Článek

Vážné nařčení: Takto se korumpuje a plýtvá penězi v Evropské unii

 
Britská novinářka Josephine Bacon na webu amerického think-tanku Gatestone Institute upozorňuje na korupci a plýtvání penězi, které je prý v Evropské unii na denním pořádku. Bacon je přesvědčena, že Velkou Británii může zachránit jen brexit.
26.04.2016 09:05 |

podobné články

Podobné články

SMUTNÁ realita: KAŽDÉHO lze zkorumpovat penězi a mocí!

 
V roce 1887 pronesl baron John Acton: „Všechna moc korumpuje, a absolutní moc korumpuje absolutně.“ A po 127 letech psychologové ze švýcarského Lausanne přišli s tím, že to platí bez výhrad. I ti lidé, kteří mají nejvznešenější morální hodnoty, se nechají zkorumpovat nabídnutou mocí.
06.10.2014 21:00 |

podobné články

Správa dálnic na Ostravsku plýtvá penězi, tvrdí její zaměstanaci

 
Středisko správy a údržby dálnic na Ostravsku prý zbytečně plýtvá penězi. V dopise zaslaném naší redakci to tvrdí jeho zaměstnanci.
17.07.2010 22:15 |

podobné články

Boj o Hrad: Fischer korumpuje novináře, tvrdí Franz

 
Vladimír Franz v boji o Hrad na sebe dosud upozorňoval zejména svým nekonvenčním zjevem. Nyní ale známý výtvarník přitvrdil. Napadl svého konkurenta, že korumpuje novináře.
02.11.2012 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Franz (179 článků) , Jan Fischer (1743 článků)

Transparency International: Pilotní program PPP plýtvá penězi

 
Pilotní program partnerství veřejného a soukromého sektoru (PPP) postrádá podle studie Transparency International (TIC) kvalitní koncepci a plýtvá veřejnými prostředky.
20.01.2010 16:31 |

podobné články

Acta Non Verba: Část úřadů výrazně plýtvá ve výdajích na IT

 
Část státních institucí výrazně plýtvá prostředky na pořízení a provoz informačních technologií (IT). Zatímco průměrný výdaj na IT na jednoho úředníka se pohybuje kolem 15.000 korun ročně, na některých úřadech to je až 215.000 korun. Na tiskové konferenci to uvedl ředitel sdružení Acta Non Verba Vojtěch Razima.
22.10.2013 12:25 |

podobné články

Část úřadů výrazně plýtvá ve výdajích na IT, tvrdí sdružení

 
Část státních institucí výrazně plýtvá prostředky na pořízení a provoz informačních technologií (IT). Zatímco průměrný výdaj na IT na jednoho úředníka se pohybuje kolem 15 tisíc ročně, na některých úřadech to je až 215 tisíc korun. Na tiskové konferenci to uvedl ředitel sdružení Acta Non Verba Vojtěch Razima.
22.10.2013 12:50 |

podobné články

Česko plýtvá pitnou vodou, míní odborník. Ministerstvo: Zásob máme dost

 
Česká republika je v zásobách sladké vody na obyvatele třetí nejhorší v Evropě. Ministerstvo životního prostředí tvrdí, že to tak bylo vždy, protože do republiky nepřitéká žádný větší tok a jsme takzvanou střechou Evropy. Podle rezortu ministra Richarda Brabce (ANO) může Česko nicméně pracovat se srážkovou vodou, proto připravuje dotační program na její sběr. Odborník Tomáš Pártl upozorňuje, že se pitnou vodou dlouhodobě plýtvá. To ale ministerstvo odmítá.
14.08.2016 06:25 |

podobné články

Výdaje na obranu klesají a bitevníky nám hnijí v hangárech, shrnul Zeman 15 let v NATO

 
Prezident Miloš Zeman ve středu na konferenci u příležitosti 15. výročí vstupu ČR do NATO zopakoval potřebu vzniku společné evropské armády, což považuje za důležité zejména v souvislosti s nynějším konfliktem na Ukrajině. Pozastavil se nad klesajícími výdaji Česka na obranu, navíc se podle něj penězi plýtvá. Prezident však ocenil účast vojáků v zahraničních misích.
12.03.2014 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20977 článků)

To je síla: Beyoncé se podivně „srolovalo“ bříško. Nařčení z předstíraného těhotenství odmítá

 
Zpěvačka Beyoncé  (30) v posledních dnech čelí nepříjemnému obvinění. Své těhotenství s manželem Jay-Z prý na všechny jen hraje. Důvodem nařčení je její návštěva v pořadu Sunday Night na australské televizi Channel 7. Když totiž zpěvačka zavítala do studia v úzkých růžových šatech, při sedání se její bříško velice nepřirozeně vytvarovalo. Samotná zpěvačka se však nařčení brání zuby nehty.
13.10.2011 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Jay-Z (173 článků)

Senioři poslali na Nečase kontrolu. Čachruje prý s penězi na důchody

 
Zachází se hospodárně s penězi uloženými na důchodovém účtu, nejsou náhodou využívány k jiným účelům? To zajímá Klub seniorů ČSSD natolik, že vzneslo před časem svá podezření, která bude prověřovat Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Aby se vláda z nařčení očistila, souhlasí s tím, aby se NKÚ na toto hospodaření zaměřil.
08.08.2012 18:30 |

podobné články

Senioři poslali na Nečase kontrolu, zda nečachruje s penězi na důchody

 
Zachází se hospodárně s penězi uloženými na důchodovém účtu, nejsou náhodou využívány k jiným účelům? To zajímá Klub seniorů ČSSD natolik, že vzneslo před časem svá podezření, která bude prověřovat Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Aby se vláda z nařčení očistila, souhlasí s tím, aby se NKÚ na toto hospodaření zaměřil.
08.08.2012 18:45 |

podobné články

EU plýtvá kvůli naduté a nabubřelé Francii, píše šéfka hradní revue

 
Ivana Haslingerová, šéfredaktorka revue Fragmenty si stěžuje, že občané nejsou dostatečně informováni o dění v Evropské unii. Viní z toho média a europoslance, kteří „pro samá přejíždění mezi Bruselem a Štrasburkem a hlasování o šišatých okurkách či páření amerických a českých veverek již nenaleznou čas na styk se svými domácími voliči“. Za zářnou výjimku však považuje europoslance za ODS Edvarda Kožušníka, který o problémech hovoří během přednášek svého sdružení Efektivní stát.
21.02.2012 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Kožušník (74 článků)

Filip čtenáři: Vláda nás nezakáže. Jen na to plýtvá penězi

 
Vojtěch Filip na serveru ParlamentníListy.cz odpovídal na dotaz, proč jedna analýza o možném zrušení KSČM nestačí a co za tím stojí. Tvrdí, že analýza neobsahuje žádný návrh, který by mohl být úspěšný.
26.07.2011 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1060 článků)

Stínový ministr: Školné zrušíme, Dobeši. Vzdělání není o peněžence

 
Ministr školství Josef Dobeš by si měl rozmyslet zavádění školného na vysokých školách, protože ho ČSSD v případě úspěchu po příštích volbách stejně zruší. Stínový ministr školství Marcel Chládek mu dále vzkazuje, že už vůbec by neměl vyhazovat peníze za studii, jak školné zavést, protože tím opakovaně plýtvá penězi za zbytečnosti.
15.08.2011 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

Pod pokličkou KSČM. Straník ukázal taktiku komunistů, jak si získávají lidi

 
Pár týdnů před volbami se po celé zemi objevují předvolební billboardy obchodníků s politickými slogany, kteří občanům slibují stále to samé a své sliby většinou nesplní. Vyretušovaní lídři se zaklínají, že zatočí s korupcí, postarají se o seniory a sníží nezaměstnanost, ale situace zůstává stále stejná, ne- li horší. Právě z toho těží KSČM, která válcuje ostatní strany, aniž plýtvá penězi na okázalou kampaň.
14.09.2012 16:50 |

podobné články

Parlament nás ponižuje. Uznávaný profesor pohřbívá politické strany citátem Karla Čapka

 
ROZHOVOR Profesor ekonomie, působící v USA, Milan Zelený, před časem uvedl na adresu Nečasovy vlády: "Ne my, ale pouze stát a vláda 'prožírá, proflakuje a plýtvá' našimi penězi, ve své neukojené touze po volebních hlasech a časté rekorytarizaci." Změnil po několika měsících, kdy už Česko má nového prezidenta a nemá ani Nečasovu vládu, svůj názor? ParlamentníListy.cz zajímalo i to, zda nelituje, že nakonec i on nešel do přímé volby prezidenta.
13.08.2013 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Čapek (118 článků)

Nová místopředsedkyně ČSSD promluvila: O pozemku, zdraví i Babišovi

 
Místopředsedkyně ČSSD Lenka Teska Arnoštová zavítala do středečního Interview ČT24. Prozradila své plány v politice a stranou její pozornosti nezůstala ani specifická koupě pozemku, které věnovala pozornost. Arnoštová zkritizovala deník Právo a ostrá slova padla i na adresu těch, kteří si myslí, že se v českém zdravotnictví plýtvá penězi.
22.04.2015 19:36 |

podobné články

Jiří Šindelář: Kdo skutečně plýtvá penězi klientů v „životku“ aneb když je ochrana spotřebitele jen fíkovým listem

 
Když si v hypermarketu kupujete mléko, zaplatíte nejen řetězci a majiteli krávy, ale i výrobci obalu, různým prostředníkům, řidičům a nejspíš i mnoha dalším, kteří se na celém obchodu nějak podíleli.
16.06.2015 16:31 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šindelář (11 článků) , Jiří Šindelář (11 článků)

Okamurův věrný Fiala spustil na ČT kanonádu: Z EU nejlépe rychle vystoupit. Krade nám peníze a pak za ně staví nesmyslné cyklostezky

 
Poslanec nového hnutí Tomia Okamury Svoboda a přímá demokracie Radim Fiala, jenž býval členem Úsvitu přímé demokracie, zavítal do úterního Interview ČT24. Jasně řekl, že hodlá usilovat o vystoupení Česka z EU. Unie prý plýtvá i našimi penězi, staví cyklostezky odnikud nikam, ale především nás chce zbavit svobody...
16.06.2015 19:56 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (249 článků) , Radim Fiala (249 článků)