Článek

V Rusku stáhli protifašistický komiks Maus. Kvůli svastice

 
Známý komiks Maus ověnčený Pulitzerovou cenou zmizel z regálů ruských knihkupců. Trnem v oku ruským úřadům byl hákový kříž na obálce knihy.
29.04.2015 09:51 |

podobné články

Podobné články

Italský tisk: Topolánek je Mickey Maus

 
Mirek Topolánek jako Mickey Maus? Italský tisk včera přirovnal českého expremiéra ke komiksové postavičce a doporučil své vládě, aby hanbaté příběhy z Berlusconiho vily prodala studiím Walta Disneyho a zbavila se tak dluhů.
02.06.2009 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2120 článků) , Walt Disney (82 článků)

Kája Saudek komiks Muriel a andělé neprodal, tvrdí jeho rodina

 
Kája Saudek prý komiks Muriel a andělé, zabavený v pátek policií, nikdy neprodal, nedaroval ani nedal do zástavy. Policie zabavila komiks na základě trestního oznámení v pražském Topičově salonu, kde mělo být dílo vystaveno a za několik dní vydraženo.
09.02.2014 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Saudek (111 článků)

Ruský barytonista nevystoupí v Bayreuthu kvůli vytetované svastice

 
Ruský barytonista Jevgenij Nikitin odřekl v sobotu účast na operním festivalu v bavorském Bayreuthu kvůli aféře s vytetovaným hákovým křížem. Německá televize tento týden přinesla snímky Nikitina hrajícího na bubny. Záběr ukázal, že Nikitin, který má potetované i celé ruce, má na hrudi tetování, které jen částečně překrývá vytetovanou svastiku.
22.07.2012 17:10 |

podobné články

VTÍPEK: Nevšední bludiště

 
Nedaleko německého města Utting vznikl labyrint na motivy dětského pořadu s názvem Die Sendung mit der Maus. Rozkládá se na rozloze tří hektarů.
22.06.2011 10:50 |

podobné články

Zemřel bývalý partyzán Jozef Nálepka

 
V pondělí po krátké nemoci zemřel ve věku 89 let protifašistický bojovník a někdejší československý diplomat Jozef Nálepka, bratr hrdiny SSSR kapitána Jána Nálepky. Právu to ve čtvrtek sdělila jeho dcera Tamara Kotvalová.
02.10.2014 16:05 |

podobné články

Věda může být i umění: Česko–německý tým dvou nadšenců oslnil svět robotem, který třídí kameny

 
Když se spojí technologie a umění, může vzniknout dílo, které je užitečné a dokáže okouzlit. To se povedlo dvojici Bartoníček a Maus. Jejich robot získal prestižní uznání mezi 3159 projekty z celého světa.
25.05.2016 18:10 |

podobné články

V kalendáři přibudou dva významné dny. Připomenou smutné události války

 
Seznam významných českých dnů se podle všeho rozroste o další dva. Budou připomínat vyhlazení terezínského tábora v Osvětimi-Březince a protifašistický odboj. Ve zrychleném čtení to schválila Sněmovna. Návrh ještě musí posoudit Senát a podepsat prezident.
25.04.2017 18:15 |

podobné články

Poslanci ČSSD stáhli některé návrhy na přesuny v rozpočtu

 
Poslanci ČSSD ve středu při jednání sněmovny o návrhu státního rozpočtu pro příští rok stáhli několik návrhů na přesuny peněz uvnitř hospodářského plánu - ovšem jen v řádu desítek milionů.
09.12.2009 15:50 |

podobné články

Lékaři stahují výpovědi, ne všechny ale nemocnice vezmou zpět

 
Někteří z 3830 nemocničních lékařů, kteří již podali výpověď, ji už první pracovní den v novém roce stáhli. „Původně dalo v Motole výpověď 55 lékařů, ale čtyři už ji stáhli a další o tom také uvažují, ale to ještě nemám na stole,“ řekl Právu v pondělí Miloslav Ludvík, ředitel Fakultní nemocnice Motol.
04.01.2011 04:45 |

podobné články

Zápasník s Hitlerem na hrudi v Praze bojovat nebude: Organizátoři akce ho stáhli

 
Vytetovaný portrét Adolfa Hitlera, hákový kříž a nápis Smrt židům. To je vizitka maďarského bojovníka Attily Petrovszkého, který měl vystoupit na turnaji bojových sportů. Vlna protestů proti jeho účasti však organizátory přesvědčila a neonacistu z turnaje stáhli.
16.05.2013 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (626 článků)

Sjezd zemanovců se asi uskuteční, bývalí členové stáhli návrh soudu

 
Bývalí členové středočeské Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ) stáhli návrh předběžného opatření, podle kterého Obvodní soud pro Prahu 1 zakázal konání mimořádného volebního sjezdu strany. Řekli to mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci a bývalý člen strany Jiří Vodička, který SPOZ zažaloval se třemi kolegy. Sobotní sjezd strany by se tak podle všeho měl uskutečnit.
27.03.2014 16:50 |

podobné články

Zemanovci se nejspíš volebního sjezdu dočkají. Vyloučení členové stáhli soudní návrh

 
Vypadá to, že Straně práv občanů - zemanovci (SPOZ) nic nebrání v pořádání sobotního volebního sjezdu. Exčlenové SPOZ stáhli návrh předběžného opatření, na základě kterého se měl mimořádný sjezd zrušit. Informaci potvrdila mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci a bývalý člen strany Jiří Vodička.
27.03.2014 19:00 |

podobné články

Ben Affleck & Jennifer Garner: Proč stáhli rozvod? Prý čekají 4. dítě!

 
Roční těžká krize je definitivně zažehnána, spekulace o tom, proč Ben Aflleck (43) a Jennifer Garner (44) stáhli žádost o rozvod, bují dál. Jedna z nich se objevila poté, co se Jennifer ukázala v šatech, pod nimiž se rýsuje cosi, co podezřele připomíná těhotenské bříško – a zámořská média mají jasno: Garner je počtvrté těhotná!
14.08.2016 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Ben Affleck (215 článků) , Jennifer Garner (87 článků)

Brno váhá s hazardem: Gambleři se raději už stáhli do černých heren s tajnými tlačítky!

 
Podsvětí v Brně potichu válčí s policajty. Kriminalisté ukončili stovkou razií provozování první vlny nelegálních heren v jihomoravské metropoli. Podsvětí s gamblery ovšem zareagovalo bleskově. Přesunuli se do utajených černých hráčských doupat! Magistrát chtěl hazard v Brně definitivně a plošně zakázat. Projednání vyhlášky ale radní v úterý na zastupitelstvu nečekaně na poslední chvíli stáhli. Umožnili tak Brnu-střed ujasnit si do příštího zasedání stanoviska.
11.04.2017 09:35 |

podobné články

Generál Kostelka, exministr obrany: Putinova popularita je obrovská, opozice slabá. Rusové přežijí sankce i o chlebu a vodě. Zatvrdí se a nikdo s nimi nehne

 
Expert přes leteckou bezpečnost, exministr obrany a bývalý velvyslanec v Rusku Miroslav Kostelka upozornil, že obviňování ruského prezidenta Vladimira Putina z viny za sestřelení malajsijského letadla jeho postavením v Rusku neotřese. „Spoléhat na to, že se objeví nějaká velmi silná vnitřní opozice v Rusku, je podle toho, jak jsem situaci v Rusku znal a jak ji trochu stále ještě sleduji, v současné době fikcí. Popularita Putina byla v červnu kolem sedmdesáti tří procent. Rusové jsou lidi, kteří přežijí o chlebu a vodě. Takže se spíš bojím, že sankce budou kontraproduktivní,“ vysvětlil přední český odborník v otázkách vojenské bezpečnosti v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz svůj postoj k tragédii na Ukrajině, hledání viníků i přitvrzení sankcí vůči Rusku ze strany Evropy.
23.07.2014 09:05 |

podobné články

Vládní komiks připomíná lapsy i úspěchy českého předsednictví EU

 
České předsednictví Radě EU, které skončí s posledním červnem, za sebou zanechá ještě jednu stopu. Vedle oficiálních výstupů a deklarací vznikl na popud Úřadu vlády také odlehčený komiks přibližující nejpodstatnější momenty posledních šesti měsíců.
29.06.2009 17:05 |

podobné články

Punkový komiks o rozervaných Sex Pistols

 
Punk není mrtev! Stejně jako dobrý komiks – alespoň ten o jedné z nejdivočejších kapel v dějinách nazvaný Sex Pistols: Grafický román.
29.10.2009 13:30 |

podobné články

Komiks naštval odbory DP: Hrozí stávkou MHD v Praze

 
Odboráři dopravního podniku (DP) znovu svolávají stávkový výbor! Pobouřil je komiks, nutno podotknout, že nevhodný a trapný, který byl součástí pozvánky na vánoční večírek BNV Consulting.
08.12.2009 13:25 |

podobné články

Soud rozhodl: Komiks s Paroubkovou není porno!

 
Městský soud v Praze zamítl včera žalobu Petry Paroubkové na časopis Reflex. Manželka předsedy ČSSD žádala omluvu za komiks Zelený Raoul, ve kterém výtvarník Štěpán Mareš zobrazil její milostné hrátky s manželem...
15.12.2009 02:20 |

podobné články

Osobnosti: Štěpán Mareš (44 článků) , Petra Paroubková (474 článků)