Článek

V Praze se setkali zmocněnci pro boj s antisemitismem

 
Ministerstvo zahraničních věcí hostilo 12. ledna 2016 v Černínském paláci první setkání nově jmenované koordinátorky Evropské komise pro boj s antisemitismem Kathariny von Schnurbeinové s partnery z jiných zemí a mezinárodních institucí za účasti ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka a ministra pro lidská práva a legislativu Jiřího Dienstbiera.
15.01.2016 12:46 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2162 článků)
Podobné články

Zaorálek varoval před antisemitismem. Zmínil i server, který zveřejnil maily premiéra

 
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) dnes varoval před znepokojivým nárůstem antisemitismu v Evropě i České republice. Jako příklad takové tendence v Česku uvedl například extremistický server White Media. Zaorálek mluvil o nutnosti vypořádat se s protižidovskými náladami na prvním setkání nově jmenované koordinátorky Evropské komise pro boj s antisemitismem Kathariny von Schnurbeinové s partnery z jiných zemí a mezinárodních institucí v pražském Černínském paláci.
12.01.2016 19:16 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2162 článků)

ÚS rozhodne, zda soudci smějí působit jako zmocněnci v řízeních

 
Ústavní soud (ÚS) dnes rozhodne o tom, zda čeští soudci mohou zastupovat jako zmocněnci účastníky soudních řízení, například své blízké. Návrh na zrušení části zákona o soudech a soudcích, která možnosti a omezení soudců stanovuje, podal Nejvyšší soud.
21.09.2010 08:40 |

podobné články

ÚS: Soudci nemohou vystupovat jako zmocněnci

 
S úspěchem se nesetkala snaha brněnského soudce Miroslava Nováka dožadujícího se před Ústavním soudem (ÚS) změny zákona o soudech a soudcích. Ten zapovídá soudcům, aby působili jako zmocněnci v soudních a správních řízeních. ÚS totiž zamítl návrh na zrušení sporné pasáže zákona s odkazem na nutnost zachování soudcovské důstojnosti a nezávislosti a svůj verdikt veřejně vyhlásil v úterý.
21.09.2010 16:15 |

podobné články

Zdechovský (KDU-ČSL): Antisemitistické útoky se nesmí opakovat

 
Europoslanci chtějí přitvrdit boj s antisemitismem v Evropské unii
11.07.2015 13:21 |

podobné články

Jan Kavan se vrátil z Českého rozhlasu pořádně naštvaný. Posuďte sami, zda měl důvod

 
Ve včerejším pořadu Českého rozhlasu Plus „Pro a proti“ vystoupil bývalý ministr zahraničních věcí Jan Kavan a ředitel Židovského muzea v Praze Leo Pavlát. Tématem diskuze bylo, zda je současná stále hlasitější kritika Izraele zároveň i antisemitismem. Kavan byl však v menšině, jelikož moderátorka Lucie Vopálenská byla podle jeho slov proti němu.
12.04.2016 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kavan (114 článků)

ODPORNÉ: Francouzská vesnička se jmenuje »Smrt Židům«!

 
Sto kilometrů na jih od Paříže je víska, jejíž jméno je teď velkým tématem bojovníků s antisemitismem. Maličká osada s dvaceti obyvateli nese název La Mort aux Juifs neboli Smrt Židům. A protože prý ve Francii roste protižidovská nálada, požadují aktivisté z Centra Simona Wiesenthala přejmenování.
18.08.2014 13:00 |

podobné články

Jan Urbach: Podivné rozsudky v německém Wuppertalu

 
Podle názoru soudu v německém Wuppertalu nebylo podpálení místní synagogy motivované antisemitismem. Odvolací soud tak potvrdil rozsudek z roku 2015 nad Palestinci Mohamedem E. (31 let), Ismailem A. (26 let) a Mohamedem A. (20 let).
17.01.2017 16:20 |

podobné články

Sudetoněmecký landsmanšaft v Čechách. Stojí za ním antirudý Šinágl

 
Například zrušení Benešových dekretů si klade za cíl Sudetoněmecké krajanské sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, které v květnu zahájilo svojí činnost. Stalo se tak po té, co byl zmocněnci jeho přípravného výboru doručen rozsudek Městského soudu v Praze, jímž tento soud zrušil rozhodnutí ministerstva vnitra o odmítnutí registrace spolku.
27.05.2011 08:55 |

podobné články

Vláda projedná personální změny mezi zmocněnci pro stavby dálnic

 
Vláda dnes projedná personální změny v pětičlenné sestavě vládních zmocněnců pro výstavbu dálnic. Změny navrhlo ministerstvo dopravy, které které chce mimo jiné odvolat jihomoravského zmocněnce Milana Venclíka. Nahradit ho má Petr Duchoň.
09.04.2010 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Duchoň (1 článek)

Chovanec (ČSSD): Kolik stáli státní kasu „zbyteční vládní zmocněnci“

 
ČSSD považuje odvolání pěti ze šesti zmocněnců pro dopravní stavby, o kterém rozhodla Nečasova vláda na svém posledním zasedání, za krok správným směrem, který ovšem přichází velmi pozdě.
27.01.2012 16:35 |

podobné články

Janoušek se u soudu snaží přeplatit ženu, kterou v opilosti srazil

 
Advokát lobbisty Romana Janouška Vít Široký začal vyjednávat o odškodnění pro ženu, kterou jeho klient podle policie srazil v opilosti. Zmocněnci poškozené Vietnamky Josefu Lžičařovi zaslal první návrh, který podle jeho slov odpovídá několikanásobku částky, kterou stanovili lékaři. Dnes to potvrdili oba právníci.
14.06.2012 17:10 |

podobné články

Obrovský výprask vládnímu zmocněnci. Okamura přijel do města šikanovaného Romy

 
REPORTÁŽ Takovou kavalkádu hostů na zastupitelstvu obec Strýčkovice na Domažlicku, která má jen něco přes stovku obyvatel, ještě nezažila. Kvůli případu napadení a vyhrožování Romy se sem sjeli hned dva poslanci Úsvitu přímé demokracie – Tomio Okamura a Marek Černoch a také místopředseda hnutí Jaroslav Novák. Za Úřad vlády dorazil Vít Vlasák z Agentury pro sociální začleňování a Okamura začal nebohého mladíka doslova cupovat.
29.03.2014 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (1609 článků)

Bílá dělá Zagorku: Odmítá převzít anticenu za zprznění Nirvany! Ta je přitom celá ze zlata, které mohla dát charitě!!!

 
Redakce eXtra.cz naléhavě žádá o pomoc při pátrání po zpěvačce "Lucii Bílé":http://www.extra.cz/tema/lucie-bila (48) či jejím zmocněnci, který by si převzal "anticenu Zlatý David 2013 za Průšvih roku":http://www.extra.cz/lucie-bila-vyhrala-anticenu-zlaty-david-za-vykradeni-nirvany-prestizni-anketu-ale-ovladli-pojkarova-s-matusem, kterou jsme nuceni půl roku přechovávat v prostorách našeho vydavatele, neb nám byla předána do úschovy pořadatelem ankety po skončení slavnostního večera, kam si zpěvačka pro cenu dle očekávání nepřišla.
27.08.2014 09:30 |

podobné články

Diplomata Bartušku čeká trest za výrok o upalování

 
Žlutou kartu dostane diplomat Václav Bartuška, který veřejnost pobouřil na konci dubna slovy o vystřílení a upálení proruských rebelů na Ukrajině. Za další prohřešek vládnímu zmocněnci pro energetickou bezpečnost hrozí už vyhazov. Varování Bartuškovi předá zřejmě příští týden státní tajemník Petr Gajdušek.
09.05.2015 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (690 článků)

Američané chtějí přemluvit Palestince, aby nežádali o vlastní stát

 
Na Blízký východ se příští týden vracejí dva američtí zvláštní zmocněnci. Jejich úkolem je pokusit se obnovit izraelsko-palestinské mírové rozhovory a vymluvit Palestincům záměr požádat o jednostranné uznání jejich státu v OSN.
13.09.2011 17:25 |

podobné články

Samková opět řádila: Všechny vlády od revoluce se budou smažit v pekle

 
Známá advokátka Klára Samková se po čase vyjádřila k „věčnému“ tématu, kterým v naší zemi romská otázka bez pochyby je. V reakci na obdržený dopis uvedla, že různí aktivisté a lidskoprávní zmocněnci napáchali tak velké škody, že je někdo těžko napraví. „Jsou to kvalifikovaní zločinci,“ řekla jasně.
17.05.2013 18:25 |

podobné články

Samková opět řádila: Všechny vlády od revoluce se budou smažit v pekle

 
Známá advokátka Klára Samková se po čase vyjádřila k „věčnému“ tématu, kterým v naší zemi romská otázka bez pochyby je. V reakci na obdržený dopis uvedla, že různí aktivisté a lidskoprávní zmocněnci napáchali tak velké škody, že je někdo těžko napraví. „Jsou to kvalifikovaní zločinci,“ řekla jasně.
17.05.2013 21:10 |

podobné články

Policisté rekonstruovali vraždu Romana Housky

 
Více než tři hodiny dnes v Chomutově trvala rekonstrukce vraždy kontroverzního podnikatele a vlivného člena ČSSD Romana Housky. Kromě desítek kriminalistů a dozorujícího státního zástupce se jí zúčastnili také znalci, patolog, psycholožka a zmocněnci poškozených. Kriminalisté chtěli rekonstrukcí potvrdit výpověď muže, který se k vraždě přiznal. Housku zastřelil čtyřmi ranami loni 18. listopadu.
02.04.2014 17:00 |

podobné články

Promlčení přestupků se má prodloužit na tři roky, zabrání se obstrukcím

 
Opakované omluvy z jednání kvůli náhlému onemocnění, námitky podjatosti proti úplně všem úředníkům, zmocněnci s doručovací adresou na Fidži, Kanárských ostrovech nebo v Panamě a bydlištěm na ohlašovně. Tak úřady popisují obstrukční praktiky, s nimiž se potýkají v řízeních o přestupcích, především dopravních.
24.07.2014 04:25 |

podobné články