Článek

V Praze se znovu bojovalo o barikády

 
V Praze i na mnoha dalších místech si lidé v neděli připomínali konec bojů druhé světové války. Na pražském Žižkově vyrostly barikády a nadšenci z klubů vojenské historie předvedli ukázku bojů povstalců s německými jednotkami.
09.05.2015 15:55 |

podobné články

Podobné články

Na Žižkově vzplály barikády: V ulicích umírali vojáci i civilisté, ale naštěstí...

 
Oslavy výročí konce druhé světové války neprobíhaly jen v Moskvě. Také v Praze se slavilo, na Žižkově po 70 letech vyrostly barikády a zněla střelba mezi příslušníky československého odboje, vojáky Ruské osvobozenecké armády, Rudé armády a wehrmachtu. Za  účasti 400 účinkujících z vojenských klubů se zde totiž uskutečnila komentovaná rekonstrukce tehdejších událostí v Prokopově a Sabinově ulici.
09.05.2015 19:30 |

podobné články

Pražané v rekonstrukci opět hájili barikády proti Němcům

 
Občané hlavního města v pátek odpoledne opět hájili barikády proti německým okupantům. Formou rekonstrukce historických událostí si totiž poblíž gymnázia na Pražačce připomněli atmosféru bojů Pražského povstání z května 1945. Akce nazvaná Barikáda 2010 se na Žižkově konala u příležitosti oslav konce druhé světové války.
07.05.2010 20:20 |

podobné články

Schwarzenberg je celý život na jiné straně barikády, tvrdí Klaus

 
Prezident Václav Klaus se obává, že ministr zahraničí Karel Schwarzenberg nebude prosazovat dodatek, který si hlava státu vymínila při podpisu Lisabonské smlouvy. Podle Klause je Schwarzenberg celoživotně "na jiné straně barikády".
29.09.2010 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8984 článků) , Karel Schwarzenberg (3711 článků)

Nagyová byla na opačné straně barikády, tvrdí exposlanec Tluchoř

 
Bývalý šéf poslanců ODS Petr Tluchoř, který byl v létě zatčen kvůli údajnému přijetí „trafiky” výměnou za složení mandátu, trvá na tom, že se ničeho nezákonného nedopustil. Na adresu bývalé šéfky premiérova kabinetu Jany Nagyové uvedl v rozhovoru pro Právo, že jejich vztah byl chladný. Nagyová podle něj stála na opačné straně barikády než on.
06.11.2013 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1538 článků) , Petr Tluchoř (558 článků) , Jana Nagyová (1531 článků)

Na Rathově blogu visí: Do ulic, na barikády

 
Poslanec David Rath obviněný z korupce na svém webu zveřejnil komentář k návrhu zákona o vyrovnání státu s církvemi. Uvádí, že vláda chce lidem ukrást přibližně 140 miliard v době, kdy klesá životní úroveň a Česká republika chudne. Rath nabádá občany, aby si to nenechali líbit a vydali se do ulic či na barikády.
14.06.2012 13:45 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4372 článků)

Na Rathově blogu visí: Do ulic, na barikády

 
Poslanec David Rath obviněný z korupce na svém webu zveřejnil komentář k návrhu zákona o vyrovnání státu s církvemi. Uvádí, že vláda chce lidem ukrást přibližně 140 miliard v době, kdy klesá životní úroveň a Česká republika chudne. Rath nabádá občany, aby si to nenechali líbit a vydali se do ulic či na barikády.
14.06.2012 14:05 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4372 článků)

Topolánek očima Františky: V tomhle chce na barikády?

 
Starý Topol už jinak neporoste, chce se konstatovat na adresu outfitu expremiéra Mirka Topolánka (57). „Pokud o to Klaus bude stát, půjdu s ním třeba i na barikády,“ řekl nedávno. Tak takhle by tam asi jít mohl.
04.09.2013 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2134 článků)

Ukrajina: Demonstanti obadili sídlo vlády a stavějí barikády. Do Kyjeva míří vojáci z celé země

 
Na Ukrajině to pořádně vře! Demonstranti v pondělí dopoledne obsadili budovu, v níž sídlí ukrajinská vláda. Okolo pak staví barikády. Do Kyjeva pak míří vojáci z celé Ukrajiny.
02.12.2013 09:00 |

podobné články

Protesty na Ukrajině: Začal útok na barikády

 
Ukrajinská policie a vojáci ministerstva vnitra začali dnes večer podle opozičních předáků odstraňovat barikády proevropských demonstrantů, blokující přístup k sídlu vlády v Kyjevě. Podle agentury Interfax ke srážkám mezi pořádkovými silami a demonstranty nicméně nedošlo. 
09.12.2013 08:05 |

podobné články

Na Ukrajině vzplály barikády. Protesty si vyžádaly další oběť!

 
V ohnivém pekle se ocitli účastníci ukrajinských demonstrací. Střety mezi protestujícími a policisty totiž pořádně nabraly na obrátkách - odpůrci režimu se pokusili obsadit ministerstvo energetiky, na zasahující policisty házeli kameny a zápalné lahve. Dokonce podpálili barikády! O život přišel další protivládní demonstrant.
25.01.2014 14:25 |

podobné články

Exkluzivně: Na Primě hoří barikády! Šéfku zpráv žaluje vyhozený redaktor a na zprávy z kamionu se nikdo nedíval!

 
Uvnitř TV Prima už zase hoří barikády. Pozná se to tak, že nám píší novináři od konkurence, že by rádi něco psali, ale nemohou. A když se k tomu ještě přidá fiasko s kamionem, ze kterého jdou vysílat zprávy jen pro neslyšící, už nás nemohlo nic zastavit. Snad jen to, že autor textu pracuje souběžně externě v sekci zpravodajství TV Nova a je tedy jasně zaujatý, ale nejen že tento článek nechtěl napsat nikdo jiný v redakci, on ho nechtěl napsat nikdo jiný v oboru, a když chtěl, tak nemohl, takže nebylo zbytí.
12.08.2014 18:40 |

podobné články

Hongkongská policie začala rozebírat barikády demonstrantů

 
Stovky čínských policistů začaly rozebírat protestní tábor prodemokratických aktivistů v Hongkongu. Barikády totiž zabíraly i hlavní dopravní tepnu města, kvůli blokování dopravy se na soud obrátila autobusová společnost a uspěla.
11.12.2014 08:45 |

podobné články

Studenti v USA zapálili ohně a šli na barikády. Kvůli Trumpovu poradci

 
Bouřlivý protest proběhl ve středu na Kalifornské univerzitě v Berkeley. Studenti ho namířili proti plánované přednášce šéfa konzervativního webu Breitbart News. Postavili barikády, zažehli ohně a odpalovali dělobuchy. Breitbart News donedávna řídil Steve Bannon, který podporuje prezidenta Donalda Trumpa a teď je jeho poradcem. Na univerzitě měl vystoupit jeho nástupce Milo Yiannopoulos. Vedení školy na Twitteru oznámilo, že Yiannopoulosovo vystoupení bylo zrušeno a škola uzamčena.
02.02.2017 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3542 článků)

S rozsáhlým požárem skládky bojovalo deset jednotek hasičů

 
Deset jednotek hasičů bojovalo s večerním ohněm, který o víkendu zachvátil skládku odpadků v Bratčicích na Brněnsku. S plameny bojovali jihomoravští požárníci víc než tři hodiny. A po jejich zdolání ještě požářiště hlídali dobrovolní hasiči.
23.06.2013 22:40 |

podobné články

V Doněcku se v noci bojovalo, povstalci prý dál ustupují

 
Ve východoukrajinském Doněcku po celou noc pokračovaly přestřelky mezi povstalci a ukrajinskou armádou. Podle agentury Unian byla v řadě čtvrtí přerušena dodávka elektřiny a vody, při ostřelování města zahynulo několik lidí a desítky občanů byly ošetřeny v nemocnici. Granátem byl zasažen doněcký chemický závod, který začal hořet. Intenzivně se bojovalo i u doněckého letiště.
23.07.2014 10:41 |

podobné články

V Doněcku se v noci bojovalo, povstalci ztracejí pozice v městech

 
V Doněcku v noci pokračovaly boje mezi ukrajinskou armádou a povstalci.V řadě čtvrtí byla přerušena dodávka elektřiny a vody. Při ostřelování města údajně zahynulo několik lidí, desítky lidí byly ošetřeny v nemocnici. Intenzivně se bojovalo u doněckého letiště. 
23.07.2014 10:46 |

podobné články

Šílená ženská řežba. Utrhli jí ucho, přesto se bojovalo dál!

 
Ultimátní bojové sporty mají za sebou další drsnou podívanou. Tentokrát se o ní zasloužily ženy a hlavně Leslie Smithová. Obrázky zakrvavené divy obletěly svět, vždyť jí soupeřka utrhla ucho a přesto se bojovalo dál!
22.11.2014 10:10 |

podobné články

Parník na Orlické přehradě zachvátil požár: S plameny bojovalo osm jednotek hasičů

 
Osm jednotek hasičů bojovalo v pátek večer s plameny hořícího výletního parníku na Orlické přehradě. Plavidlo bylo naštěstí ukotveno a bez pasažérů. Příčina ohně zatím není jasná, škoda na shořelé nástavbě lodi se předběžně odhaduje na dva miliony korun.
18.06.2016 12:55 |

podobné články

Migranty s baseballovými pálkami zkrotila až policie. Postavili si i barikády

 
V imigračním centru, ze kterého před rozzuřenými uprchlíky prchli preventivně raději i hlídači, je znovu pořádek. Musela ho ale nastolit až policie, která do centra na australském Vánočním ostrově dorazila, uvedly v prohlášení australské imigrační úřady. Střety vyvolala smrt jednoho z žadatelů o azyl, uprchlíci se vyzbrojili baseballovými pálkami a založili na řadě míst v komplexu požáry. Oheň poničil lékařská, vzdělávací a sportovní zařízení.
10.11.2015 08:20 |

podobné články