Článek

V pondělí bude liberecká zoologická zahrada pro návštěvníky uzavřena

 
Tento den bude v areálu ZOO Liberec probíhat výměna transformátoru, tudíž celá zoo zůstane bez elektrické energie. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli nechat brány zahrady pro návštěvníky v tento den uzavřené.
21.04.2017 20:20 |

podobné články

Podobné články

Zoologická zahrada Olomouc pořádá večerní prohlídky

 
Zoologická zahrada Olomouc připravila pro své návštěvníky tradiční večerní prohlídky, které proběhnou jako každým rokem v předvečer červencových svátků, tedy v pondělí 4. a v úterý 5. července.
27.06.2011 14:05 |

podobné články

V Liberci se narodilo mládě vzácného uriala bucharského

 
Narození historicky prvního mláděte vzácného uriala bucharského slaví liberecká zoologická zahrada. Tento sudokopytník patří k velmi ohroženým druhům. „Liberecká zoo je jednou z pěti zoologických zahrad v Evropě a jedinou v Česku, která tento druh chová,“ uvedl mluvčí zoo Ivan Langr.
27.06.2014 21:25 |

podobné články

Zoo Praha vypustí do světa supa: Bude létat nad Bulharskem

 
Zoologická zahrada v Praze pokračuje ve vypouštění svých zvířat do volné přírody. Po velké misi na přepravu koňů Převalského do Mongolska přišlo na řadu sotva dvouměsíční mládě supa mrchožravého. To pražská zoologická zahrada v brzké době pustí do světa a bude společně s dalšími dvěma supy z Rakouska pomáhat při obnově populace těchto ptáků v Bulharsku.
04.08.2016 10:35 |

podobné články

Pražská zoo má první povodňové mládě, narodilo se mládě kotula

 
Pražská zoologická zahrada má první "povodňový" přírůstek. Je jím mládě kotula, řekl ředitel zoologické zahrady Miroslav Bobek. Zoologická zahrada bohužel při povodni přišla o dvě čejky a králíky, kteří zůstali zalezlí hluboko v norách.
04.06.2013 01:35 |

podobné články

V pražské ZOO se narodila opička. Jde o první povodňové mládě.

 
Pražská zoologická zahrada má první "povodňový" přírůstek. Je jím mládě kotula. ČTK to řekl ředitel zoologické zahrady Miroslav Bobek. Zoologická zahrada bohužel při povodni přišla o dvě čejky a králíky, kteří zůstali zalezlí hluboko v norách.
04.06.2013 06:55 |

podobné články

Ve zlínské Zátoce rejnoků si mohou lidé tajemné podmořské tvory pohladit a nakrmit

 
Jedinečnou expozici nazvanou Zátoka rejnoků otevírá v sobotu Zoologická zahrada Zlín. V bazénu lešenského areálu se prohání dvacítka mořských rejnoků druhu maran indický neboli siba ománská. Nový pavilón nemá podle ředitele Zoo Zlín Romana Horského ve střední Evropě obdoby. Expozici zoologická zahrada připravovala čtyři roky.
20.09.2014 09:30 |

podobné články

Mladá Boleslav: Přestavba vnější části ekocentra jde do finiše

 
V těchto dnech jde do finiše přestavba vnější části areálu Ekocentra Zahrada u Jaselské ulice, která nese název Rajská zahrada. Od jara se podařilo provést řadu úprav a změn, které pro návštěvníky areálu určitě budou znamenat příjemné překvapení. V nově upraveném terénu najdete upravenou zeleň, cestičky, lavičky i jezírko, ale i přírodní herní i naučné prvky pro děti včetně několika přírodních přístřešků. Nově upravená zahrada se otevře pro veřejnost od 7. září a nabídne celou řadu nových vjemů a zážitků.
29.08.2015 12:31 |

podobné články

Senát: Valdštejnská zahrada bude uzavřena

 
Dne 21. 10. 2015 bude z technických důvodů uzavřena Valdštejnská zahrada pro veřejnost.
07.10.2015 20:36 |

podobné články

Místo lva zarostlý mastif! Zoo má problém

 
Zoologická zahrada v centrální části Číny byla uzavřena, když návštěvníky rozhořčilo zjištění, že zoo vydávala tibetského mastifa za lva. Podvod vyšel najevo díky šestiletému chlapci, který svého otce upozornil, že údajný lev štěká jako pes. 
16.08.2013 15:25 |

podobné články

Evakuace v pařížské zoo: Mezi návštěvníky utekli paviáni

 
Zoologická zahrada v parku Vincennes na jihovýchodním okraji Paříži byla dnes nucena uzavřít své brány po útěku čtyř paviánů z výběhu. Krátce po incidentu evakuovala policie ze zoo přítomné návštěvníky, aby veterináři mohli uprchlé opice, které zůstaly v areálu, odchytit.
26.01.2018 18:35 |

podobné články

Liberecká zoologická zahrada jako první na světě odchovala mládě orla nejmenšího

 
Chov orlů nejmenších v lidské péči je velice náročný a v zoologických zahradách je momentálně chováno pouze sedmnáct jedinců tohoto druhu. ZOO Liberec je chová od roku 2007 a o jejich odchov jsme se snažili dlouhých deset let. Pro libereckou zoo je to obrovský úspěch světového charakteru, jelikož se jedná o historicky první odchov tohoto dravce v zoologických zahradách.
01.06.2017 19:55 |

podobné články

V liberecké ZOO se vylíhlo mládě vzácného orlosupa bradatého

 
Liberecká zoologická zahrada si připsala další skvělý úspěch. Stejně jako v loňské roce se tamním pracovníkům podařilo přivést na svět mládě orlosupa bradatého. Jedná se teprve o druhé mládě tohoto druhu, které se vylíhlo v letošním roce v evropských zoologických zahradách. Novinky o tom ve čtvrtek informoval mluvčí ZOO Liberec Jan Kubánek.
12.02.2015 19:41 |

podobné články

ZOO Liberec odměňuje za povedené vysvědčení

 
Jako již tradičně, i při konci tohoto pololetí nabízí liberecká zoologická zahrada úspěšným žákům a studentům odměnu v podobě bezplatného vstupu do zoo.
29.06.2016 20:00 |

podobné články

ZOO Liberec opět odměňuje za povedené vysvědčení

 
Jako již tradičně, i na konci tohoto školního roku nabízí liberecká zoologická zahrada úspěšným žákům odměnu v podobě bezplatného vstupu do zoo.
28.06.2017 14:40 |

podobné články

Liberecká zoo odchovala jako první v Evropě mláďata orla jestřábího

 
Kurátor a ošetřovatelé z úseku dravých ptáků opět slaví další prvenství. Díky jejich odborným znalostem a důkladné péči se Zoo Liberec může pochlubit, že jako první zoologická zahrada v Evropě úspěšně odchovala mláďata orla jestřábího.
26.04.2018 20:05 |

podobné články

Víme první! U výjezdu z Blanky bude parkoviště. Zaparkuje na něm asi 300 návštěvníků zoo

 
Ne tři, ale čtyři! Tolik bude mít od začátku prázdnin zoologická zahrada placů k parkování pro své návštěvníky. Nové parkoviště vznikne u výjezdu z Blanky v Troji, odkud rodiny s dětmi přímo za zvířaty odveze speciální transfer.
06.06.2017 06:10 |

podobné články

Brno zachraňuje vzácné orly východní: Jejich vajíčka bude vozit až na Amur!

 
Brněnská zoologická zahrada začala vybírat peníze na záchranu ohrožených orlů a jeřábů. Zahrada zároveň spustila program, který má vrátit do přírody tyto vzácné ptáky.
30.03.2017 12:10 |

podobné články

Pražská zoo definitivně přišla o své logo

 
Pražská zoologická zahrada musí s definitivní platností přestat používat logo koně Převalského, které pro ni vytvořil grafik Michal Cihlář. Rozhodl o tom v úterý odvolací pražský vrchní soud, který tak ukončil spor vlekoucí se několik let. Zahrada se chce dle ředitele Petra Fejka proti rozsudku dovolat k Nejvyššímu soudu a požádat o odložení vykonavatelnosti verdiktu. Ten je nyní pravomocný.
08.09.2009 12:20 |

podobné články

Zoo v Ostravě vyhlásila sbírku na pomoc slůňatům

 
Veřejnou sbírku, jejíž výtěžek půjde na výzkum nemocí slonů, vyhlásila ostravská zoologická zahrada. Výtěžek poputuje na konto Leibnizova institutu pro výzkum zvířat v Berlíně, s nímž zahrada už několik let spolupracuje a kde se choroby zkoumají. K vyhlášení sbírky zoo inspirovala sloní samička, která se v zahradě narodila letos v únoru a od narození měla problémy.
14.04.2014 20:35 |

podobné články