Článek

Vědci ženou senátora Velebu před soud. Tvrdí, že poškodil jejich pověst

 
Žďárský okresní soud dnes začal řešit žalobu tří vědců na senátora a předsedu Strany práv občanů Jana Velebu. Vědci mají na to, že Veleba poškodil jejich pověst tvrzením, že vědecké granty týkající se šumavského výzkumu jsou nestandardně vysoké a že motivací přírodovědců tam jsou peníze, docentury a profesury. Žalobu o ochranu osobnosti na senátora podali Pavel Kindlmann, Jakub Hruška a Hana Šantrůčková. Soud bude pokračovat 6. ledna.
13.11.2015 17:30 |

podobné články

Podobné články

Vědci žalují senátora Velebu. Poškozuje prý jejich pověst

 
Tři vědci zažalovali senátora a předsedu Strany práv občanů Jana Velebu kvůli tomu, že prý poškodil jejich pověst. Chtějí vyvrátit senátorovo tvrzení, že vědecké granty týkající se šumavského výzkumu jsou nestandardně vysoké a že „motivací přírodovědců, kteří se angažují ve prospěch zachování šumavské divočiny, jsou peníze, docentury a profesury". Vědci tvrdí, že nic z toho není pravda a žádají po něm omluvu. Senátor se ale omluvit nehodlá.
22.06.2014 09:05 |

podobné články

Vědci zažalovali senátora Velebu. Poškodil prý jejich pověst

 
Senátora a šéfa Strany práv občanů Jana Velebu zažalovali tři vědci. Veleba jim měl svými výroky, že vědecké granty týkající se šumavského výzkumu jsou nestandardně vysoké, a že „motivací přírodovědců jsou peníze, docentury a profesury”, poškodit pověst.
22.06.2014 09:50 |

podobné články

Veleba: Nezaleknu se

 
Tři vědci zažalovali senátora a předsedu Strany práv občanů a senátora Jana Velebu za to, že prý poškodil jejich pověst. Veleba v tiskové zprávě na jejich žalobu reagoval slovy: „Pokud žaloba na mne pomůže ušetřit ze státní kasy miliardy, rád soudní proces podstoupím.“ Vědcům vadí senátorovo tvrzení, že vědecké granty týkající se Šumavy jsou příliš vysoké a že „motivací přírodovědců, kteří se angažují ve prospěch zachování šumavské divočiny, jsou peníze, docentury a profesury“.
01.07.2014 11:45 |

podobné články

Argumentace jak z totalitní doby! Veleba účtuje s Halíkem za jeho výrok v rádiu

 
Ubohé argumenty jako za totality. Ostře reagoval senátor Jan Veleba (SPO) na slova teologa Tomáše Halíka, která pronesl ve vysílání Českého rozhlasu 2. Profesor Halík kritizoval Velebu za jeho iniciativu ve věci koncesionářských poplatků pro ČT. "My bychom také neradi platili daně za pana Velebu, který tady šíří ruskou propagandu," zmínil také Halík. A Veleba připomněl, že má už stovky podporovatelů: "Těžko říci, že jsou to ruští agenti, kteří tu chtějí propagovat Rusko."
11.03.2015 17:01 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (426 článků)

Čunek se musí Urbanové omluvit a k tomu přidat 80 tisíc, potvrdil Nejvyšší soud

 
Bývalá sekretářka Marcela Urbanová má právo na omluvu a odškodnění 80 tisíc korun od senátora a expředsedy lidovců Jiřího Čunka, jenž podle pravomocného rozsudku poškodil její pověst. Definitivně to potvrdil Nejvyšší soud. Dovolání podali jak Čunek, tak Urbanová, která žádala mnohem vyšší odškodnění. Soud však nevyhověl ani jednomu z nich, stojí v rozsudku zpřístupněném na internetu.
28.05.2013 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (634 článků)

Urbanová dostane od Čunka 80 tisíc za poškození pověsti

 
Bývalá sekretářka Marcela Urbanová má právo na omluvu a odškodnění 80.000 korun od senátora a expředsedy lidovců Jiřího Čunka, jenž podle pravomocného rozsudku poškodil její pověst. Definitivně to potvrdil Nejvyšší soud. Dovolání podali jak Čunek, tak Urbanová, která žádala mnohem vyšší odškodnění. Soud však nevyhověl ani jednomu z nich, zjistila dnes ČTK z rozsudku zpřístupněného na internetu.
28.05.2013 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (634 článků)

Veleba se musí omluvit vědcům, a navíc zaplatí přes 100 tisíc, potvrdil soud

 
Výroky na adresu přírodovědců a šumavského národního parku přijdou senátora Jana Velebu (SPO) draho. V Parlamentních listech uvedl, že se angažují na Šumavě kvůli penězům z grantů, titulům a profesní kariéře. Krajský soud v Brně ale při odvolání potvrdil verdikt nižší instance a nařídil Velebovi, aby se omluvil. Navíc má text z webu stáhnout a zaplatit 122 tisíc korun coby náklady řízení.
19.10.2016 11:40 |

podobné články

Okamura: Prý kandiduji na poslance proto, že mi nestačí plat senátora. Nesmysl

 
Naši odpůrci šíří fámy, že prý kandiduji na poslance proto, že mi nestačí plat senátora a snažím se získat i plat poslance. Dovolte nám vyvrátit toto směšné nařčení. Plat senátora a poslance je totiž stejný a mandát senátora mi zaniká v okamžiku, kdy bych se stal poslancem, tyto funkce nelze vykonávat souběžně.
20.10.2013 22:15 |

podobné články

Čunek se musí omluvit své sekretářce. Navrch jí zaplatí 80 tisíc za pomluvy

 
Bývalá sekretářka Marcela Urbanová má právo na omluvu a odškodnění 80.000 korun od senátora a expředsedy lidovců Jiřího Čunka. Podle rozsudku poškodil její pověst. Definitivně to potvrdil Nejvyšší soud.
28.05.2013 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (634 článků)

Naštvaný akademik: Veleba se kroutí jako had. Schválně odsunul soud za volby

 
Přírodovědec Pavel Kindlmann, který žaluje senátora Jana Velebu (SPO) pro údajně urážlivé výroky, se ohradil proti argumentům, jimiž se Veleba hájil v předvolební debatě Blesku. Osočil ho také, že nechal přeložit odvolací proces, tak aby se konal až po volbách, v nichž se Veleba uchází o post hejtmana Vysočiny. Senátor to odmítá.
11.09.2016 07:30 |

podobné články

Kroutí se jako had, obořil se na Velebu uznávaný profesor

 
Profesor Pavel Kindlmann z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy se zostra pustil do senátora Jana Veleby. Pro Blesk.cz konstatoval, že se Veleba kroutí jako had, když odmítá vyslovit omluvu za urážku akademiků, byť mu to nařídil soud. Veleba je přesvědčen, že se omlouvat nemusí. Argumentuje tím, že ho soudila příliš mladá soudkyně.
11.09.2016 11:05 |

podobné články

Senátor Veleba: A už je to tady. Naše firmy trpí a Zaorálek s Jurečkou jsou v klidu

 
Senátora Jana Velebu (SPO) doběla rozpaluje postup českých politiků ve věci západních sankcí vůči Rusku a proti jejich ruské odvetě. Právě touto odvetou prý trpí jak české zemědělství, tak průmysl, ačkoliv šéf resortu zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) tvrdil něco jiného. A ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) prý říká to, co říká, protože nežije v reálném světě.
02.04.2015 20:36 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2402 článků) , Marian Jurečka (618 článků)

Obžaloba Randáka: Zveřejněním platu Nagyové poškodil její pověst

 
U soudu pro Prahu 1 začal ve středu proces s bývalým šéfem civilní rozvědky Karlem Randákem, který je stíhán kvůli zveřejnění velkorysých odměn pravé ruky expremiéra Petra Nečase (ODS) Jany Nagyové. Podle obžaloby tím utrpěla její pověst, Randák jakoukoliv vinu při líčení odmítl.
26.06.2013 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1541 článků) , Petr Nečas (9260 článků) , Jana Nagyová (1534 článků)

Tak ale lidi! Přestaňte jíst ty rostliny. Bolí je to, tvrdí vědci

 
Tohle je vážná věc! A tvrdí to i američtí vědci. A "američtí vědci mají vždycky pravdu":http://www.extra.cz/konecne-potvrzeno-vedci-prokazali-ze-majitele-kocek-jsou-mnohem-inteligentnejsi-nez-majitele-psu, víme?
18.11.2014 12:56 |

podobné články

Ptali jsme se europoslanců, jakou má ČR v Bruselu pověst. Padlo srovnání s Řeckem či Rumunskem

 
Podle Evžena Tošenovského (ODS) čeští europoslanci rozhodně nemají v Evropském parlamentu (EP) špatné jméno. „Požíváme tam velmi korektní a úctyhodnou pověst. Češi se ale často shazují sami,“ prozradil ParlamentnímListům.cz Tošenovský v rozhovoru před blížícími se volbami do EP. Jeho kolega Libor Rouček (ČSSD) s ním ale nesouhlasí. „Kvůli skandálům a aférám s čerpáním evropských peněz máme pověst středoevropského Rumunska či Řecka,“ uvedl.
01.04.2014 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Libor Rouček (212 článků) , Evžen Tošenovský (114 článků)

Veleba: Jsem v Senátu. Teď už si premiér na Agrární komoru tak nedovolí

 
ROZHOVOR Chrudimského nově zvoleného senátora Jana Velebu, předsedu Agrární komory, se ParlamentníListy.cz dotázaly, jaké priority s sebou nese do Senátu a v jakém stavu je české zemědělství ve vztahu k Evropské unii.
25.10.2012 21:15 |

podobné články

Veleba odpovídá čtenáři: Zeman názory oponentů rozhodně nepohrdá. To by nemohl vzít do letadla Nečase

 
Na senátora Jana Velebu směřuje velké množství dotazů. Na svém profilu na ParlamentníchListech.cz odpovídal naposledy na otázky ohledně petice na podporu prezidenta Zemana a především na otázky spojené s jeho chováním, ať už jde o jím použité vulgarity či jeho „poklonkování“ Kremlu a Pekingu.
22.11.2014 13:11 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (316 článků)

Počínající demence! Veleba je zděšen Schwarzenbergovými slovy, že by jako prezident tolik škody nenapáchal

 
Reakce na rozhovor s exkancléřem a exministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem pro server E15.cz, ve kterém kníže hodnotí prezidenta Zemana a sám sebe si dovede představit jako úspěšného „hradního pána“, nenechala řadu prozemanovských politiků v klidu. ParlamentníListy.cz oslovily senátora a předsedu Strany práv občanů Jana Velebu o názor.
26.12.2014 16:02 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků) , Karel Zeman (279 článků) , Jan Zeman (316 článků)

Veleba tvrdě zúčtoval se Zaorálkem: Mimo hloupé kritiky prezidenta nemá nic!

 
Nedávný projev prezidenta Miloše Zemana, v němž vyzval k vojenským útokům na výcvikové tábory Islámského státu, a kritika ze strany některých politiků, kterou Zemanův proslov vyvolal, přiměly k hlubšímu zamyšlení nad celou problematikou senátora a předsedu Strany práv občanů Jana Velebu.
04.02.2015 17:26 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20462 článků)