Článek

V Rusku se vrací k modelu Lidových milicí. Vládní strana bude mít vlastní policii

 
Bezpečnostní oddíly, které mají dbát na dodržování veřejného pořádku v Moskvě, chce vytvořit hlavní ruská vládní strana Jednotné Rusko. Měly by také zasahovat proti účastníkům nepovolených demonstrací. Napsal to dnes ruský list Kommersant s odvoláním na informované stranické zdroje. V ulicích Moskvy se mají příslušníci partajní policie objevit už v červnu.
13.05.2015 14:19 |

podobné články

Podobné články

Návrh separatistů lze hodnotit jako vstřícný, píše Petra Procházková. Z Kyjeva však zní...

 
Zůstat součástí Ukrajiny, ale žít nezávisle na Kyjevu. Mít vlastní státní kasu, ale naplněnou penězi z federálního rozpočtu. Mít vlastní, na ukrajinském ministerstvu vnitra nezávislou policii, která se ovšem bude nazývat „lidovými milicemi“ a vyzbrojena a placena bude opět z Kyjeva. Tak by si vůdci separatistických lidových republik, Doněcké a Luhanské, představovali budoucnost Donbasu. Jejich návrh hodnotí v dnešních Lidových novinách Petra Procházková.
10.06.2015 08:01 |

podobné články

Osobnosti: Petra Procházková (99 článků)

Šéfredaktor Lidových novin Balšínek skončil, list povede Veselin Vačkov

 
Šéfredaktor Lidových novin a člen představenstva vydavatelství Mafra Dalibor Balšínek dnes po dohodě s vedením ve funkcích skončil. Řízením redakce Lidových novin byl pověřen jejich někdejší šéfredaktor Veselin Vačkov. Sdělila to dnes Mafra. Majitel vydavatelství Andrej Babiš plánuje jméno nového šéfredaktora Lidových novin oznámit příští týden. A už do pátku 15. listopadu by mělo být známo i jméno nového šéfredaktora Mladé fronty DNES. 
13.11.2013 17:36 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8307 článků)

Senátní volby vyhrála ČSSD s deseti senátory. Vládní koalice bude mít většinu

 
Senátní volby letos opět vyhrála ČSSD. Získala deset senátorů, přičemž 23 míst obhajovala. KDU-ČSL získala pět senátorů a ANO čtyři. Vládní koalice tak bude mít v Senátu většinu 46 hlasů. ODS, hnutí Starostů a Strana zelených získali po dvou senátorech. Strana práv občanů a Strana soukromníků po jednom.
18.10.2014 15:55 |

podobné články

Jan Urbach: Luhansk a Doněck podporují minský mírový proces

 
Představitel Luhanské lidové republiky Igor Plotnickij oznámil, že ozbrojeným silám republiky byl vydán zákaz palby na ozbrojené složky Kyjeva působící v oblasti v rámci tzv. antiteroristické operace. „Všem jednotkám lidových milicí Luhanské lidové republiky bude přísně zakázáno zahájit palbu v odpovědi na střelbu nebo provokace ukrajinské armády a národní gardy,“ řekl. Stejný postup oznámila i Doněcká lidová republika.
15.09.2016 09:45 |

podobné články

V Iráku zabili někdejší pravou ruku Husajna

 
Iráčtí vojáci dnes za pomoci šíitských milicí údajně zabili bývalého blízkého spolupracovníka Saddáma Husajna a jednoho z iráckých vůdců hnutí Islámský stát Izzata Ibrahíma Dúrího. Bývalá vládní strana Baas, jíž byl členem, však jeho smrt popřela.
17.04.2015 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Saddám Husajn (70 článků)

Ukrajinské vládní síly útočí na separatisty obsazený Slavjansk

 
Ukrajinské vládní jednotky dnes zahájily útok na proruské separatisty ve východoukrajinských městech Slavjansk a Kramatorsk. Ukrajinský ministr Arsen Avakov to uvedl na svém facebookovém účtu. Podle něj už ukrajinská armáda dobyla zpět některá kontrolní stanoviště separatistů. Avakov také potvrdil, že členové proruských milicí zaútočili na armádní helikoptéry. Zemřel při tom jeden pilot, další tři lidé jsou zraněni.
02.05.2014 09:05 |

podobné články

2. srpen 1989: Věrni lidu a socialismu

 
O celoměstském shromáždění předního funkcionářského aktivu, příslušníků Lidových milicí (LM) a Sboru národní bezpečnosti (SNB) referoval tisk přesně před dvaceti lety. Hvězdou setkání byl soudruh Miroslav Štěpán.
02.08.2009 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Štěpán (101 článků)

9. prosince 1989: Lidové milice složily zbraně

 
Ozbrojená pěst dělnické třídy – tak se říkalo příslušníkům Lidových milicí (LM). Jejich členy se stali ti nejuvědomělejší z pracovníků závodů, továren, podniků. Před dvaceti lety jich bylo téměř 85 tisíc.
09.12.2009 05:10 |

podobné články

Známé tváře, neznámé osudy - Karel Vochoč (†57): Infarkt po rozvodu!

 
Velký mistr malých rolí, přesvědčený komunista a člen Lidových milicí, který miloval motocykly a automobily. Takový byl ostravský herec Karel Vochoč (†57), jehož známe coby předsedu JZD z filmu Všichni dobří rodáci, ale hlavně jako kominického mistra, který cepuje Rudolfa Hrušínského nejmladšího v Discopříběhu. Proč zemřel v pouhých 57 letech?
03.09.2011 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Rudolf Hrušínský (185 článků) , Karel Vochoč (3 články)

Papaláš Štěpán exkluzivně: Navštěvuji Štrougala i Jakeše! A jak se mu žije v dnešní době?

 
Miroslav Štěpán (68). Jméno někdejšího komunistického bosse je známé hlavně z doby sametové revoluce. Možná i kvůli jeho nařízení tvrdých zásahů proti demonstrantům – to ho poslalo do vězení. Ve své době působil třeba jako šéf pražských Lidových milicí. A jak na tu dobu vzpomíná a jak žije v dnešní době? Čtěte exkluzivní rozhovor!
19.10.2013 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Štěpán (101 článků) , Miroslav Jakeš (20 článků)

Komunistický boss Štěpán si špatně nežije: Důchod má přes 18 tisíc!

 
Miroslav Štěpán (68). Jméno někdejšího komunistického bosse je známé hlavně z doby sametové revoluce. Možná i kvůli jeho nařízení tvrdých zásahů proti demonstrantům – to ho poslalo do vězení. Ve své době působil třeba jako šéf pražských Lidových milicí. Tehdy to pro něj bylo jistě zajímavé období, teď už je v zaslouženém důchodu. A nežije si vůbec zle!
20.10.2013 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Štěpán (101 článků)

Bývalý komunistický pohlavár Milouš Jakeš si dal víno a spustil o Babišovi

 
Někdejší šéf Lidových milicí Miroslav Štěpán ve čtvrtek večer křtil v jednom z pražských hotelů svou knihu. Tuto událost si nenechal ujít bývalý generální tajemník KSČ Milouš Jakeš, který neodolal ani bílému vínu, jímž se kniha slavnostně polévala.
15.11.2013 08:51 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Štěpán (101 článků) , Miroslav Jakeš (20 článků)

Zemřel komunista Miroslav Štěpán

 
Bývalý člen ÚV KSČ, vedoucí tajemník Městského výboru KSČ v Praze a velitel pražských Lidových milicí Miroslav Štěpán v neděli v nedožitých 69 letech zemřel na rakovinu. Poslední měsíc se léčil v pražské Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Novinkám to potvrdil jeho bývalý spolupracovník.
23.03.2014 12:51 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Štěpán (101 článků)

Nejznámější komunista zemřel na leukémii: Smrt soudruha Štěpána!

 
Rudé srdce dobilo. Ve věku nedožitých 69 let zemřel na leukémii někdejší komunistický boss a šéf pražských Lidových milicí Miroslav Štěpán. Potvrdil to zdroj blízký rodině. Štěpán se v listopadu 1989 neslavně proslavil projevem v pražské továrně ČKD. Poslední týdny pobýval v nemocnici.
23.03.2014 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Štěpán (101 článků)

Zemřel bolševik Miroslav Štěpán!

 
Někdejší komunistický boss a šéf pražských Lidových milicí zemřel náhle ve věku 69 let. S informací přišel server novinky.cz a potvrdil ji jeho bývalý spolupracovník.
23.03.2014 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Štěpán (101 článků)

Miroslav Štěpán v posledním rozhovoru před smrtí: Byli jsme pitomci!

 
Někdejší komunistický pohlavár a šéf Lidových milicí v Praze Miroslav Štěpán (†68) dnes zemřel na leukémii. V posledním rozhovoru, který poskytl exkluzivně Blesk.cz komunista přiznal, že před rokem 1989 se chovali papaláši jako pitomci.
23.03.2014 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Štěpán (101 článků)

Kovaný komunista Miroslav Štěpán (†69): Prohrál boj s rakovinou!

 
Někdejší komunistický boss a šéf pražských Lidových milicí zemřel ve věku 69 let na rakovinu.  Poslední týdny života se léčil v pražské Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. S informací přišel server novinky.cz a potvrdil ji jeho bývalý spolupracovník.
23.03.2014 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Štěpán (101 článků)

Pohřeb komunisty Štěpána (†68): Srp a kladivo, Semelová, Janoušek, Jakeš!

 
Rudé karafiáty, srp a kladivo, červené kravaty, pomačkané baloňáky. Výjev jako z doby před třiceti lety. Věrní a oddaní komunisté se rozloučili s bývalým rudým soudruhem a šéfem Lidových milicí Miroslavem Štěpánem (†68). Mezi prvními do krematoria přišel Milouš Jakeš. Nechyběl však ani kmotr Roman Janoušek s manželkou!
28.03.2014 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Štěpán (101 článků) , Miroslav Jakeš (20 článků)

Na pohřbu soudruha Štěpána se objevil Jakeš, ale i Janoušek s manželkou

 
Komunisté se v pátek rozloučili se zesnulým soudruhem a někdejším šéfem Lidových milicí Miroslavem Štěpánem. Na pohřbu se objevil Milouš Jakeš, ale i lobbista Roman Janoušek.
28.03.2014 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Štěpán (101 článků) , Miroslav Jakeš (20 článků)