V Rusku triumfoval Freund, Koudelka si dolétl pro 14. místo

Němec Severin Freund vyhrál závod v ruském Nižním Tagilu a upevnil si pozici lídra celkového pořadí Světového poháru ve skocích na lyžích. Z českých závodníků byl nejlepší Roman Koudelka, který se umístil na 14. místě. Bodovali také Jakub Janda, Lukáš Hlava a Jan Matura.
12.12.2015 18:35 |

Osobnosti: Jakub Janda (297 článků) , Roman Koudelka (121 článků) , Jan Matura (48 článků) , Lukáš Hlava (35 článků)

Jednokolový závod v Lillehameru vyhrál Freund, Koudelka byl osmý

Pouze jedno kolo měl závod skokanů na lyžích v norském Lillehameru, který byl kvůli silnému větru přeložen z velkého můstku na střední. Ze svého devatenáctého vítězství ve Světovém poháru se radoval Němec Severin Freund, Roman Koudelka skončil na dělené osmé příčce. Bodoval i sedmnáctý Jakub Janda.
05.12.2015 20:00 |

Osobnosti: Jakub Janda (297 článků) , Roman Koudelka (121 článků)

Ve Val di Fiemme bodovali tři čeští skokani. Nejlepší byl osmý Koudelka

Rakušan Gregor Schlierenzauer s obrovským náskokem triumfoval v závodě Světového poháru v italském zimním středisku Val di Fiemme. Druhý Němec Severin Freund za ním zaostal o více než patnáct bodů, Roman Koudelka nakonec obsadil konečné osmé místo.
04.02.2012 18:35 |

Osobnosti: Gregor Schlierenzauer (18 článků) , Roman Koudelka (121 článků)

Koudelka si v Trondheimu zlepšil chuť. Byl sedmý

Český skokan Roman Koudelka si po nejhorších výsledcích v sezóně v Lahti a Kuopiu vylepšil chuť v norském Trondheimu, kde si doskočil pro sedmé místo (126,5 a 128 metrů). Závod vyhrál Němec Severin Freund (135 a 139 metrů) a je tak v čele celkového pořadí Světového poháru. Koudelka je v průběžném pořadí pátý.
13.03.2015 10:15 |

Osobnosti: Roman Koudelka (121 článků)

Tři čeští letci na bodech, vyhrál suverénní Freund

Nepříznivými povětrnostními podmínkami poznamenaný závod v letech na lyžích v Bad Mittendorfu vyhrál Němec Severin Freund. Roman Koudelka obsadil desáté místo. Na bodovaném umístění skončili i další dva Češi Jan Matura a Antonín Hájek.
10.01.2015 17:36 |

Osobnosti: Antonín Hájek (14 článků) , Roman Koudelka (121 článků) , Jan Matura (48 článků) , Antonín Hájek (14 článků)

První závod Turné čtyř můstků vyhrál Freund, Češi až ve třetí desítce

Úvodní závod Turné čtyř můstků v německém Oberstdorfu ovládl domácí závodník Severin Freund. Z českých reprezentantů si vedl nejlépe Jakub Janda, který obsadil 22. příčku. O dvě místa za ním skončil jeho krajan Roman Koudelka.
29.12.2015 21:40 |

V Klingenthalu vyhrál Tande, Češi propadli

Úvodní závod světového poháru v německém Klingenthalu vyhrál norský skokan Daniel Andre Tande. Z českých závodníků se nejlépe umístil Jakub Janda, který si dolétl pro 19. místo. Roman Koudelka, který loni v Klingenthalu triumfoval, obsadil tentokrát až 23. příčku.
22.11.2015 19:01 |

Koudelka: Bylo to neskutečné, neuvěřitelné, fantastické

Český skokan na lyžích Roman Koudelka dosáhl obrovského úspěchu, když na harrachovském mamutím můstku dolétl pro třetí místo.
09.01.2011 19:55 |

Koudelka na letech v Oberstdorfu tentokrát bednu neatakoval, byl třináctý

Roman Koudelka si dolétl na mamutím můstku v Oberstdorfu pro 13. místo.
05.02.2011 18:40 |

Češi v Lillehammeru zaváleli: Koudelka byl čtvrtý, Janda devátý

Čeští skokani na lyžích mají za sebou nejlepší závod sezony. Roman Koudelka si v norském Lillehammeru dolétl pro čtvrté místo, veterán Jakub Janda skončil devátý. První vítězství v kariéře si připsal domácí skokan Kenneth Gangnes.
06.12.2015 18:10 |

NEČEKANÝ ÚSPĚCH: Skokan Koudelka si dolétl v Harrachově pro BRONZ

Český skokan na lyžích Roman Koudelka zazářil na domácí půdě, když v Harrachově skončil třetí. Závod vyhrál Thomas Morgenstern.
09.01.2011 16:45 |

Osobnosti: Thomas Morgenstern (25 článků) , Roman Koudelka (121 článků) , Wolfgang Loitzl (1 článek)

Skokan Koudelka by si rád dolétl ve Vikersundu pro rekord

Nejlepší současný český skokan na lyžích Roman Koudelka se před závody v letech v norském Vikersundu nechal slyšet, že by rád v Norsku zaútočil na svůj rekord.
10.02.2011 15:55 |

Koudelka páté místo neudržel, v Lahti skončil dvanáctý

1. Ammann, 2. Kofler, 3. Freund, ...12. Koudelka
13.03.2011 18:30 |

Ve Willingenu bodovali tři čeští skokani na lyžích, nejlepší byl čtrnáctý Koudelka

Závod Světového poháru skokanů na lyžích v německém Willingenu vyhrál domácí Severin Freund. Nejlepší z českých reprezentantů byl Roman Koudelka na 14. místě.
30.01.2011 18:35 |

Letec Koudelka má šanci na bednu. Po prvním dnu MS je šestý!

Skokan Roman Koudelka je díky nejdelšímu pokusu z druhého kola šestý v polovině mistrovství světa v letech na lyžích v Harrachově. V sobotu může na mamutím můstku na Čertově hoře útočit na medaile. V čele je po dvou dnešních kolech Němec Severin Freund.
14.03.2014 19:15 |

V Harrachově se kvůli větru nelétalo. Koudelka zůstal šestý

Třetí a čtvrté kolo dnešního individuálního závodu na mistrovství světa v letech na lyžích bylo v Harrachově zrušeno, platí výsledky z pátku. Mistrem světa je Němec Severin Freund, nejlepším Čechem byl na šestém místě Roman Koudelka, který v pátek předvedl vůbec nejdelší skok druhého kola 197 metrů.
15.03.2014 19:05 |

Skvělý Koudelka znovu na pódiu! Ve Willingenu skončil třetí

Posedmé v letošní sezoně Světového poháru stál skokan na lyžích Roman Koudelka na stupních vítězů. V německém Willingenu předvedl dva vydařené skoky, po kterých skončil třetí. Triumf slaví domácí Severin Freund.
01.02.2015 20:17 |

Němec Werner Freund (79): Svačí s vlky!

Kevin Kostner (58) s vlky tančí, ovšem Werner Freund (79) s nimi i svačí! Normálního smrtelníka by šelmy sežrali, tento Němec má ale mezi nimi stejný respekt jako ostatní členové smečky.
29.01.2013 05:05 |

Koudelka s Jandou se vešli do elitní dvacítky, v Ga-Pa triumfoval Nor Tande

Skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil sedmnácté místo ve druhém závodě Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu a vyrovnal své maximum z letošní sezony. O dvě místa za ním skončil další český reprezentant Jakub Janda. Závod vyhrál Nor Daniel Andre Tande.
01.01.2017 17:05 |

Šéf BIS Koudelka se chce otevřít veřejnosti a slibuje ochranu proti terorismu

Nový ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka ujišťuje, že pod jeho vedením udělá služba maximum pro ochranu před teroristickými útoky. Plánuje také přijímat nové lidi, komunikovat s veřejnost a vysvětlovat jí činnost BIS. Pozornost chce věnovat i mezinárodní spolupráci s jinými službami. Koudelka to napsal ve svém textu zveřejněném na webových stránkách BIS.
18.08.2016 13:15 |