Článek

V Sokolovské uhelné unikla kyselina chlorovodíková: Na místě jsou hasiči i chemická jednotka

 
Hasiči dnes od časného rána zasahují u úniku kyseliny chlorovodíkové v areálu Sokolovské uhelné ve Vřesové na Sokolovsku. Kyselina unikla ze zásobníku, ale nešíří se mimo areál, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.
15.02.2016 09:05 |

podobné články

Podobné články

Z havarovaného auta unikla kyselina

 
Nákladní auto se převrátila na bok a unikla z něj kyselina chlorovodíková. Na místě zasahuje protichemická jednotka.
07.06.2010 11:05 |

podobné články

Silnici na Prostějovsku uzavřeli hasiči kvůli úniku kyseliny chlorovodíkové

 
Na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje bylo oznámeno, že na silnici 150 z Prostějova do Mostkovic unikla kyselina chlorovodíková z kontejneru, který se převážel na nákladním vozidle.
28.10.2014 03:05 |

podobné články

Z cisterny unikla kyselina dusičná a zamořila půdu

 
V Otradovicích na Mladoboleslavsku ve čtvrtek unikla z odstavené cisterny nebezpečná kyselina dusičná a kontaminovala půdu. Hasiči se snaží zabránit dalšímu úniku a zkrápějí žlutý mrak.
17.03.2011 13:05 |

podobné články

V areálu Sokolovské uhelné ve Vřesové unikají tuny čpavku

 
V areálu Sokolovské uhelné ve Vřesové na Sokolovsku uniká už několik hodin z poškozené cisterny toxický čpavek. Z nádrže se zatím dostaly asi dvě tuny látky, v nádrži má být celkem kolem 29 tun.
04.07.2010 10:45 |

podobné články

Elektrárna Tisová nově patří Sokolovské uhelné

 
K 2. lednu došlo k převodu akcí společnosti Elektrárna Tisová, a.s. ze společnosti ČEZ, a.s. na Sokolovskou uhelnou. Došlo tak k naplnění dohody uzavřené loni v říjnu. Předmětem dohody je uzavření nové smlouvy na dodávku sokolovského hnědého uhlí a prodej elektrárny Tisová ze Skupiny ČEZ do rukou Sokolovské uhelné. Spolu s tímto se obě strany zavázaly učinit kroky k ukončení všech běžících soudních procesů a nadále nevznášet další nároky.
03.01.2017 08:35 |

podobné články

Dva muže poranila kyselina dusičná, jeden je vážně poleptaný

 
Dva muže ve středu odpoledne v areálu potravinářských firem v Ostravě-Martinově zranila kyselina dusičná. Jeden má podle záchranářů vážná zranění. Kyselina jej poleptala po těle.
23.02.2011 17:35 |

podobné články

Lékárníkům utekla kyselina. U vinohradské nemocnice zasahují chemici

 
Chemici od pražských hasičů zasahují v tuto chvíli v lékárně, která patři k nemocnici Královské Vinohrady u nebezpečné havárie. Lékárníkům totiž unikla kyselina, jejíž výpary ohrožují okolí. Dva lidé se měli nadýchat výparů, další byli evakuováni. Na místě jsou dvě družstva chemiků ze Strašnic,” potvrdila informace mluvčí hasičů Pavlína Adamcová.
29.08.2013 15:15 |

podobné články

VIDEO: Na D1 se převrhl kamion s kyselinou! Dálnice byla úplně uzavřená

 
Na 177. kilometru dálnice D1 se převrhla cisterna. Unikala z ní kyselina chlorovodíková. Dálnice byla uzavřena v obou směrech a tvořily se tam dlouhé několikakilometrové kolony. Před 19. hodinou se povedlo směr na Brno obnovit.
21.01.2014 16:30 |

podobné články

Výbuch v chemické laboratoři základky: Do nemocnice vrtulníkem!

 
Pokus s chemikáliemi nevyšel ženě (20) při předvádění ukázky žákům na základní škole Dobrovského v Lanškrouně. Při ukázce ji popálila kyselina chlorovodíková.
17.06.2017 12:15 |

podobné články

V garáži unikla kyselina! A popálila kluka!

 
Bolestivé zranění si z »klučičího průzkumu« vypáčené garáže odnesl chlapec (9) z Kolové na Karlovarsku. Se svým kamarádem objevil dvě sklenice s neznámou látkou,  pilníkem do jedné udělali díru a z láhve začala stříkat velmi silně koncentrovaná kyselina mravenčí! Kluk tak skončil s poleptanou nohou!
23.04.2011 12:15 |

podobné články

Zaměstnance překladiště popálila kyselina

 
Chemický poplach zažili zaměstnanci překladiště v německém Barlebenu. Uniklá kyselina popálila 18 lidí. Všichni skončili v nemocnici.
24.05.2012 17:00 |

podobné články

Z cisterny unikala KYSELINA DUSIČNÁ! Hasiči museli použít SPEIÁLNÍ OBLEKY!

 
Nebezpečná kyselina dusičná začala v noci na čtvrtek unikat přes ventil vlakové cisterny na nádraží ve Valašském Meziříčí. Agentuře Mediafax to oznámil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček s tím, že hasiči museli zasahovat ve speciálních oblecích.
11.08.2011 12:20 |

podobné články

Při požáru bytu v Sokolovské se zranilo několik lidí

 
V Sokolovské ulici v Praze 9 hořel dnes odpoledne byt ve čtvrtém patře domu. Při požáru se zranili tři lidé, zranění utrpěl i jeden ze zasahujících hasičů. Pět osob včetně jednoho dítěte museli hasiči evakuovat, řekla ČTK mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.
01.09.2015 16:15 |

podobné články

V centru Jihlavy vytékala z poškozené cisterny kyselina

 
V centru Jihlavy v úterý vytékala z poškozené cisterny kyselina. Hasiči v protichemických oblecích uniklou látku zlikvidovali a pak z cisterny přečerpali zbývající tekutinu.
22.06.2010 16:40 |

podobné články

Chemické těhotenství: co jste o něm možná nevěděla

 
Chemické těhotenství je noční můra všech těhotných žen. Jakmile se žena snaží o miminko, toužebně očekává ovulaci a následně si těsně před menstruací nebo neprodleně po ní udělá těhotenský test. K jejímu nadšení a obrovskému překvapení se na něm objeví vytoužené dvě čárky signalizující, že se početí skutečně povedlo. S radostí v hlase se objedná k doktorovi, kde ale po negativních testech z krve propadne zoufalství a neskutečnému zklamání. Ano, přesně tak se projevuje chemické těhotenství. Jestliže jste o tomto slovním spojení doposud neslyšela, nenechte si ujít dnešní článek, ve kterém se tomuto strašáku všech těhotných podíváme blíže na zoubek. Co je to chemické těhotenství? Chemické těhotenství je stav, kdy dojde k oplodnění vajíčka, které se ale neuhnízdí a dále se nevyvíjí. Obecně je to tak, že drtivá většina žen chemické těhotenství vůbec nezpozoruje, neboť se u nich projeví jako zpožděná menstruace, která je sice o něco silnější nežli obvykle, ale stále nijak zvlášť neznepokojující. Chemické těhotenství a těhotenský test Těhotenské testy fungují na principu těhotenského hormonu HCG, který už chemického těhotenství začne stoupat. Ženy snažící se o miminko, které testují již několik dní po ovulaci, proto na testu skutečně objeví chtěné dvě čárky, ovšem pokud jej o několik dní později zopakují, zjistí, že čárky nesílí. A to je první varovný příznak. Co způsobuje chemické těhotenství? Pídit se po příčinách chemického těhotenství by byl běh na hodně dlouhou trať a pravděpodobně s nejistým či dokonce vůbec žádným výsledkem. Odborníci se shodují, že se jedná o chromozomální abnormality plodu, či nedostatečnou kvalitu vajíčka nebo spermie. Jsou chemická těhotenství častější nežli dříve? Možná vás napadá otázka, že je chemické těhotenství výmyslem současné moderně pokročilé doby. Zvláště pak starší ročníky, které se s tímto pojmem za svých mladších let vůbec nesetkaly, zastávají názor, že jsou chemická těhotenství častější, nežli jak tomu bývalo dříve. Není to pravda.... Čtěte více Příspěvek Chemické těhotenství: co jste o něm možná nevěděla pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
17.12.2015 22:05 |

podobné články

V areálu sokolovské nemocnice vyroste gigantický parkovací dům za 70 milionů

 
V areálu sokolovské nemocnice se bude stavět parkovací dům za 70 milionů korun. Postaví ho Sokolovská uhelná a.s. (SUAS), která má sokolovskou nemocnici v pronájmu od kraje.
06.07.2014 14:45 |

podobné články

VAROVÁNÍ: V lahvích může být kyselina místo vody

 
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zahájila ve středu kontrolu, zda se do tržní sítě a ke spotřebitelům nedostala koncetrovaná sedmdesátiprocentní kyselina octová.
11.01.2012 18:55 |

podobné články

Žena se dotkla cizí tašky, poleptala ji kyselina!

 
Žena se vážně zranila v obchodě, když na sebe převrhla cizí tašku. Ruku jí poleptala kyselina, která ze zavazadla vytekla.
17.02.2012 18:25 |

podobné články

Myslíte, že je u nás počasí extrémní? Někde prší diamanty nebo kyselina!

 
Z pohledu počasí je každé místo na Zemi včetně Sahary nebo Antarktidy rájem oproti počasí, které panuje na ostatních planetách Sluneční soustavy. Podívejte se, kde z nebe padá kyselina, kde naopak diamanty a kde vás vítr zmrazí na kost.
14.11.2013 06:31 |

podobné články