Článek

V Rusku stáhli protifašistický komiks Maus. Kvůli svastice

 
Známý komiks Maus ověnčený Pulitzerovou cenou zmizel z regálů ruských knihkupců. Trnem v oku ruským úřadům byl hákový kříž na obálce knihy.
29.04.2015 09:51 |

podobné články

Podobné články

Italský tisk: Topolánek je Mickey Maus

 
Mirek Topolánek jako Mickey Maus? Italský tisk včera přirovnal českého expremiéra ke komiksové postavičce a doporučil své vládě, aby hanbaté příběhy z Berlusconiho vily prodala studiím Walta Disneyho a zbavila se tak dluhů.
02.06.2009 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2138 článků) , Walt Disney (83 článků)

Kája Saudek komiks Muriel a andělé neprodal, tvrdí jeho rodina

 
Kája Saudek prý komiks Muriel a andělé, zabavený v pátek policií, nikdy neprodal, nedaroval ani nedal do zástavy. Policie zabavila komiks na základě trestního oznámení v pražském Topičově salonu, kde mělo být dílo vystaveno a za několik dní vydraženo.
09.02.2014 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Saudek (88 článků)

Ruský barytonista nevystoupí v Bayreuthu kvůli vytetované svastice

 
Ruský barytonista Jevgenij Nikitin odřekl v sobotu účast na operním festivalu v bavorském Bayreuthu kvůli aféře s vytetovaným hákovým křížem. Německá televize tento týden přinesla snímky Nikitina hrajícího na bubny. Záběr ukázal, že Nikitin, který má potetované i celé ruce, má na hrudi tetování, které jen částečně překrývá vytetovanou svastiku.
22.07.2012 17:10 |

podobné články

VTÍPEK: Nevšední bludiště

 
Nedaleko německého města Utting vznikl labyrint na motivy dětského pořadu s názvem Die Sendung mit der Maus. Rozkládá se na rozloze tří hektarů.
22.06.2011 10:50 |

podobné články

Zemřel bývalý partyzán Jozef Nálepka

 
V pondělí po krátké nemoci zemřel ve věku 89 let protifašistický bojovník a někdejší československý diplomat Jozef Nálepka, bratr hrdiny SSSR kapitána Jána Nálepky. Právu to ve čtvrtek sdělila jeho dcera Tamara Kotvalová.
02.10.2014 16:05 |

podobné články

Věda může být i umění: Česko–německý tým dvou nadšenců oslnil svět robotem, který třídí kameny

 
Když se spojí technologie a umění, může vzniknout dílo, které je užitečné a dokáže okouzlit. To se povedlo dvojici Bartoníček a Maus. Jejich robot získal prestižní uznání mezi 3159 projekty z celého světa.
25.05.2016 18:10 |

podobné články

V kalendáři přibudou dva významné dny. Připomenou smutné události války

 
Seznam významných českých dnů se podle všeho rozroste o další dva. Budou připomínat vyhlazení terezínského tábora v Osvětimi-Březince a protifašistický odboj. Ve zrychleném čtení to schválila Sněmovna. Návrh ještě musí posoudit Senát a podepsat prezident.
25.04.2017 18:15 |

podobné články

Seriál s Koleníkem stáhli: Zákaz kvůli špíně v politice?

 
V Česku slovenská hvězda Ján Koleník (38) natáčí třetí řadu seriálu První republika, na Slovensku má ale úplně jiné starosti. Detektivní seriál Za sklem, kde hraje vyšetřovatele, totiž stáhli z vysílání. Otázka je, jaký to má důvod. Velmi živě se totiž opírá do politické situace na Slovensku, a to v současné krizi není právě vhodné.
11.03.2018 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Ján Koleník (55 článků)

Poslanci ČSSD stáhli některé návrhy na přesuny v rozpočtu

 
Poslanci ČSSD ve středu při jednání sněmovny o návrhu státního rozpočtu pro příští rok stáhli několik návrhů na přesuny peněz uvnitř hospodářského plánu - ovšem jen v řádu desítek milionů.
09.12.2009 15:50 |

podobné články

Lékaři stahují výpovědi, ne všechny ale nemocnice vezmou zpět

 
Někteří z 3830 nemocničních lékařů, kteří již podali výpověď, ji už první pracovní den v novém roce stáhli. „Původně dalo v Motole výpověď 55 lékařů, ale čtyři už ji stáhli a další o tom také uvažují, ale to ještě nemám na stole,“ řekl Právu v pondělí Miloslav Ludvík, ředitel Fakultní nemocnice Motol.
04.01.2011 04:45 |

podobné články

Zápasník s Hitlerem na hrudi v Praze bojovat nebude: Organizátoři akce ho stáhli

 
Vytetovaný portrét Adolfa Hitlera, hákový kříž a nápis Smrt židům. To je vizitka maďarského bojovníka Attily Petrovszkého, který měl vystoupit na turnaji bojových sportů. Vlna protestů proti jeho účasti však organizátory přesvědčila a neonacistu z turnaje stáhli.
16.05.2013 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (648 článků)

Sjezd zemanovců se asi uskuteční, bývalí členové stáhli návrh soudu

 
Bývalí členové středočeské Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ) stáhli návrh předběžného opatření, podle kterého Obvodní soud pro Prahu 1 zakázal konání mimořádného volebního sjezdu strany. Řekli to mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci a bývalý člen strany Jiří Vodička, který SPOZ zažaloval se třemi kolegy. Sobotní sjezd strany by se tak podle všeho měl uskutečnit.
27.03.2014 16:50 |

podobné články

Zemanovci se nejspíš volebního sjezdu dočkají. Vyloučení členové stáhli soudní návrh

 
Vypadá to, že Straně práv občanů - zemanovci (SPOZ) nic nebrání v pořádání sobotního volebního sjezdu. Exčlenové SPOZ stáhli návrh předběžného opatření, na základě kterého se měl mimořádný sjezd zrušit. Informaci potvrdila mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci a bývalý člen strany Jiří Vodička.
27.03.2014 19:00 |

podobné články

Ben Affleck & Jennifer Garner: Proč stáhli rozvod? Prý čekají 4. dítě!

 
Roční těžká krize je definitivně zažehnána, spekulace o tom, proč Ben Aflleck (43) a Jennifer Garner (44) stáhli žádost o rozvod, bují dál. Jedna z nich se objevila poté, co se Jennifer ukázala v šatech, pod nimiž se rýsuje cosi, co podezřele připomíná těhotenské bříško – a zámořská média mají jasno: Garner je počtvrté těhotná!
14.08.2016 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Ben Affleck (223 článků) , Jennifer Garner (90 článků)

Brno váhá s hazardem: Gambleři se raději už stáhli do černých heren s tajnými tlačítky!

 
Podsvětí v Brně potichu válčí s policajty. Kriminalisté ukončili stovkou razií provozování první vlny nelegálních heren v jihomoravské metropoli. Podsvětí s gamblery ovšem zareagovalo bleskově. Přesunuli se do utajených černých hráčských doupat! Magistrát chtěl hazard v Brně definitivně a plošně zakázat. Projednání vyhlášky ale radní v úterý na zastupitelstvu nečekaně na poslední chvíli stáhli. Umožnili tak Brnu-střed ujasnit si do příštího zasedání stanoviska.
11.04.2017 09:35 |

podobné články

VIDEO: Muž chtěl spáchat sebevraždu skokem z Čechova mostu. Policisté ho stáhli do bezpečí

 
Policisté spolu s vyjednavačem zachránili život muži, který v pátek večer vyhrožoval skokem z Čechova mostu. Více než hodinu a půl stál za kamenným zábradlím, přesvědčit ho, aby od sebevraždy upustil, se ale nepodařilo. Policisté ho proto bleskurychlým manévrem stáhli na bezpečnou stranu mostu. Za rozhodnutím skoncovat se životem stála nešťastná láska.
04.02.2018 08:20 |

podobné články

Generál Kostelka, exministr obrany: Putinova popularita je obrovská, opozice slabá. Rusové přežijí sankce i o chlebu a vodě. Zatvrdí se a nikdo s nimi nehne

 
Expert přes leteckou bezpečnost, exministr obrany a bývalý velvyslanec v Rusku Miroslav Kostelka upozornil, že obviňování ruského prezidenta Vladimira Putina z viny za sestřelení malajsijského letadla jeho postavením v Rusku neotřese. „Spoléhat na to, že se objeví nějaká velmi silná vnitřní opozice v Rusku, je podle toho, jak jsem situaci v Rusku znal a jak ji trochu stále ještě sleduji, v současné době fikcí. Popularita Putina byla v červnu kolem sedmdesáti tří procent. Rusové jsou lidi, kteří přežijí o chlebu a vodě. Takže se spíš bojím, že sankce budou kontraproduktivní,“ vysvětlil přední český odborník v otázkách vojenské bezpečnosti v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz svůj postoj k tragédii na Ukrajině, hledání viníků i přitvrzení sankcí vůči Rusku ze strany Evropy.
23.07.2014 09:05 |

podobné články

Vládní komiks připomíná lapsy i úspěchy českého předsednictví EU

 
České předsednictví Radě EU, které skončí s posledním červnem, za sebou zanechá ještě jednu stopu. Vedle oficiálních výstupů a deklarací vznikl na popud Úřadu vlády také odlehčený komiks přibližující nejpodstatnější momenty posledních šesti měsíců.
29.06.2009 17:05 |

podobné články

Punkový komiks o rozervaných Sex Pistols

 
Punk není mrtev! Stejně jako dobrý komiks – alespoň ten o jedné z nejdivočejších kapel v dějinách nazvaný Sex Pistols: Grafický román.
29.10.2009 13:30 |

podobné články