Článek

Vaše Věc: CVVM k důvěryhodnosti ústavních institucí

 
CVVM ve svém nejnovějším průzkumu veřejného mínění zjišťovalo, jaké důvěře se či nedůvěře se těší jednotlivé vybrané ústavní instituce.
05.10.2016 10:20 |

podobné články

Podobné články

Prezident, ministři, poslanci... Všichni ztrácí důvěru lidí, zjistilo CVVM

 
Z ústavních institucí se největší důvěře těší prezident Václav Klaus a obecní zastupitelstva, věří jim téměř tři pětiny lidí. Vyplývá to z prosincového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Meziročně však důvěra ve většinu ústavních institucí poklesla, nejvíce ztratila vláda, prezident a Poslanecká sněmovna. Naopak si polepšila obecní zastupitelstva. Tři čtvrtiny lidí v průzkumu uvedly, že jsou nespokojeni s politickou situací.
02.01.2012 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)

Důvěra v prezidenta Zemana mírně poklesla, hlásí CVVM

 
Důvěra v prezidenta po prosincovém vzestupu v lednu mírně klesla na 53 procent. Znovu si naopak polepšily vláda, Sněmovna i Senát. Zlepšila se i spokojenost Čechů s politickou situací. Vyplývá to z výsledků průzkumu důvěryhodnosti ústavních institucí, které dnes zveřejnilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
03.02.2017 18:55 |

podobné články

Vaše Věc: Důvěra občanů v média stále klesá

 
Ve svém posledním průzkumu se výzkumná agentura CVVM zaměřila na zjišťování důvěryhodnosti vybraných společenských institucí. Stejně jako posledních více než 14 let věří lidé nejvíce armádě. Naopak důvěryhodnost médií v očích občanů prudce klesá.
19.10.2016 15:50 |

podobné články

Podle průzkumu CVVM lidé věří nejvíce Rychetskému a Zemanovi, nejmíň Kalouskovi

 
Z nejvyšších ústavních činitelů se největší důvěře veřejnosti těší předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský a prezident Miloš Zeman. Oběma věří zhruba polovina lidí, uvádí aktuální průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Rozdíl je v tom, že zatímco Rychetskému nevěří 23 procent oslovených, Zemanovi takřka dvojnásobek. Na opačném konci žebříčku důvěryhodnosti vrcholných představitelů státu je šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek, kterému věří deset procent lidí, zato 82 procent nevěří.
13.03.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6372 článků) , Miloš Zeman (20457 článků) , Pavel Rychetský (26 článků)

Fischerova vláda se již tři měsíce těší větší důvěře než prezident Klaus

 
Vláda Jana Fischera se již třetím měsícem těší největší důvěryhodnosti u veřejnosti z ústavních institucí. Ve Fischerův kabinet má důvěru 71 procent respondentů, uvedla v pátek agentura CVVM. Tři procentní body na něj ztrácí prezident Václav Klaus, ale i jeho pozice je v poslední době stabilní.
29.01.2010 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Jan Fischer (1743 článků)

Lidé věří nejvíce svým radnicím, nejméně poslancům

 
Ze všech ústavních institucí se největší důvěryhodnosti těší obecní zastupitelstva. Jak ukázal říjnový průzkum agentury CVVM, přes šedesát procent lidí věří svým zastupitelům. Znovu se po květnovém incidentu s chilským perem pozvedá důvěra v prezidenta, jehož úřad je mezi Čechy vnímán jako druhý nejdůvěryhodnější. Nejméně důvěry si vysloužili poslanci, v jejichž práci věří ani ne pětina dotázaných.
02.11.2011 19:05 |

podobné články

Průzkum: Zemanovi věří 57 procent občanů, o dost více než vládě

 
Nejvyšší důvěře veřejnosti se z českých ústavních institucí i nadále těší starostové a obecní zastupitelstva. Věří jim více než tři pětiny lidí. Následuje prezident, který se těší důvěře 57 procent občanů. Na opačném konci žebříčku důvěryhodnosti jsou obě komory Parlamentu. Vyplývá to z dnes zveřejněných výsledků zářijového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
30.09.2016 17:50 |

podobné články

Klaus poprvé od loňského září porazil vládu v důvěryhodnosti a opět vede

 
Nejdůvěryhodnějším ústavním činitelem je téměř pro tři čtvrtiny lidí znovu prezident Václav Klaus. Na čelo žebříčku se dostal naposledy loni v září, poté jej na řadu měsíců v důvěryhodnosti předstihl kabinet premiéra Jana Fischera. I ten si však oproti předchozímu dotazování polepšil. Plyne to z výzkumu CVVM.
27.04.2010 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Jan Fischer (1743 článků)

Vaše Věc: ANO jednatřicet, ČSSD dvacet procent

 
CVVM se ve svém nejnovějším únorovém průzkumu zaměřilo na vývoj volebních preferencí českých politických stran. Volby by nyní podle CVVM vyhrálo hnutí ANO, které by získalo o 11,5 % více hlasů než druhá ČSSD, která by podle volebního modelu CVVM získala 20 % hlasů voličů.
02.03.2017 09:10 |

podobné články

Sněmovní výbor schválil rozpočty ústavních institucí na rok 2015

 
Sněmovní rozpočtový výbor schválil základní údaje rozpočtů ústavních institucí na příští rok. Jde o rozpočty Sněmovny, Senátu, Hradu, Nejvyššího kontrolního úřadu, Ústavního soudu a ombudsmana. Vývor schválil kompromisní podobu rozpočtů, protože původní návrhy se dotčeným organizacím vesměs nelíbily. Vláda bude nyní při sestavování návrhu státního rozpočtu na příští rok k těmto schváleným kapitolám přihlížet.
12.06.2014 10:10 |

podobné články

CVVM: Prezidentovi nadále důvěřuje většina Čechů

 
Největší důvěře Čechů se z ústavních institucí těší prezident Václav Klaus, kterému podle průzkumu CVVM věří 74 procent dotázaných.
27.04.2010 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)

Průzkum sem, průzkum tam a v každém poněkud jiná čísla pro Babiše a Sobotku. Expert vysvětluje, čemu věřit

 
Kritikům průzkumů volebních preferencí daly do rukou metlu čerstvé výsledky od agentur CVVM a TNS AISA, které jsou velmi odlišné. Podle CVVM dýchá ČSSD na záda hnutí ANO, ovšem podle TN AISA je náskok mezi ANO a ČSSD propastný. Politický analytik Zdeněk Zbořil pro ParlamentníListy.cz k tomu uvedl, že on osobně víc věří CVVM, protože nemá velké výkyvy, zatímco AISA přináší dle něj data prý proto, aby Česká televize mohla nastolovat nějakou politickou agendu. Jenže sociolog Jan Herzmann to vidí jinak. „Ten rozdíl je v metodice, protože volební modely TNS Aisa pracují s telefonickým dotazováním a počítají s pravděpodobností volební účasti, zatímco od CVVM je to na osobním dotazování,“ vysvětlil Herzmann ParlamentnímListům.cz.
02.02.2015 12:46 |

podobné články

Lidé se odvrátili od Zemana. Po návštěvě z Číny prezidentovi už tak nevěří

 
Za poslední měsíc klesla důvěra v prezidenta Miloše Zemana, po návštěvě čínského prezidenta v Česku se propadla z 62 na 56 procent. Vyplývá to z dubnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Akademie věd ČR (CVVM). Nejvíce Češi z ústavních institucí věří dál starostům, jde asi o dvě třetiny lidí. U všech ostatních institucí včetně Sobotkovy vlády je důvěra pod 50 procenty.
25.04.2016 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20457 článků)

Důvěra v prezidenta klesla, nejvíce Češi věří starostům

 
Za poslední měsíc klesla důvěra v prezidenta Miloše Zemana, nejvíce Češi z ústavních institucí věří nadále starostům. Vedením obcí věří asi dvě třetiny lidí, prezidentovi více než polovina. U všech ostatních institucí je důvěra pod 50 procenty. Vyplývá to z dubnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Akademie věd ČR (CVVM).
25.04.2016 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20457 článků)

Vaše Věc: České politice chybějí osobnosti

 
Lidé politikům nevěří a lidi z vedení stran často ani neznají. České politice zkrátka zoufale chybějí osobnosti. To ukázal průzkum agentury CVVM zabývající se důvěryhodností stranických představitelů.
25.10.2016 10:50 |

podobné články

Vaše Věc: Důvěra v prezidenta poklesla o osm procent

 
Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) se ve svém nejnovějším průzkumu zaměřilo na zjišťování toho, jak čeští občané důvěřují vybraným ústavním institucím. Zřejmě nejzajímavějším zjištěním výzkumu je propad důvěryhodnosti prezidenta Zemana.
08.12.2016 14:45 |

podobné články

Český statistický úřad: Změny ve vymezení sektoru vládních institucí přinesou navazující revizi národních účtů

 
ČSÚ v rámci notifikací deficitu a dluhu vládních institucí provedl v září loňského roku změnu sektorového zařazení vybraných jednotek, které byly přesunuty ze sektorů veřejných korporací do sektoru vládních institucí. Jednalo se o příspěvkové organizace, veřejné nemocnice, veřejnoprávní média a šest tzv. veřejných kaptivních institucí. V souvislosti s tímto novým sektorovým vymezením dochází k navazující revizi národních účtů. Dne 30. června 2016 bude zveřejněna revize za roky 2011–2015, nová časová řada za období 1993–2010 bude zveřejněna dne 30. června 2017.
23.06.2016 08:40 |

podobné články

Starostové předčili v důvěryhodnosti Klause

 
Obecní zastupitelstva a starosta se v očích veřejnosti těší větší důvěry než prezident. Důvěryhodnost prezidentského úřadu v poslední době skomírá, nicméně je stále větší než u většiny ústavních institucí.
24.02.2012 17:55 |

podobné články

Fischerova vláda v důvěryhodnosti opět porazila Klause

 
Úřednické vláda Jana Fischera se i nadále těší nejvyšší důvěře lidí ze všech politických institucí v České republice, uvedl v pondělí zveřejněný průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Vláda je u občanů populárnější než prezident Václav Klaus. Zatímco vládě vyjádřilo důvěru 73 procent, Klausovi 69 procent dotazovaných.
22.02.2010 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Jan Fischer (1743 článků)