Francouzští celníci se nestačili divit, když postupně objevili 1,4 tuny kokainu v rezervních kolech ve vozidle, které se vrátilo z rallye v Jižní Americe. Domnívají se, že jde o největší zásilku kokainu, která kdy byly v zemi zajištěna, informoval server Spiegel.

Marek Spáčil s kamionem Tatra odstoupil po nehodě v druhé etapě z Rallye Dakar. Na svém webu to dnes uvedl Czech Dakar Team. V nedělní první etapě z Victorie do Córdoby dojel Spáčil s třináctiminutovou ztrátou šestý, z českých řidičů byl lepší jen Aleš Loprais.
04.01.2011 09:35 |

Osobnosti: Aleš Loprais (64 článků)

Motocyklista Veselý jako první Čech na Rallye Dakar skončil, kamiony zůstávají ve hře

Aleš Loprais i Martin Kolomý patřili ve třetí etapě Rallye Dakar mezi nejrychlejší piloty kategorie kamionů a i nadále se tak drží ve hře o přední pozice. Loprais byl třetí, Kolomý čtvrtý. V náročné rallye již nepokračuje motocyklista Jan Veselý, který úterní etapu nedokončil a podle týmového webu ze soutěže jako první Čech odstoupil.
08.01.2014 10:35 |

Osobnosti: Jan Veselý (154 článků) , Jan Veselý (154 článků) , Aleš Loprais (64 článků) , Martin Čech (156 článků)

Prokop se zúčastní Rallye Dakar. Jako tovární jezdec Toyoty

Jediný český pravidelný účastník mistrovství světa v rallye Martin Prokop získal díky vydařenému testování místo v továrním týmu Toyoty pro Rallye Dakar. Jeho týmovým kolegou bude například někdejší vítěz slavného závodu Giniel de Villiers, který s Toyotou v loňském roce získal druhé místo.
14.10.2015 15:11 |

Osobnosti: Martin Prokop (61 článků)

Ekvádorská policie zabavila tři tuny kokainu v ponorce

Ekvádorská policie zabavila tři tuny kokainu, 12 kilogramů heroinu a ponorku, v níž byly drogy pašovány. Improvizované podmořské plavilo bylo vyrobeno tak, aby dokázalo uvézt až čtyři tuny drog.
01.06.2010 09:05 |

ZLATO.CZ: Devizové zásoby ČR ve zlatě meziročně opět poklesly o více než půl tuny

Tuzemské devizové zásoby, které má pod správou Česká národní banka (ČNB) meziročně poklesy o zhruba půl tuny. Vyplývá to z informací, které s odvoláním na údaje centrální banky zveřejnil portál Zlato.cz. Zatímco v roce 2014 ČNB držela v rezervách 10,6 tuny zlata, ke konci ledna 2016 už měla jen 9,92 tuny. Ještě v roce 2007 vlastnila ČNB 13,4 tuny zlata, připomněl portál.
17.02.2016 13:10 |

Rallye Dakar 2010 povede opět pouští Atacama

Pořadatelé Rallye Dakar ve středu v Paříži představili plán čtrnácti etap příštího ročníku slavného závodu.
03.06.2009 16:10 |

Kuchařová s Vignerovou odletěly na Rallye Dakar

Miss ČR Aneta Vignerová si právě užívá jeden z dárků, který za své letošní vítězství získala. Spolu s prezidentkou soutěže a Miss World 2006 Taťánou Kuchařovou odletěla do Buenos Aires, kde se zúčastní závodů Rallye Dakar a oslaví příchod nového roku.
29.12.2009 09:45 |

Osobnosti: Taťána Kuchařová (916 článků) , Aneta Vignerová (497 článků)

V Buenos Aires slavnostně odstartovala Rallye Dakar

V centru Buenos Aires za zájmu desítek tisíc lidí slavnostně odstartoval 32. ročník Rallye Dakar, která se podruhé uskuteční na jihoamerickém kontinentu.
01.01.2010 20:10 |

Podívejte se na fotogalerii z Rallye Dakar 2010
05.01.2010 00:05 |

Uvnitř fotogalerie z posledních etap Rallye Dakar
09.01.2010 00:05 |

ČEŠI DO TOHO! V Argentině odstartuje Rallye Dakar

Tradičně na Nový rok bude zahájen další ročník legendární soutěže Rallye Dakar, která se potřetí za sebou pojede v Jižní Americe.
31.12.2010 10:50 |

Rallye Dakar: Macháček dojel ve čtyřkolkách na čtvrté pozici

Ve čtvrté etapě Rallye Dakar dojel v kategorii čtyřkolek Josef Macháček čtvrtý a Martin Plechatý pátý, celkově je jejich pořadí opačné.
05.01.2011 21:55 |

Macháček Rallye Dakar nedokončí, odstoupil z třetího místa

Josef Macháček kvůli technické závadě odstoupil z Rallye Dakar. Vítěz soutěže z roku 2009 byl po deseti etapách v kategorii čtyřkolek třetí.
14.01.2011 09:50 |

Čagin vyhrál posedmé Rallye Dakar a překonal Lopraise

Rus Vladimir Čagin s kamazem vyhrál posedmé Rallye Dakar a překonal v kategorii kamionů rekordní bilanci české legendy Karla Lopraise.
15.01.2011 17:50 |

Osobnosti: Karel Loprais (16 článků)

Rus Vladimir Čagin s kamazem vyhrál posedmé Rallye Dakar a překonal v kategorii kamionů rekordní bilanci české legendy Karla Lopraise. Absolutním rekordmanem pouštní soutěže je s devíti triumfy Stéphane Peterhansel, který zvítězil šestkrát na motocyklu a třikrát za volantem osobního automobilu.
16.01.2011 08:40 |

Osobnosti: Karel Loprais (16 článků) , Stéphane Peterhansel (7 článků)

Ruské noviny opěvují další vítězství kamazů v Rallye Dakar

Ruské noviny opěvují desáté vítězství kamionů Kamaz na Rallye Dakar. Speciálně média vyzdvihla sedmý triumf Vladimira Čagina, který ve své kategorii předstihl v historickém hodnocení slavného automobilového maratonu českou legendu Karla Lopraise.
17.01.2011 14:10 |

Malysz, který ukončil skokanskou kariéru: Pojedu Rallye Dakar

Zatímco ještě nedávno Poláci drželi palce Adamu Malyszovi při jeho výkonech na skokanském můstku, příští rok mu budou moci fandit na Rallye Dakar. O tom, že vyměnil lyže za volant, informoval Malysz v pátek.
21.04.2011 14:55 |

Osobnosti: Adam Malysz (13 článků)

Dnes startuje Rallye Dakar a Loprais s tatrou je jedním z favoritů

V argentinském městě Mar del Plata dnes začne slavná Rallye Dakar. Na startu je sedm českých posádek, z toho pět v tradičně nejsledovanější kategorii z českého pohledu mezi kamiony.
01.01.2012 15:35 |

Rekordman Peterhansel podesáté vyhrál Rallye Dakar

Francouz Stéphane Peterhansel se stal podesáté vítězem Rallye Dakar. Rekordman v počtu triumfů ve slavné soutěži vyhrál počtvrté v kategorii automobilů, po předchozích triumfech s mitsubishi byl tentokrát nejrychlejší za volantem mini. Na jihoamerickém území se Peterhansel dočkal poprvé, všechny předchozí triumfy slavil v Africe.
15.01.2012 18:45 |

Osobnosti: Stéphane Peterhansel (7 článků)