Článek

Vědci po letech zjistili, na co zemřel populární medvěd Knut

 
Miláček berlínské zoo, lední medvěd Knut, kterého po narození matka odmítla a do dospělosti ho vypiplal ošetřovatel, v roce 2011 zemřel na vzácnou autoimunitní chorobu. Lékařům trvalo čtyři roky, než přesnou příčinu jeho mozkového záchvatu odhalili. Měli totiž za to, že se nemoc vyskytuje jen mezi lidmi. Knut je tak prvním zvířetem, u něhož ji diagnostikovali.
31.08.2015 18:25 |

podobné články

Podobné články

Knut zemřel na chorobu mozku: Nechají ho vycpat?

 
Nejslavnější medvěd Knut zemřel zřejmě na mozkovou příhodu. Čtyřletý Knut uhynul náhle v sobotu v berlínské zoo. Podle německého deníku Bild bylo příčinou úmrtí onemocnění mozku. Knut byl miláčkem celého Německa. Dokonce se už objevily zvěsti o plánech nechat jeho slávu trvat věčně. Medvídka prý chtějí vycpat a vystavit s muzeu.
22.03.2011 14:45 |

podobné články

Nejslavnější medvěd Knut (†4): Proč zemřel?

 
Jeho smrt je záhada... Proč v sobotu zemřel na pohled zdravý lední medvěd Knut (†4), miláček berlínské zoo? Smutný konec zvířecí hvězdy měl stovky svědků. Mnozí návštěvníci přišli jen kvůli němu. Zhruba dvacet minut po třetí odpoledne se Knut najednou začal jako zhypnotizovaný točit do kolečka. Pak se mu začala třást levá zadní noha, posléze ztratil rovnováhu. Těžké tělo se bezvládně zřítilo do vody!
21.03.2011 18:00 |

podobné články

VIDEO: Poslední minuty smutného medvěda Knuta

 
VIDEO: Berlínská zoo se ponořila do smutku – v sobotu zemřel její miláček, lední medvěd Knut! A co je nejhorší, nikdo neví, co se stalo. Proč Knut tak náhle zemřel? Cítil se osamělý, protože neměl partnerku? Knut za svůj krátký život prožit mnoho nepěkného. Hned po narození ho odvrhla matka, zemřel mu bráška a pak také jeho milovaný ošetřovatel, který zemřel na infarkt. Knutově smrti přihlíželo 600 návštěvníků zoo. Byl to miláček celého světa.
19.03.2011 17:50 |

podobné články

VIDEO! ZEMŘEL LEDNÍ MEDVĚD KNUT! Miloval ho celý svět!

 
Zhroutil se do vody a byl mrtvý. Nečekaně, bez jakýchkoli příčin. Tak zemřel Lední medvěd Knut z berlínské zoologické zahradě.
19.03.2011 18:25 |

podobné články

Medvěd Knut zůstane v berlínské zoo!

 
Slavný lední medvěd Knut zůstane v berlínské zoo. Představitelé tohoto zařízení a zooparku v severoněmeckém Neumünsteru, který si Knuta nárokoval, se údajně dohodli na vyrovnání ve výši 430.000 eur (přes 11 milionů korun).
07.07.2009 22:10 |

podobné články

Slavný medvěd Knut z Berlína trpí poruchami chování

 
Polární medvěd Knut z berlínské zoo, který se stal mezinárodní celebritou, trpí závažnými poruchami chování.
17.06.2010 16:00 |

podobné články

Medvěd Knut je vystaven šikaně!

 
Hvězda berlínské zoo, lední medvěd Knut, zažívá krušné časy. Trojice medvědic, s nimiž sdílí výběh, ho opakovaně napadá a dává mu na vlastní kožich pocítit, kdo je u nich pánem. Fanoušci kdysi roztomilého bílého chlupáče, který před pár lety okouzlil Německo, si stěžují, že jejich oblíbenec je vystaven šikaně.
21.10.2010 10:35 |

podobné články

Oblíbený lední medvěd Knut uhynul z neznámých důvodů v berlínské zoo

 
Lední medvěd Knut, hvězda berlínské zoologické zahrady, v sobotu uhynul. Oznámila to agentura DPA s odvoláním na sdělení zoologické zahrady.
19.03.2011 17:25 |

podobné články

Medvěd Knut přestoupil do zoo za 11 milionů. Berlín jásá

 
Po dlouhých tahanicích je jasno. Knut opět vyhrál boj proti nepřízni osudu, zůstává doma v berlínské zoo.
09.07.2009 20:20 |

podobné články

Lední medvěd Knut má tři roky

 
Lední medvídek Knut z berlínské zoo oslavil o víkendu třetí narozeniny. Dostal dort, který však nezdobily marcipánové figurky, ale Knutovy oblíbené ryby a jiné laskominy.
06.12.2009 05:20 |

podobné články

Legendární Knut doplatil na MOZEK! Umřel tak mladý…

 
Berlínská zoo, kde v sobotu uhynul slavný lední medvěd Knut, má k dispozici první výsledky pitvy. Vyplývá z nich, že příčinou úmrtí mohly být chorobné změny na mozku, píše v úterý portál Deutsche Welle.
22.03.2011 17:20 |

podobné články

Knut (†4) už má náhradníky! Němci milují dvojčata

 
Sejde z očí, sejde z mysli. Je to jen týden po jeho smrti a Němci už zbožňují někoho jiného. Lední medvěd Knut byl jejich velkým oblíbencem, ale už si našli novou lásku - dvojčata Gregora a Aleuta.
25.03.2011 18:20 |

podobné články

Medvěd Knut bude mít svůj pomník

 
Památník ledního medvěda Knuta, hvězdy berlínské zoo, který uhynul v březnu loňského roku, ponese název Knut - Snílek. Jeho autorem je norimberský sochař Josef Tabachnyk, který pro zahradu připravil již řadu soch. Zvítězil v soutěži, které se účastnilo více než 40 návrhů. Socha oblíbeného zvířete bude stát vedle medvědího výběhu.
17.01.2012 08:55 |

podobné články

Otce dvou dětí umlátili na nádraží

 
Otec dvou dětí Knut H. (†45) se v německém Rostocku popral s partou výrostků kvůli malichernosti. Když se zdálo, že spor je u konce, přišla rána zezadu. Ta byla osudná. Knut H. zemřel při převozu do nemocnice. Hlavní útočník (24) byl v pátek zatčen.
04.06.2011 13:40 |

podobné články

Jak se to k němu dostalo? Lední medvěd z německé zoo zemřel poté, co sežral kabát a tašku

 
Pětadvacetiletý "lední medvěd":http://www.extra.cz/takoveho-basketbalistu-jste-jeste-nevideli-tenhle-ledni-medved-by-z-fleku-mohl-do-nba jménem Anton zemřel poté, co sežral tašku a kabát. Oba inkriminované předměty do jeho výběhu v zoo Wilhelma upustil neopatrný návštěvník, který navíc o této příhodě nikomu neřekl a v klidu odešel domů.
16.02.2014 10:20 |

podobné články

Pohádka Máša a medvěd přichází jako bruslařská show

 
Populární pohádková série Máša a medvěd získala podobu bruslařské show a pod názvem Máša a medvěd na ledě míří do českých i slovenských hal. Jde o původně ruský animovaný seriál pro děti, který vypráví příhody děvčátka Máši a bývalého cirkusového medvěda Míši.
06.10.2015 14:55 |

podobné články

Pohádka Máša a medvěd přichází jako bruslařská show

 
Populární pohádková série Máša a medvěd získala podobu bruslařské show a pod názvem Máša a medvěd na ledě míří do českých i slovenských hal. Jde o původně ruský animovaný seriál pro děti, který vypráví příhody děvčátka Máši a bývalého cirkusového medvěda Míši.
13.10.2015 12:10 |

podobné články

ZNÁME PRAVDU! Ledního medvěda Knuta zabil epileptický záchvat

 
Lední medvěd Knut, zřejmě nejznámější zvíře berlínské zoologické zahrady, zemřel bezprostředně po epileptickém záchvatu. Informuje o tom v sobotu server magazínu Focus s odvoláním na prohlášení neurologa.
26.03.2011 20:50 |

podobné články

Medvěd Knut podle neurologů zemřel kvůli epileptickému záchvatu

 
Za nedávným náhlým úmrtím čtyřletého ledního medvěda Knuta, hvězdy berlínské zoo, je podle neurologů epileptický záchvat. Jasno však do případu vnesou až výsledky testů, jejichž vyhotovení se očekává v řádu dní. Epilepsií trpěl rovněž Knutův otec Lars, připomněl dnes na svém webu německý magazín Focus.
26.03.2011 22:20 |

podobné články