Článek

V překladu Petrušky Šustrové a s doslovem Jefima Fištejna vychází kniha o Putinovi

 
Stále častěji prý slýcháme od našich a evropských politiků, že největší hrozbou pro Evropu je Rusko. Snaha pochopit Putina a jeho myšlení je v posledních letech na Západě opět důležitá. Jako osoba nadmíru povolaná věnoval tomuto tématu svou nejnovější knihu proslulý historik a politolog židovského původu Walter Laqueur.
22.04.2016 13:15 |

podobné články

Podobné články

Vychází nová kniha o Putinovi. S nadšeným doslovem od Jefima Fištejna

 
V roce 2015 vydal americký historik a komentátor s polskými kořeny Walter Ze'ev Laqueur knihu o současném ruském režimu nazvanou Putin a putinismus: Rusko a perspektivy jeho soužití se Západem. Ta nyní vyšla v českém překladu a tak se můžeme dozvědět o tom, co vlastně putinismus představuje.
25.05.2016 15:40 |

podobné články

Máma za komunistů seděla, pane Vetchý! Syn Petrušky Šustrové účtuje s hercem

 
Syn Petrušky Šustrové Štěpán Korčiš se na názorové stránce Lidových novin rozepsal o tom, zda má jeho matka zapotřebí "nechat na sebe pořvávat od Ondřeje Vetchého". Jako „ztroskotanec a samozvanec“ je prý na podobné kampaně zvyklá, ale když už se ke křiku přidal i předseda vlády, je prý třeba se jí zastat.
18.04.2013 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Vetchý (229 článků)

To je sranda: Havel tak strašně rád vařil! Vystoupení Petrušky Šustrové a Michaela Žantovského rozesmálo...

 
Do disidentky Petrušky Šustrové se za její včerejší vystoupení v pořadu Zaostřeno na ČRo Plus strefují šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl a komentátor stejného deníku Vojtěch Varyš.
06.10.2016 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (223 článků)

Jefim Fištejn vysvětloval divákům ČT útoky na Petrohrad: Poslouží to Putinovi. Ministra Lavrova mi vůbec necitujte, ten musí lhát. Že lidé Putinovi věří jsou jen čísla

 
V úterním Interview ČT24 moderátorka Světlana Witowská přivítala publicistu Jefima Fištejna. Host se usadil do křesla a spustil velmi silnou kanonádu na ruského prezidenta Vladimira Putina. Tento muž prý Rusko podmrazil, lidé se bojí promlouvat a vládě se nedá věřit. Nejen tato slova pronesl Fištejn v souvislosti as pumovým útokem v Petrohradu, který údajně může Putinovi posloužit.
04.04.2017 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků) , Světlana Witowská (232 článků)

John Bok pálí do Šustrové: Na vnitru jí esenbáci nevadili a furt byla ožralá

 
JINÝMA OČIMA Štěpán Korčiš, syn disidentky, publicistky a nynější šéfky Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Petrušky Šustrové se rozhodl pro Lidové noviny popsat svůj pohled na válku uvnitř ÚSTR. Zdá se mu totiž, že do jeho mámy v poslední době kope kde kdo. Za pravdu mu pak dává někdejší signatářka Charty 77 Anna Šabatová. Naopak disidentu Johnu Bokovi připadá Šustrová jako horlivá svazačka, kterou prý v mládí bývala.
18.04.2013 20:05 |

podobné články

Osobnosti: John Rado (6 článků)

Poslanci ODS odmítají návrh Petrušky zpětně platit za kampaň

 
Tři poslanci ODS z Pardubického kraje, kteří se dostali do Sněmovny díky preferenčním hlasům ze zdánlivě nevolitelných míst na kandidátce, odmítají doporučení krajského předsedy strany Daniela Petrušky, aby dodatečně přispěli na kampaň.
01.06.2010 13:10 |

podobné články

Petruška Šustrová se zastala vlády ve věci pádu Lessyho

 
Odvolání policejního prezidenta Petra Lessyho bylo událostí dne, ale křik, který následně rozpoutala opoziční ČSSD, byl podle komentátorky Petrušky Šustrové „vřavou měsíce.“
31.08.2012 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Petr Lessy (799 článků)

Petruška Šustrová se zastala vlády ve věci pádu Lessyho

 
Odvolání policejního prezidenta Petra Lessyho bylo událostí dne, ale křik, který následně rozpoutala opoziční ČSSD, byl podle komentátorky Petrušky Šustrové „vřavou měsíce.“
31.08.2012 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Petr Lessy (799 článků)

Rozčilená Petruška Šustrová v ČT: Při vší úctě...

 
Situace v Ústavu pro studium totalitních režimů je v pořádku podle předsedkyně vědecké rady Petrušky Šustrové. Uvedla to pro Českou televizi, kde odmítla kritiku ze strany premiéra i odstupujících členů vědecké rady.
15.04.2013 15:05 |

podobné články

František Kuba: Jen krize demokracie? Asi i něco navíc…

 
Od 25. ledna chodím jak tělo bez duše. Domnívám se, že příčinou je rozhovor: Prožíváme krizi demokracie redaktora Lidových novin Martina Rychlíka (M. R.) s historikem Jaroslavem Šebkem z Akademie věd ČR (J. Š). Následující krátký záznam není ani v náznaku osočováním, jsem přesvědčen, že by to pochopila i Kočkodánie komentátorky Petrušky Šustrové.
15.02.2017 09:10 |

podobné články

Analytik Jefim Fištejn v ČT: Putin nás dostal do světa, kde neplatí mezinárodní právo

 
Na Krymu sídlili antičtí Řekové, Tataři, Rusové a teď i Ukrajinci. Brzo by se to však mohlo změnit. Podle Publicisty Jefima Fištejna záleží především na reakci Západu, který by mohl ruského prezidenta Vladimira Putina odradit od toho, aby pokračoval v porušování mezinárodního práva. Své Fištejn řekl i k údajným neonacistům v ukrajinské vládě, rozbředlosti EU, i ke krveprolití, k němuž by mohlo v těch nejhorších scénářích dojít.
07.03.2014 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků)

Zkušený novinář je v šoku z toho, co slyšel o Krymu z úst moderátora ČT

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Čítankovou ukázku novinářské manipulace objevil ve čtvrtečních Událostech, komentářích České televize mediální odborník Petr Žantovský. Kromě nesmyslného termínu anexe užívaného moderátorem v souvislosti s Krymem a Ruskem se podivuje i nad tím, že se u komentátora Jefima Fištejna vůbec neuvádí, že vzhledem ke svým profesním vazbám tlumočí oficiální názory Spojených států.
19.04.2014 18:15 |

podobné články

Paroubek si všiml změny tónu protiputinovských publicistů. A toto napsal...

 
Bývalý český premiér Jiří Paroubek se na svém webu VašeVěc zamýšlí nad tím, že už ani „nejfanatičtější kritikové ruského prezidenta Putina“, jak označuje publicisty Jefima Fištejna a Teodora Marjanoviče, si nedovolí psát to, co psali v prvních dnech po pádu malajsijského letounu. Tedy že by za celý incident byl odpovědný ruský prezident Vladimir Putin.
19.08.2014 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků) , Jiří Paroubek (3451 článků)

Fištejn ostře: Kdyby chtělo Rusko pomoct lidem na Ukrajině, zastaví dodávku zbraní

 
V úterý se na summitu v Minsku sejdou prezidenti Ukrajiny a Ruska, pozorovatelé ale zásadní průlom v konfliktu na Ukrajině nečekají. Nedávno Moskva vyslala směrem na východ Ukrajiny humanitární konvoj, nyní se zvažuje druhý. Podle komentátora Jefima Fištejna jde ale jen o záložní plán Vladimira Putina.
25.08.2014 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků)

Exprimátor Svoboda platil za poradenství pro ODS penězi z magistrátu. Problém v tom nevidí

 
Lídr ODS do pražského zastupitelstva a exprimátor Bohuslav Svoboda si v době, kdy vedl hlavní město, nechal z peněz magistrátu proplácet mediální poradenství od publicisty Jefima Fištejna. Přitom šlo například o přípravy na stranická jednání ODS. Sám docent Svoboda na tom nevidí nic špatného.
26.09.2014 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (702 článků)

Jefim Fištejn: Putin se chová jako ve středověku. Zato Čína...

 
Zatímco Rusko se v koncertu světových velmocí chová provinčně, pošetile a víceméně středověce, Čína se prezentuje jako skutečný sebevědomý globální hráč, který si dokáže bý vědom, co je jeho skutečným zájmem. Komentář Jefima Fištejna v Reflexu přibližuje rozdíly v uvažování obou zemí na jejich chování na posledním summitu velmocí.
04.12.2014 10:47 |

podobné články

Jefim Fištejn: V Rusku už je všechno lež. Ale jednou tu zemi čeká kruté střízlivění...

 
Ruský prezident Vladimir Putin se přes týden neobjevil na veřejnosti a podle známého komentátora Jefima Fištejna se právě v tu chvíli ukázalo, jak je ruský režim nenormální. V autoritativním systému, kde bez osoby není moci, totiž prý nelze nad něčím takovým jen mávnout rukou. A tak se kolem Putinovy nepřítomnosti naprosto bezostyšně lhalo.
19.03.2015 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků)

Jefim Fištejn: Tady Putin prohrál volby. Typické Rusko. Krach, úpadek, režim se drží jen hrubou silou

 
Podle Jefima Fištejna jsou Rusové obývající Kaliningradskou oblast jiným typem lidí než občané Ruska v jiných oblastech. Jedná se prý o velmi svéráznou enklávu, která se do této oblasti přistěhovala z okraje Ruska. Nejenže zde před pěti lety proběhla protivládní demonstrace, ale nyní v komunálních volbách zde nezvítězila Putinova strana Jednotné Rusko. Píše Svobodné fórum.
02.06.2015 12:13 |

podobné články

Objev Jefima Fištejna: Američtí voliči už jsou opravdu hodně nespokojení

 
Komentátor Jefim Fištejn se v komentáři pro Český rozhlas zamýšlí nad prezidentskými volbami ve Spojených státech. Ukazuje se na nich, že Američané jsou natolik nespokojeni, že odmítají podporovat stranické kandidáty a přiklánějí se k silně nezávisle vystupujícímu kandidátovi za republikány Donaldu Trumpovi. Zřejmě už jsou nespokojeni opravdu hodně.
13.08.2016 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3846 článků)