Článek

V pondělí se oteplí až na 26 °C. Kvůli velké oblačnosti ale budeme ospalí

 
Nový týden startuje oteplením. V ranních minimech nejčastěji naměříme 15 až 11 °C, odpoledne rtuť teploměru vystoupí na 22 až 26 °C, tedy k letním hodnotám. Vlhkost vzduchu se bude pohybovat nejčastěji kolem 60 procent, pocitovou teplotu to ale nezvýší. Během dne bude převládat oblačno, přechodně bude až zataženo a postupně musíme počítat s přeháňkami, ojediněle i s bouřkami. Velká oblačnost a počátek nového týdne na nás budou působit opět ospale. A pozor i na dětské úrazy.
17.07.2017 06:55 |

podobné články

Podobné články

V dubnu se pořádně oteplí: Teploty se vyšplhají až na 20 stupňů!

 
I když jsme v uplynulém týdnu mrzli, zažili déšť i sníh, v tom následujícím se naštěstí pořádně oteplí. Příští víkend by mohly teploty dosáhnout 14 až 18 stupňů Celsia. Ve druhé polovině dubna pak mohou při malé oblačnosti odpolední teploty šplhat až k dvaceti stupňům. Proti minulému týdnu také ubude srážek. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
04.04.2015 15:30 |

podobné články

Od pondělí se oteplí nad nulu, sníh se prý ale do Vánoc udrží

 
Od pondělí se oteplí nad nulu, další dny poznamená déšť. Sníh ale do Vánoc určitě neroztaje, na Štědrý den by se naopak mělo opět ochladit. Jediná oblast ČR, kde by nemusely být bílé Vánoce, je jižní Morava, kde je už nyní vrstva sněhu dost nízká.
18.12.2010 18:05 |

podobné články

V Praze se ještě víc oteplí, bude to na tričko. Ve druhé půlce týdne přijde déšť

 
Lidé v Praze se mohou během nadcházejícího týdne připravit na další oteplení. Podle meteoroložky Dagmar Honsové budeme v následujících dnech chodit po metropoli v tričku – teploty se budou pohybovat kolem 20 °C. Ve druhé polovině týdne přijde více oblačnosti i srážek.
08.04.2018 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (701 článků)

Čtvrteční bouřky budeme špatně snášet. Cítit se budeme ale na 33 °C

 
Čtvrtek přinese letní charakter počasí. Po ránu se mohou ojediněle tvořit mlhy nebo nízká oblačnost, dopoledne bude slunečné až polojasné. Odpoledne očekáváme od západu přibývání oblačnosti na oblačno a místy se budou tvořit přeháňky nebo lokální bouřky. V ranních minimech naměříme 17 až 13 °C. Nejvyšší odpolední teploty se zastaví mezi 25 až 29 °C, na Moravě a ve Slezsku bude až 31 °C. Naše pocitová teplota bude až o dva stupně zvyšována relativní vlhkostí vzduchu, takže se na východě území budeme cítit na 33 °C.
17.08.2017 05:55 |

podobné články

Ledovku vystřídají v pátek celodenní mrazy

 
Ledovku, která hrozí tento týden až do čtvrtka, vystřídají od pátku celodenní mrazy. Celý týden bude ve znamení velké oblačnosti. V jeho první polovině se přechodně oteplí, a to po přechodu teplé fronty a následném jihozápadním proudění. Od čtvrtka opět očekáváme ochlazení a denní teploty pod bodem mrazu, až –7 stupňů, řekla Právu v pondělí Dagmar Honsová z pražského Meteopressu.
07.12.2010 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (701 článků)

V pondělí nám bude skvěle: Den bude jako stvořený pro práci, večer pro grilování

 
Zatímco během pondělí bude jih Česka pod vlivem frontálního rozhraní a očekáváme tam tedy více oblačnosti i srážek, zbytek republiky bude pod vlivem oblasti vysokého tlaku vzduchu, která zaručí polojasnou nebo jasnou oblohu. Ranní minima se budou pohybovat mezi 15 až 11 °C, odpolední maxima vystoupí na 22 až 26 °C. Naši pocitovou teplotu nebude ani zvyšovat vlhkost vzduchu ani snižovat vítr, budeme se cítit přesně na hodnoty na teploměru. Počasí nás sice bude lákat k vodě, ale příjemné pondělní počasí bychom spíše měli využít přípravami na nový školní rok – cítit se budeme výborně a také práce a vyřizování nám půjdou dobře od ruky.
28.08.2017 06:00 |

podobné články

Květen bude nejteplejší v úvodu, následně se ochladí a přidají se srážky

 
Výhled květnového počasí slibuje podle dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) příjemné teploty kolem 20 stupňů Celsia. Nejméně oblačnosti by mělo být počátkem měsíce, zatímco druhá polovina období bude chladnější a ve znamení velké oblačnosti.
30.04.2012 15:25 |

podobné články

Květen bude nejteplejší v úvodu, následně se ochladí

 
Výhled květnového počasí slibuje podle dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) příjemné teploty kolem 20 stupňů Celsia. Nejméně oblačnosti by mělo být počátkem měsíce, zatímco druhá polovina období bude chladnější a ve znamení velké oblačnosti.
30.04.2012 19:25 |

podobné články

Kvůli vedru musí Severokorejci pracovat od pěti ráno

 
Aby se nesnížila produktivita práce v severokorejských státních úřadech, továrnách, ale i školách, musí po dobu měsíc trvajícího ledního období nazvaného "sambok" lidé pracovat už od pěti ráno. Končí pak v jednu hodinu po obědě. O smyslu nařízení pochybují i sami Severokorejci, sice se vyhnou nejhorším vedrům, ale restaurace jsou otevřené jen do oběda a navíc jsou všichni celý den ospalí. 
01.08.2015 16:16 |

podobné články

Týden bude slunečný a citelně se oteplí

 
Zatímco v Čechách v pondělí sněžení postupně ustává, na Moravě a ve Slezsku by mělo sněžit až do úterního dopoledne a v Jeseníkách a Beskydech může napadnout až 30 centimetrů nového sněhu. V dalších dnech by mělo po rozpuštění nízké oblačnosti převládat polojasno s teplotami do šesti stupňů, řekla Novinkám Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
09.02.2015 13:41 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (701 článků)

Příští týden bude chladnější, oteplí se na začátku června

 
Po několika teplých dnech čeká Českou republiku od pondělí ochlazení. Teploty v příštím týdnu se budou pohybovat kolem 17 stupňů Celsia, výjimkou nebudou ani srážky. Oteplí se znovu až na přelomu května a června. Počítá s tím měsíční výhled počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 
18.05.2013 17:00 |

podobné články

Dnes bude silný vítr, v pondělí se oteplí!

 
Déšť, zatažená obloha, chladno a silný vítr. Takové budou víkendové dny. Na počátku dalšího týdne se oteplí.
18.03.2017 05:10 |

podobné články

Ospalí lídři: Přímá volba prezidenta a reforma penzí

 
Zástupci stran ODS, TOP 09 a Věcí veřejných (VV) opět ve čtvrtek jednali. Museli si ale přivstat. Jednali totiž už od šesti od rána.
10.06.2010 10:05 |

podobné články

Proč komisaři selhávají? Jsou ospalí!

 
Stalo se vám, že jste čekali na sčítacího komisaře pěkných pár hodin, ale on nedorazil? Nejste sami! Formuláře pořád ještě nemá zhruba 40 procent lidí. A většina z nich se naštvaně ptá: „Co mám vyplňovat, když nám komisaři nejsou schopni přinést formuláře?“ Komisaři přitom v zápřahu běhají od jedné domácnosti k druhé, jenže nestíhají a padají únavou.
18.03.2011 06:40 |

podobné články

Zívejte, je to zdravé! Ale proč to je tak nakažlivé?

 
Klidně si zívněte! Vůbec to nemusí znamenat, že se nudíte nebo jste ospalí. Za tímto nakažlivým jevem je mnohem víc a dokonce je hodně prospěšné. Co nás vlastně nutí zívat?
09.09.2011 18:05 |

podobné články

Sněmovní maraton a ospalí poslanci. Mají plné zuby Ratha i Kalouska

 
Za nízké, prázdné a falešné označil poslanec ODS Michal Doktor obstrukce sociální demokracie při jednání nad zákonem o stavebním spoření, které vyústily v celonoční jednání sněmovny. Poslance znechutil David Rath, který se po ránu při příchodu do sněmovny zajímal podle jeho mínění jen o snídani. To oranžový poslanec Jiří Koskuba si sice povzdechl nad tím, že poslanci vypadají jako blbci, ale podle něj je především na médiích, jaký názor si veřejnost utvoří.
02.11.2011 16:55 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4394 článků) , Michal Doktor (162 článků) , Jiří Koskuba (205 článků) , Jiří David (97 článků)

POČASÍ: Zataženo s nízkou oblačností, později skoro jasno

 
Ve čtvrtek bude zataženo s nízkou oblačností, objeví se také mlhy, většinou mrznoucí. Zpočátku jen ojediněle, ale později i místy může být skoro jasno až jasno.
17.11.2011 06:25 |

podobné články

Sychravý podzimní týden mírně vylepší až pátek

 
Po celý pracovní týden bychom se měli připravit na počasí s velkou oblačností, místy s deštěm a teplotami kolem deseti stupňů. O víkendu ale přijde mírná změna k lepšímu. V nížinách se dočkáme nízké inverzní oblačnosti, která se bude ojediněle protrhávat na polojasno. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
19.10.2015 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (701 článků)

PŘEDPOVĚĎ: Oteplí se, zítra až 7 °C. Na horách ale sníh zůstane

 
Od příštího týdne se venku oteplí. Ubude i srážek, nemělo by tolik sněžit. Sníh na horách ale neroztaje.
17.10.2009 13:35 |

podobné články