Článek

V Plzni se oslavovalo osvobození. Tentokrát dorazili i Rusové

 
Na oslavách osvobození na Plzeňsku se kromě českých příznivců military tradičně objevují nadšenci ze západní Evropy či Spojených států. Letošní rok byl mimořádný, že se tu poprvé zúčastnili také zástupci z východní Evropy, například Maďarska – a dokonce také z Ruska.
03.05.2015 11:51 |

podobné články

Podobné články

Tisíce lidí v Plzni slavily osvobození Američany

 
Plné centrální náměstí v Plzni děkovalo 13 americkým a belgickým veteránům, kteří letos přijeli do Plzně na 71. oslavy osvobození města. Na startu jejich jízdy historickými džípy, takzvané Ride of Freedom, jim mávalo v centru města přes 5000 lidí. Díky krásnému počasí přišly na oslavu v Plzni na oslavách konce druhé světové války tisíce návštěvníků.
07.05.2016 19:20 |

podobné články

Oslavy osvobození v Plzni nabídly letecký útok na vlak či besedu

 
Tisíce lidí dnes zamířily do plzeňské části Koterov, kde se odehrály dvě historické ukázky leteckého útoku na vlak. V Plzni se druhým dnem konají Slavnosti svobody, které připomínají 70. výročí osvobození města americkou armádou. Slavnosti trvají do 6. května. Kromě bojové ukázky přepadení vlaku proudily dnes davy lidí do vojenských kempů rozesetých po městě, program nabídl také hudební vystoupení či besedu s veterány, kteří město v roce 1945 osvobozovali.
02.05.2015 19:31 |

podobné články

Konvoj osvobození projel centrem Prahy

 
Konec druhé světové války a především osvobození západních Čech americkou armádou si v Praze připomněli všichni účastníci Konvoje osvobození. Na sraz historických vozidel dorazilo několik desítek vojenských exemplářů.
29.04.2016 16:40 |

podobné články

Fraška na Ukrajině: Rusové nejsou Rusové?! Krym obsadila domobrana a ne my, tvrdí Putinovci

 
Rusové lžou světu? Usilovně tvrdí, že neobsadili Krym! Ale že území kontroluje krymská "domobrana". Říkal to včera prezident Putin, dnes ve stejné písničce pokračují jeho ministři. Šéf obrany Šojgu dokonce tvrdí, že fotky ruské techniky jsou podvrh. 16 tisíc ruských vojáků nejsou prý Rusové! Jenže zahraniční zpravodajové tvrdí. Přiznali se nám, že jsou...
05.03.2014 13:20 |

podobné články

Unikátní pivní festival v Plzni!

 
Při květnových oslavách osvobození americkou armádou se bude v Plzni konat první ročník třídenního Pivního festivalu. Půjde o přehlídku malých i velkých pivovarů s hudbou a atrakcemi. Limitem prvního ročníku bylo 30 pivovarů, které představí přes 100 druhů piv. Další zájemce už organizátoři nepřijali. ČTK to řekl pořadatel Tomáš Sladký. V Plzni už se konají dva jednodenní festivaly.
21.09.2013 18:45 |

podobné články

Nádherná manželka muzikálové hvězdy ukázala nebezpečný dekolt: Tuhle trofej by si měl hlídat víc než cenu Thalie

 
Zpěvák Jan Kříž má důvod k pořádné radosti. Již podruhé získal cenu Thalie za muzikál. Tentokrát zabodoval jako Michal v muzikálu Děti ráje, který se od loňského roku hraje v brněnském Bobycentru. A jako poděkování mu producent muzikálu a herec Sagvan Tofi  (51) zorganizoval pořádný mejdan. Oslavovalo se také jubilejní 50. představení Dětí ráje.
14.04.2016 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Sagvan Tofi (286 článků) , Jan Kříž (74 článků)

Prezident Klaus slavil v Plzni osvobození města Američany

 
Šestidenní maratón oslav osvobození Plzně Pattonovými vojáky vyvrcholil ve čtvrtek 6. května vzpomínkovým aktem u pomníku Díky, Ameriko! Slavnost, které se zúčastnil i prezident Václav Klaus, sledovaly stovky lidí. Čestné místo patřilo těm, kteří městu před pětašedesáti lety přinesli svobodu - americkým a belgickým veteránům z druhé světové války.
06.05.2010 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8470 článků)

Asad chce dobýt Aleppo. Do operace se zapojí i Íránci, Hizballáh a Rusové

 
Syrská armáda připravuje rozsáhlou ofenzívu, v nejbližší době zaútočí na povstalce v Aleppu. Do pozemní operace se zapojí také tisíce Íránců, kteří už dorazili do Sýrie, a bojovníci Hizballáhu. Rusové útok podpoří ze vzduchu. S informací přišla agentura Reuters. 
14.10.2015 09:40 |

podobné články

Paroubek: Zrušení osvobození od daní z elektřiny u zelené energie je velkou chybou

 
Vláda se chystá zrušit další zvýhodnění zelené energie, tentokrát osvobození od daně z elektřiny na produkci z obnovitelných zdrojů.
29.08.2014 15:20 |

podobné články

Žádné osvobození. Byl to pád do barbarství, z něhož jsme se dodnes nevzpamatovali. Novinář Šafr si z dovolené ulevil nad oslavami konce války

 
Známý novinář Pavel Šafr tráví dovolenou v Itálii, a proto i jeho Facebooku dominují dovolenkové fotografie. I v tomto čase si však šéfredaktor webu Svobodné forum našel prostor pro projevení svých názorů. Tentokrát se rozepsal o „oslavách osvobození“, které jsou podle něj v plném proudu.
05.05.2015 10:46 |

podobné články

Prodej vyzdobených laviček v Plzni pomůže postiženým dětem

 
Osmým rokem pokračuje letos v Plzni dobročinný projekt Lavičky. Pestrobarevné lavičky, které podle vlastních návrhů vytvoří v Plzni studenti Ústavu umění a designu (ÚUD) Západočeské univerzity v Plzni, si koupí sponzoři, především plzeňské firmy. Výtěžek z prodeje následně dostanou handicapovaní mladí lidé ze sdružení Help Me, řekla dnes Lenka Kodýtková z ÚUD.
31.03.2013 14:10 |

podobné články

Do babyboxu v Plzni někdo odložil novorozenou holčičku. Je to 107. dítě

 
V babyboxu na Denisově nábřeží v Plzni dnes dopoledne zdravotníci našli zdravou holčičku. Dostala jméno Ilonka a nyní je na novorozeneckém oddělení Fakultní nemocnice v Plzni. Jde o 107. dítě odložené do speciálních schránek v Česku, v Plzni je to druhé novorozeně.
27.05.2014 22:30 |

podobné články

Ambice del Potra rostou. Návrat domů? Jako v Hollywoodu

 
Argentinské město Tandil oslavovalo vítěze US Open
17.09.2009 12:40 |

podobné články

V Praze se o silvestrovské noci nejen oslavovalo, ale i kradlo

 
Oslavy příchodu nového roku poznamenala v Praze loupež luxusních hodinek za zhruba 20 milionů korun. Kromě toho policie řešila případy loupežného přepadení, nedovoleného používaní pyrotechniky, kapesní krádeže i prodej drog.
01.01.2011 14:20 |

podobné články

Rajesh ze seriálu Big Bang Theory se oženil

 
Kunal Nayyar , který hraje Rajeshe v úspěšném americkém seriálu Teorie velkého třesku, se oženil. Svatby, která se konala v New Delhi v Indii, se zúčastnilo přes tisíc hostů. Oslavovalo se neuvěřitelných šest dní.
12.03.2012 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Kunal Nayyar (6 článků)

Oslavy knížecí prohry: Loučení s Therese, focení s fanynkami a odjezd domů

 
Ačkoli z počátku vládlo v táboře Karla Schwarzenberga zklamání a smutek, nakonec se přece jen oslavovalo. Večírku se ale neúčastnila manželka Karla Schwarzenberga Therese, která ho sice přijela podpořit, ale krátce po oznámení výsledků odjela zpátky do Vídně.
27.01.2013 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3583 článků)

Šéfem VV bude po Johnovi Bárta, tipují delegáti volební konference

 
Věci veřejné se v sobotu 16. února sešly na konferenci, kde zvolí nového předsedu. Stávající předseda Radek John představil delegátům a hostům programové desatero strany. Volba nového předsedy strany proběhne odpoledne. Konference probíhala v pražském Top Hotelu, ve stejném hotelu, v němž se přesně před třemi týdny oslavovalo zvolení Miloše Zemana prezidentem.
16.02.2013 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2458 článků) , Miloš Zeman (16394 článků)

Legendární Jordan se podruhé oženil. Oslavovalo 2000 hostů

 
Americký basketbalista Michael Jordan se podruhé oženil. Padesátiletý šestinásobný vítěz NBA si vzal na Floridě po pětileté známosti o patnáct let mladší modelku kubánského původu Yvette Prietovou. 
29.04.2013 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jordan (43 článků)

Smrčka (SPOZ): Tři měsíce optimismu. A nic

 
Před třemi měsíci oslavovalo mnoho lidí „oficiální konec recese", když dlouhá řada čtvrtletí v poklesu byla vystřídána třemi měsíci jisté nevelké naděje. Jak se dalo očekávat: zase to nevyšlo.
25.11.2013 13:42 |

podobné články