Článek

V Praze dnes začíná 11. ročník multikulturního festivalu. O uprchlících

 
V prostorách Nákladového nádraží Žižkov dnes začíná třídenní multikulturní festival RefuFest, jehož první den bude tematicky věnován uprchlíkům, píše ČTK.
27.05.2016 06:20 |

podobné články

Podobné články

V Praze začíná hudební a divadelní přehlídka Mezi ploty

 
Již 18. ročník multikulturního festivalu Mezi ploty začíná v sobotu v Psychiatrické léčebně v Praze - Bohnicích. Potrvá do neděle.
30.05.2009 22:55 |

podobné články

Začíná jubilejní ročník festivalu Špilberk

 
Koncertem Filharmonie Brno začíná ve středu na brněnském Špilberku 10. ročník stejnojmenného hudebního festivalu. Jubilejní ročník open-air festivalu na nádvoří brněnského hradu začíná koncertem To nejlepší z klasiky. Řídí ho srbský dirigent Aleksandar Markovič, pro kterého to bude i inaugurační koncert jako nového šéfdirigenta Filharmonie Brno (FB).
12.08.2009 10:15 |

podobné články

V Praze dnes začíná 16. ročník festivalu Den poezie

 
V Praze dnes v Juditině věži první akcí začíná 16. ročník festivalu Den poezie. V rámci pořadu Poezie v letu, který je věnován vzpomínce na 150. výročí narození Antonína Sovy, vystoupí 'letka' básníků Jarmila Hannah Čermáková, Olga Stehlíková, Simona Racková, Josef Straka, Jan Sojka, Norbert Holub, Josef Hrdlička a Viktor Špaček. Tematické bude i vstupné - hrstka zrní.
08.11.2014 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Sova (1 článek) , Antonín Sova (1 článek)

Přijela návštěva z Německa a znělo: Napsala jsem komentář a lidé mi začali nadávat. To nejde. U nás proběhla akce, aby se o uprchlících psalo hezky, ale tady v ČR...

 
Česká média, hlavně ta v soukromých rukách, jsou s vyvážeností zpravodajství o uprchlících na štíru. Svým čtenářům předkládají hlavně zlé zprávy o uprchlících, těch kladných je jak šafránu, zaznělo v úterý večer v Goethe-Institutu v Praze.
07.12.2016 11:45 |

podobné články

Sázavafestu dali tempo Molotov, Nightwork a Fun Lovinʼ Criminals

 
V Benešově u Prahy probíhá od čtvrtečního odpoledne dvanáctý ročník multikulturního Sázavafestu. Byť několik dnů před jeho zahájením kvůli nedostatku financí stáhl ředitel festivalu Pavel Kloupar z programu britské Kaiser Chiefs, do té doby největších slibovanou hvězdu, v pátek večer řekl, že na akci dorazilo patnáct tisíc diváků.
04.08.2012 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Kaiser Chiefs (7 článků)

Songfest přivítá umělce z celého světa

 
Čtrnáctý ročník multikulturního hudebního festivalu Songfest proběhne od 12. do 28. února. Oslavovat se bude nastávající čínský rok Ovce. Festival odstartují v pražském Paláci Akropolis kapela Annuluku či jazzové Trio PUO v čele s čínskou zpěvačkou Feng-yün Song.
11.02.2015 16:16 |

podobné články

Osobnosti: Feng Feng (36 článků)

Návštěvníci pohádkového Jičína šlapali pro dobrou věc

 
Od středy do neděle se v Jičíně konal jubilejní 25. ročník populárního multikulturního festivalu Město pohádky, který každoročně přiláká tisíce dětí i dospělých z celé České republiky. Pohádkově naladění návštěvníci měli možnost podpořit v Jičíně dobrou věc v rámci charitativní akce Nadace ČEZ Pomáhej pohybem. Na speciálních dobročinných kolech šlapali pro spolek Sportem proti bariérám a Nadační fond Jičín – město pohádky.
11.09.2015 19:40 |

podobné články

Začíná 70. ročník filmových Benátek. Letos bez Česka

 
V italských Benátkách dnes začíná 70. ročník mezinárodního filmového festivalu, který je nejstarší kinematografickou přehlídkou na světě. Na ostrově Lido se do závěrečného obřadu 7. září promítne více než 50 soutěžních a nesoutěžních celovečerních filmů. Česká kinematografie podle webových stránek festivalu letos zastoupena není. 
28.08.2013 13:20 |

podobné články

Anna K. se vrátí ke zpívání v létě!

 
Zpěvačka Anna K. (vlastním jménem Luciana Krejcarová), která nyní bojuje se zákeřnou rakovinou prsu, vystoupí v létě na desátém ročníku multikulturního festivalu Sázavafest. Potvrdili to pořadatelé festivalu i samotná zpěvačka...
21.02.2010 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Anna K (213 článků)

Refufest s exotickými pochutinami a hudbou

 
Filmy z festivalu Jeden svět a koncerty ruské, romské nebo arabské hudby čekají na návštěvníky multikulturního festivalu RefuFest 28. srpna v jihočeských Rakovicích. Vstupné je dobrovolné.
23.08.2010 13:40 |

podobné články

V Praze dnes začíná 19. ročník varhanního festivalu

 
Zajímavé interprety nabídne letošní 19. ročník Mezinárodního varhanního festivalu, který se uskuteční ode dneška do 25. září v Bazilice sv. Jakuba v Praze. Za největší pražské varhany usedne mimo jiné titulární varhaník z Notre-Dame Jean-Pierre Leguay. Osm čtvrtečních večerů publiku přiblíží varhanní hudbu různých stylů a období.
07.08.2014 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Pierre Jean (23 článků)

V italských Benátkách začíná 69. ročník filmového festivalu

 
V italských Benátkách ve středu začíná 69. ročník mezinárodního filmového festivalu, který je nejstarší kinematografickou přehlídkou na světě. O hlavní cenu, Zlatého lva, bude na známém ostrově Lido do 8. září soupeřit 18 snímků. Česká kinematografie v hlavní soutěži letos zastoupena není, dva československé snímky však budou promítnuty v retrospektivní sekci.
29.08.2012 09:30 |

podobné články

V Benátkách začíná 71. ročník filmového festivalu

 
V italských Benátkách začíná ve středu 71. ročník mezinárodního filmového festivalu, který je vůbec nejstarší na světě. Na ostrově Lido se do závěrečného obřadu 6. září promítne 55 soutěžních a nesoutěžních celovečerních filmů. Česká kinematografie opět zastoupena není.
27.08.2014 14:00 |

podobné články

V Praze začíná šestý ročník festivalu Mene Tekel

 
V Praze v pondělí začne šestý ročník kulturního mezinárodního festivalu proti totalitě, zlu a násilí, který má název Mene Tekel. Široké veřejnosti nabídne týdenní festival mezigenerační výstavní projekt v galerii Karolina či tematické filmy v kině Ponrepo a koncerty Rockem proti totalitě ve Vagonu, kde vystoupí například Garáž, Jasná páka a Visací zámek, píše agentura ČTK.
20.02.2012 06:30 |

podobné články

RefuFest po deseti letech opustí Kampu: „Není to kvůli uprchlíkům,” namítá radnice Prahy 1

 
Pořadatelé multikulturního festivalu RefuFest shání nové působiště. Poté, co organizátorům Praha 1 neumožnila multikulturní festival uskutečnit na Kampě, hledají nové místo. Radnice městské části odmítá, že by za tím měla být uprchlická krize. „Občané Malé Strany si stěžují na hluk a nepořádek,“ říká mluvčí Prahy 1. RefuFest se tak pravděpodobně uskuteční na Praze 7. Nadějně vypadá nejen Výstaviště v Holešovicích, ale také Štvanice. Zdá se, že si pořadatelé RefuFestu mají z čeho vybírat.
10.03.2016 12:20 |

podobné články

V Praze začíná festival Architecture Week

 
V Praze začíná 5. ročník mezinárodního festivalu Architekture Week 2011 o tuzemské i zahraniční architektuře a urbanismu. Od 10. do 23. října nabídne řadu výstav, přednášek, seminářů, konferencí a filmových projekcí. Informovala o tom mluvčí festivalu Gabriela Štěpánková.
10.10.2011 14:05 |

podobné články

V Praze začíná festival japonské kultury Advík

 
V Praze dnes začíná osmý ročník festivalu populární i tradiční japonské kultury, animovaných filmů, komiksů a her nazvaný Advík. V nových prostorách Modré školy v Kupeckého ulici v Praze 4 potrvá do 11. srpna. 
08.08.2013 08:35 |

podobné články

Začíná jedenáctý ročník festivalu Letní slavnosti staré hudby

 
Koncertem souboru Collegium Marianum se ve čtvrtek v Rudolfinu opět v Praze rozezní tóny festivalu staré hudby. Jedenáctý ročník Letních slavností staré hudby nabídne během devíti večerů až do 8. srpna na atraktivních i netradičních místech setkání ponejvíce s hudbou 16. a 17. století, hranou soubory či sólisty specializujícími se na autentické podání i nástroje.
22.07.2010 13:35 |

podobné články

Veleba (SPO): Vláda hraje dvojí hru, je třeba konat

 
Pomalu a jistě se začíná naplňovat třetí dějství migrační apokalypsy Evropy. Nazval bych je probuzení z multikulturního snění do reality. Severské státy zařazují zpátečku, Německo začalo kontrolovat hranici s Rakouskem a vyhrožuje přivřením hranic a Rakousko totéž chystá na své jižní hranici. Poslanci kancléřčiny CSU se bouří, expertízy právních kapacit Spolkového ústavního soudu mluví o povážlivém nedodržování imigračních zákonů.
17.01.2016 21:06 |

podobné články