Článek

V Praze je smogová situace kvůli zvýšené koncentraci ozónu

 
Meteorologové vyhlásili pro Prahu smogovou situaci, kvůli vysoké koncentraci ozónu. Předpokládá se, že situace bude pokračovat také v neděli, informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
06.06.2015 18:51 |

podobné články

Podobné články

Ve středních Čechách a v Praze byla vyhlášena smogová situace

 
Ve středních Čechách a v Praze byla kvůli vysoké koncentraci troposférického ozonu vyhlášena smogová situace. Platit začala krátce před 18:00. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude trvat i v sobotu. Vysoké koncentrace ozonu jsou spojené s vysokými teplotami.
26.07.2013 19:25 |

podobné články

Vedro neustupuje, dva kraje ohrožuje ozonový smog. Způsobuje bolest hlavy a záchvaty

 
Ve Středočeském a Ústeckém kraji byla dnes odpoledne vyhlášena smogová situace. Příčinou je vysoká koncentrace ozonu v ovzduší, která může ztížit dýchání u starších a nemocných lidí nebo u dětí. Oznámil to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Ozonu zřejmě večer ubude, ale v neděli se bude podle meteorologů situace opakovat.
04.07.2015 16:50 |

podobné články

Smogová situace se na řadě míst v Česku přes noc opět zhoršila

 
Na řadě míst v České republice se v noci na neděli opět zhoršila smogová situace. Překročení imisního limitu polétavého prachu hlásí například stanice z Prahy, Brna a Znojma. Nejhorší zůstává smogová situace na severu Moravy. Koncentrace prachu překračovaly imisní limity i na východě Čech. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
06.11.2011 10:45 |

podobné články

Konečná (KSČM): Smogová situace není politický problém

 
Smogová situace je problémem nejen Moravskoslezského kraje a Ostravska, ale celé řady dalších míst v České republice. Vážné zdravotní dopady způsobené překračováním koncentrací polétavého prachu byly v médiích již mnohokrát popsány. Přesto musíme bohužel konstatovat, že hledání řešení a zlepšování špatného stavu ovzduší probíhá velmi pomalu.
18.11.2013 12:36 |

podobné články

Meteorologové varují před ozónem, ve čtyřech krajích platí smogová situace

 
Meteorologové vyhlásili v sobotu odpoledne v Praze, ve Středočeském, Ústeckém a Libereckém kraji smogovou situaci. Na vině je zvýšené množství troposférického, tedy přízemního ozónu. Přízemní ozón může dráždit dýchací cesty, dokonce vyvolat astmatický záchvat.
03.08.2013 15:45 |

podobné články

Pozor na UV záření! Vrstva ozonu extrémně klesla pod průměr

 
Ozonu je extrémně podprůměrné množství, až do pátku tak při jasné obloze hrozí zvýšené ultrafialové záření. Upozornil na to Ladislav Metelka z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Kvůli suchu už také meteorologové začali sledovat riziko vzniku požárů. Obvykle přitom požáry sledují až od dubna.
18.03.2014 16:40 |

podobné články

Smogová situace ve Středních Čechách pominula, na mnoha místech země však trvá

 
Vyhlášení smogové situace v Praze a ve Středočeském kraji odvolal v sobotu ráno Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Koncentrace polétavého prachu ve vzduchu, kvůli nimž byla vyhlášena, klesly. Kvalita ovzduší v Olomouckém kraji se v sobotu proti pátku zhoršila a na Karvinsku, Ostravsku a v části Frýdecko-Místecka platí smogová situace i nadále.
07.11.2015 08:25 |

podobné články

Ostravsko se dusí, vyhlášena smogová situace

 
Kvůli zhoršeným rozptylovým podmínkám v neděli v noci Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vyhlásil v Moravskoslezském kraji smogovou situaci. Varuje před možným vyhlášením signálu regulace. Při něm už firmy musejí dodržovat ekologická opatření. Smogová situace se vztahuje na Ostravsko, Karvinsko a Frýdecko-Místecko.
22.10.2012 08:35 |

podobné články

V Moravskoslezském kraji odvolali smogovou situaci

 
Meteorologové ve čtvrtek ráno odvolali smogovou situaci v aglomeraci Ostravska, Karvinska a Frýdecko-Místecka. Vyhlásili ji v úterý kvůli vysoké koncentrace troposférického ozonu. Na Frýdecko-Místecku se smogová situace netýkala oblasti Třince a okolí.
12.06.2014 06:40 |

podobné články

V Moravskoslezském kraji se může vyskytnout smogová situace

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upozornil na to, že v Moravskoslezském kraji se může v nejbližších hodinách vyskytnout smogová situace a může být vyhlášena regulace. Upozornění platí od pátku 23:00 do odvolání.
09.10.2010 11:50 |

podobné články

Po severu Čech hrozí smog i v Jihočeském kraji

 
V Jihočeském kraji byla vyhlášena smogová situace. V oblasti je vysoká koncentrace přízemního ozonu, který může působit dýchací problémy. Informovali o tom pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
19.06.2013 06:25 |

podobné články

Meteorologové vyhlásili v Moravskoslezském kraji smogovou situaci

 
Meteorologové vyhlásili na Ostravsku, Karvinsku a Frýdecko-Místecku smogovou situaci. Důvodem jsou vysoké koncentrace troposférického ozonu. Na Frýdecko-Místecku se smogová situace netýká oblasti Třince a okolí.
10.06.2014 20:05 |

podobné články

NEJVĚTŠÍ úbytek ozonu nad Arktidou!

 
Světová meteorologická organizace vydala zprávu, podle níž se vrstva ozonu, která chrání planetu před ultrafialovým zářením, od začátku zimy do konce března ztenčila o 40 procent dlouhodobého průměru.
05.04.2011 11:50 |

podobné články

Česko stále přikrývá smogová poklička

 
Řadu českých měst stále přikrývá smogová poklička. Koncentrace škodlivin ve vzduchu i nadále překračují povolené hodnoty, poprvé od začátku týdne se však zlepšila situace v Moravskoslezském kraji, který špatné ovzduší sužuje nejvíce. Meteorologové tam dnes mohli odvolat signál regulace, kvůli němuž musela řada podniků omezit výrobu.
17.11.2011 20:00 |

podobné články

Česko dusí kvůli vedrům smog. Zlepšení má přijít s ochlazením

 
Kvůli vysoké koncentraci ozonu platí výstraha téměř v celé České republice. V řadě krajů platí varování několik dní, dneska přibyly další regiony, dobře se dýchá pouze v Královéhradeckém a Pardubickém kraji.
14.08.2015 17:25 |

podobné články

Pozor na zvýšené ultrafialové záření, varují meteorologové

 
Extrémně podprůměrné množství ozónu znamená až do pátku hrozbu zvýšeného ultrafialového záření. V úterý na to upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Podle něj by situace měla být lepší o víkendu, kdy by měla přijít větší oblačnost.
18.03.2014 15:20 |

podobné články

Meteorologové odvolali smogovou situaci pro Jihočeský kraj

 
Meteorologové dnes odvolali smogovou situaci pro Jihočeský kraj. V regionu platila od středy kvůli vysoké koncentraci přízemního ozonu, který může lidem způsobovat dýchací potíže. Sdělil to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 
21.06.2013 10:20 |

podobné články

V Libereckém kraji bojují kvůli vysokým teplotám se smogovou situací

 
Meteorologové dnes vyhlásili smogovou situaci v Libereckém kraji. Důvodem je vysoká koncentrace přízemního ozonu, která může způsobovat problémy lidem s chronickými dýchacími problémy, starším lidem a malým dětem. Měli by se odpoledne vyvarovat pobytu pod širým nebem a zvýšené fyzické zátěže, spojené se zvýšenou frekvencí dýchání. U zdravých dospělých nejsou žádná omezení. ČTK o tom informovala pobočka Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v Ústí nad Labem. 
18.06.2013 19:10 |

podobné články

SMOG NAD ČR! Vážné zdravotní problémy hrozí i zdravým lidem!

 
Smogová situace se začíná pomalu zlepšovat a hodnoty polétavého prachu se postupně snižují nejen v Praze, ale i ve středních Čechách, nejhorší situace přetrvává v okolí Mladé Boleslavi. Na svých internetových stránkách o tom ve středu informuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
16.11.2011 09:20 |

podobné články