V polovině leteckého MS vede Gangnes. Čeští skokané zklamali

Českým skokanům úvod mistrovství světa v letech na lyžích příliš nevyšel. Po prvním dnu vede sedmadvacetiletý Nor Kenneth Gangnes před suverénem sezony Peterem Prevcem, jenž v prvním kole vytvořil nový rekord zrekonstruovaného můstku.
15.01.2016 15:30 |

Čeští skokané si musejí zvykat na kratší lyže i nový materiál

Skokané na lyžích se musí před novou sezonou vyrovnat se změnami pravidel. Nejlepší čeští reprezentanti Jakub Janda s Romanem Koudelkou si budou muset zkrátit lyže, neboť Mezinárodní lyžařská federace změnila takzvaný Body Mass index a skokané by museli přibrat na hmotnosti.
21.06.2011 15:15 |

Osobnosti: Jakub Janda (367 článků) , Roman Koudelka (122 článků)

Česká republika představila schopnosti a sílu svého leteckého průmyslu

Zvýšit export českého leteckého průmyslu a najít pro něj nové trhy – to byl cíl Dne českého leteckého průmyslu pro diplomatický sbor a vojenské přidělence akreditované v ČR, který uspořádalo 1. září 2016 Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo obrany ve spolupráci s Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu, Asociací Leteckých výrobců a Svazem českého leteckého průmyslu. Akci otevřel ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.
01.09.2016 16:10 |

Osobnosti: Jan Mládek (664 článků)

Družstva: Čeští skokané skončili sedmí, vládli Rakušané

Čeští skokané na lyžích skončili v soutěži družstev na sedmé pozici, nejdelší skoky předvedl překvapivě Roman Koudelka. S obrovským náskokem vyhrál největší favorit - Rakousko.
18.02.2010 17:10 |

Osobnosti: Roman Koudelka (122 článků)

Skokané na lyžích budou mít po dlouhé době českého trenéra

Jakub Janda, Roman Koudelka a ostatní čeští skokané na lyžích se mohou těšit na spolupráci v rodném jazyce.
06.05.2009 14:20 |

Skokané na lyžích zazářili v Lillehammeru. Koudelka byl čtvrtý, Hlava pátý

Ve skvělém světle se představili v závodě Světového poháru v norském Lillehammeru čeští skokané na lyžích Roman Koudelka a Lukáš Hlava, kteří skončili v elitní desítce. Vítězem se stal Rakušan Koffler.
03.12.2011 18:40 |

Osobnosti: Roman Koudelka (122 článků) , Lukáš Hlava (35 článků)

Skokané na lyžích zazářili na leteckých závodech. Koudelka byl pátý, Hlava devátý

Jako velmi úspěšný mohou hodnotit čeští skokané na lyžích letecký podnik v německém Oberstdorfu. Roman Koudelka obsadil páté místo a Lukáš Hlava deváté. Vyhrál Rakoušan Martin Koch.
18.02.2012 19:25 |

Osobnosti: Martin Koch (9 článků) , Lukáš Hlava (35 článků)

Skokané skončili na úvod SP šestí, Koudelka hvězdou dne

Po prvním kole útočili na historický zisk medaile, nakonec ale čeští skokané na lyžích obsadili v úvodním závodu družstev ve Světovém poháru šesté místo. Tým ve složení Jakub Janda, Antonín Hájek, Jan Matura a Roman Koudelka totiž při druhých skocích neudržel čtvrté místo a minimální ztrátu 2,4 bodu na bronz.
22.11.2014 21:31 |

Osobnosti: Jakub Janda (367 článků) , Antonín Hájek (14 článků) , Roman Koudelka (122 článků) , Jan Matura (48 článků) , Antonín Hájek (14 článků)

Čeští skokané ve Willingenu zklamali. Skončili osmí

1. Rakousko, 2. Německo, 3. Polsko
29.01.2011 19:00 |

Češi v Lillehammeru zaváleli: Koudelka byl čtvrtý, Janda devátý

Čeští skokani na lyžích mají za sebou nejlepší závod sezony. Roman Koudelka si v norském Lillehammeru dolétl pro čtvrté místo, veterán Jakub Janda skončil devátý. První vítězství v kariéře si připsal domácí skokan Kenneth Gangnes.
06.12.2015 18:10 |

Vláda posvětila vypsání tendru na leteckou petrolej

Správa státních hmotných rezerv (SSHR) nakoupí pro českou armádu 40.000 kubíků leteckého petroleje. O vypsání nadlimitní veřejné zakázky v pondělí rozhodla vláda, informoval ČTK mluvčí SSHR Jakub Linka. Vítěz tendru by měl být známý na začátku příštího roku. S dodávkou leteckého petroleje správce počítá v první polovině roku 2015.
14.07.2014 23:00 |

Fantastický Koudelka! Český skokan ovládl závod Světového poháru ve Wisle

Český skokan na lyžích Roman Koudelka vyhrál popáté v kariéře závod Světového poháru. O bod druhý skončil v polské Wisle Nor Kenneth Gangnes, třetí místo obsadil nestárnoucí Japonec Noriaki Kasai. Až pátý byl suverénní vládce letošní sezony Peter Prevc.
04.03.2016 23:10 |

Osobnosti: Roman Koudelka (122 článků) , Noriaki Kasai (4 články) , Peter Prevc (1 článek)

Čeští skokani se připravují na Světový pohár v Harrachově

Posilněni dvěma vítězstvími Jana Matury ve Světovém poháru se budou čeští skokané na lyžích v nadcházejících dnech připravovat na dva závody Světového poháru v letech v Harrachově. Část týmu odjede na víkendové lety do Vikersundu, část bude trénovat v německém Klingenthalu. Areál v Harrachově je připraven, pořadatelé chystají velkolepou show a chtějí závod zorganizovat stejně jako v příští zimě, kdy se v krkonošském městě bude konat mistrovství světa v letech na lyžích.
25.01.2013 11:17 |

Osobnosti: Jan Matura (48 článků)

Větrnou loterii ve Willingenu ovládli Němci, čeští skokané skončili pátí

Čeští skokani na lyžích Jakub Janda, Lukáš Hlava, Jan Matura a Roman Koudelka skončili pátí v závodu družstev Světového poháru ve Willingenu. Jednokolový závod, který značně ovlivnilo nepříznivé počasí, vyhráli domácí Němci.
09.01.2016 20:15 |

Osobnosti: Jakub Janda (367 článků) , Roman Koudelka (122 článků) , Jan Matura (48 článků) , Lukáš Hlava (35 článků)

Vítr přivane další sopečný prach z Islandu, obnovení leteckého provozu nejisté

Obnovení leteckého provozu v České republice a dalších evropských zemích je stále nejisté. Podle nedělního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) by mohl severozápadní vítr příští týden nad ČR přivát další sopečný prach od Islandu, vývoj bude hodně záležet na aktivitě sopky. Prach nemá podobu klasického mraku, který by byl na obloze vidět okem.
18.04.2010 17:15 |

Dělají si z nás srandu, tvrdí bratr prezidenta o Smolensku

Poláci jsou pobouřeni! Reagují tak na závěrečnou zprávu ruského Mezistátního leteckého výboru o příčinách leteckého neštěstí u Smolenska, v které si prý Rusko dalo dobře záležet na tom, aby ze sebe smylo veškerou vinu. „Zpráva si z Polska děla legraci!“ nevěřil vlastním očím bratr zesnulého prezidenta Jaroslaw Kaczyński. Při nehodě loni v dubnu zemřel polský prezidentský pár a dalších 94 lidí na palubě.
13.01.2011 11:30 |

Příbuzní obětí NAVŠTÍVILI MÍSTO leteckého NEŠTĚSTÍ v Jaroslavli

Příbuzní obětí leteckého neštěstí u ruské Jaroslavle navštívili místo, kde havaroval letoun s hokejisty Lokomotivu.
15.09.2011 11:25 |

POZOR! Dny NATO začaly výstavou LETECKÉHO PRŮMYSLU

Dny NATO na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově v pátek začaly mezinárodní výstavou leteckého průmyslu Flyin. Ta byla zatím přístupna jen pro odborníky, od soboty si ji ale mohou prohlédnout všichni návštěvníci akce, informoval Mediafax hlavní organizátor Zbyněk Pavelčík.
23.09.2011 17:50 |

Osobnosti: Leoš Janáček (85 článků)

Představitelé Manchesteru City uctí památku obětí leteckého neštěstí z Mnichova z roku 1958

Představitelé fotbalového Manchesteru City před úterním zápasem Ligy mistrů na půdě Bayernu Mnichov uctí památku obětí leteckého neštěstí z roku 1958, kdy zahynulo 23 lidí včetně osmi hráčů Manchesteru United.
27.09.2011 07:15 |

Medvědi v Rusku jsou závislí na čichání leteckého paliva

Desítky medvědů hnědých z ruské Kronocké přírodní rezervace si vytvořily závislost na čichání leteckého benzínu nebo paliva do generátorů, které používají pracovníci rezervace. Tamní medvědi prý běžně vdechují výpary tak dlouho, dokud neztratí vědomí. Informoval o tom The Daily Mail.
18.03.2013 20:55 |