Článek

Vasarelyho sbírka bude rozšířena

 
Muzeum umění Olomouc chce rozšířit svou sbírku prací Victora Vasarelyho.
13.08.2015 11:50 |

podobné články

Podobné články

Op-artové Vasarelyho obrazy vystavují v maďarské Pécsi

 
Práce jednoho z hlavních představitelů takzvaného op-artu čili optického umění Victora Vasarelyho nabízí jeho muzeum v maďarské Pécsi. Expozice ve dvou podlažích umělcova rodného domu mapuje jeho dílo po jednotlivých etapách.
04.01.2011 10:40 |

podobné články

Pravá ruka Bradáčové: Korupce je u nás rozšířená. Potřebujeme to, co ministryně zamítla

 
Náměstek pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové Adam Bašný má za to, že je v Česku rozšířená skrytá korupce, kterou se bude dařit odhalovat, pouze pokud na to budeme mít specialisty. V korupčních kauzách totiž často jde o rychlost jednání příslušných orgánů. Postěžoval si na Českou advokátní komoru i soudy. Bašný je znám jako kritik postupu v kauze někdejšího vicepremiéra Jiřího Čunka (KDU-ČSL). Rozhovor s ním přinesl server Česká pozice.
06.11.2013 14:51 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (636 článků) , Jiří Adam (38 článků)

Mikulášská sbírka pro rodiny s dětmi s postižením startuje 5. prosince 2014

 
I v letošním roce můžete potkat v předvečer svátku Svatého Mikuláše, v ulicích českých měst dobrovolníky s mikulášskými čepicemi a kasičkami ve tvaru kostky. Symbolicky v den, kdy se lidé obdarovávali, je odstartována sbírka Společnosti pro ranou péči, která poběží do října 2015 a je určena na podporu činnosti terénní práce v rodinách dětí s postižením do sedmi let věku. Sbírka bude realizována formou sbírkových pokladniček, darovacích SMS nebo sbírkového účtu. Poskytovatel rané péče se tak snaží reagovat na snížení dotací a stále rostoucí počet zájemců o službu, která je podle zákona poskytována zdarma.
01.12.2014 12:37 |

podobné články

Mikulášská sbírka pro rodiny s dětmi s postižením startuje letos 4. prosince

 
Hned zkraje adventu, tentokrát v pátek 4. prosince, bude opět zahájena již tradiční Mikulášská sbírka pořádaná Společností pro ranou péči, jejímž smyslem je získat prostředky na terénní práci v rodinách pečujících o dítě s postižením. Sbírka nese podtitul: „Staňte se i Vy Mikulášem a obdarujte!“
30.11.2015 10:16 |

podobné články

3D TV a rozšířená realita. To jsou hitech novinky roku 2010

 
Rozšířená realita se stane skutečností. Pozvolný start zaznamená také trojrozměrná televize.
31.12.2009 00:20 |

podobné články

Celých 94 procent českých občanů si myslí, že je ve vládě rozšířená korupce

 
Podle 94 procent obyvatel České republiky je ve vládě rozšířená korupce. Vyplývá to z nového průzkumu renomovaného Gallupova ústavu. Jde téměř o nejvyšší skóre na světě - hůř je na tom s 95 procenty jen Tanzanie. Češi také nejméně důvěřují svým politickým vůdcům. 
18.10.2013 21:10 |

podobné články

Vyhlášena sbírka pro chudé v Česku. Pomoct může každý

 
Vůbec poprvé v historii je vyhlášena sbírka na pomoc pro chudé spoluobčany v Česku. Přestože v naší zemi žije na hranici chudoby milion lidí, podobná sbírka u nás probíhá vůbec poprvé. Informovala o tom Česká televize.
26.01.2014 09:45 |

podobné články

Na podporu Činoherního divadla vzniká veřejná sbírka

 
Na podporu ústeckého Činoherního divadla zřejmě vznikne veřejná sbírka. Na veřejném slyšení s obyvateli města to řekl ředitel divadla Vladimír Čepek. Sbírka je podle něj nouzovým řešením v případě, že divadlo nedostane peníze na provoz od města. Na setkání se zástupci divadla přišlo asi 70 lidí. S lidmi diskutovala i ředitelka Knihovny Václava Havla Marta Smolíková.
27.02.2014 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4813 článků)

Zdeněk Lanz: Tříkrálová sbírka – zvoňte u Hermana!

 
Tříkrálová sbírka je akce organizovaná Charitou Česká republika a v ní sdruženými lokálními charitami. Akce navazuje na tradici koledování na Tři krále (tj. 6. ledna) a má charakter celonárodní sbírky, jejímž hlavním účelem je především pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším sociálně potřebným skupinám lidí a to zejména v regionech, kde sbírka probíhá. Nejméně desetina výnosu sbírky je každoročně určena také na humanitární pomoc do zahraničí.
10.01.2018 09:25 |

podobné články

Muzeum umění Olomouc znovu otevře část stálé expozice Století relativity

 
Muzeum umění Olomouc znovu otevírá stálou expozici moderního umění Století relativity obohacenou o díla Victora Vasarelyho. Vzhledem k nečekaným komplikacím při probíhající rekonstrukci fasády a střechy však o prázdninách návštěvníci uvidí jen jednu její část, a to expozici věnovanou umění druhé poloviny 20. století.
06.07.2016 12:40 |

podobné články

Muzeum umění znovu otevřelo část stálé expozice Století relativity

 
Muzeum umění Olomouc znovu otevírá stálou expozici moderního umění Století relativity obohacenou o díla Victora Vasarelyho. Vzhledem k nečekaným komplikacím při probíhající rekonstrukci fasády a střechy však o prázdninách návštěvníci uvidí jen jednu její část, a to expozici věnovanou umění druhé poloviny 20. století.
10.07.2016 13:35 |

podobné články

Havel bude mít svou sochu. Sbírka na ni začne 17. listopadu

 
Veřejnou sbírku, ze které bude financována socha Václava Havla v životní velikosti, dnes vyhlásil Spolek pro výstavbu sochy Václava Havla. Sbírka bude zahájena 17. listopadu. Její iniciátoři by bronzovou plastiku dramatika a bývalého prezidenta v životní velikosti, rádi umístil na veřejném prostranství. Jak dnes zástupci spolku řekli novinářům, místo ještě nemají. Autorkou sochy je Barbora Daušová, její model už loni vystavila v pražské kavárně Slavia.
14.11.2012 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4813 článků)

Poprvé bude v Česku vystavena velká sbírka fosilií z Antarktidy

 
Poprvé bude v České republice vystavena rozsáhlá sbírka fosilií z Antarktidy. Pořídili je čeští geologové na svých několikaletých expedicích. Mezi více než dvěma stovkami exponátů bude i dobře zachovaná část kostry druhohorního mořského ještěra - elasmosaura, která je stará zhruba 75 milionů let. Výstava začne v úterý 29. září v prostorách Chlupáčova muzea historie Země na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Potrvá dva roky.
27.09.2015 10:10 |

podobné články

Poprvé vyjde kompletní sbírka hudebních klipů Michaela Jacksona

 
Kompletní sbírka hudebních videí Michaela Jacksona bude vydána poprvé na DVD. Bude obsahovat i dosud nevydaný klip z roku 2003 k jeho písni One More Chance.
18.10.2010 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1627 článků)

Vrchní Moravan o Zemanovi: Zbude po něm sbírka bonmotů. Tvrdil, že bude proevropský, a jak to dopadlo? Jiný by na jeho místě musel odstoupit

 
POLOČAS MILOŠE ZEMANA Miloš Zeman podle předsedy strany Moravané Ondřeje Hýska zklamal, když se profiloval jako proevropský politik a pak se stal příznivcem Ruska. A Zemanovo prohlášení, že se v Číně učil, jak se řídí stát, by prý jiného politika v jiné zemi stálo post. Po současném prezidentovi podle Hýska zbude sbírka bonmotů a na to špatné se zapomene.
04.09.2015 17:46 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20493 článků)

I ty černý vzadu... Tradiční sbírka do kasiček církevní charity letos budí vášně. Důvod: Uprchlíci

 
Ke svátku tří králů patří i tradiční „tříkrálová sbírka“. V jejím rámci dobrovolníci, převlečení za Kašpara, Melichara a Baltazara, vybírají od veřejnosti příspěvky na dobročinné účely. V letošním roce však možná bude ochota darovat menší.
04.01.2016 06:50 |

podobné články

Největší sbírka mincí s Františkem Josefem I. jde do dražby: Umělecké kopie jsou k vidění na Konopišti

 
V Praze se bude dražit nejrozsáhlejší sbírka mincí na světě s vyobrazením císaře Františka Josefa I. Ten v letech 1848 až 1916 stál v čele rakousko-uherské říše, pod kterou tehdy spadaly i Čechy. Hodnota sbírky, která čítá 635 stříbrných a zlatých mincí, se odhaduje na 100 milionů korun. Umělecké kopie některých jejích kusů budou vystaveny na zámku v Konopišti.
11.04.2018 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Josef František (175 článků)

Muž roku: Sbírka pro ochrnutého Zacha!

 
Na léčení Muže roku Martina Zacha (24), který leží po zranění míchy v královéhradecké nemocnici, se připravuje sbírka. Aby se předešlo podezřením, zda nebudou peníze zneužity, má být vedena nadací.
08.09.2009 05:35 |

podobné články

Stuyvesantova sbírka byla vydražena za 354 miliónů Kč

 
Dražba více než 160 děl ze sbírky moderního umění nazvané podle Petera Stuyvesanta předčila všechna očekávání. V pondělí večer v dražební síni Sotheby’s v Amsterdamu za ně bylo zaplaceno 13,6 miliónu eur (asi 354 miliónů Kč). Sbírka byla v majetku British American Tobacco a byla největší svého druhu, jaká kdy šla v Nizozemsku do dražby.
10.03.2010 10:30 |

podobné články