Článek

Vážené paní úřednice, vážení páni úředníci, jste už staří, běžte pryč, bude muset říct stát. A přemýšlí se, co s tím

 
Nový služební zákon, který stanovuje horní věkovou hranici státem placených zaměstnanců, teď trápí ministerstva, která musí řešit, jak naložit s desítkami zaměstnanců starších 70 let. Jedná se například i o Livii Klausovou. Píše server Lidovky.cz
05.03.2015 11:21 |

podobné články

Osobnosti: Livia Klausová (311 článků)
Podobné články

Německo uchvátil Jára Cimrman

 
Vážené dámy, vážení pánové, vážení přátelé, dovolte mi... Nic neobvyklého při úvodní přednášce o Járovi Cimrmanovi. Kdyby čeština nezazněla v Německu, v bavorském Viechtachu, padesát kilometrů od českých hranic. Hra kultovního divadla Vražda v salónním coupé tady měla premiéru 4. května a předvedli ji místní ochotníci. Soubor se jmenuje Vogelfrei (Bez ptáků). Podívejte se na videoukázku v němčině.
13.05.2011 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Jára Cimrman (269 článků)

Jak se začlenit v nové práci?

 
Máme-li nastoupit do nového zaměstnání, hemží se naší hlavou miliony otázek. Bude se nám v nové práci dařit? Budeme vycházet s nadřízeným? Jak se začlenit v práci a zapadnout mezi kolegy? Jak udělat dobrý dojem? Tohle je jen chabý výčet otázek, na které s blížícím se dnem nástupu hledáme odpověď. Pokud nastupujete na pozici, kde budete muset vycházet se svými kolegy, pak určitě přemýšlíte nad tím, jak se začlenit. Udělat dobrý dojem na samotném začátku je nutnost, to ví přece každý. Jenže jak na to? Co udělat, abyste nic nepokazili a noví kolegové si na vás za vašimi zády nemuseli ukazovat prstem? 3 tipy jak se začlenit v práci Přijít jako nováček do nové práce je situace, ze které je většina lidí nervózní. A logicky. Pokud opouštíte zaměstnání, ve kterém jste již nějaký čas působili, měli jste zde známé či kamarády a možná i nějaké slovo, pak je pro vás pozice nováčka obrovskou změnou. A je potřeba se s ní vypořádat tak, abyste nezapůsobili jako plachá myška ani jako nafrněná ženská s nosem pořádně nahoru. Takže jak na to?! Tip první: tady žádné slovo nemáte Na samotném začátku je důležité uvědomit si jeden fakt: tady nejste ve své bývalé práci, jste na novém místě, s novými lidmi, nadřízenými i pravidly, které musíte respektovat. Co tím chceme říci? Pokud jste  na bývalé pozici měli nějaké slovo a mohli jste o něčem rozhodovat, aniž byste se museli ohlížet na názory druhých, tady taková práva nemáte. Jste noví, tzv. bažanti, kteří musí – jak se říká – držet jazyk za zuby a krok. Žádné vyskakování. Tip druhý: vychloubání se dobrý dojem nedělá S naším prvním tipem souvisí i druhý: vychloubání, vytahování nebo natřásání se před novými kolegy, co všechno jste dokázali, čeho jste dosáhli a jak moc jste byli ceněni na bývalé pozici, nemá v... Čtěte více Příspěvek Jak se začlenit v nové práci? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.08.2017 08:25 |

podobné články

Ivan Adam: Otevřený dopis poslancům z Prášil do Prahy

 
Vážené paní poslankyně, vážení páni poslanci, obracím se na Vás na všechny, jako na své zástupce v parlamentu. Na ty z Vás, které jsem volil, ale i na ostatní, protože ve věci novely zákona o ochraně přírody snad mohu předpokládat moudrost i u jinak názorově mě odlišných zákonodárců. Předem děkuji za čas, který věnujete mému dopisu.
15.02.2017 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (899 článků)

Hezká Dobešova úřednice s hezkými fotkami. Šly přes ní zakázky, teď odchází

 
Markéta Bergerová, šestadvacetiletá vysoká úřednice ministerstva školství, které exministr Josef Dobeš nechal pod palcem veškeré ministerské veřejné zakázky, ministerstvo opouští. Po jmenování nového ministra Petra Fialy se úřednice, známá též svými lechtivými fotografiemi, rozhodla odejít na vlastní žádost. Ministerstvo dnes opouští zástupy Dobešových lidí.
06.06.2012 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1312 článků)

ODS: Obrací se na nás živnostníci, bojí se registračních pokladen

 
Vážené dámy, vážení pánové, Na občanské demokraty se v posledních měsících obrací řada živnostníků. Ti mají strach, že kvůli registračním pokladnám budou muset podnikání pověsit na hřebík. ODS chce s těmito příběhy seznámit poslance. Občanští demokraté také požadují, aby penze rostly rychleji, než jak navrhuje vláda.
14.11.2015 05:30 |

podobné články

Dva mrtví a zhroucená úřednice. Úřady práce volají o pomoc

 
Deník Právo, ale i server Týden.cz se zaobírají situací, která panuje na úřadech práce. Tam nefunguje software a úředníci jsou tím pádem přetížení, neboť výplaty sociálních dávek musejí často provádět cash bez toho, aniž by byla nějaká kontrola, kdo dávku dostal a kdo nikoliv. Na Úřadu práce v Přerově zemřel dokonce informatik. Není jediný, upozornil Týden.cz. Prý už jsou další dva. „Má jít o informatiky, kteří pracují na přechodu z toho starého do nového systému," řekla pro server úřednice z Litoměřic.
27.01.2012 05:30 |

podobné články

Postiženou sestru topmodelky vyhodili z restaurace. Její autismus prý odháněl zákazníky

 
'Dělejte, jděte pryč. Děsíte nám zákazníky. Běžte se léčit a běžte léčit své dítě, pak můžete chodit na veřejnost,' to si vyslechla chůva sestry slavné topmodelky Natalji Voďanovové v jednom z podniků v ruském Nižnim Novgorodu, když se tam zastavila, aby si dívka s autismem odpočinula během procházky. Voďanovová, která je kromě modelingu také proslulá filantropka, bije na poplach. Přístup majitele podniku, který na její postiženou sestru, matku a chůvu nakonec zavolal policii, považuje za nepřípustný a vyzývá veřejnost, aby se k lidem se hendikepem a jejich rodinám chovali s pochopením. 
13.08.2015 14:00 |

podobné články

Postiženou sestru topmodelky vyhodili z restaurace. Její autismus prý odháněl zákazníky

 
'Dělejte, jděte pryč. Děsíte nám zákazníky. Běžte se léčit a běžte léčit své dítě, pak můžete chodit na veřejnost,' to si vyslechla chůva sestry slavné topmodelky Natalji Voďanovové v jednom z podniků v ruském Nižnim Novgorodu, když se tam zastavila, aby si dívka s autismem odpočinula během procházky. Voďanovová, která je kromě modelingu také proslulá filantropka, bije na poplach. Přístup majitele podniku, který na její postiženou sestru, matku a chůvu nakonec zavolal policii, považuje za nepřípustný a vyzývá veřejnost, aby se k lidem se hendikepem a jejich rodinám chovali s pochopením. 
13.08.2015 14:56 |

podobné články

Stáří není tak přitažlivé jako sex a nahota. Ale i senioři mohou být "cool", ukazuje festival

 
Stáří bývá málokdy středem veřejného zájmu, málokdy bývá tématem umělců. Dlouhodobě se to snaží změnit společnost Elpida. Vyvrcholením těchto snah je pražský ReFestival Old's Cool, který začíná 23. září a končí 2. října. Diváci uvidí, že seniorky mohou být modelkami, pěvkyněmi, že senioři mohou být úspěšní umělci i designéři. "Festival je snahou veřejně a nahlas říct, že stáří je přirozenou součástí života každého z nás," říká pro Aktuálně.cz ředitel Elpidy Jiří Hrabě.
23.09.2015 19:35 |

podobné články

Vicepremiérka Peake: Nechci v žádném případě zlehčovat případ CASA

 
Vážené dámy, vážení pánové, telefonní spor, který se v Poslanecké sněmovně rozhodla probírat sociální demokracie, nerozsoudíme. Myslím, že je jediné východisko: Nechme řešení případu CASA na policii, státním zastupitelství a soudech.
19.07.2012 06:50 |

podobné články

Fiala: Dvě scény a jedná zpráva z VZP - plať

 
Vážený pane předsedající, vážené kolegyně, vážení kolegové, argument, že zdravotnictví potřebuje pomoci, chápeme a vnímáme velmi silně. Zvýšení platby za státního pojištěnce má být záchranný nouzový kruh. Určitě rozumím argumentům o vlivu zvýšení DPH na ceny lékařské péče.
30.11.2013 20:05 |

podobné články

Tiskové prohlášení ředitele Krajského ředitelství policie Zlínského kraje

 
Vážené dámy, Vážení pánové, k Policii ČR jsem nastoupil v roce 1990 do funkce okresního ředitele ve Zlíně. V roce 2008 jsem po úspěšném výběrovém řízení přešel na funkci ředitele Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje, kde jsem mimo běžnou agendu plnil i mimořádný úkol – budování dvou nových krajů, Zlínského a Vysočiny. Po splnění tohoto úkolu jsem se v roce 2010 vrátil zpět do Zlína.
25.07.2014 03:25 |

podobné články

ODS vyzývá: Řekněte nám svůj názor na EET

 
Vážené dámy, vážení pánové, jak asi víte, návrh zákona o zavedení elektronické evidence tržeb (EET) jde do finále. V Poslanecké sněmovně právě probíhá jeho třetí čtení, které je de facto jedním z posledních podstatných kroků před uvedením do praxe. ODS je od začátku proti přijetí tohoto zákona, který zkomplikuje situaci statisícům podnikatelů a živnostníků v České republice. Dolehne však nejen na ně samotné, ale ve výsledku na něj doplatíme my všichni.
13.11.2015 05:30 |

podobné články

Ministr Stropnický: Děkuji za vysoké nasazení a práci, kterou denně odvádíte

 
Vážené vojákyně a vážení vojáci, občanské zaměstnankyně a občanští zaměstnanci, jménem Ministerstva obrany a Generálního štábu Armády ČR Vám přejeme hezké svátky a úspěšný rok 2016. K tomuto přání se s osobními vzkazy připojují i ministr obrany a náčelník Generálního štábu AČR.
23.12.2015 18:00 |

podobné články

Proton Therapy Center: Certifikační program pro radioterapeuty

 
Vážené kolegyně, Vážení kolegové, s potěšením si Vás dovolujeme informovat, že Protonové centrum v Praze uzavřelo dlouhodobou smlouvu s největší českou zdravotní pojišťovnou VZP a zároveň pozvat k účasti na odborných seminářích PTC a na certifikačním programu nejen pro radioterapeuty.
12.07.2016 11:00 |

podobné články

Polovina Čechů věří, že se o sebe postará na stáří sama. Jen procento spoléhá na stát

 
Polovina českých občanů je přesvědčena, že se o sebe dokáže sama ve stáří postarat. 45 procent se domnívá, že se o ně postarají děti. Desetina se chce svěřit do péče specializovaných zařízení. Pouhé jedno procento lidí spoléhá na to, že se o ně ve stáří postará stát. Vyplývá to z průzkumu společnosti Sodexo, který se uskutečnil v druhé polovině května mezi 300 respondenty. 
15.06.2014 11:41 |

podobné články

Středočeská úřednice prý radila s úplatkem. Stíhá ji teď policie

 
Policie navrhla obžalovat pracovnici na krajském úřadu Středočeského kraje. Údajně figurovala v případu tehdejšího manažera Pražské vodohospodářské společnosti (PVS) a jeho komplice. Ti si měli říct o úplatek 1,6 milionu korun, úřednice prý manažerovi radila.
03.06.2012 22:05 |

podobné články

Jak přemýšlí Sobotka? Odkrývá jeho někdejší spolustraník

 
Někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se v komentáři pro PrvníZprávy.cz zamyslel nad tím, jak přemýšlí náš předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD), ale i další politici. Nelíbí se jim zřejmě situace, v níž „staří a nevzdělaní“ dostávají do ruky zbraň v podobě referenda. Jenže lidé mají v ruce ještě jednu zbraň, kterou musejí politici vzít na vědomí – internet. Tam se prý dnes vede zápas za zachování míru, o který usiluje i prezident Miloš Zeman.
10.07.2016 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Miloš Zeman (20452 článků)

Co nás čeká ve stáří? Důstojně dožijeme doma nebo v léčebně dlouhodobě nemocných jako »ležák«?

 
Svět stárne rychle. Podle odborníků bude v roce 2050 poprvé v lidských dějinách ve světě více seniorů než dětí. Důležitou otázkou je, v jaké kondici budeme stáří prožívat. A pokud přijdou nemoci, zda budeme dožívat důstojně. Jenže my Češi máme zřejmě smůlu. Stát totiž na nemocných seniorech dost šetří. Čekají nás tedy ve stáří jen ponižující starobince a léčebny dlouhodobě nemocných?
16.01.2016 06:05 |

podobné články