Článek

V ústavu pro studium totality začíná platit nový organizační řád, kvůli němu se z něj propouštělo

 
V Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) začne ode dneška platit nový organizační řád, který kritizovali někteří odboráři. S ním souviselo i propouštění, které mělo původně zasáhnout zhruba pětinu z celkového počtu zaměstnanců. Podle mluvčího ústavu Pavla Ryjáčka nakonec skončilo k 31. březnu jedenáct lidí a o hromadné propouštění nešlo.
01.04.2015 07:01 |

podobné články

Podobné články

V Ústavu pro studium totality se bude propouštět. Skončí skoro pětina lidí

 
V Ústavu pro studium totalitních režimů se bude propouštět. Změny se mají týkat především odboru digitalizace, jedno z jeho oddělení má zcela zaniknout. Příští rok v březnu tak v ústavu skončí zhruba dvacítka zaměstnanců, což je téměř pětina ze současného počtu pracovníků. Vyplývá to z dopisu, který v pondělí poslal odborovým organizacím nový ředitel ústavu Zdeněk Hazdra a který má ČTK k dispozici. O propouštění je informoval v rámci plánovaného nového organizačního řádu. Zeštíhlit se má také řízení ústavu.
24.10.2014 17:30 |

podobné články

Pod šéfem ústavu pro studium totality Hermanem se třese křeslo

 
Situace v Ústavu pro studium totalitních režimů není dobrá, napětí mezi Radou ústavu a jeho vedením roste. „Nedůvěra mezi radou a vedením ústavu tak sílí, že si nedovedu představit, že dokážeme spolu koexistovat, a je možné, že vše vyvrcholí tím, že bude odvolán ředitel Daniel Herman,“ řekl Právu člen Rady ÚSTR Lukáš Jelínek.
26.03.2013 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (1053 článků)

Šéfem ústavu pro studium totality se stal Zdeněk Hazdra

 
Novým ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) se stal nynější náměstek ústavu Zdeněk Hazdra. Šestičlenná rada ústavu se rozhodovala mezi ním a francouzskou historičkou Muriel Blaiveovou, která do posledního kola také postoupila.
16.04.2014 19:50 |

podobné články

V ústavu pro studium totality se dnes volí nová vědecká rada

 
V Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) se dnes bude na neveřejném jednání volit nová vědecká rada. Jde o odborný poradní orgán ředitele. Nový šéf ústavu Zdeněk Hazdra navrhuje 12 kandidátů, jde o tuzemské i zahraniční odborníky.
26.08.2014 06:15 |

podobné články

Žáček končí, v čele Ústavu pro studium totalitních režimů ho nahradí Pernes

 
Novým ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů bude historik Jiří Pernes (61). Ten je i člen vědecké rady ústavu a působí též v Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd. Nahradí dosavadního šéfa Pavla Žáčka. Ve středu o tom rozhodla o tom rada ústavu.
17.02.2010 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nový (387 článků) , Jiří Žáček (54 článků)

V radě ústavu pro studium totality bude zasedat i kardinál Vlk

 
Do vědecké rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) byl zvolen kardinál Miloslav Vlk, nedostal se do ní naopak bývalý ředitel ústavu Pavel Žáček, ani bývalý člen rady a někdejší velvyslanec Jiří Gruša. Radní ÚSTR zvolili nové členy vědecké rady na návrh nového ředitele instituce Daniela Hermana.
15.09.2010 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Gruša (15 článků) , Jiří Žáček (54 článků)

Novým ředitelem ústavu pro studium totality je Hazdra

 
Současný náměstek Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Zdeněk Hazdra se stal ve středu jeho novým ředitelem. Ve třetím kole konkurzu získal více hlasů než francouzská historička Blaiveová. Informaci Právu sdělil důvěryhodný zdroj a potvrdila ji předsedkyně ústavu Emilie Benešová.
16.04.2014 18:55 |

podobné články

Šéfem ústavu pro studium totality se stal jeho nynější náměstek Hazdra

 
Novým ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) se dnes stal nynější náměstek ústavu Zdeněk Hazdra. Ve třetím kole konkurzu získal nadpoloviční většinu hlasů.
16.04.2014 23:05 |

podobné články

Ústav pro studium totality čelí hrozbě ztráty peněz na výzkum. Možná přijde až o 15 miliónů

 
Rozpočet na výzkum v Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) se podle odborářů ústavu má snížit o zhruba 15 milionů korun. Zaměstnanci se obávají, že to může negativně poznamenat odbornou, vzdělávací i vědeckou činnost instituce, uvedli dnes zástupci odborových organizací ústavu na tiskové konferenci. Úkolem ÚSTR je nestranným způsobem zkoumat dobu nesvobody, tedy komunismus a nacismus.
15.07.2014 19:40 |

podobné články

Nový ředitel ústavu pro studium totality Herman se ujímá funkce

 
Funkce se ujímá nový ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Daniel Herman, někdejší mluvčí České biskupské konference a bývalý kněz.
16.08.2010 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (1053 článků)

Ústav pro studium totality má novou vědeckou radu

 
Hlavní rada Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) v úterý schválila všech jedenáct kandidátů do nové vědecké rady, které jako do svého poradního orgánu navrhl nový šéf ústavu Zdeněk Hazdra. Má tak šest českých a pět zahraničních odborníků. Jsou mezi nimi historici, politologové i další zástupci společensko-vědních disciplín, pět žen a šest mužů.
26.08.2014 23:05 |

podobné články

Senát bude řešit situaci v ústavu pro studium totalit

 
Situace v Ústavu pro studium totalitních režimů se dnes opět bude řešit v Senátu, který volí členy jeho rady. Senátoři si na veřejné slyšení přizvali jak členy vedení ústavu, tak kritiky jeho současného chodu. Odložili kvůli tomu projednávání výroční zprávy o činnosti ústavu v loňském roce i debatu o směřování této instituce.
03.06.2014 06:05 |

podobné články

Zemanův favorit Srp narazil v Senátu. Byl v KSČ, do ústavu pro studium totality nemůže

 
Dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp nesplňuje podmínky pro to, aby mohl být členem rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Usnesla se na tom senátní volební komise na úterním veřejném zasedání. Srpa do rady nominoval prezident Miloš Zeman, konečné rozhodnutí je v rukou Senátu.
08.08.2017 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20493 článků)

Ústav pro studium totality má vést někdejší mluvčí biskupské konference

 
Novým ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) by měl být dle informací ČTK někdejší mluvčí České biskupské konference Daniel Herman. Ten nahradí dočasného šéfa ústavu Zdeňka Hazdru.
12.08.2010 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (1053 článků)

Nečas: ČSSD chce z ústavu pro studium totality udělat ústav marxismu-leninismu

 
Premiér Petr Nečas uvedl ve středu po jednání vlády, že se sociální demokraté snaží svými aktivitami v Senátu změnit Ústav pro studium totalitních režimů (ÚSTR) v ústav marxismu-leninismu. Senát, v němž má nyní většinu ČSSD, jmenuje radu tohoto ústavu. Vláda tvrdí, že se opozice pokouší jmenováním některých členů rady paralyzovat ústav a změnit interpretaci totalitní minulosti.
10.04.2013 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9261 článků)

Průšvih. Podivné kšefty. Herman podporoval marxistické teroristy Lidoví mudžahedíni, za komunismu jezdil na Západ. Dokumentarista hovoří o 10 letech ústavu pro studium totality

 
ROZHOVOR Bývalý dokumentarista na Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu a badatel v oblasti moderní historie Adam Kretschmer hovoří o svých postřezích o fungování Ústavu pro studium totalitních režimů a ÚDV. „Teprve po jeho odchodu se ukázalo, že v období, kdy vedl ÚSTR, podporoval marxistickou teroristickou organizaci ‚Lidoví mudžahedíni‘ (MEK), se kterou se již znal od roku 2009,“ říká Kretschmer a dodává, že Herman „ještě za bohosloveckých studií měl možnost vyjíždět na Západ“.
30.06.2017 19:45 |

podobné články

Celý (KDU-ČSL): Zvyšujeme kvalitu poskytovaných služeb pro seniory a osoby se zdravotním postižením

 
Rada Jihomoravského kraje schválila tento týden projekt „Gerontologické a organizační supervize II“ – jde o odbornou podporu a organizační supervizi v zařízeních pro seniory a osoby se zdravotním postižením, které zřizuje Jihomoravský kraj. Vše navazuje na úspěšný projekt „Zajištění gerontologické a organizační supervize v zařízeních pro seniory zřizovaných Jihomoravským krajem“, který realizuje odbor sociálních věcí již od roku 2010.
16.01.2016 14:20 |

podobné články

Z ústavu pro studium totalit na protest odešel renomovaný historik Prečan

 
Uznávaný historik Vilém Prečan opustil vědeckou radu Ústavu pro studium totalitních režimů. Ve čtvrtek odeslal rezignační dopis novému řediteli ústavu Danieli Hermanovi. Prečanovi se nelíbí, že Herman povolal zpět dva vysoké úředníky, kteří v ústavu pracovali za prvního ředitele Pavla Žáčka. Jde o ekonomického náměstka René Schreiera a bývalého šéfa kanceláře Patrika Košického.
19.08.2010 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Patrik Herman (3 články)

Policie ČR: Nová organizační struktura NCOZ

 
V uplynulých dnech byla schválena nová organizační struktura Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), která bude účinná od 1. ledna 2017. Tato organizační struktura je konečným návrhem organizace a řízení NCOZ, která byla avizována již v červnu tohoto roku, kdy byl vznik „národní centrály“ oznámen.
28.12.2016 17:50 |

podobné články