Článek

V USA si posvítili na financování kampaní prezidentských kandidátů. Někteří na tom nejsou vůbec dobře

 
Šest republikánských kandidátů na amerického prezidenta ve volbách v roce 2016 se blíží finanční krizi a lze očekávat, že někteří z nich budou muset kvůli nedostatku prostředků opustit pole uchazečů. Napsala to dnes agentura Reuters.
17.10.2015 10:11 |

podobné články

Podobné články

Financování kampaní republikánských kandidátů na prezidenta USA. Analytici zjistili, že Donald Trump...

 
Firma Kingmakers, která se zabývá politickým marketingem, se blíže podívala na hospodaření republikánských kandidátů na prezidenta USA. A pro mnohé může být výsledek jejich analýzy šokující. Donald Trump, který mimo jiné uhájil svoji nominaci, a půjde tak do boje o nejvyšší funkci USA, je totiž nejvíce efektivní ze všech kandidátů.
05.05.2016 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (2453 článků)

Výbor není schopen posoudit účetnictví kampaní, chce audity

 
Financování kampaní kandidátů na prezidenta by měla prověřit auditorská firma. Uvedl to dnes senátní mandátový a imunitní výbor. Výbor podle usnesení není schopen sám posoudit, zda financování kampaní bylo podle ustanovení zákona, které nařizuje vést o něm účetnictví v plném rozsahu podle příslušné normy.
28.02.2013 17:25 |

podobné články

Švejnar o prezidentské volbě: Dokázal bych vyhrát, ale je v tom moc peněz

 
Jan Švejnar se dlouhé měsíce držel na špici preferenčních žebříčků prezidentských kandidátů, ačkoliv neoznámil zájem kandidovat. Nedávno definitivně řekl, že o hradní soutěž nemá zájem a chce se dále věnovat akademické činnosti. Jako hlavní důvod v rozhovoru uvedl to, že nebyl schopen zajistit financování kampaně. A na základě této zkušenosti má prý pochybnosti o finančních zdrojích kampaní ostatních kandidátů.
22.09.2012 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Švejnar (289 článků)

Senát o kontrole prezidentských účtů: Nestačíme na to, sami podvody neodhalíme

 
Do konce března má senátní výbor dostat od volebních týmů prezidentských kandidátů veškeré podklady, aby zkontroloval financování kampaní. Už teď ale zákonodárci hlásí, že sami nemají šanci objevit nepravosti a bude potřeba zaplatit externího auditora.
28.02.2013 17:15 |

podobné články

Nejvíce nejasností u financování kampaní je u zemanovců a Úsvitu

 
Nejvíce tajemství obestírá financování kampaní SPOZ a Úsvitu přímé demokracie Tomia Okamury. Vyplývá to z pozorování nevládní organizace Transparency International (TI), podle jejíž kritérií pro otevřenost financování obě strany propadly.
02.10.2013 12:05 |

podobné články

Transparency International: Ochota stran zveřejňovat informace o financování kampaní je minimální

 
Chybějící pravidla pro kontrolu financování politických stran jsou hlavním důvodem, proč se Transparency International a sdružení Naši politici rozhodly monitorovat financování volebních kampaní i v nadcházejících, sněmovních volbách.
02.10.2013 13:50 |

podobné články

Podle protikorupční organizace není financování komunálních kampaní moc průhledné

 
Průhlednost financování komunálních volebních kampaní trpí velkou řadou nedostatků a zdá se, že náklady na ně jsou výrazně vyšší, než strany vykazují. Na základě monitorování kampaní v osmi největších českých městech to tvrdí organizace Transparency International (TI). Občané jí nahlásili také zhruba 30 podezření na volební podvody a nekalosti, které TI v současnosti prověřuje, oznámili její představitelé na tiskové konferenci.
24.09.2014 13:30 |

podobné články

Policisté si na Pardubicku v rámci DBA posvítili na cyklisty

 
Během cesty do práce nebo do školy jste se poblíž cyklostezek i na rušných ulicích mohli včera potkat s policejními hlídkami. Na cyklisty i chodce si totiž posvítili kolegové z dopravní i pořádkové policie v Pardubickém kraji. Od brzkých ranních hodin až do večera se konala dopravně bezpečnostní akce, zaměřená hlavně na cyklisty a technické vybavení jejich jízdních kol. Ještě za tmy jsme kontrolovali řádné osvětlení a během dne předepsanou výbavu těchto dopravních prostředků. Policisté neopomenuli ani na chodce, zejména správné přecházení vozovky a další dodržování pravidel silničního provozu.
09.11.2014 11:55 |

podobné články

Senát dostal účetnictví jen od dvou prezidentských adeptů

 
Senátní mandátový a imunitní výbor měl v úterý k dispozici zatím jen od dvou prezidentských kandidátů vyúčtování jejich volební kampaně. Ostatní je musí dodat do soboty 30. března. Výbor má podle zákona o prezidentských volbách dostat účetnictví ke kontrole do dvou měsíců od vyhlášení výsledků voleb.
26.03.2013 16:11 |

podobné články

Strážci transparentnosti si posvítili na předvolební kampaně. A hned nachytali primátora Hudečka

 
Transparency International (TI) spustila monitoring předvolebních kampaní k senátním a komunálním volbám. Sledovat bude transparentnost kampaní v osmi největších městech České republiky a ve 27 senátních obvodech. Na webu organizace bude možné také nahlašovat volební podvody.
22.08.2014 17:50 |

podobné články

Šéf Senátu Štěch převzal od Kubiceho výsledky prezidentských voleb

 
Předseda horní komory parlamentu Milan Štěch převzal v úterý od ministra vnitra Jana Kubiceho, předsedy Státní volební komise, výsledky voleb hlavy státu. Při té příležitosti uvedl, že senátní mandátový a imunitní výbor nebude moci vyvodit určité závěry z informací o financování kampaně prezidentských kandidátů. Pouze je zkontroluje a zveřejní výsledky.
12.02.2013 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (537 článků) , Jan Kubice (678 článků)

Švejnar vypadl z výběru prezidentských kandidátů ČSSD

 
Ekonom Jan Švejnar vypadl z výběru kandidátů sociální demokracie pro přímou volbu prezidenta. Lidovému domu tak zůstal ve hře jen místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier. Švejnar ve středu oznámil, že se nadále nezúčastní prezidentských debat pořádaných sociální demokracií.
09.05.2012 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Švejnar (289 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Senát chce zakázat reklamu prezidentských kandidátů v soukromých médiích

 
Zákaz politické propagace v komerčních médiích se asi bude nově týkat i prezidentských kandidátů. Důvodem je zavedení přímé volby hlavy státu. Změnu má přinést senátorská novela zákona o rozhlasovém a televizním vysílání, kterou v úterý doporučil horní komoře schválit její ústavně-právní výbor, informuje ČTK.
15.05.2012 12:25 |

podobné články

Sobotka (ČSSD) si utahuje ze starších prezidentských kandidátů

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka si dělá legraci z vyššího věku některých prezidentských kandidátů. Vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM) se proti tomu ohradila.
04.08.2012 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8227 článků) , Karolína Peake (1599 článků)

Další průzkum prezidentských kandidátů favorizuje Fischera, Zemana a Dienstbiera

 
I další z průzkumů popularity prezidentských kandidátů potvrzuje, že nejsilnější pozici má u voličů nezávislý kandidát Jan Fischer, jemuž by podle průzkumu agentury STEM dalo v prvním kole hlas 29,8 procenta voličů. Na druhém místě se umístil kandidát SPOZ Miloš Zeman, jemuž by dalo hlas 16,5 procenta.
15.10.2012 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1730 článků) , Miloš Zeman (16404 článků)

Strach prezidentských kandidátů! Třem z nich hrozí vyškrtnutí z voleb

 
Chybovost podpisů na prezidentských peticích může snížit počet oficiálních kandidátů z jedenácti na osm. Kdo v boji o Hrad vypadne?
19.11.2012 17:20 |

podobné články

SLEDUJTE ŽIVĚ: Debata prezidentských kandidátů

 
Pět prezidentských kandidátů bude od 17 hodin diskutovat nad hlavním tématem "Co mohou podnikatelé očekávat od příštího prezidenta republiky?".
20.11.2012 17:05 |

podobné články

Matematik zhodnotil šance prezidentských kandidátů na vítězství. Jak si vede Zeman?

 
Matematik, statistik a demograf Michal Škop je jedním ze zakladatelů projektu Kohovolit.eu, který pracuje s tvrdými daty a po jejich vyhodnocení občanům ve volebních kalkulačkách radí, komu by mohli dát svůj hlas, pokud považují za důležité ty a ty předvolební sliby a ta a ta fakta. Tentokrát Škop uveřejnil graf, který shrnuje naděje prezidentských kandidátů na zvolení. Kdyby se na tento graf Miloš Zeman podíval, měl by zřejmě velkou radost.
21.03.2017 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16404 článků)

Podpisy kačerů, goril a Pepků mohou stát hlavu osm prezidentských kandidátů!

 
Ačkoliv ministerstvo vnitra mlží o neplatných podpisech občanů na listinách kandidátů na post prezidenta republiky s tím, že výsledky kontroly sdělí až 23. listopadu, podle informací idnes.cz už proběhlo první kolo kontrol. A to je pro osm z jedenácti kandidátů naprosto zničující!
16.11.2012 10:40 |

podobné články