze Surosze. Jeho kniha Ach, ty Češky! vypráví o osudech několika slavných, ovšem často opomíjených žen z naší historie.
10.03.2017 15:10 |

podobné články

ODS bude opět debatovat o sporném daňovém balíčku

 
Občanští demokraté budou dnes opět jednat o sporném vládním daňovém balíčku. Ráno bude debatovat o možných změnách předlohy pracovní skupina a potom poslanecký klub ODS. Balíček ostře kritizuje část poslanců nejsilnější vládní strany, stále ale existuje vůle k dohodě. Pokud by Sněmovna balíček neschválila, padla by koaliční vláda Petra Nečase (ODS).
23.10.2012 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9261 článků)

Věci veřejné a ODS jednají o postoji k budoucnosti vlády

 
Vedení Věcí veřejných začalo v úterý ráno ve sněmovně jednat o postoji strany před schůzkou špiček koalice, které se budou snažit vyřešit nynější vládní krizi. Místopředsedkyně VV Dagmar Navrátilová při příchodu na jednání novinářům řekla, že výkonná rada bude "ladit noty" před nadcházejícími rozhovory s ODS a TOP 09. O něco později se ve sněmovní budově sešli také poslanci a senátoři ODS na společném zasedání. Informuje ČTK.
10.04.2012 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Navrátilová (97 článků)

"Cestou do parlamentu" aneb Jak debatovat o veřejném dění

 
Dne 3. června 2011 od 10 hodin se ve Státních aktech Parlamentu ČR uskuteční finále studentské debatní soutěže Cestou do parlamentu. Studenti se učí diskutovat o kontroverzních společenských tématech.
30.05.2011 17:55 |

podobné články

Ve Sněmovně bude opět živo. Poslanci budou debatovat o odvolání Okamury

 
Sněmovna se v úterý odpoledne sejde na své další řádné letošní schůzi. Poslanci by měli debatovat například o návrhu ústavního zákona o referendu nebo o návrhu na zdanění náhrad církvím, píše ČTK.
26.02.2018 14:45 |

podobné články

VV začaly jednat o postoji k zásadnímu zasedání koalice k vládě

 
AKTUALIZOVÁNO. Vedení Věcí veřejných začalo dnes ráno ve sněmovně jednat o postoji strany před schůzkou špiček koalice, které se budou snažit vyřešit nynější vládní krizi.
10.04.2012 09:10 |

podobné články

Konečná (KSČM): Když se škrtne NE

 
Konec minulého roku do značné míry ovládla nevůle ze strany vedení Evropského parlamentu umožnit některým výborům vyjádřit se ke smlouvě CETA. Tlak malých frakcí a občanské společnosti však zaznamenal úspěch, když bylo umožněno několika výborům ke smlouvě kritickým se k ní vyjádřit, a nakonec o svých doporučeních Parlamentu i hlasovat. Radost progresivních sil však byla vystřídána šokem, když sociální demokraté zase jednou zradili své voliče a občany EU. ? Konec minulého roku do značné míry ovládla nevůle ze strany vedení Evropského parlamentu umožnit některým výborům vyjádřit se ke smlouvě CETA. Tlak malých frakcí a občanské společnosti však zaznamenal úspěch, když bylo umožněno několika výborům ke smlouvě kritickým se k ní vyjádřit, a nakonec o svých doporučeních Parlamentu i hlasovat. Radost progresivních sil však byla vystřídána šokem, když sociální demokraté zase jednou zradili své voliče a občany EU.
14.01.2017 15:40 |

podobné články

Sobotka: Klausovy výroky jsou nepromyšlené emocionální gesto

 
Předseda Senátu Přemysl Sobotka se v pondělí ohradil proti odmítavému postoji prezidenta Václava Klause vůči ratifikaci Lisabonské smlouvy. Jeho výroky označil za nepromyšlené emocionální gesto, které zpochybňuje i roli českého předsednictví EU. Klaus na Sobotkova slova hned reagoval, připomněl šéfovi Senátu, že loni o postoji Senátu mluvil jinak.
11.05.2009 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9029 článků) , Přemysl Sobotka (461 článků)

Obchodní dohoda EU-USA: TTIP se zabývá 15 výborů

 
Práce Evropského parlamentu na jeho postoji k obchodní dohodě mezi EU a USA (TTIP) je v plném proudu. Tzv. gesčním výborem, tedy výborem, který má na starosti vypracování doporučení Komisi jménem celého Evropského parlamentu, je Výbor pro mezinárodní obchod. Dalších 14 výborů má k hodnocení dohody přispět svým stanoviskem. O návrhu postoje celého Evropského parlamentu by poslanci měli jednat a hlasovat na plenárním zasedání ještě před letošním létem.
03.04.2015 21:16 |

podobné články

Poslanci se vrátili k debatě o Ukrajině. Babišův Komárek má jasno, že agresorem je Rusko

 
Poslanci opět pokračují v mimořádné schůzi o postoji Česka k protiruským sankcím. Pravicové opozici se totiž nelíbí, že si Česko prosadilo výjimky pro strojírenský export a technologie pro těžbu ropy. Nezamlouvá se jí ani postoj premiéra Sobotky na summitu EU. ODS a TOP 09 svolaly proto mimořádnou schůzi sněmovny, ta ale byla minulou středu přerušena. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek dnes překvapené poslance kromě jiného informoval o tom, že byl na Ukrajině unesen a zadržen redaktor Českého rozhlasu Vít Pohanka.
16.09.2014 19:00 |

podobné články

Kalousek: S reformou penzí je třeba začít, ne pořád debatovat

 
Po patnácti letech diskusí o důchodové reformě, musí vláda udělat první kroky ke změně systému penzí, nikoliv o nich dále debatovat. Ministr financí a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek to dnes řekl v reakci na kritiku prezidenta Václava Klause.
04.03.2011 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9029 článků) , Miroslav Kalousek (6373 článků)

Strany: Je nutné debatovat o počtu a racionalizaci krajského zřízení

 
Předsedové parlamentních stran se shodují v tom, že je třeba debatovat o racionalizaci krajského zřízení. Jde například o zrušení zdvojených agend a o služby, které kraje poskytují. Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg v dnešních Otázkách Václava Moravce v České televizi se vyslovil pro snížení počtu regionů. Nevěří ale, že by se něco takového podařilo prosadit.
14.10.2012 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3715 článků)