Článek

Václava (35) trpí lupusem, lékaři jí řekli: Chcete dítě? Umřete...

 
Václavě Medalové (35) lékaři řekli, že pokud bude chtít dítě, nemusí těhotenství přežít. Žena trpící lupusem se osudu vzepřela a má zdravého synka.
07.05.2015 12:10 |

podobné články

Podobné články

Co dělat, když dítě nechce sportovat?

 
Do ničeho se mu nechce, nic ho nebaví, do všeho abyste ho doslova násilím tlačili nebo se dokonce doprošovali. Jakákoli pohybová aktivita je pro něho skoro sprosté slovo, dobrovolně se k ničemu nemá a nejradši by celé dny strávil u počítače nebo televize. Máte po přečtení předchozích řádků pocit, že mluvíme právě o vašem dítěti? Divili byste se kolik rodičů hledá odpověď na otázku, co dělat, když dítě nechce sportovat? Zatímco některé děti ke sportování tíhnou samy od sebe, jiné aby k tomu člověk doslova dokopal. Jestliže se ani vaše ratolest ke sportování zrovna dvakrát nemá, pak jste tady správně! Co dělat, když dítě nechce sportovat Určitě vám nemusíme klást na srdce, že pohyb je důležitý pro každého z nás, bez ohledu na to, zda se jedná o dítě nebo dospělého. Hýbat se prostě musíme. Jenže co dělat, když dítě nechce sportovat a je schopné vyvádět hysterické scény, které každého rodiče přivádí k šílenství? Na to se teď společně podíváme v následujících řádcích. Má cenu dítě nutit? Možná jste si už několikrát říkali, že když se vašemu dítěti nechce dobrovolně, jednoduše ho k tomu přinutíte. Prostě využijete své moci v pozici rodiče a dítku to dáte rozkazem. Ještě než se ale k takovému kroku skutečně uchýlíte, dovolíme si vás upozornit, že tato cesta opravdu nikam nevede. Je totiž s největší pravděpodobností možné, že ve svém dítěti vytvoříte ještě větší blok. A to už se potom nehnete nikam. Koukej, vždyť je to zábava! Jestliže vaše dítě neprojevuje o sportování zájem, možná si ještě nevšimlo, jaká zábava to ve skutečnosti může být. Vaším úkolem tedy je dítěti ukázat, že fyzická aktivita není pouze dřina, ale i čas strávený s kamarády, nejrůznější soustředění nebo soutěže. Vyber si sám Možná teď jako spousta dalších rodičů řešíte otázku, co dělat, když dítě nechce sportovat, ale... Čtěte více Příspěvek Co dělat, když dítě nechce sportovat? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.06.2017 19:05 |

podobné články

Selena Gomez o svém boji s lupusem: 'Už jsem na tom dobře'

 
Třiadvacetiletá americká zpěvačka se rozpovídala na téma svého zdravotního stavu. Co všechno řekla?
07.12.2015 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Selena Gomez (329 článků)

Selena Gomez skončila v léčebně. Jsou za tím drogy?

 
Zpěvačka Selena Gomez nedávno přerušila své světové turné s tím, že se musí dát do pořádku. Odmítla definovat to, na jak dlouho si pauzu bere. A teď její mluvčí oznámila, že se nechala hospitalizovat na klinice ve státě Tennessee. Čtyřiadvacetiletá hvězda je kost a kůže, ale do léčebny nenastoupila kvůli závislosti, ale aby se posílila svou psychiku při boji se systémovým lupusem.
18.10.2016 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Selena Gomez (329 článků)

Těhotná Eva přemýšlela o potratu: Dítě bude postižené, řekli jí po vyšetření. Chybovali!

 
Eva O. (34) čekala třetí dítě. Po vyšetření ale přišla nečekaná rána - je velké riziko, že se dítě narodí postižené, řekli jí v nemocnici. Rázem se pro maminku zhroutil svět. A objevily se i myšlenky na to, zda by se potomek měl vůbec narodit... Jenže v nemocnici se spletli v desetinné čárce, dítě bylo zdravé. U soudu se nyní řešilo odškodnění za psychickou újmu.
27.06.2014 20:40 |

podobné články

Muž rozprodal všechen majetek poté, co mu lékaři omylem řekli, že umírá

 
Pětapadesátiletý Malcolm McMahon zažil kvůli nesprávné diagnóze lékařů muka, když se smiřoval se svou brzkou smrtí. V nemocnici mu totiž řekli, že trpí rakovinou a zbývá mu pouhých šest měsíců života. Rozprodal proto veškerý svůj majetek a dal pryč dokonce i své psy. Nedávno se však ukázalo, že se lékaři zmýlili, uvedl Daily Mail.
14.10.2010 15:50 |

podobné články

Váš syn nemá šanci na život, slyšela Sabina s Petrem: Za nemocného Sebastianka chtějí bojovat

 
Beznaděj a zoufalství, tak by se asi cítila většina lidí, kdyby jim lékaři řekli totéž co Sabině a Petrovi. Jejich syn Sebastian totiž trpí Shprintzen–Goldbergovým syndromem, který je velmi vzácný a lékaři u nás s ním nemají zkušenosti. Rodičům navíc řekli, že Sebastianek nemá šanci na život a proto nyní hledají pomoc lékařů z celého světa.
05.09.2017 15:15 |

podobné články

Holčička se narodila bez pupíku. Střeva tak měla mimo tělo

 
Když Chloe Tobin (24) řekli lékaři ve 12. týdnu těhotenství, že její nenarozená holčička trpí gastroschízou, tedy vrozenou vadou břišní stěny, byla v šoku. Celé těhotenství musela být lékaři bedlivě sledována a porodila císařským řezem. Když se holčička narodila, měla střeva uložená mimo tělo. Lékaři neváhali ani minutu a holčička musela podstoupit operaci.
04.03.2016 13:20 |

podobné články

Jak zabavit malé dítě při cestování

 
Zdlouhavé cestování bývá mnohdy otrava i pro dospělého natož, pro malého caparta. Proto je vhodné se předem na takovou cestu připravit. Velmi také záleží na tom, jak malé či velké dítě máme. Jestliže je dítě schopno komunikace a hrát s vámi různé hry, jako je slovní fotbal, kolik červených aut uvidíš, máte to snadnější. Mnohem horší je to s úplně malými dětmi. O tom jak zabavit naše nejmenší bude dnešní článek. Naplánujte si předem trasu Při delším cestování je vhodné naplánovat cestu tak, abychom mohli dělat přestávky. Naštěstí kolem cesty existují větší čerpací stanice, kde mají přebalovací pulty, můžete se projít, osvěžit a chvíli oddychnout. Malá změna rozptýlí nejen vás, ale i vaše dítě. Prvním krokem tedy je pořádně naplánovat trasu a přestávky. V případě, že pojedete autobusem, vlakem nebo dokonce poletíte, tento krok samozřejmě přeskočíte. Zjistěte si přepravní podmínky Jestliže budete cestovat jiným způsobem, je vhodné znát své možnosti. Jak a kde přebalit dítě. Kolik prostoru budu mít k dispozici, zda je možné využít vlastní autosedačku a jiné podrobnosti. Na cestu sebou vezměte hračky, které dítě zabaví. Pomoci může i uklidňující hudba, kterou má rádo, pokud již dokáže sledovat pohádky – nezapomeňte na ně. Malé děti zabaví i lízátko Malým dětem přibalte deku, aby byl jejich spánek příjemný, polštářek a oblíbené plyšové zvířátko, budou tak klidnější. Zabavit malé dítko může i obyčejné lízátko, lahvička s pitím a žužlání nějakého jídla (křupky, rohlík). Na tyto věci jsou mrňouskové nenároční a jeho pozornost přitáhnou i obyčejné klíče, zkrátka to, co máte zrovna po ruce. S přepravou jídla až tak velký problém není, ale tekutiny do letadla pouze v uzavíratelných nádobách. Je vhodné mít sebou vlhčené utěrky na utření pusinky a ručiček. Přiberte i barevné knížečky s říkankami, omyvatelné hračky, náhradní dudlíky. Příspěvek Jak zabavit malé dítě při cestování pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
14.08.2015 08:25 |

podobné články

Štědrý den požehnaný i hororový

 
Dnes se snažíme, aby Štědrý den co nejvíc připomínal kýčovitou idylu, naši předkové ovšem takhle změkčilí nebyli a nebáli se ani pochmurných věšteb. Chcete se celý rok užírat strachy, že umřete? Zdá se, že na vsích to byla oblíbená kratochvíle.
22.12.2014 10:15 |

podobné články

Přivezli si domů zdravé dítě, ale po měsíci jim lékaři řekli: Váš syn je holka!

 
Nadšení z toho, že konečně mají vytouženého syna, vystřídal šok. Manželům Hiscockovým z Jihoafrické republiky totiž lékaři měsíc po porodu sdělili, že jejich chlapec je ve skutečnosti dívka. Trpí totiž ojedinělou hormonální poruchou. Z kluka Kennyho se tak přes noc stala holka McKenzi.
20.01.2011 08:10 |

podobné články

Maminka Erika, který trpí smrtelnou nemocí: Řekli, že ho přežiju

 
„Když mi řekli, že se můj syn dožije 32 let, tak jsem se složila. Musela jsem brát antidepresiva,“ začíná vyprávět svůj příběh Iveta Jacynová (26), maminka Erička (3). Chlapec trpí cystickou fibrózou…
23.08.2015 08:25 |

podobné články

Krása naštvaný z metanolu: V Čechách umřete dřív, než se dovoláte pomoci

 
Za nynější situací v zemi s dvěma desítkami mrtvých po požití závadného alkoholu lze vidět selhání státní správy. Veřejnost i média by se proto podle Václava Krásy, předsedy Národní rady osob se zdravotním postižením, měly ptát, kdo je za to politicky zodpovědný a co dělaly orgány státu. Jen zodpovězení těchto otázek může zabránit zopakování podobné tragédie.
17.09.2012 14:15 |

podobné články

Krása naštvaný z metanolu: V Čechách umřete dřív, než se dovoláte pomoci

 
Za nynější situací v zemi s dvěma desítkami mrtvých po požití závadného alkoholu lze vidět selhání státní správy. Veřejnost i média by se proto podle Václava Krásy, předsedy Národní rady osob se zdravotním postižením, měly ptát, kdo je za to politicky zodpovědný a co dělaly orgány státu. Jen zodpovězení těchto otázek může zabránit zopakování podobné tragédie.
17.09.2012 14:20 |

podobné články

Lékaři řekli Victorii Beckham: Chceš dítě? Musíš ztloustnout!

 
Victoria Beckham se netají tím, že si vždycky přála ke svým třem synům ještě holčičku. Jenže loni se s manželem Davidem Beckhamem pokoušeli znova počít dítě a ono nic. Ne, že by byl fotbalista zrovna neplodný, má nakonec tři zdravé syny Brooklyna, Romea a Cruze, ale problém je na straně Victorie . Lékaři jí oznámili, že její extrémní dieta se s těhotenstvím neslučuje. A jediným řešením je přibrat.
04.04.2010 09:00 |

podobné články

Osobnosti: David Beckham (1005 článků) , Victoria Beckham (768 článků)

Porodila, i když jí lékaři řekli, že není v jiném stavu

 
Anita Arora (46)z Londýna žila několik měsíců v přesvědčení, že je těhotná. Lékaři ji však opakovaně ujišťovali, že jen prochází menopauzou. Vše málem skončilo tragicky, doktoři se totiž fatálně mýlili. Žena skutečně čekala dítě a jen komplikovaná operace zachránila její dítě před smrtí.
01.02.2011 00:20 |

podobné články

Lékaři řekli, že je dívka (14 měs.) mrtvá: Matka vrátila polibkem dceři život!

 
Mateřská láska dokáže skutečné zázraky. Lékaři řekli mamince 14měsíční holčičky smutnou zprávu: "Vaši dceru udržují při životě jen přístroje. Není šance, že se její stav zlepší." Rozhodli se neprodlužovat utrpení a odpojit ji. V okamžiku, kdy matka dívence dala poslední sbohem a políbila ji na čelo, začala sama dýchat.
21.07.2012 20:10 |

podobné články

"Umíráte," řekli lékaři mamince několik týdnů před porodem. Teď má poslední přání. Stihne si ho splnit?

 
Několik týdnů před porodem prvního dítěte řekli lékaři Annie Marston, že má agresivní rakovinu děložního čípku a umírá. Narodil se jí zdravý syn a zbylo jí tak poslední nesplněné přání - chce si vzít svého dlouholetého přítele Scotta Bentona za manžela. Stihne to?
13.07.2015 17:47 |

podobné články

Lékaři jí řekli, že nikdy nezhubne a zůstane bezdětná: Ona změnila dvě věci! Dnes váží půlku a má dvě krásné děti!

 
Lékaři nad dnes třicetiletou Cassie Hurley lámali hůl. Mladá žena má problémy se štítnou žlázou, kvůli kterým byla vždycky obézní, a k tomu všemu jí také diagnostikovali syndrom polycystických ovarií. To znamená, že měla problémy s ovulací a téměř nemenstruovala. Cassie chtěla víc než co jiného založit rodinu, ale doktoři řekli, že to nikdy nebude možné.
18.08.2016 23:05 |

podobné články

ŠPATNÁ DIAGNÓZA: Ženě s deformací tváře lékaři řekli, že má rakovinu. Na operačním sále je čekal šok!

 
Další díl oblíbeného pořadu Botched By Nature přinesl dojemný příběh pacientky Starriny. Ta měla zdeformovanou část tváře a musela na operaci. Lékaři jí řekli, že má rakovinu, jenže všechno bylo úplně jinak!
12.10.2016 18:45 |

podobné články