Článek

V Praze otevřeli Hračkotéku: Spojuje svět hendikepovaných s dětmi

 
Svět dětí a zdravotně hendikepovaných lidí se v Praze zase o něco víc prolnul. V Růžové ulici nedaleko Jindřišské věže totiž otevřela Hračkotéka. Ta unikátním způsobem propojuje hračkářství a prostředí, které nenásilnou formou sbližuje dvě zcela rozdílné skupiny lidí.
05.09.2016 22:55 |

podobné články

Podobné články

Postižení demonstrovali proti Zemanovi

 
S protestem hendikepovaných proti svým výrokům o společném vzdělávání zdravých a hendikepovaných se setkal při své návštěvě Ústeckého kraje prezident Miloš Zeman. V Krásné Lípě na Děčínsku proti němu protestovaly zhruba čtyři desítky mentálně i zdravotně postižených i jejich přátel.
03.02.2015 15:16 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (15957 článků)

Cestování s dětmi nemusí být noční můra

 
S nadcházejícím se létem se ruku v ruce blíží i pro rodiče děsivé cestování s dětmi. Možná i vy máte před sebou minimálně jeden rodinný výlet či dovolenou, na kterou se sice již nemůžete dočkat, ale zároveň vás ubíhající dny ke dni D naplňují obavami. Cestování s dětmi – zvláště pak na dlouhé trasy – je pro většinu rodičů noční můrou. Dítka se nudí a jakmile vás na cestě potká dopravní zácpa, zaseknete se v několika kilometrové kalamitě, je udržení jejich pozornosti doslova nadlidským úkolem. Chcete-li cestování s dětmi přežít bez úhony, přečtěte si dnešní článek.  Zabalte s sebou nějakou dobrůtku Znuděné dítě je jedna věc, znuděné a hladové dítě je věc druhá – často mnohonásobně horší. Snažte se podobné kombinaci předcházet a před jakoukoli cestou – ať už bude dlouhá nebo krátká – s sebou zabalte něco na zub. Cestujete-li s dětmi, není dobré spoléhat se na benzínku či nějaký fasto food, který byste mohli potkat – nejenže je to nezdravé, ale zároveň to leze do peněz. Mnohem lepší je vsadit na kousky ovoce, zeleniny, obložené chleby… Dítka se nesmí nudit – zabavte je Má vše dítě oblíbenou hračku, u které nějaký čas vydrží? Pak není nic jednoduššího, než mu ji zabalit s sebou. Ať už je to tablet, lego panáček, panenka či omalovánky – než vyrazíte, ujistěte se, že jste dítěti něco podobného přibalili. Alespoň na čas se tím zabaví. Film do auta? Jen pro otrlé žaludky Mnoho dnešních aut má tu možnost promítat dětem film či pohádku. Zpravidla je k tomu využíváno zadních částí sedaček řidiče a spolujezdce. Máte-li během cestování s dětmi tuto možnost, neváhejte jí využít. Děti zabavíte i na několik hodin. Ovšem pozor – ne všechny děti zvládají jízdu autem bez žaludečních potíží, proto stává-li se vaší ratolesti, že během jízdy zvrací, nenuťte ji soustředit se na obrazovku.... Čtěte více Příspěvek Cestování s dětmi nemusí být noční můra pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.10.2015 09:21 |

podobné články

Z Evropy do Asie za 4 minuty! V Turecku otevřeli mezikontinentální tunel

 
Evropu a Asii ode dneška spojuje mezikontinentální tunel pod průlivem Bospor. Každý den by skrz něj mělo projet vlakem více než milion lidí. Tunel spojuje evropskou a asijskou část tureckého Istanbulu.
29.10.2013 16:50 |

podobné články

Jak prožít dovolenou s malými dětmi v poklidu?

 
Dovolená s malými dětmi není jednoduchá a často vyžaduje kompromisy. Bojíte se vyjet někam s dětmi proto, že máte špatné zkušenosti s neochotou a vybavením českých hotelů? Mohlo by se blýskat na lepší časy, neboť se mezi nimi začíná prosazovat tzv. certifikace Baby friendly. Ta má zajistit, že se v hotelu lze bez obav ubytovat s dětmi a využívat s nimi i restaurační zařízení a další služby, které pobyt a starosti rodičům ulehčí.
06.06.2011 00:05 |

podobné články

V Praze otevřeli hřbitov bez pomníků

 
Unikátní pohřebiště Les vzpomínek, kde nebudou náhrobky, otevřeli v pražských Ďáblicích.
02.06.2015 23:00 |

podobné články

Po havárii vody otevřeli na magistrále dva pruhy. Ráno se tu opět tvořily kolony

 
Od chvíle, kdy v pondělí ráno praskl v Sokolské ulici, přes kterou vede magistrála, vodovod, začala v Praze kolabovat doprava. Na magistrále a okolních ulicích se tvořily nekonečné kolony. V úterý po poledni se situace trochu zlepšila, po opravách otevřeli na Sokolské alespoň dva jízdní pruhy. Zcela zprovozněna má být vozovka ještě vpodvečer. Objížďka místa havárie na křižovatce Sokolské a Ječné nyní vede přes Legerovu ulici.
29.11.2016 08:25 |

podobné články

Dokumentality jsou tak trochu jiným zpravodajstvím

 
V plném běhu je unikátní projekt filmařky Lindy Jablonské Dokumentality. V jeho rámci se autorka spolu se štábem mentálně hendikepovaných lidí z občanského sdružení Inventura dívá okem kamery na politický kolotoč před nadcházejícími volbami.
21.04.2010 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Linda Jablonská (5 článků)

Festival v Písku: Mít hendikep neznamená neumět

 
Zvláštní blok filmů i doprovodných akcí hendikepovaných tvůrců byl jednou z hlavních událostí pátečního programu 10. Mezinárodního festivalu studentských filmů v Písku.
01.10.2010 16:55 |

podobné články

Zneužil roční dítě a dalších 113 lidí

 
Čtyřiapadesátiletý švýcarský ošetřovatel Hansjürg S. se přiznal k pohlavnímu zneužití 114 lidí včetně dětí a hendikepovaných dospělých během devětadvacetiletého působení ve švýcarských a německých pečovatelských domech.
02.02.2011 13:45 |

podobné články

Začíná cyklistické MS hendikepovaných. Favoritem Ježek

 
Reprezentanta Starka v přípravě srazilo auto
08.09.2011 11:10 |

podobné články

Unikátní charitativní kalendář: Z vozíčkářky Terezky je baletka!

 
Osud jim dal do vínku těžké postižení, a jejich start do života tak byl zcela jiný, než u většiny zdravých dětí. Teď si ale všichni kluci a holčičky splnili sen. V unikátním projektu sdružení Životem bez limitu pózovali v charitativním kalendáři. Před objektivem fotografa se mohli proměnit přesně podle svého dětského přání. Stejně jako Jiřík (11) a Terezka (11), o které s láskou pečuje jedna z organizátorek projektu Markéta Langerová. Kalendář si můžete koupit za 150 až 500 korun, výtěžek půjde na rehabilitační pobyt hendikepovaných dětí u moře. Více na www.zivotembezlimitu.cz.
22.11.2012 05:10 |

podobné články

ČEZ: Veřejnost rozhodla o podpoře mentálně hendikepovaných v Šumperku

 
Současným trendem v péči o mentálně hendikepované je jejich začleňování do většinové společnosti. Touto cestou se vydala i Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v Šumperku, která své klienty učí soběstačnosti a rozvíjí jejich motorické, komunikační i sociální dovednosti.
27.02.2013 09:05 |

podobné články

ŠKODA umožní Jiřímu Ježkovi účast na Tour de France

 
Jiří Ježek, jeden z nejlepších hendikepovaných sportovců na světě, bude 10. července startovat jako předjezdec v časovce na jubilejní Tour de France.
30.05.2013 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Ježek (39 článků)

Vláda: Nový občanský zákoník významně posiluje práva hendikepovaných

 
Vláda projednala zprávu o plnění Národního plánu vytváření rovných příležitostí pro osoby se zdravotním postižením.
24.07.2013 21:55 |

podobné články

Sbírka Darujte hračku s Českým rozhlasem rozzáří dětské domovy již po patnácté

 
Český rozhlas spustil ve spolupráci se sdružením Tango Havlíčkův Brod, v.o.s. 15. ročník sbírky (nejen) hraček pro děti v dětských domovech a ústavech sociální péče. Z předvánočního předání sbírky odvezou zástupci 54 domovů přibližně 4000 balíčků pro 1956 dětí a mentálně hendikepovaných.
19.11.2013 18:11 |

podobné články

Komu vadí na Vysočině zachránce zvířat? Někdo mu usmrtil jelení zvěř!

 
Už pátý rok se stará Ladislav Váňa o desítky hendikepovaných zvířat v Kletečné na Humpolecku. Teď ho postihla tragédie! Po návratu v úterý večer z města na farmu, našel ve výběhu usmrcené tři kusy jelení zvěře. Další laň z výběhu zmizela.
20.11.2013 20:26 |

podobné články

Institut CEMI chce stipendiem podpořit vzdělávání handicapovaných

 
Vzdělávací institut CEMI (Central European Management Institut), přední český specialista na on-line manažerské vzdělávací programy s celoevropskou působností, se rozhodl formou stipendia podpořit vzdělávání zdravotně hendikepovaných lidí. V rámci programu tak mohou vybraní zájemci získat stipendium ve výši od 50 do 100 % ceny studia a získat titul MBA či LL.M.
17.04.2014 13:05 |

podobné články

Peníze na podporu hendikepovaných putovaly na půjčovnu vozítek Segway

 
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) v minulých letech nemělo přehled o tom, zda dotace na zpřístupnění cestovního ruchu znevýhodněným skupinám putují skutečně na tento účel, upozornil ve své nejnovější zprávě Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Místo toho šla část peněz například na zřízení půjčovny městských vozítek Segway či elektrokol.
28.07.2014 09:00 |

podobné články

Exekuce dopadá stále více na invalidní důchodce

 
Exekuce kvůli vysokým dluhům se netýkají jen běžných občanů, ale stále častěji i zdravotně postižených lidí. Informoval o tom server Českého rozhlasu. „Za letošní půlrok řeší exekuci 73 hendikepovaných, vloni jich bylo za stejné období dvakrát méně,“ uvedl server s tím, že na výrazný nárůst upozorňují poradenská centra Národní rady osob se zdravotním postižením.
10.08.2014 10:05 |

podobné články