Článek

Ve voze s autopilotem zemřel první člověk, auto nerozeznalo protijedoucí kamion

 
Americké úřady začaly vyšetřovat vůbec první smrtelnou havárii, při níž zemřel člověk v samořízeném vozu společnosti Tesla Motors. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž nyní experti dopravního úřadu zkoumají, zda není v automobilu Model S systémová chyba, kvůli níž by jej bylo nutné stáhnout z provozu.
01.07.2016 20:20 |

podobné články

Podobné články

Pojišťovny se chystají na auta s autopilotem. Kdo bude odpovídat za nehody?

 
Všechny světové automobilky vyvíjejí auta s autopilotem ovládaná počítačem. Revoluce v automobilové dopravě bude znamenat rizika i výhody. Na „bezchybné“ řidiče se už připravují i pojišťovny. Škody na vozech ze silničního provozu mohou poklesnout třeba o 90 procent, řekl Jakub Strnad, předseda představenstva Allianz pojišťovny.
08.11.2015 06:05 |

podobné články

Ve smrtelné srážce samořízeného vozu Uber je stroj bez viny, žena mu „skočila“ do cesty

 
Nehoda, při které v noci na pondělí samořídící vůz společnosti Uber zabil chodkyni, nebyla zaviněná autopilotem. Videozáznam neštěstí podle policie ukazuje, že žena vstoupila autu do cesty náhle. Arizonské úřady proto nebudou zpřísňovat podmínky pro testovací provoz vozidel s autopilotem. O posunu ve vyšetřování informovala agentura Reuters.
20.03.2018 23:00 |

podobné články

MOTORKÁŘ zavadil kolenem o PROTIJEDOUCÍ AUTO! Letěl pro něj VRTULNÍK!

 
Na rychlou jízdu na motorce doplatil mladý motorkář na Strakonicku. Nezvládl zatáčku, a vyjel do protisměru, kde kolenem zavadil o protijedoucí nákladní auto! Utrpěl při tom těžké zranění.
27.07.2011 17:10 |

podobné články

Náklaďák s kamením rozmačkal auto s pěti lidmi. Jeden nepřežil

 
Kamion dostal na silnici u Vlkova na Žďársku smyk a rozmačkal protijedoucí auto. V něm zemřel jeden člověk a další čtyři utrpěli zranění.
03.05.2012 17:55 |

podobné články

Lukáš (†17) zemřel při děsivé nehodě. Řidička nabourala do mostu, náraz odhodil vůz na kamion

 
Byl mladý a měl celý život teprve před sebou. Bohužel byl ve špatnou chvíli na špatném místě. Lukáš (†17) usedl do vozu dvacetileté řidičky spolu s kamarády. Jenže mladá žena narazila do betonového mostu. Náraz odhodil vůz na protijedoucí kamion, který auto odpálil do taxíku. Lukáš nehodu nepřežil.
18.04.2017 19:00 |

podobné články

Řidič kašlal na předpisy a smetl protijedoucí auto: Zabil Kristýnu (†31), mámu dvou dětí!

 
Riskoval, zabil mladou ženu a sám zemřel v nemocnici! Řidič Škody Superb se při předjíždění v zatáčce a na plné čáře srazil s protijedoucí kií. Jela v něm Kristýna B. (†31) a její dvě děti. Máma byla na místě mrtvá. Pozůstalí mají nárok na odškodnění.
05.10.2017 05:05 |

podobné články

Řidič na silnici R4 pro zábavu střílel z pušky na protijedoucí auta

 
Řidič jedoucí po silnici R4 z Prahy do Strakonic, si musel na chvíli myslet, že se ocitl v mexickém filmu. Spolujezdec z před ním jedoucí dodávky začal totiž z okna střílet na protijedoucí auta.
05.05.2012 19:40 |

podobné články

První smrt s Autopilotem: Člověk jako hlavní problém samořídících aut

 
Na silnicích se začínají objevovat první částečně robotická auta, která zvládnou řízení v jednoduchých situacích, třeba monotónní jízdu po dálnici. Jak se ale ukazuje, nejsou bezchybná.
19.07.2016 11:50 |

podobné články

Nepozorného chodce srazil kamion: Zemřel

 
Chodce přecházejícího mimo přechod srazil dnes časně ráno v Praze Uhříněvsi kamion. Muž na místě zemřel. Kamion skončil v příkopu, hasičům se ho zatím nepodařilo vyprostit. Policisté odklání dopravu.
09.11.2010 09:15 |

podobné články

Smrt uznávaného amerického experta v Česku: U Mělníka jeho auto rozstřelil kamion

 
Vážná nehoda, která se stala v úterý kousek od Mělníka, má nedozírné následky. Ve voze cestovalo šest Američanů – mezi nimi i uznávaný expert na chov prasat Robert Morrison (†64). On a dvě ženy, které ve voze také cestovaly, zahynuli.
04.05.2017 13:35 |

podobné články

Honička pirátů: Mirka (22) bojuje o život

 
VIDEO: Kvůli bezohlednému a nebezpečnému předjíždění zemřel jeden člověk, další bojuje o život. V sobotu se u Slaného na Kladensku předjížděla tuningová auta Nissan GTR. Protijedoucí auto kvůli nim nabouralo, jeho řidič (†26) zemřel v nemocnici, Mirka (22), která seděla na místě spolujezdce, je v kritickém stavu. "Toho chlapa bych zavřela," říká teta zraněné dívky.
23.05.2011 18:10 |

podobné články

SMRT při závodě! Auto srazilo triatlonistu (23), zemřel na místě

 
Tragédie při cyklistickém závodě! V Anglii zemřel talentovaný triatlonista Junior Heffernan (23), když ho tři kola po startu srazilo protijedoucí auto.
04.03.2013 17:15 |

podobné články

KRVAVÉ PRVENSTVÍ...JEDNA BYLA PRVNÍ OBĚTÍ AUTA BEZ ŘIDIČE, DRUHÁ VŮBEC TOU PRVNÍ V DĚJINÁCH AUTOMOBILISMU

 
Ačkoli snímky obou žen dělí 120 let, mají hodně společného. Obě se staly prvními oběťmi silniční nehody svého druhu. Paní Bridget Driscoll (†44) srazil vůz v centru Londýna v roce 1896 a jako první chodec v historii srážku zaplatila životem. Elaine Herzberg (†49) vběhla na předměstí amerického Phoenixu ve státě Arizona pod kola auta řízeného autopilotem. Zemřela po převozu do nemocnice.
25.03.2018 05:10 |

podobné články

Kamionu upadlo kolo a zasáhlo osobák, další se převrátil

 
Kamionu odlétlo na dálnici D1 kolo a trefilo protijedoucí auto. U Dačic se převrátil kamion s mlékem.
30.07.2009 06:35 |

podobné články

SMRT NA DVOU KOLECH: Protijedoucí kamion objeli naplno. Jeden z prava, druhý zleva!

 
NESMYSLNÝ HAZARD A SMRT! Motorkáři poblíž hradu Buchlov nesmyslně vedle sebe předjížděli osobní auto. Jenže při riskantním manévru narazili do protijedoucího kamionu. Bilance je hrozivá. Jeden motorkář je po smrti, druhý je těžce zraněný.
23.05.2014 19:25 |

podobné články

Zběsilá jízda mladíka (15): V protisměru smetl jiné auto

 
Teprve patnáctiletý chlapec naboural v Brtnici na Jihlavsku protijedoucí auto. Zatím není jasné, zda si auto půjčil od rodičů, nebo mu ho půjčili sami.
03.10.2012 10:20 |

podobné články

Dva podezřelé ze smrti uprchlíků v chladírenském voze zatkli v Maďarsku a Bulharsku

 
V Maďarsku a Bulharsku byli zadrženi další dva podezřelí ze smrti uprchlíků, kteří se udusili v chladírenském voze na rakouské dálnici. V Rakousku byl v úterý obviněn i jeden Čech, který je podezřelý z převaděčství. Muže chytili už v červenci společně s 37 uprchlíky ve voze nedaleko Vídně. Rakousko také informovalo o tom, že o uprchlické krizi bude jednat s Českem, Slovenskem a Maďarskem. 
01.09.2015 13:10 |

podobné články

Kamion SEŠROTOVAL auto jedoucí PŘED NÍM! Jeden člověk NEPŘEŽIL!

 
Tragická nehoda se stala krátce po půlnoci ze středy na čtvrtek na dálnici D5 u Ejpovic na Rokycansku, kde zahraniční kamion narazil do Škody Felicie. Jeden pasažér osobního automobilu po srážce zemřel, čtyři další utrpěli těžká zranění, řekla ve čtvrtek Mediafaxu mluvčí policie Hana Jehlíková.
08.09.2011 09:05 |

podobné články

Samořídící auto Uberu zabilo matku dvou dětí: Hrály roli drogy?

 
Amerika je v šoku. Vůz firmy Uber ovládaný autopilotem zabil ve Spojených státech chodkyni, která přecházela ulici mimo přechod. Ke smrti došlo v neděli v malém městě Tempe v Arizoně. Všichni si pokládají otázky, jak ke srážce došlo. Samořídící vůz totiž ten den pomáhal obsluhovat zkušený řidič. Oproti tomu sražená žena měla pestrou minulost.
20.03.2018 12:55 |

podobné články