Článek

V Praze zasedala Seniorní skupina zemí V4

 
V rámci předsednictví ČR ve Visegrádské skupině (V4) se v pražském Domě armády konalo zasedání takzvané Seniorní skupiny zemí V4. Za Českou republiku jednání řídil náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie Jakub Landovský.
14.12.2015 16:06 |

podobné články

Podobné články

Seniorní skupina zemí V4 v Maďarsku projednala aktuální otázky NATO a EU

 
V maďarském Székesfehérváru se tento týden uskutečnilo první jednání Seniorní skupiny zemí V4 v rámci maďarského předsednictví (2017/2018), na kterém Českou republiku zastupoval náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie Jakub Landovský.
20.10.2017 17:15 |

podobné články

MPSV: Letos poprvé zasedala Rada vlády pro seniory a stárnutí populace

 
Poprvé v letošním roce zasedala Rada vlády pro seniory a stárnutí populace. Mezi hlavní body zasedání patřily informace o práci na navazujícím strategickém materiálu politiky stárnutí na období 2018 až 2022 či souhrnná zpráva o plnění Národního akčního plánu Alzheimer.
01.05.2018 22:00 |

podobné články

ACCA: Asociace má již více než 1000 členů

 
Asociace certifikovaných účetních (ACCA) rozšířila od podzimu loňského roku své řady o dalších 50 nových členů, díky čemuž jejich celkový počet přesáhl magickou hranici jednoho tisíce. Od října 2014 získalo také 28 stávajících členů seniorní titul FCCA a rozšířili tak počet seniorních členů asociace na 596. Slavnostní předávání diplomů novým členům proběhlo v Praze za účasti zástupkyně prezidenta ACCA, Alexandry Chin.
30.06.2015 16:11 |

podobné články

Pracovní skupina pro odškodnění Romů řešila odškodňování obětí romského holocaustu

 
Tento týden v budově Úřadu vlády ve Vladislavově ulici zasedala už popáté Pracovní skupina pro odškodnění Romů, která spadá pod Radu vlády pro záležitosti romské menšiny. Jednala o odškodňování romských obětí nacismu Německem, ale také o změně správy Památníku v Letech.
07.05.2016 22:20 |

podobné články

Na Úřadu vlády poprvé zasedala Pracovní skupina pro brexit a reformu EU

 
Ve čtvrtek 14. července na Úřadu vlády poprvé jednala Pracovní skupina pro otázku vystoupení Velké Británie z Evropské unie a pro řešení otázek spojených s budoucím směřováním Evropské unie. O dalších krocích České republiky v návaznosti na výsledky britského referenda dnes pod vedením státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzy jednali zástupci ministerstev a hospodářských a sociálních partnerů.
14.07.2016 18:45 |

podobné články

Vláda: Pracovní skupina k brexitu řešila první vyjednávací směrnici pro Barniera a Bílou knihu k budoucnosti EU

 
Ve středu 17. května zasedala ve Strakově akademii již pošesté Pracovní skupina k brexitu a budoucnosti EU. Tématy jednání byly výsledky dubnové Evropské rady, vyjednávací směrnice, kterou v pondělí schválí Rada pro obecné záležitosti, a další směřování EU. Jednání zástupců ministerstev a hospodářských a sociálních partnerů vedl Jan Král, který je pověřen řízením Sekce pro evropské záležitosti.
17.05.2017 17:40 |

podobné články

Vaňhová: V našem regionu není zatím znám případ otravy metylalkoholem

 
Na Krajské hygienické stanici v Ústí nad Labem zasedala včera poprvé operativní skupina, v níž jsou vedle pracovníků KHS rovněž zástupci Policie ČR, Hasičského záchranného sboru, Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Celní správy ČR, České obchodní inspekce a Krajského úřadu Ústeckého kraje.
14.09.2012 09:35 |

podobné články

Hasiči se připravují na extrémně silný vítr

 
V souvislosti s výstrahou ČHMU na extrémně silný vítr, platnou pro celou Českou republiku zasedala skupina štábu generálního ředitelství HZS ČR. Ta rozhodla o speciálních opatřeních.
28.10.2017 19:05 |

podobné články

Ministr Stropnický: Projedná se vstup NATO do koalice proti Islámskému státu

 
Tento týden v Bruselu zasedala Rada Evropské unie pro zahraniční věci (FAC). Důležitého jednání se zúčastnil ministr obrany Martin Stropnický i další ministři obrany členských zemí.
20.05.2017 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1690 článků)

Seďa (ČSSD): Co může nabídnout česká armáda v rámci SMART DEFENCE

 
Když před deseti lety a poprvé po teroristických útocích na Světové obchodní centrum v New Yorku zasedala Severoatlantická aliance, v Praze byly přijaty takzvané Pražské závazky.
21.11.2012 19:50 |

podobné články

Češi při potravinové sbírce darovali 312 tun zboží, širší vedení zelených přispělo 248 kilogramy

 
Češi při sobotní Národní potravinové sbírce darovali potřebným 312 tun zboží, zapojila se i Republiková rada Strany zelených, která ten den zasedala v Praze.
15.11.2016 11:45 |

podobné články

Aleppo, Putin patří do vězení. Proslavená skupina prezidentského kandidáta se připoutala řetězy před ruskou ambasádou

 
Skupina 20 aktivistů se dnes připoutala řetězy k bráně ruského velvyslanectví v Praze. Stoupenci skupiny Kaputin tím chtěli upozornit na situaci v syrském městě Halab (Aleppo), které těžce zasáhly boje mezi syrskými vládními silami a protivládními povstalci. Skupina Kaputin poukazuje na to, že do konfliktu je na straně syrské armády zapojeno také Rusko, a viní prezidenty obou zemí z válečných zločinů.
19.12.2016 21:50 |

podobné články

Skupina ČEZ zná vítěze tendrů na prodej bytového fondu v Praze

 
Energetická Skupina ČEZ vybrala vítěze veřejných soutěží na prodej bytového fondu v Praze – Písnici a bytového domu v Praze – Vršovicích. Současně byl vybrán i vítěz veřejného výběrového řízení na prodej přilehlého obchodního centra v Praze – Písnici.
04.02.2017 20:55 |

podobné články

Premiéři zemí Visegrádské skupiny přijali na summitu v Praze společné prohlášení k migraci

 
Premiéři zemí Visegrádské skupiny přijali na summitu v Praze společné prohlášení k migraci 4. září 2015 V pátek 4. září se v Praze uskutečnil mimořádný summitu premiérů zemí Visegrádské skupiny, který se zabýval současným vývojem a dopady migrační krize v Evropě. Výsledkem summitu je přijetí Společného prohlášení předsedů vlád států Visegrádské skupiny, ve kterém se premiéři zemí V4 shodli na společném postupu při řešení migrační krize a deklarovali vzájemnou solidaritu.
04.09.2015 20:11 |

podobné články

Rada dávala pokuty za reklamy i za sex

 
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která již zasedala v obměněném personálním obsazení, udělila na svém čtvrtečním zasedání pokuty České televizi a Primě. Každá z televizí by měla zaplatit milión korun.
18.06.2009 16:00 |

podobné články

Hejtmani doporučují zavést mýtné i na okreskách

 
Po dva dny zasedala Rada Asociace krajů ČR v Kroměříži a jednala zejména o financování a nastavení koncepce dálniční sítě a sítě rychlostních komunikací, problematice zavedení mýtného na okresních a krajských silnicích a dalším tématem diskuse bylo dopracování a sjednocení připomínek zákona o krizovém řízení.
26.04.2010 12:15 |

podobné články

Aktivisté protestovali proti Prunéřovu. Na střeše vlády

 
Ekologičtí aktivisté z organizace Greenpeace vylezli v pondělí odpoledne na střechu Strakovy akademie, kde v té době zasedala vláda a protestovali proti způsobu rekonstrukce elektrárny Prunéřov.
03.05.2010 15:00 |

podobné články

Dva pumové útoky zabily v Pákistánu 23 lidí

 
Třiadvacet lidí zemřelo při dvou pumových útocích na severozápadě Pákistánu poblíž hranice s Afghánistánem. První výbuch otřásl školou ve správní oblasti Kurram, kde zasedala rada kmenových stařešinů, a zahynulo při něm sedm osob.
23.08.2010 14:40 |

podobné články

Atentáty v severním Pákistánu nepřežily desítky lidí

 
Nejméně 36 lidí bylo v pondělí zabito při třech pumových útocích na severozápadě Pákistánu poblíž hranice s Afghánistánem. První výbuch otřásl školou ve správní oblasti Kurram, kde zasedala rada kmenových stařešinů, a zemřelo při něm sedm osob.
23.08.2010 16:35 |

podobné články