Článek

Vědci vyrobili skutečný neviditelný inkoust

 
Mít možnost napsat tajnou zprávu neviditelným inkoustem bylo vždy snem mnoha dětí. Teď se jim možná splní. Biologové z Colorada totiž vyvinuli unikátní psací látku, která se na papíře objeví až po několika dnech, informovala agentura Reuters.
10.12.2015 05:20 |

podobné články

Podobné články

CIA odhalila dokumenty s návodem na neviditelný inkoust

 
Americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) odtajnila dokumenty z první světové války, v nichž je návod na neviditelný inkoust. Jsou to vůbec nejstarší materiály, jaké měla CIA v archivu, píše ve středu agentura Reuters.
20.04.2011 03:00 |

podobné články

Recept na NEVIDITELNÝ inkoust odhalen! Zveřejnila ho CIA

 
- Americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) odtajnila dokumenty z první světové války, v nichž je návod na neviditelný inkoust. Jsou to vůbec nejstarší materiály, jaké měla CIA v archivu.
20.04.2011 08:55 |

podobné články

Vědci vyrobili z plic kuřáků černý inkoust

 
Thajská zdravotnická organizace přišla s drsnou, ale zároveň velmi názornou protikuřáckou kampaní. Kuřákům totiž přinesla vzkaz přímo z prokouřených plic, ze kterých nechala vyrobit černý inkoust, píše server magazínu Newsweek.
08.05.2015 12:55 |

podobné články

Šílené! Do očí mu napíchali inkoust!

 
Říká si Moskyt a je milovníkem tetování. Teď ale zašel fakt daleko. Nechal si inkoust napíchat přímo do očí.
18.04.2013 19:05 |

podobné články

Vědci vyrobili nejrychlejší kameru na světě. Dokáže zachytit i vedení tepla

 
Japonští vědci vyrobili nejrychlejší kameru na světě. Výsledky své práce zveřejnili v časopise Nature Photonics. Přístroj umí za vteřinu dělat 4,4 bilionu snímků v rozlišení 450 na 450 pixelů – tedy tisíckrát víc, než umožňovaly dosud nejvýkonnější kamery. 
12.08.2014 16:45 |

podobné články

Vědci testují neviditelný plášť, zmizela ryba a kus kotěte

 
Vědci ze singapurské univerzity zkoušejí revoluční novinku – neviditelný plášť. Zatím se jim podařilo nechat „zmizet“ zlatou rybku a část kotěte.
12.06.2013 09:55 |

podobné články

Praktiky špiónů: sperma jako neviditelný inkoust

 
Oddělení MI6 experimentovalo s užitím spermatu na psaní přísně tajných dopisů. Vyšlo to najevo díky odtajnění některých materiálů z let 1909...
27.09.2010 11:40 |

podobné články

Neviditelný inkoust v listech z koncentráků: Dopisy psali vězni močí!

 
Jaká zvěrstva byla páchána ve vyhlazovacích táborech, si lze jen těžko představit. Dopisy, které psali vězni svým rodinám, byly přísně kontrolovány – pokud ovšem nebyly psané neviditelným inkoustem, přesněji řečeno močí!
18.04.2017 12:10 |

podobné články

Konec závratných vyúčtování?! Vědci vyrobili elektřinu ze zkažených rajčat

 
Technologové z Jižní Dakoty se zamysleli nad tím, co s obrovským množstvím rajčat, která každoročně končí v kompostu kvůli plísním, hnilobám a dalším kazům, kvůli nimž jsou nekonzumovatelná. A přišli s nápadem, že tisíce tun hnijících plodů přemění v elektrickou energii. Vyrobili tak prototyp monočlánku, v němž elektřinu vyrábějí bakterie rozkládající rajčatový odpad.
18.03.2016 11:05 |

podobné články

Američané vyrobili obří iPhone o velikosti člověka

 
V sobotu se začne především v anglicky mluvících zemích slavit svátek Halloween, během kterého se lidé oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu koledovat. Dva netradiční kostýmy ve tvaru nejnovějšího iPhonu 3GS vyrobili Američané Reko Rivera a John Savio. Obří chytrý telefon je navíc zcela funkční.
26.10.2009 10:45 |

podobné články

Polští chlapci si vyrobili bombu, po jejím odpálení jeden zemřel

 
Čtyři chlapci si vyrobili z hasícího přístroje bombu. Její výbuch jednoho z nich zabil.
11.07.2010 13:35 |

podobné články

Vězni na Mírově loni vyrobili nábytek za 9,5 milionu

 
Vězni z jedné z nejpřísnějších věznic v zemi v Mírově na Šumpersku vyrobili loni nábytek za 9,5 milionu korun. V porovnání s předchozím rokem to však bylo o třetinu méně, káznice stejně jako na ostatní firmy doplatila na hospodářskou krizi. Podle zástupců věznice se však blýská na lepší časy.
03.01.2012 15:30 |

podobné články

Nejhorší velikonoční pohlednice všech dob? Likvidátoři českého hudebního vkusu vyrobili tohle strašidelné dílko

 
Kde chybí alespoň částečná míra vkusu, tam nepomůže snad ani svěcená voda! Milá a legrační dvojka pěvců Katka a Jindra, kteří svou interpretací už zdevastovali nejednu známou českou písničku , se rozhodli udělat radost svým fanouškům a vyrobili jim velikonoční přání. A vypadá přesně tak, jak bychom si ji od tohoto dua představovali.
21.04.2014 10:35 |

podobné články

Jak na horko? Koumákům stačil igelit…Vyrobili si bazén v paneláku!

 
Některým nápadům se prostě nechce věřit. A tohle je jeden z nich! Partička Rusů se chtěla v horkém létě zchladit, jenže na koupaliště se jí nechtělo. Problém proto hoši vyřešili svérázně: Vyrobili si bazén přímo v obýváku! Co na tom, že bydlí v paneláku, že?!
02.08.2014 12:05 |

podobné články

Jak na horko? Koumákům stačil igelit…Vyrobili si bazén v paneláku!

 
Některým nápadům se prostě nechce věřit. A tohle je jeden z nich! Partička Rusů se chtěla v horkém létě zchladit, jenže na koupaliště se jí nechtělo. Problém proto hoši vyřešili svérázně: Vyrobili si bazén přímo v obýváku! Co na tom, že bydlí v paneláku, že?!
04.08.2014 00:05 |

podobné články

Skotové v šoku: Nejlepší whisky světa vyrobili na Tchajwanu!

 
Nejlepší Chardonnay světa vyrobili loni na Moravě. Nejlepší bílý čaj vypěstovali ve Skotsku. A nejlepší skotskou whisky single malt vypálili na Tchajwanu. Zdálo by se, že se svět zbláznil. Ale ve skutečnosti jen globalizace postoupila tak daleko, že nejkvalitnější kdysi krajově typické nápoje a potraviny už neprodukují jen v místě, kde s jejich výrobou lidé začali. Ocenění Nejlepší whisky typu single malt skutečně putuje na Tchajwan.
24.03.2015 19:05 |

podobné články

Ze zbytků vyrobili další Havlovo voskové srdce. Má nás proslavit v Chicagu

 
Dvoumetrové voskové Srdce pro Václava Havla, které vzniklo před třemi lety, má dva malé sourozence. Autorům totiž ještě zbyl vosk ze svíček, kterými lidé uctívali památku zesnulého exprezidenta, a vyrobili dvě zmenšené kopie. Jak zjistil Blesk.cz, jedno ze srdcí zamířilo do USA.
10.06.2015 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků)

Klíčový důkaz na syna vyrobili policisté, na fotkách z místa činu není! Otec Nečesaného podává trestní oznámení

 
Kupička vlasů – alfa a omega celého případu? Na devětašedesáti stranách rozsudku nad Lukášem Nečesaným se objevuje celkem třiadvacetkrát. Podle soudce se jedná o klíčový důkaz jeho viny, podle obhajoby ji na místě vyrobili policisté. Otec odsouzeného mladíka na ně proto podal trestní oznámení.
08.06.2016 15:25 |

podobné články

Studenti univerzity vyrobili chytré lavičky: Jsou vyhřívané a dobijí mobil

 
Celoročně využitelné chytré lavičky vybavené vytápěním či zásuvkami pro dobíjení telefonu vyrobili studenti Západočeské univerzity v Plzni. Dvě lavičky již slouží v univerzitním areálu a studenti uvažují o výrobě dalších, které by zpříjemnily prostředí kampusu pro jejich kolegy, zaměstnance univerzity, ale i širokou veřejnost.
14.07.2017 14:15 |

podobné články