Článek

V USA se našly stradivárky: 35 let po jejich krádeži

 
V New Yorku se po 35 letech našly ukradené stradivárky. Housle vyrobené v roce 1734 byly navráceny svému právoplatnému majiteli, informoval dnes americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Nástroj dříve patřil už zesnulému houslistovi Romanu Totenbergovi, jemuž jej někdo ukradl z šatny.
06.08.2015 23:25 |

podobné články

Podobné články

Našly se stradivárky odcizené před 35 lety

 
Vzácné stradivárky, které před 35 lety odcizili slavnému polsko-americkému houslistovi Romanu Totenbergovi, byly ve čtvrtek formálně vráceny jeho třem dcerám. Sám Totenberg se jejich navrácení nedožil, zemřel totiž v roce 2012 ve věku 101 let.
07.08.2015 11:31 |

podobné články

Pro oběti tsunami vydražil stradivárky. Za 16 milionů dolarů

 
Vzácné stradivárky pocházející z roku 1721, které patřily vnučce slavného anglického básníka Lorda Byrona, byly v pondělí prodány v dražbě za rekordních 15,9 milionu dolarů. Peníze půjdou na pomoc obětem zemětřesení a cunami, které zasáhlo v březnu Japonsko.
23.06.2011 09:20 |

podobné články

Za stradivárky zloději chtěli tři tisíce, prodaly se za 45 miliónů

 
Ve středu se v Londýně v aukci prodaly stradivárky používané jihokorejskou houslistkou Kym Min-Jinovou za 1,38 miliónu liber (45 miliónů korun). Vzácné housle ukradli umělkyni před třemi lety zloději, kteří se je v jeden moment snažili prodat za pouhých sto liber (3300 Kč). Policie je v létě letošního roku vypátrala a nástroj vrátila původní majitelce. Ta si za ně ale mezitím našla náhradu a rozhodla se je prodat.
19.12.2013 18:17 |

podobné články

Vzácné housle z roku 1715 za 120 milionů se našly! Kde?

 
Před týdnem z toho byl pořádný poprask. Houslistovi totiž někdo ukradl nesmírně vzácné, tři sta let staré stradivárky, jejichž hodnota se pohybuje okolo 120 milionů korun. Policisté je ale našli, přečtěte si kde.
07.02.2014 07:05 |

podobné články

Berounští kriminalisté objasnili sérii krádeží nákladních vozidel

 
Na území berounského okresu došlo v roce 2013 ke krádeži nákladního automobilu Daweoo Avia v hodnotě přes půl milionu korun. Kriminalistům se v průběhu vyšetřování podařilo natipovat dva podezřelé, u kterých předpokládali, že celou věc mají na svědomí. Jeden z podezřelých byl již v minulosti za obdobnou trestnou činnost odsouzen. Díky využití operativně pátracích prostředků se podařilo zjistit, že tito dva muži ve sledované době odcizili další tři nákladní vozidla a jejich spolupachatelé byli další dvě osoby. Kromě krádeží vozidel páchala tato skupina majetkovou trestnou činnost zasahující i mimo okres Beroun, ale také trestnou činnost související s drogovou scénou. Tito pachatelé obchodovali s drogou pervitin, kterým zásobovali narkomany.
14.02.2014 17:05 |

podobné články

Policie vylovila z Vltavy ukradený trezor ze supermarketu

 
Pražská policie dnes objevila dva z trezorů odcizených při nedávné sérii krádeží v supermarketech. S pomocí hasičů je vytáhla z Vltavy u Rašínova nábřeží, řekla mluvčí pražských policistů Jana Rösslerová. Z krádeží jsou podezřelí tři muži, které policie zadržela minulý týden. Údajně se dopustili více než dvaceti krádeží trezorů s penězi a způsobili při nich škodu asi 4,5 milionu korun. Hrozí jim až osmileté vězení. 
22.04.2013 12:05 |

podobné články

Hudebník přišel o tři sta let staré housle za 120 milionů korun!

 
Hudebník přišel asi o to nejcennější, co v životě držel v ruce. Zatím neznámý lupič mu ukradl housle. A jak tušíte, ne jen tak ledajaké. Byly to 300 let staré Stradivárky a jejich hodnota odhadem přesahuje 120 milionů korun.
30.01.2014 20:50 |

podobné články

Houslové virtuózce ukradli Stradivárky za 35 miliónů korun

 
Vzácné housle v hodnotě neuvěřitelných 35 miliónů korun odcizili zatím neznámí pachatelé jihokorejské houslistce Kym Min-Jinové na londýnském nádraží Euston. Její více než 300 let staré housle odcizili podle záběrů průmyslových kamer tři pachatelé okrádající nepozorné lidi na známém britském nádraží. Černý obal, ve kterém housle měla, obsahoval i dva cenné smyčce.
07.12.2010 12:55 |

podobné články

Cestující zapomněl ve vlaku stradivárky, objevily se ve ztrátách a nálezech

 
Housle od slavného italského mistra Antonia Stradivariho patří k těm nejlepším a také nejdražším nástrojům. Pokud tedy mají houslisté to štěstí, že na ně hrají, nebo je dokonce vlastní, opatrují je přinejmenším jako oko v hlavě. Přesto se tento pátek jednomu nešťastnému muzikantovi stalo, že je zapomněl ve vlaku, když vystupoval ve švýcarském Bernu.
31.07.2012 12:00 |

podobné články

Z laciných houslí učiní Stradivarky dřevokazná houba

 
Stačí svěřit dřevo laciných houslí dřevokazným houbám a mohou znít jako ty od Stradivariho.
11.09.2012 10:40 |

podobné články

Stradivárky nejsou o nic lepší než moderní housle, tvrdí vědci

 
Když se Antonio Giacomo Stradivari krátce před polovinou 17. století narodil, nikdo z jeho příbuzných, měšťanů z italského města Cremona, nemohl tušit, že jeho jméno přečká staletí. Postupně se vypracoval na nejlepšího houslového mistra své doby a, jak tvrdí řada odborníků, dost možná nejlepšího výrobce smyčcových nástrojů všech dob.
23.05.2017 22:20 |

podobné články

V sendvičích servírovaných na palubě letadla se našly jehly

 
Jehly na šití se našly v sendvičích servírovaných během čtyř letů americké letecké společnosti Delta Air Lines, která se nyní snaží zjistit, jak se do jídla dostaly. Jehly byly v krůtích sendvičích podávaných při letech z nizozemského Amsterdamu do USA, napsala dnes agentura AP.
17.07.2012 07:45 |

podobné články

Fenky, které zachránila dojemná fotografie, našly nový domov

 
Fenky Kala a Keira z Georgie v USA, které před pár měsíci zachránil snímek zachycující je v objetí, konečně našly nový stálý domov. Ujaly se jich dvě kamarádky z nedaleké Atlanty.
04.11.2015 12:45 |

podobné články

OBROVSKÁ TRAGÉDIE: Čtyři děti našly svoje rodiče mrtvé. "Jsou úplně studení," volaly na tísňovou linku

 
Co může být horšího, než když děti najdou svoje rodiče mrtvé. Když je totiž nevzbudili do školy, šly se podívat do ložnice, co se s nimi stalo. Jenže je našly ležet na zemi bez známek života. Zřejmě se předávkovali drogami a jejich děti teď budou mít trauma do konce života!
21.03.2017 12:25 |

podobné články

ÚS potvrdil trest za pokus o vraždu při krádeži v rodinném domku

 
Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost Radima Šebesty, jenž si za pokus o vraždu a porušování domovní svobody s konečnou platností odpyká 12 let ve vězení. Podle obžaloby pobodal předloni v září v obci na Novojičínsku majitele rodinného domu, který jej přistihl při krádeži.
25.08.2010 09:10 |

podobné články

Poustevník žil 27 let v lesích, na svědomí má prý přes tisíc krádeží

 
Sedmačtyřicetiletý Christopher Knight žil v lesích amerického státu Maine téměř tři dekády. Jeho život poustevníka by asi nikomu nevadil, kdyby nevyšlo najevo, že jej policie viní z více než tisíce krádeží jídla a dalších zásob. Zatčen byl minulý čtvrtek při pokusu o další krádež, uvedl server BBC.
11.04.2013 17:10 |

podobné články

Pátrání po Aničce: Tady se našly její věci!

 
Policie pokračuje v pátrání po zmizelé devítileté Aničce Janatkové. Její taška a láhev od pití byly nalezeny na pozemku, který je již několik let opuštěný a neudržovaný. Dostat se k pozemku není až tak těžké, branka u plotu se dá jednoduše vyndat z pantů. Blesk.cz se podařilo s kamerou proniknout až k malé dřevěné boudě, kde je hromada dlažebních kostek a také dřevěná deska. Právě zde se našly Aniččiny věci.
22.10.2010 16:55 |

podobné články

Negramotný Holovský po krádeži: Vyhrožuje Zvěřinovi a finalistce Miss!

 
NeVyVolený Dan Holovský (28) má po skandální krádeži z ostudy kabát, což mu nebrání kopat kolem sebe jako malé dítě.
08.12.2009 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Holovský (15 článků)

Dara Rolins prozradila pravdu o krádeži auta za dva milióny

 
Zpěvačku Daru Rolins rozzuřily spekulace, že krádež jejího luxusního vozu Audi za dva milióny korun byla jen dobře promyšlená reklama na firmu, která jí poskytuje službu vyhledávání vozu a která také informace o krádeži do médií pustila. "Pěkná blbost. Nechápu, kdo takové nesmysly šíří," řekla Novinkám zpěvačka.
20.12.2009 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2147 článků)